Zoo, botanické záhrady a arboréta

V Spišskej Kapitule obnovili barokovú záhradu, pripomína Versailles

26.06.2021 |

Obnovenú barokovú Biskupskú záhradu slávnostne sprístupnili a požehnali minulý týždeň v Spišskej Kapitule. Podľa primátora mesta Spišské Podhradie Michala Kapustu je možné zrekonštruovanú národnú kultúrnu pamiatku prirovnať k záhrade na Bratislavskom hrade alebo vo francúzskom Versailles.

Viac článkov

Mláďatá v slovenských ZOO. Čo zaujímavé nás čaká pri návšteve?

Mláďa kengury červenokrkej
24.04.2015

Pri cestovaní po Slovensku sú určite zaujímavé aj zoologické záhrady. Milujú ich ako deti, tak aj dospelí. My sa tomu nedivíme, však pohľad na prekrásne zvieratá je uchvacujúci. Navyše sa vždy dozvieme niečo nové. Keďže je tu jar, zoologické záhrady sa môžu popýšiť novými prírastkami. Malé stvorenia sú obrovským lákadlom a slovenské ZOO sa aj tento rok môžu popýšiť zaujímavými kúskami. viac »

Noví miláčikovia v čiernom fraku sa už predstavujú v Košiskej ZOO.

Tučniak jednopásy
02.07.2014

Mlaďatá sú vždy dôvodom pre radosť a inak tomu nie je ani v príapde mladých tučniakov jednopásych, ktorí sú už na videnie v pavilóne s tučniakmi. Krásavci vo fraku potešia nejedno detské srdiečko. viac »

Množstvo cudzokrajnej flóry na jednom mieste nájdete v Arboréte Mlyňany

Arborétum Mlyňany
24.05.2014

SLOVENSKO - Nekonečné obdivovanie pestrej flóry a dlhé prechádzky v krásnom prostredí na rozlohe 67 hektárov v období od apríla do septembra ponúka chránený areál Arborétum Mlyňany. Nachádza sa v obci Tesárske Mlyňany a Vieska nad Žitavou v okrese Zlaté Moravce. Arborétum zaslúžene patrí k najväčším zbierkam aklimatizovaných rastlín v strednej Európe. viac »

Nový Zéland a Hobitov nájdete aj na Slovensku

Frodovo údolie v Modrovej
09.07.2012

SLOVENSKO - Krajina protinožcov, Maoriov či Pána Prsteňov - aj tak možno nazvať Nový Zéland, ktorý svojou jedinečnou klímou, faunou a flórou vábi na svoje zelené pahorky množstvo cestovateľov. Aby ste na vlastnej koži zažili Nový Zéland či fantazijný Hobitov, už nemusíte letieť cez pol zemegule. Stačí navštíviť farmu pri obci Modrová. viac »

Africké skaly a surikaty - novinky v Zoo Bojnice

ilustr. obr.
11.04.2012

SLOVENSKO - Letnú sezónu v bojnickej zoo by mali otvoriť 1. mája. Všetkým v tento deň predvedú hneď niekoľko noviniek. Na otvorenie sezóny sa plánuje slávnostné otvorenie expozície Africké skaly a expozície surikát. Táto sezóna bude výnimočná aj tým, že dve bojnické slonice oslávia okrúhle narodeniny. Maja a Guľa sa dožijú 30 rokov, chystajú im „výnimočnú oslavu.“ viac »

Austrália v bojnickej zoo

kengura
19.07.2011

SLOVENSKO - Už o niekoľko dní sa areál najstaršej slovenskej zoologickej záhrady v Bojniciach rozšíri o novú časť venovanú Austrálii. viac »

Novinky v košickej zoo

Novinky v košickej zoo
04.05.2011

SLOVENSKO - Pred hlavnou sezónou prichádza košická zoo s novou ponukou služieb. viac »

Arboréta

Arboréta
28.08.2010

Arboretum (lat. arbor = strom) je zbierka živých drevín, resp. botanická záhrada špecializujúca sa na výskum a pestovanie drevín. viac »

Botanické záhrady

Botanické záhrady
27.08.2010

Botanická záhrada je účelové zariadenie na pestovanie domácich a cudzokrajných rastlín usporiadaných podľa botanického systému alebo geografických celkov. viac »

Zoologické záhrady

Zoologické záhrady
26.08.2010

SLOVENSKO - Zoologická záhrada je vedecké a osvetové zariadenie, určené k chovu inak divokých zvierat v podmienkach čo najviac pripomínajúcich prirodzený život v prírode. viac »


Piatok, 30. júl. 2021. Meniny má Libuša.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa