Slovensko – kam na výlet

Tip na výlet: Považská Bystrica, Považský hrad a Manín

15.02.2019 |

Považská Bystrica je mesto ležiace v lone prírody a v objatí vrchov Veľký a Malý Manín. Prírodná scenéria mu dodáva jedinečný charakter a atmosféru, akou sa môže pochváliť len málo slovenských miest.

Viac článkov

Tip na výlet: Považská Bystrica, Považský hrad a Manín

Považský hrad
15.02.2019

Považská Bystrica je mesto ležiace v lone prírody a v objatí vrchov Veľký a Malý Manín. Prírodná scenéria mu dodáva jedinečný charakter a atmosféru, akou sa môže pochváliť len málo slovenských miest. viac »

Sucháň - malá obec, ktorú stojí za to navštíviť

Historický dom v obci
07.02.2019

Sucháň je síce jednou z najmenších obcí v okrese Veľký Krtíš, jej kataster však ponúka viacero historických a prírodných zaujímavostí. Okrem tzv. trúbiaceho kameňa, ktorý je aj jednou z najväčších turistických atrakcií Banskobystrického kraja, sú v dedine aj tri historické ľudové domy z prvej a druhej polovice 19. storočia. viac »

Hrady Považia a okolie Žiliny: Skvelá prechádzka v každom ročnom období

Plť pod Strečnom
29.01.2019

Celé Považie je skutočne bohaté na nádherné starobylé hrady a ak ste milovníkmi skvostnej histórie, určite by ste sa raz mali do okolia Žiliny vybrať na dlhšie. Potešte svoje oko pohľadom na ne, ako sa vypínajú na vysokých bralách, ale aj v centre mesta. Toto sú najkrajšie hrady Považia. viac »

Ľadový expres: Špeciálny turistický vlak aj v zime prepojí Košice a Slovenský raj

Špeciálny turistický vlak aj
26.01.2019

Zimné soboty môžete pokojne stráviť v raji a netreba za ním vôbec cestovať do exotiky. Prichádza zimná edícia Ľadového expresu. Metropola východu sa vo februári opäť dočká priameho vlakového spojenia s Národným parkom Slovenský raj. A hoci jeden z jeho klenotov, Dobšinská ľadová jaskyňa, je v zime mimo prevádzky, turistických atrakcií ponúka viac ako dosť. viac »

Stará Bystrica a Nová Bystrica – výnimočný región Kysúc s jediným slovenským orlojom

Stará Bystrica a Nová
04.01.2019

Kysuce, neopakovateľný región Slovenska známy najmä svojim folklórom, rázovitosťou a krásnou prírodou. Jeho jedinečnosť umocňuje aj jediný slovenský orloj, ten sa nachádza sa v Starej Bystrici. viac »

Špania dolina – skutočný poklad v srdci našej krajiny

Špania dolina
19.12.2018

V srdci Slovenska sa nachádzajú skutočné poklady, prírodné aj kultúrne. Jednou zo zaujímavostí banskobystrického regiónu je neopakovateľná Prírodná rezervácia ľudovej architektúry – Špania dolina, ktorá bola pre svoje náleziská medenej rudy (obsahujúcej aj striebro) v minulosti preslávená po celej Európe.. viac »

Vršatské bradlá – skalná nádhera Stredného Považia

Všatské bralá
27.11.2018

Ak cestujete zo západného na stredné Slovensko, určite neunikli vašej pozornosti rôzne skalné útvary. Jednými z tých najviditeľnejších sú Vršatské bradlá, hrdé skaly Stredného Považia. viac »

V Bardejovských Kúpeľoch obnovili turistický okruh pre bežkárov i cykloturistov

Turistický okruh Ostrá Hôrka
26.09.2018

V Bardejovských Kúpeľoch bola v týchto dňoch s prispením Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Šariš – Bardejov dokončená obnova turistického okruhu Ostrá Hôrka. Turistický chodník má celkovo tri okruhy, najväčší meria 3,5 kilometra, stredný 1,5 kilometra a najmenší jeden kilometer. Slúžiť bude bežkárom, horským cyklistom a turistom a je vhodný aj na prechádzky rodín s deťmi. viac »

Hubárska sezóna je tu, odborník prezradil najlepšie regióny na zber

Hubárska sezóna je tu,
24.09.2018

Na území Slovenska sa vyskytuje zhruba 4000 druhov vyšších húb, medzi ktoré patria aj jedlé huby. Uvádza sa, že na Slovensku je uznaných asi 56 druhov voľne rastúcich húb, ktoré sa môžu predávať alebo inak priemyselne spracovávať. Skúsení hubári však azda poznajú aj viac druhov húb, ktoré sú jedlé a kulinársky spracovávané. A kam sa za nimi vybrať? viac »

7 najlepších golfových rezortov Slovenska: Aktívna dovolenka v náručí prírody

7 najlepších golfových rezortov
24.09.2018

Slovenskí golfisti už dávno nie sú odkázaní len na ihriská v zahraničí. Aj v našich končinách sa v obklopení nádhernej prírody nachádza viacero špičkových stredísk, kde si môžete vychutnať dovolenku alebo predĺžený víkend v spojení s týmto obľúbeným športom. Toto sú tie najvyhľadávanejšie. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 20. február. 2019. Meniny má Lívia.