Slovensko – kam na výlet

Kopa nad Detvou - zaujímavý turistický cieľ vysoko nad vrcholkami stromov

12.09.2021 |

Svojou mohutnosťou vzbudzuje skalný útvar Kopa nad Melichovou skalou nad Detvou pozornosť už z diaľky. „Jeho skaliská sa čnejú vysoko nad vrcholy najvyšších stromov. Z ľahko prístupného najvyššieho miesta je výborný výhľad na juhozápadnú časť Podpoľania,“ uviedla pre TASR Nikola Sibylová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie.

Viac článkov

Kopa nad Detvou - zaujímavý turistický cieľ vysoko nad vrcholkami stromov

Skaly Kopy nad Detvou
12.09.2021

Svojou mohutnosťou vzbudzuje skalný útvar Kopa nad Melichovou skalou nad Detvou pozornosť už z diaľky. „Jeho skaliská sa čnejú vysoko nad vrcholy najvyšších stromov. Z ľahko prístupného najvyššieho miesta je výborný výhľad na juhozápadnú časť Podpoľania,“ uviedla pre TASR Nikola Sibylová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie. viac »

Tip na výlet: Ladno v Trnavej Hore očarí krásnymi výhľadmi

Trnavá Hora
05.09.2021

Miesto, ukryté pred zrakmi návštevníkov, ktoré pri náhodnej návšteve na prvý pohľad očarí, tak taká je stručná charakteristika Ladna, miestnej časti obce Trnavá Hora v okrese Žiar nad Hronom. Dnes chalupárska osada vzdialená asi tri kilometre od materskej obce je síce turistami málo poznaná, jej história však siaha až do 14. storočia. viac »

Prechod tiesňavou Čertovej doliny je bezpečnejší, pribudli nové istiace prvky

Prechod tiesňavou Čertovej doliny
23.07.2021

Prechod tiesňavou Čertovej doliny, nachádzajúcej sa neďaleko sedla Zbojská, je vďaka bezpečnostným prvkom, ako sú istiace laná, stúpačky či oceľová lávka, bezpečnejší a komfortnejší. Približne 400 metrov dlhý zabezpečený úsek tiesňavy slávnostne sprístupnili minulý týždeň. TASR o tom informovala Zuzana Jóbová z Krajskej organizácie cestovného ruchu Banskobystrický kraj Turizmus. viac »

Bachledova dolina - destinácia so zábavou a relaxom pre všetkých

Bachledova dolina - destinácia
19.07.2021

Celoročne otvorené horské stredisko s výhľadmi na masívy Belianskych Tatier Bachledka Ski&Sun je určené všetkým – rodiny s deťmi, aktívnych turistov, seniorov, vozičkárov, ale aj pre organizované zájazdy. Stredisko je iba 30km severne od mesta Poprad a pár kilometrov od Vysokých Tatier. viac »

Tip na výlet: Najjednoduchší výstup na vrch Mních je z obce Korytárky

Vrch Mních v Detvianskom
19.06.2021

Najjednoduchší výstup na vrch Mních v Detvianskom okrese je z obce Korytárky. „Túto vychádzku môžu ľudia absolvovať za 30 minút,“ uviedla pre TASR Nikola Sibylová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie. viac »

Víkendová túra na vrch Javor: Možností je viac a všetky sú atraktívne

Trás na Javor je
12.06.2021

Turistických trás na vrch Javor je niekoľko a všetky sa vyznačujú striedaním lesov s lúkami a panoramatickými výhľadmi na Podpoľanie. „Túra je mimoriadne atraktívna. Na vrchole sa nachádzajú andezitové skaly, drevený kríž s vrcholovou knihou a vysielač,“ uviedla pre TASR Nikola Sibylová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie. viac »

Tip na výlet: Od zvoničky nad Stožkom sú výhľady na Poľanu i Veľkú Fatru

Od zvoničky nad Stožkom
05.06.2021

Zvonička nad obcou Stožok v Detvianskom okrese je síce bez zvonu, turisti a milovníci podpolianskej prírody však ocenia prostredie, v ktorom sa nachádza. Keď sa k nej ľudia dostanú, okrem výhľadov na Stožok, Poľanu a Detvu uvidia aj končiare Veľkej Fatry. viac »

Suchý vrch - kúsok Slovenského raja na skok od Banskej Bystrice

Suchý Vrch
27.05.2021

Banská Bystrica leží v srdci Slovenska a patrí k našim najkrajším mestám. Turisti obdivujú najmä jeho centrálne námestie či pamiatky spojené s SNP, čarovné je však aj jej okolie. Tušili ste, že len na skok od centra mesta leží tiesňava, ktoré pripomína Slovenský raj? viac »

Za spoznávanie Zemplína sa dajú získať darčeky

Múry zrúcaniny hradu Čičva
06.04.2021

Za spoznávanie menej známych lokalít v regióne horného Zemplína sa dajú získať darčeky. Umožňuje to jarná kampaň Oblastnej organizácie cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ) Za/ži dobrodružstvo na Hornom Zemplíne. TASR o aktivite, trvajúcej do konca júna informovala výkonná riaditeľka organizácie Michaela Zdražilová. viac »

Turistika pre romantikov: Jančekova skala bola svedkom tragickej lásky

Pomerne nenáročnú turistiku aj
13.02.2021

Pomerne nenáročnú turistiku aj pre rodiny s deťmi ponúka výstup na Jančekovu skalu blízko partizánskej obce Cigeľ či Lehoty pod Vtáčnikom v okrese Prievidza. Turistický cieľ s výhľadom na pohoria na hornej Nitre sa spája s povesťou o nenaplnenej láske. viac »


<< Predchádzajúci Nasledujúci >>
Sobota, 18. september. 2021. Meniny má Eugénia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa