Slovensko – kam na výlet

Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Na Žalostinej zakliala matka dcéru, odvtedy sa kopcom nesie jej nárek

24.03.2019 |

Vrch Žalostiná sa vypína do výšky 622 metrov nad morom a nachádza sa v západnej časti Chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty na rozhraní katastrov obcí Vrbovce a Chvojnica. Vrchol kopca je len kilometer vzdialený od hraníc s Českou republikou a ponúka výborný výhľad na všetky svetové strany.

Viac článkov

Zaujímavosti o slovenských vrchoch: Na Žalostinej zakliala matka dcéru, odvtedy sa kopcom nesie jej nárek

Rozhľadňa na kopci Žalostiná
24.03.2019

Vrch Žalostiná sa vypína do výšky 622 metrov nad morom a nachádza sa v západnej časti Chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty na rozhraní katastrov obcí Vrbovce a Chvojnica. Vrchol kopca je len kilometer vzdialený od hraníc s Českou republikou a ponúka výborný výhľad na všetky svetové strany. viac »

Novohradský geopark ostáva v sieti svetového dedičstva UNESCO

Primátorka mesta Salgótarján Melinda
06.03.2019

Geopark Novohrad – Nógrád obhájil v hodnotení svoj titul globálneho geoparku UNESCO. Vďaka zelenej karte, ktorú získal, ostáva v globálnej sieti geoparkov pod záštitou tejto organizácie ďalšie štyri roky. viac »

Tip na výlet: Považská Bystrica, Považský hrad a Manín

Považský hrad
15.02.2019

Považská Bystrica je mesto ležiace v lone prírody a v objatí vrchov Veľký a Malý Manín. Prírodná scenéria mu dodáva jedinečný charakter a atmosféru, akou sa môže pochváliť len málo slovenských miest. viac »

Sucháň - malá obec, ktorú stojí za to navštíviť

Historický dom v obci
07.02.2019

Sucháň je síce jednou z najmenších obcí v okrese Veľký Krtíš, jej kataster však ponúka viacero historických a prírodných zaujímavostí. Okrem tzv. trúbiaceho kameňa, ktorý je aj jednou z najväčších turistických atrakcií Banskobystrického kraja, sú v dedine aj tri historické ľudové domy z prvej a druhej polovice 19. storočia. viac »

Hrady Považia a okolie Žiliny: Skvelá prechádzka v každom ročnom období

Plť pod Strečnom
29.01.2019

Celé Považie je skutočne bohaté na nádherné starobylé hrady a ak ste milovníkmi skvostnej histórie, určite by ste sa raz mali do okolia Žiliny vybrať na dlhšie. Potešte svoje oko pohľadom na ne, ako sa vypínajú na vysokých bralách, ale aj v centre mesta. Toto sú najkrajšie hrady Považia. viac »

Ľadový expres: Špeciálny turistický vlak aj v zime prepojí Košice a Slovenský raj

Špeciálny turistický vlak aj
26.01.2019

Zimné soboty môžete pokojne stráviť v raji a netreba za ním vôbec cestovať do exotiky. Prichádza zimná edícia Ľadového expresu. Metropola východu sa vo februári opäť dočká priameho vlakového spojenia s Národným parkom Slovenský raj. A hoci jeden z jeho klenotov, Dobšinská ľadová jaskyňa, je v zime mimo prevádzky, turistických atrakcií ponúka viac ako dosť. viac »

Stará Bystrica a Nová Bystrica – výnimočný región Kysúc s jediným slovenským orlojom

Stará Bystrica a Nová
04.01.2019

Kysuce, neopakovateľný región Slovenska známy najmä svojim folklórom, rázovitosťou a krásnou prírodou. Jeho jedinečnosť umocňuje aj jediný slovenský orloj, ten sa nachádza sa v Starej Bystrici. viac »

Špania dolina – skutočný poklad v srdci našej krajiny

Špania dolina
19.12.2018

V srdci Slovenska sa nachádzajú skutočné poklady, prírodné aj kultúrne. Jednou zo zaujímavostí banskobystrického regiónu je neopakovateľná Prírodná rezervácia ľudovej architektúry – Špania dolina, ktorá bola pre svoje náleziská medenej rudy (obsahujúcej aj striebro) v minulosti preslávená po celej Európe.. viac »

Vršatské bradlá – skalná nádhera Stredného Považia

Všatské bralá
27.11.2018

Ak cestujete zo západného na stredné Slovensko, určite neunikli vašej pozornosti rôzne skalné útvary. Jednými z tých najviditeľnejších sú Vršatské bradlá, hrdé skaly Stredného Považia. viac »

V Bardejovských Kúpeľoch obnovili turistický okruh pre bežkárov i cykloturistov

Turistický okruh Ostrá Hôrka
26.09.2018

V Bardejovských Kúpeľoch bola v týchto dňoch s prispením Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Šariš – Bardejov dokončená obnova turistického okruhu Ostrá Hôrka. Turistický chodník má celkovo tri okruhy, najväčší meria 3,5 kilometra, stredný 1,5 kilometra a najmenší jeden kilometer. Slúžiť bude bežkárom, horským cyklistom a turistom a je vhodný aj na prechádzky rodín s deťmi. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 25. apríl. 2019. Meniny má Marek.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa