Slovensko – kam na výlet

Kečovské škrapy a vyvieračka: V národnej prírodnej rezervácii pribudne turistické zázemie

17.09.2020 |

Vybudovanie turistického zázemia pri prírodných zaujímavostiach Kečovské škrapy a Kečovská vyvieračka neďaleko jaskyne Domica v okrese Rožňava je jedným z aktuálnych plánov Štátnej ochrany prírody SR – Správy slovenských jaskýň. Informoval o tom jej pracovník Ľudovít Gaál.

Viac článkov

Kečovské škrapy a vyvieračka: V národnej prírodnej rezervácii pribudne turistické zázemie

Kečovské škrapy
17.09.2020

Vybudovanie turistického zázemia pri prírodných zaujímavostiach Kečovské škrapy a Kečovská vyvieračka neďaleko jaskyne Domica v okrese Rožňava je jedným z aktuálnych plánov Štátnej ochrany prírody SR – Správy slovenských jaskýň. Informoval o tom jej pracovník Ľudovít Gaál. viac »

Novinka v Nízkych Tatrách: Náučný chodník pripomenie históriu baníckej osady Magurka

Banícka osada Magurka,ležiaca priamo
16.09.2020

Históriu baníckej osady Magurka v Ľupčianskej doline v Nízkych Tatrách priblíži nový náučný chodník, ktorý otvoria začiatkom októbra. Tvorí ho 11 tabúľ umiestnených na 8,4 kilometra dlhom okruhu. viac »

V stopách baníkov: Železník a okolie môžu návštevníci spoznať vďaka dvom chodníkom

Informačná tabuľa v obci
03.09.2020

Spoznávať vrch Železník a banícku históriu celého okolitého regiónu v okrese Revúca môžu návštevníci vďaka dvom turistickým chodníkom, ktoré v roku 2016 vyznačilo občianske združenie Rákošská cächa v spolupráci s turistickým klubom Dúbrava Jelšava. Podľa predsedu OZ Júliusa Pavelka sú obidve trasy súčasťou digitálnych mapových portálov na internete a dostali sa už i do tlačených máp. viac »

Vyhliadková veža s netypickým výhľadom: Na Dukle budete mať zimomriavky

Údolie smrti a Dukla
29.08.2020

Severovýchod Slovenska je najbohatším regiónom na pamiatky na druhú i prvú svetovú vojnu. Najvýznamnejšou lokalitou vojenskej histórie je bojisko na Dukle, ktoré si najlepšie prehliadnete z vyhliadkovej veže. Tá nedávno prešla rozsiahlou rekonštrukciou. viac »

Plavecký kras a jeho zvlášne špecifikum: Závrty vyzerajú ako z inej planéty

Medzi špecifiká Plaveckého krasu
22.08.2020

Návštevníci Plaveckého krasu, ktorí na spoznanie jeho zaujímavostí a špecifík využijú rovnomenný náučný chodník, objavia počas cesty aj krasové závrty. Jedny z najväčších, s obvodom dlhým niekoľko desiatok metrov, sa nachádzajú v blízkosti Amonovej lúky. viac »

Tip na výlet: Pokutská dolina v regióne stredného Pohronia

Pokutská dolina
16.08.2020

Zemný most, ktorý je unikátom pri stavbe lesných železníc, či vodopád neminú na svojej trase turisti a cyklisti, ktorí sa vydajú spoznávať krásy Pokutskej doliny v regióne stredného Pohronia. Žofia Buganová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Gron priblížila, že v tomto roku by chceli v doline oficiálne vyznačiť cyklotrasu, ktorá by po tejto trase viedla. viac »

Rozhľadňa Čerešenka predstaví Stredovek na tanieri, pribudne aj detské ihrisko

Rozhľadňa Čerešňa a výhľady
15.08.2020

Návštevnosť rozhľadne Čerešenka stúpa, pre TASR to uviedol predseda občianskeho združenia (OZ) s rovnomenným názvom Viktor Dulina. Takmer pri 12 metrov vysokej kamennej veži na rozhraní chotárov obcí Čižatice, Chrastné a Rozhanovce v okrese Košice-okolie chystajú v sobotu (15. 8.) podujatie Stredovek na tanieri. V rámci neho uvedú do prevádzky aj detské ihrisko. viac »

Sereď: Po Váhu sa dá plaviť od tohto leta na katamaráne Eleanor

Váh
13.08.2020

Od augusta pribudla v Seredi novinka pre turistov i domácich – vyhliadková plavba po rieke Váh. V priebehu jednej hodiny prejde katamarán Eleanor s výletníkmi trasu dlhú zhruba osem kilometrov, jeho kapacita je podľa slov kapitána Richarda Hričovského jedenásť pasažierov. Najbližšie si možno takto vychutnať plavby po dolnom toku Váhu až na Sĺňave pri Piešťanoch. viac »

Leto na Spiši: Užite si Slovenský raj, pamiatky aj údolie Hnilca

Na snímke pohľad z
03.08.2020

Okrem nádherných prírodných scenérií a náročných túr v Slovenskom raji patria neodmysliteľne k regiónu Spiša spišské párky. Tie najslávnejšie pochádzali z dielne mäsiarskeho majstra Štefana Varsányiho zo Spišského Podhradia. Vyrábali sa zo zmesi hovädzieho a bravčového mäsa, boli ochutené tak akurát sladkou a štipľavou červenou paprikou a plnili ich do jahňacích a baraních črievok. Jedli sa zásadne rukami a pri zahryznutí museli puknúť. Bohužiaľ, originálny recept sa nezachoval. viac »

Najlepšie cyklotrasy na Slovensku: Spoznajte krásu domoviny zo sedla bicykla

Najlepšie cyklotrasy na Slovensku:
28.07.2020

Podľa odborníkov nás čaká horúce leto s minimom zrážok, takže sa môžeme smelo pustiť do plánovania aktívnych výletov. Tentoraz potešíme fanúšikov cyklistiky. Vybrali sme pre niekoľko najkrajších cyklotrás, ktoré vám ukážu čaro našej krajiny. Môžete ich spojiť aj do jednej dlhšej dovolenky, ktorá vás pomocou prestávok v niektorých mestách a v kombinácii s čiastočnou dopravou autom alebo vlakom prevedie naprieč celým Slovenskom. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Sobota, 26. september. 2020. Meniny má Edita.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa