Slovensko – kam na výlet

Medzi Horehroním a Gemerom pribudne zážitkový vlak, ponúkne špeciálny program

14.06.2020 |

Medzi regiónmi Horehronie a Gemer pribudne toto leto ďalší zážitkový vlak - Zbojnícky expres. Nadviaže tak na úspech Horehronského expresu z vlaňajšej letnej sezóny. Obom expresom chystajú "pôdu" dobrovoľnícke upratovacie akcie. Jedna z nich pokračovala v sobotu v Tisovci.

Viac článkov

Medzi Horehroním a Gemerom pribudne zážitkový vlak, ponúkne špeciálny program

Medzi regiónmi Horehronie a
14.06.2020

Medzi regiónmi Horehronie a Gemer pribudne toto leto ďalší zážitkový vlak - Zbojnícky expres. Nadviaže tak na úspech Horehronského expresu z vlaňajšej letnej sezóny. Obom expresom chystajú "pôdu" dobrovoľnícke upratovacie akcie. Jedna z nich pokračovala v sobotu v Tisovci. viac »

Skalka nad Váhom: Nová cyklotrasa spája dva štáty, dva kraje a dva hrady

Dva štáty, dva samosprávne
03.06.2020

Dva štáty, dva samosprávne kraje a dva hrady spojí medzinárodná cyklotrasa Z Trenčína do moravského mesta Brumov-Bylnice. Takmer 12-kilometrový úsek z Trenčína do Nemšovej na slovenskej strane otvorili v pondelok pod najstarším pútnickým miestom na Slovensku v Skalke nad Váhom. viac »

Korzo Zálesie - skvelá možnosť na obdivovanie fauny a flóry Malého Dunaja

Obdivovať faunu a flóru
29.05.2020

Obdivovať faunu a flóru Malého Dunaja je možné aj z Korza Zálesie, z oddychovej zóny v obci medzi Ivankou pri Dunaji a Malinovom v Bratislavskom kraji. Drevené mólo s dĺžkou 120 metrov vzniklo v rámci cezhraničného projektu a za prvé mesiace prilákalo už tisícky návštevníkov. Obec im však odporúča, aby namiesto áut využili radšej cyklotrasy, cyklistický chodník pri Šúrskom kanáli, splav po Malom Dunaji či pešiu turistiku, keďže situácia s parkovaním ešte nie je doriešená. viac »

Z rozhľadne nad obcou Tachty vidieť do Maďarska i na Kráľovu hoľu

Rozhľadňa Tachty
13.04.2020

K rozvoju turizmu v mikroregióne Medveš na juhu okresu Rimavská Sobota má prispieť 11-metrová rozhľadňa, ktorú na Tomášovom vrchu nad obcou Tachty v roku 2017 vybudovala miestna samospráva. Ako TASR informoval starosta Július Molnár, výstavba vrátane projektovej dokumentácie stála približne 15.000 eur, pričom na financovanie využili obecný rozpočet. viac »

Jazierka lásky - najromantickejšie miesto v Tatrách so zaujímavým tajomstvom

Jazierka lásky
07.04.2020

Nie sú také známe ako Štrbské pleso, napriek tomu výlet za nimi neoľutujete. Kedysi nazývané Štrbské rybníky, dnes Jazierka lásky, sú azda najromantickejším miestom v Tatrách. Za všetko hovorí názov a pokojná atmosféra, ktorú podčiarkujú zaľúbené páriky. viac »

Návštevníci Trnavy sa môžu tešiť na nové prehliadky, ponúknu až deväť zaujímavých tém

Trnava
06.03.2020

Tento rok v Trnave bude pestrý aj vďaka originálnym prehliadkam. Či už ste milovníkom histórie, vína, architektúry alebo umenia, určite by ste nemali vynechať návštevu Malého Ríma. Ten si vás totiž získa novými prehliadkami so sprievodcom. viac »

Severný Spiš a Pieniny - ideálne miesto na dovolenku i prázdniny

Pieniny
04.03.2020

Deťom na východnom Slovensku začínajú jarné prázdniny, a to je ideálna možnosť spoznať krásy našej krajiny a ešte sa pritom poriadne zabaviť. Skvelou destináciou je aj severný Spiš a Pieniny. viac »

Okolo sveta za necelú hodinku: V Bratislave otvorili fantastické múzeum optických ilúzií

Múzeum optických ilúzií Tripalnd
26.02.2020

Optické ilúzie boli ešte pred pár rokmi výhradnou doménou maliarov či filmárov, dnes sa však približujú širokej verejnosti. Vo svete môžete navštíviť niekoľko múzeí, kde sa veľkí aj malí pohrajú s perspektívou, nedávno konečne jedno otvorili aj v Bratislave. Z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť, že rozhodne stojí za návštevu. viac »

Tále majú interaktívny náučný chodník, turistom priblíži Nízke Tatry

Tále - Golfové ihrisko
24.12.2019

Rekreačná oblasť Tále na Horehroní má prvý interaktívny náučný chodník. Zrekonštruovali ho a pribudli na ňom nové náučné prvky, ktoré priblížia všetkým turistom, aké zvieratá či dreviny môžu v lesoch Nízkych Tatier vidieť a počuť. TASR o tom v pondelok informovala Estera Potkány, marketingová manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie. Projekt bol spolufinancovaný Banskobystrickým samosprávnym krajom. viac »

Na Veľkej Rači v Oščadnici pribudla nová rozhľadňa

Na snímke novootvorená vyhliadka
18.12.2019

Výhľad na Malú Fatru, Javorníky, Kysucké i Moravsko-sliezske Beskydy ponúka nová rozhľadňa, ktorú uplynulý víkend otvorili na vrcholovej stanici pri lanovke Dedovka v Oščadnici. Stavba sa týči v nadmorskej výške 924 metrov a podľa starostu Oščadnice Mariána Plevka ju postavili v rámci slovensko-poľského cezhraničného projektu. V interiéri rozhľadne sa nachádza galéria plastík. Ich autorom je projektant stavby Stanislav Mikovčák. "Ku každej z týchto plastík sa viaže príbeh z miestneho regiónu," doplnil Plevko. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 11. júl. 2020. Meniny má Milota.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa