Slovensko – kam na výlet

Za spoznávanie Zemplína sa dajú získať darčeky

06.04.2021 |

Za spoznávanie menej známych lokalít v regióne horného Zemplína sa dajú získať darčeky. Umožňuje to jarná kampaň Oblastnej organizácie cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ) Za/ži dobrodružstvo na Hornom Zemplíne. TASR o aktivite, trvajúcej do konca júna informovala výkonná riaditeľka organizácie Michaela Zdražilová.

Viac článkov

Za spoznávanie Zemplína sa dajú získať darčeky

Múry zrúcaniny hradu Čičva
06.04.2021

Za spoznávanie menej známych lokalít v regióne horného Zemplína sa dajú získať darčeky. Umožňuje to jarná kampaň Oblastnej organizácie cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ) Za/ži dobrodružstvo na Hornom Zemplíne. TASR o aktivite, trvajúcej do konca júna informovala výkonná riaditeľka organizácie Michaela Zdražilová. viac »

Turistika pre romantikov: Jančekova skala bola svedkom tragickej lásky

Pomerne nenáročnú turistiku aj
13.02.2021

Pomerne nenáročnú turistiku aj pre rodiny s deťmi ponúka výstup na Jančekovu skalu blízko partizánskej obce Cigeľ či Lehoty pod Vtáčnikom v okrese Prievidza. Turistický cieľ s výhľadom na pohoria na hornej Nitre sa spája s povesťou o nenaplnenej láske. viac »

Zima na horách: Do Polonín sa môžu vybrať aj menej zdatní turisti

Na zimnú turistiku sa
11.02.2021

Vybrať sa na túru do Polonín v zime sa nemusia len zdatní turisti. Okrem známych a náročných turistických trás na Ďurkovec, Riabu skalu či Pľašu poskytuje jediný slovenský národný park, v ktorom je možné stretnúť zubra hrivnatého, aj jednoduchšie trasy vhodné pre rodiny s deťmi. Ako pre TASR priblížila Zuzana Burdová z nadácie Aevis, ktorá cez platformu Poloniny - neskutočne skutočné propaguje rozvoj prírodného turizmu v regióne, jednou z nich je menej známa trasa z obce Ulič na rozhľadňu Holica. viac »

Chatu Hrešná v košických Kavečanoch navštevuje čoraz viac ľudí

Chatu Hrešná v košických
03.02.2021

Turistov v okolí Chaty Hrešná v košickej mestskej časti (MČ) Kavečany v tomto roku výrazne pribudlo. Pre TASR to uviedol jej prevádzkovateľ Tomáš Eichler s tým, že v zimnom období v blízkosti nej udržiavajú aj niekoľko bežkárskych tratí. Chatu sa podľa neho postupne snažia rekonštruovať, no väčšie investície pre koronakrízu nateraz odložili. viac »

Kaľamárka patrí k najkrajším lokalitám Podpoľania, turisti a horolezci ju ocenia hlavne v ľadovej zime

Prírodná a turistická lokalita
02.02.2021

Prírodná a turistická lokalita Kaľamárka je prístupná v každom ročnom období, jej čaro však turisti a milovníci športového lezenia ocenia hlavne v ľadovej zime. Stačí len pár krokov, mierne stúpanie a z civilizácie plnej áut a hluku sa človek ocitne v divokej a rozprávkovej hore. viac »

Zaujímavý útvar nad Detvou: Melichovu skalu vidieť z diaľky, najkrajšia je zasnežená

Svojou majestátnosťou vzbudzuje Melichova
27.01.2021

Svojou majestátnosťou vzbudzuje Melichova skala nad Detvou pozornosť už z diaľky, táto prírodná pamiatka je však najkrajšia, keď je zasnežená. Skala je 30 metrov vysoká a je to zvyšok čela lávového prúdu so zachovanými tvarmi tečúcej lávy. viac »

Prameň víl - skvelý tip na nenáročnú prechádzku do prírody v rámci Košíc

Prechádzku k Prameňu víl
22.01.2021

Prameň víl je jednou z možností, kam sa vydať na nenáročnú prechádzku do prírody s deťmi v rámci Košíc aj počas zimy. Trasa z Horného Bankova a späť má dokopy približne tri kilometre. Pre TASR to uviedla vedúca turistického oddielu mládeže Klub rodinnej turistiky Košice (KRTKO) a predsedníčka Klubu slovenských turistov za košický región Eva Dučaiová s tým, že ide o menej známy chodník. viac »

Originálny náučný chodník: Kamenica odkazuje na slovenský Semmering

Výhľad na Žiarsku kotlinu
18.01.2021

Slovenský Semmering, historickú prezývku železničnej trate vedúcej cez Kremnicu, pripomína náučný chodník Kamenica v obci Stará Kremnička. Okrem toho približuje históriu miestnych bojov počas druhej svetovej vojny a z vrcholu Kamenica ponúka panoramatické výhľady na široké okolie. viac »

Nostalgické spomienky: Manínska tiesňava bola kedysi turistickým hitom

Manínska tiesňava
12.01.2021

Manínska tiesňava alebo Manínska úžina, ako najužší skalný kaňon na Slovensku nazývajú domáci, bola pred verejnosťou doslova ukrytá až do konca 19. storočia. Krásy prírodného skvostu ležiaceho len niekoľko kilometrov od Považskej Bystrice priniesli verejnosti až vtedajší trenčiansky župný lekár Jozef Brančík a etnograf a botanik Jozef Holuby. viac »

Drienčanský kras - nádherný kus našej prírody na juhu krajiny

Polosuchá dolina, typický krasový
09.01.2021

Vzácne prírodné územie s krasovými javmi, dve jaskyne, vodnú nádrž, historickú oboru, ale aj návršie, kde kedysi stála pevnosť a pôsobisko rozprávkara Pavla Dobšinského. To všetko môžu uvidieť návštevníci náučného chodníka Drienčanský kras pri obci Drienčany v okrese Rimavská Sobota. viac »


<< Predchádzajúci Nasledujúci >>
Piatok, 14. máj. 2021. Meniny má Bonifác.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa