Slovensko – kam na výlet

Tri poklady Ružomberka – Čutkovo, Hrabovo a Malinô Brdo

07.08.2018 |

Liptov, prekrásny región Slovenska, ktorý je turistami hojne navštevovaný. Práve tu leží Ružomberok, centrum dolného Liptova. Svoju krásu odzrkadľuje najmä v dvoch dolinách, Čutkovskej a Hrabovskej, ale i v známom lyžiarskom stredisku Malinô Brdo.

Viac článkov

Tri poklady Ružomberka – Čutkovo, Hrabovo a Malinô Brdo

Tri poklady Ružomberka –
07.08.2018

Liptov, prekrásny región Slovenska, ktorý je turistami hojne navštevovaný. Práve tu leží Ružomberok, centrum dolného Liptova. Svoju krásu odzrkadľuje najmä v dvoch dolinách, Čutkovskej a Hrabovskej, ale i v známom lyžiarskom stredisku Malinô Brdo. viac »

V okolí Starej Ľubovne pribudnú ďalšie cyklotrasy spájajúce kúpelné mestá

V okolí Starej Ľubovne
01.08.2018

V okolí Starej Ľubovne pribudnú ďalšie cyklotrasy, vybudujú ich vďaka slovensko-poľského projektu za takmer 4,3 milióna eur. Spájať budú viaceré významné kúpeľné miesta pohraničia. Informoval o tom Miroslav Jaščur z Ľubovnianskeho regionálneho združenia miesta a obcí (ĽRZMaO). viac »

Krásna iniciatíva dobrovoľníkov: V hájovni pri Banskej Štiavnici vzniklo atraktívne turistické zázemie

V areáli bývalej hájovne
04.07.2018

V areáli bývalej hájovne v sedle Červená studňa, ktorá sa nachádza nad Banskou Štiavnicou, vybudovali mladí nadšenci z občianskeho združenia (OZ) Nad tým zázemie pre turistov. Manželský pár Miška a Matej Lukáčovci si objekt prenajali od mesta na obdobie desiatich rokov. Ich snahou je vytvoriť v hájovni nielen zázemie pre turistov, ale takisto im ponúknuť možnosť kultúrneho vyžitia. viac »

Leto na Liptove: Nová sezóna sa bude niesť v znamení rozprávok

Mlyny Oblazy v Kvačianskej
22.06.2018

Letná sezóna na Liptove odštartovala už aj oficiálne. Láka na novinky i osvedčené atrakcie. Najviac noviniek pripravili akvaparky a kúpele. Do sezóny región vstupuje s novým hotelom aj novými atrakciami zameranými najmä na rodiny s deťmi, turistov a cyklistov. Hlavným motívom aktuálneho leta je rozprávka. viac »

Bicyklom za pamiatkami: BSK predstavil novú cyklotrasu SacraVelo

Bicyklom za pamiatkami: BSK
13.06.2018

K existujúcim medzinárodným cyklistickým trasám EuroVelo sa pripája sieť pútnických ciest, a to prostredníctvom unikátneho cezhraničného turistického projektu SacraVelo. Jeho cieľom je ponúknuť kultúrne dedičstvo, sakrálne hodnoty a využiť prírodné prostredie v maďarsko-slovenskom cezhraničnom regióne, ktoré pokrýva štyri kraje pozdĺž Dunaja. TASR o tom informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman. viac »

Na trati do Korytnice premáva po desaťročiach starobylý vláčik

Na trati do Korytnice
11.06.2018

Pri príležitosti osláv 110. výročia prvej jazdy vlaku z Ružomberka do Korytnice vypravili v sobotu na časť zachovanej trate historický vláčik. Stalo sa tak prvýkrát po desiatkach rokov jeho nečinnosti počas podujatia Korýtkofest v metropole dolného Liptova. Nová linka bude v letnej sezóne premávať pravidelne počas víkendov a sviatkov. viac »

Vážska cyklotrasa: Verejnosti začal slúžiť prvý 14-kilometrový úsek

Verejnosti začal slúžiť prvý
31.05.2018

Milovníkom cyklistiky, ale i bežcom, kolobežkárom či korčuliarom slúži od piatka takmer 14-kilometrový úsek cyklotrasy z Hornej Stredy do Nového Mesta nad Váhom. Je prvým otvoreným úsekom takmer 100-kilometrovej Vážskej cyklotrasy spájajúcej Trnavský a Žilinský samosprávny kraj popri Váhu cez Trenčiansky samosprávny kraj (TSK). viac »

Skvelá správa pre Košičanov: Na Sídlisku Ťahanovce otvorili vynovený lesopark

Na košickom Sídlisku Ťahanovce
30.05.2018

Mestské lesy Košice otvorili vo štvrtok na Sídlisku Ťahanovce vynovený lesopark. Pribudli v ňom nové altánky, stoly, lavice či ohniská. viac »

Smrekovica – poklad Liptova v lone prírody

Smrekovica, Veľká Fatra
29.05.2018

Ak hľadáte miesto, ktoré nepodľahlo veľkej návštevnosti turistov a kde nájdete pokoj a oddych v lone čistej prírody, navštívte Smrekovicu. viac »

Korytnica - zabudnuté kúpele, ktoré pomaly ožívajú

Kúpele Korytnica
25.05.2018

Kúpele Korytnica patrili za čias Rakúsko-Uhorska k tým najvychýrenejším a najobľúbenejším. Hoci ešte donedávna slúžili svojmu liečebnému účelu, dnes na slávnu minulosť už len spomínajú. Zdá sa však, že Korytnici konečne opäť svitá na lepšie časy. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Streda, 15. august. 2018. Meniny má Marcela.