Slovensko – kam na výlet

Z cintorína do vinárne: Martina organizuje dobrodružné prehliadky slovenských miest

06.12.2019 |

Netradičné tematické prehliadky sú v svetových mestách už pomerne bežné a zopár ich nájdete aj v Bratislave. Martina ale usporadúva netradičné lampášové prehliadky malokarpatských miest. Niektoré z nich začínajú na cintoríne a končia vo vinárni, všetky však sľubujú nezabudnuteľné zážitky. V rozhovore nám prezradila viac.

Viac článkov

Z cintorína do vinárne: Martina organizuje dobrodružné prehliadky slovenských miest

Z cintorína do vinárne:
06.12.2019

Netradičné tematické prehliadky sú v svetových mestách už pomerne bežné a zopár ich nájdete aj v Bratislave. Martina ale usporadúva netradičné lampášové prehliadky malokarpatských miest. Niektoré z nich začínajú na cintoríne a končia vo vinárni, všetky však sľubujú nezabudnuteľné zážitky. V rozhovore nám prezradila viac. viac »

Lúčky a Kalameny – minerálne bohatstvo Liptova

Lúčanský vodopád
03.12.2019

Orava a Liptov sú regióny známe najmä prekrásnou prírodou. Na ich rozhraní sa nachádzajú kúpele Lúčky, ktoré ležia pod úbočím vrchu Choč. Preslávila ich najmä miestna minerálna voda a Lúčanský vodopád. viac »

V stopách nacistických zverstiev: Desať dedín, ktoré vypálili počas II. svetovej vojny

Telgárt
29.08.2019

Cestovanie nie je len o spoznávaní iných krajín, ľudí či kultúr. Mnoho sa dozvieme aj pri potulkách rodnou hrudou - najmä ak sa vyberieme na miesta spojené s významnými dejinnými udalosťami. Lebo "kto nepozná minulosť, je odsúdený prežiť ju znova“ (Thomas Mann). Pripomeňme si dnes pri príležitosti 75. výročia SNP miesta, ktoré sú nemým mementom tragických udalostí 2. svetovej vojny. Aby sa už nikdy nič podobné neopakovalo. viac »

Vysoké Tatry zo sedla: Trasy v Tichej a Kôprovej doline zvládnu aj menej zdatní cyklisti

Trasy v Tichej a
25.08.2019

Vo vyšších polohách Vysokých Tatier je viacero cyklistických trás, väčšina z nich je však náročnejšia. Výnimkou sú asfaltové chodníky v Tichej a Kôprovej doline, ktoré zvládnu aj mene zdatní cyklisti. Pre TASR to uviedla výkonná riaditeľka Združenia cestovného ruchu Vysoké Tatry Lenka Syrovátková s tým, že v regióne slovenských veľhôr je dohromady 39 značených a odporúčaných trás, väčšina z nich sa však nachádza na podhorí. viac »

V rokline Zapikan v Slanských vrchoch sa podľa povesti ukrýval zbojník

Roklina Zapikan v Slanských
13.07.2019

Slanské vrchy ukrývajú popri známych turistických cieľoch ako Šimonka, Herľany alebo Dubník aj menej známe pamiatky. Vďaka tomu si stále uchovali svoju pôvodnú podobu, nepoznačenú nadmerným množstvom turistov. Jedným z nich je miesto zvané Zapikan. viac »

Na Mŕtvom ramene Váhu v Komárne otvoria počas leta požičovňu lodí

Váh
19.06.2019

Na Mŕtvom ramene Váhu v Komárne bude v polovici leta otvorená požičovňa lodí. Jej súčasťou bude aj požičovňa vodných i cestných bicyklov a bufet s občerstvením. viac »

Hrad Šomoška

Hrad Šomoška
17.06.2019

V katastrálnom území obce Šiatorská Bukovinka v bezprostrednej blízkosti slovensko-maďarskej štátnej hranice sa nachádza zrúcanina hradu Šomoška. Hradný kopec je národná prírodná rezervácia Šomoška, ktorá je spolu s Kamenným vodopoádom skvelým tipom na zaujímavý letný výlet. viac »

Tip na výlet: Zrekonštruovaný Vodný mlyn v Jelke je prístupný verejnosti

Vodný mlyn v Jelke
01.06.2019

Zástupcovia Trnavského samosprávneho kraja (TTSK), obce Jelka a Vlastivedného múzea v Galante spoločne sprístupnili verejnosti rekonštruovaný Vodný mlyn v Jelke. TASR o tom informoval Jaroslav Vacek z odboru komunikácie TTSK. viac »

Skvelý tip na výlet v B. Štiavnici: Náučný chodník Kysihýbel približuje tie najlepšie prírodné atrakcie

Banská Štiavnica
26.05.2019

Feistmantlova záhrada, leknové jazierko, umelá jaskyňa či Červený lom, to je len časť zo zaujímavostí, na ktoré dovedie turistov Náučný chodník Kysihýbel. Približne šesť kilometrov dlhá trasa, ktorá má 14 zastavení, sa po 25 rokoch dočkala svojej obnovy. viac »

V Slovenskom raji otvorili prvú detskú ferratu na Slovensku

Výstup Zejmarskou roklinou v
09.05.2019

Na Čingove v Slovenskom raji otvorili prvú detskú ferratu na Slovensku. Podľa autora projektu, bývalého profesionálneho horského záchranára Karola Dzúrika, je určená pre deti od siedmich rokov a vedie k dvom jaskyniam. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 11. december. 2019. Meniny má Hilda.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa