Slovensko – kam na výlet

V rokline Zapikan v Slanských vrchoch sa podľa povesti ukrýval zbojník

13.07.2019 |

Slanské vrchy ukrývajú popri známych turistických cieľoch ako Šimonka, Herľany alebo Dubník aj menej známe pamiatky. Vďaka tomu si stále uchovali svoju pôvodnú podobu, nepoznačenú nadmerným množstvom turistov. Jedným z nich je miesto zvané Zapikan.

Viac článkov

V rokline Zapikan v Slanských vrchoch sa podľa povesti ukrýval zbojník

Roklina Zapikan v Slanských
13.07.2019

Slanské vrchy ukrývajú popri známych turistických cieľoch ako Šimonka, Herľany alebo Dubník aj menej známe pamiatky. Vďaka tomu si stále uchovali svoju pôvodnú podobu, nepoznačenú nadmerným množstvom turistov. Jedným z nich je miesto zvané Zapikan. viac »

Na Mŕtvom ramene Váhu v Komárne otvoria počas leta požičovňu lodí

Váh
19.06.2019

Na Mŕtvom ramene Váhu v Komárne bude v polovici leta otvorená požičovňa lodí. Jej súčasťou bude aj požičovňa vodných i cestných bicyklov a bufet s občerstvením. viac »

Skvelý tip na letný výlet: Cez prírodnú rezerváciu na hrad Šomoška

Hrad Šomoška
17.06.2019

V katastrálnom území obce Šiatorská Bukovinka v bezprostrednej blízkosti slovensko-maďarskej štátnej hranice sa nachádza zrúcanina hradu Šomoška. Hradný kopec je národná prírodná rezervácia Šomoška, ktorá je spolu s Kamenným vodopoádom skvelým tipom na zaujímavý letný výlet. viac »

Tip na výlet: Zrekonštruovaný Vodný mlyn v Jelke je prístupný verejnosti

Vodný mlyn v Jelke
01.06.2019

Zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), obce Jelka a Vlastivedného múzea v Galante spoločne sprístupnili verejnosti rekonštruovaný Vodný mlyn v Jelke. TASR o tom informoval Jaroslav Vacek z odboru komunikácie TTSK. viac »

Skvelý tip na výlet v B. Štiavnici: Náučný chodník Kysihýbel približuje tie najlepšie prírodné atrakcie

Banská Štiavnica
26.05.2019

Feistmantlova záhrada, leknové jazierko, umelá jaskyňa či Červený lom, to je len časť zo zaujímavostí, na ktoré dovedie turistov Náučný chodník Kysihýbel. Približne šesť kilometrov dlhá trasa, ktorá má 14 zastavení, sa po 25 rokoch dočkala svojej obnovy. viac »

V Slovenskom raji otvorili prvú detskú ferratu na Slovensku

Výstup Zejmarskou roklinou v
09.05.2019

Na Čingove v Slovenskom raji otvorili prvú detskú ferratu na Slovensku. Podľa autora projektu, bývalého profesionálneho horského záchranára Karola Dzúrika, je určená pre deti od siedmich rokov a vedie k dvom jaskyniam. viac »

Záhoráčik štartuje tretiu sezónu: Vlani odviezol 8 250 ľudí a takmer tisícku bicyklov

Záhoráčik štartuje tretiu sezónu.
30.04.2019

Keď sa vás zima opýta, čo ste robili v lete, môžete odpovedať, že ste spoznávali krásy Záhoria. Na bicykli. Koncom apríla opäť štartuje úspešný sezónny projekt Záhoráčik. Turistický cyklovlak spojí až do októbra Záhorskú Ves a Zohor s Plaveckým Podhradím. Minulý rok sa ním v rovnakom období (od apríla do októbra) prepravilo vyše 8 250 ľudí a takmer 930 bicyklov. viac »

Po stopách baníckej slávy: Nový náučný chodník približuje dávnu históriu Novej Bane

Najvýznamnejšie bansko-technické a historické
29.04.2019

Najvýznamnejšie bansko-technické a historické pamiatky súvisiace s ťažbou drahých kovov v Novej Bani približuje nový náučný chodník s názvom Po stopách baníckej slávy. Jeho slávnostné otvorenie prilákalo v piatok stovky malých aj veľkých turistov, ktorí sa vybrali po jeho trase spoznávať dávnu banícku históriu mesta. viac »

Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Na Žalostinej zakliala matka dcéru, odvtedy sa kopcom nesie jej nárek

Rozhľadňa na kopci Žalostiná
24.03.2019

Vrch Žalostiná sa vypína do výšky 622 metrov nad morom a nachádza sa v západnej časti Chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty na rozhraní katastrov obcí Vrbovce a Chvojnica. Vrchol kopca je len kilometer vzdialený od hraníc s Českou republikou a ponúka výborný výhľad na všetky svetové strany. viac »

Novohradský geopark ostáva v sieti svetového dedičstva UNESCO

Primátorka mesta Salgótarján Melinda
06.03.2019

Geopark Novohrad – Nógrád obhájil v hodnotení svoj titul globálneho geoparku UNESCO. Vďaka zelenej karte, ktorú získal, ostáva v globálnej sieti geoparkov pod záštitou tejto organizácie ďalšie štyri roky. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 22. august. 2019. Meniny má Tichomír.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa