Slovensko – kam na výlet

Srdce Európy: Geografický stred starého kontinentu je v malebnej slovenskej obci

19.04.2023 |

Na Slovensku sa môžeme pochváliť viacerými unikátnosťami. Medzi ne patrí aj obec Kremnické Bane v okrese Žiar nad Hronom, ktorú vyhľadávajú ľudia z celej Európy. Keď sa tam totiž postavia na jeden bod, budú sa nachádzať presne v strede starého kontinentu.

Viac článkov

Srdce Európy: Geografický stred starého kontinentu je v malebnej slovenskej obci

Neďaleko Kremnických Baní sa
19.04.2023

Na Slovensku sa môžeme pochváliť viacerými unikátnosťami. Medzi ne patrí aj obec Kremnické Bane v okrese Žiar nad Hronom, ktorú vyhľadávajú ľudia z celej Európy. Keď sa tam totiž postavia na jeden bod, budú sa nachádzať presne v strede starého kontinentu. viac »

V Štavnických Baniach otvorili novú lávku, banícku históriu umožní vidieť z nadhľadu

V Štavnických Baniach otvorili
14.04.2023

Lávku, ktorá umožní návštevníkom a záujemcom o históriu uvidieť z nadhľadu archeonálezisko pri šachte Karol v Štiavnických Baniach, predstavili v stredu verejnosti. Lávka umožní spoznávať banícku históriu priamo na mieste bývalého banského závodu. Ako uviedla výkonná riaditeľka KOCR Banskobystrický kraj Turizmus Zuzana Jóbová, lávka sprístupňuje nielen pozostatky základov banského závodu, ale aj konského gápľa, ktorý tam kedysi fungoval. viac »

Gemerské spojky zaujmú pôsobivým viaduktom i najdlhším cyklotunelom v Európe

Gemerské spojky zaujmú pôsobivým
05.02.2023

Najznámejším slovenským viaduktom je pravdepodobne ten Chmarošský, ktorý milovníkom cestovania azda netreba predstavovať. Málokto však vie, že svoju verziu má aj Gemer. Koprášsky viadukt je síce výrazne mladší, zato však rozpráva veľmi zaujímavý príbeh našej histórie. viac »

V Lačnovskom kaňone pribudol nový kovový rebrík

V Lačnovskom kaňone pribudol
16.10.2022

V Lačnovskom kaňone, obľúbenej turistickej lokalite neďaleko Prešova, pribudla nová turistická infraštruktúra. Návštevníci sa môžu tešiť z masívneho kovového rebríka so schodiskom, ktorý ich bezpečne prevedie obľúbeným úsekom vedúcim pozdĺž vodopádu. V lokalite tiež pribudli nové drevené lávky a mólo pri jazierku. viac »

Tip na fantastickú jesennú turistiku: Navštívte Súľovské skaly

Súľovské skaly asi 10
21.09.2022

Slovensko sa môže pochváliť viacerými úžasnými turistickými lokalitami. Nie sú to iba Vysoké a Nízke Tatry, ktoré ponúkajú skvelé možnosti na túry. Pekné miesta nájdete aj v Súľovských vrchoch, kde najviac pozornosti pútajú Súľovské skaly. Využite krásne jesenné dni a zorganizujte si tam skvelé výlety. viac »

Päť tipov na skvelú túru v slovenských horách: Aj s kočíkom!

Bielovodská dolina vo Vysokých
06.06.2022

Kto rád chodí na dovolenky alebo výlety, toho nezastaví ani narodenie dieťatka. V súčasnosti majú už rodiny tak široké možnosti na cestovanie s bábätkami, že problémom nie sú ani túry s kočíkmi. Vyberte si niektorú z týchto možností a využite ideálne letné počasie na prechádzky v prírode v obklopení stromov, ktoré prospievajú aj drobčekovi. viac »

Mesto Veľké Kapušany ponúkne splav Latorice

Sútok Ondavy a Latorice
30.05.2022

Spojiť "vodáctvo", bicyklovanie, vinohradníctvo a gastrozážitky do nového produktu turistického ruchu na dolnom Zemplíne má za cieľ najnovší projekt mesta Veľké Kapušany v okrese Michalovce. Samospráva zakúpila kanoe a bicykle, s pomocou ktorých ponúka možnosť spoznávať zákutia nielen rieky Latorica či chránených vtáčích území. viac »

Pri Levoči otvorili areál Žabia cesta: Po obnove má slúžiť turistom a chrániť obojživelníky

Pri Levoči otvorili areál
19.05.2022

Pri vodnej nádrži neďaleko Levoče v utorok sprístupnili ekologickú relaxačno-oddychovú zónu s interaktívnym náučným chodníkom Žabia cesta. Projekt vznikol v rámci cezhraničnej spolupráce Interreg a okolie priehrady prešlo veľkou revitalizáciou. Má slúžiť na rozvoj cestovného ruchu, no zároveň chrániť obojživelníky. viac »

Ponická dúbrava: Menej známa lokalita patrí k najstarším chráneným územiam na Slovensku

Ponická jaskyňa
05.10.2021

Národná prírodná rezervácia Ponická dúbrava v Banskobystrickom okrese je menej známa prírodná lokalita, je to však jedno z najstarších chránených území na Slovensku. Ako ďalej pre TASR uviedol Vladimír Hrúz zo Správy Chránenej krajinnej oblasti Poľana, prvýkrát bola vyhlásená územná ochrana územia Ministerstvom orby v Budapešti v roku 1895. viac »

Kopa nad Detvou - zaujímavý turistický cieľ vysoko nad vrcholkami stromov

Skaly Kopy nad Detvou
12.09.2021

Svojou mohutnosťou vzbudzuje skalný útvar Kopa nad Melichovou skalou nad Detvou pozornosť už z diaľky. „Jeho skaliská sa čnejú vysoko nad vrcholy najvyšších stromov. Z ľahko prístupného najvyššieho miesta je výborný výhľad na juhozápadnú časť Podpoľania,“ uviedla pre TASR Nikola Sibylová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 7. jún. 2023. Meniny má Róbert.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa