Slovensko – kam na výlet

Vršatské bradlá – skalná nádhera Stredného Považia

27.11.2018 |

Ak cestujete zo západného na stredné Slovensko, určite neunikli vašej pozornosti rôzne skalné útvary. Jednými z tých najviditeľnejších sú Vršatské bradlá, hrdé skaly Stredného Považia.

Viac článkov

Vršatské bradlá – skalná nádhera Stredného Považia

Všatské bralá
27.11.2018

Ak cestujete zo západného na stredné Slovensko, určite neunikli vašej pozornosti rôzne skalné útvary. Jednými z tých najviditeľnejších sú Vršatské bradlá, hrdé skaly Stredného Považia. viac »

V Bardejovských Kúpeľoch obnovili turistický okruh pre bežkárov i cykloturistov

Turistický okruh Ostrá Hôrka
26.09.2018

V Bardejovských Kúpeľoch bola v týchto dňoch s prispením Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Šariš – Bardejov dokončená obnova turistického okruhu Ostrá Hôrka. Turistický chodník má celkovo tri okruhy, najväčší meria 3,5 kilometra, stredný 1,5 kilometra a najmenší jeden kilometer. Slúžiť bude bežkárom, horským cyklistom a turistom a je vhodný aj na prechádzky rodín s deťmi. viac »

Hubárska sezóna je tu, odborník prezradil najlepšie regióny na zber

Hubárska sezóna je tu,
24.09.2018

Na území Slovenska sa vyskytuje zhruba 4000 druhov vyšších húb, medzi ktoré patria aj jedlé huby. Uvádza sa, že na Slovensku je uznaných asi 56 druhov voľne rastúcich húb, ktoré sa môžu predávať alebo inak priemyselne spracovávať. Skúsení hubári však azda poznajú aj viac druhov húb, ktoré sú jedlé a kulinársky spracovávané. A kam sa za nimi vybrať? viac »

7 najlepších golfových rezortov Slovenska: Aktívna dovolenka v náručí prírody

7 najlepších golfových rezortov
24.09.2018

Slovenskí golfisti už dávno nie sú odkázaní len na ihriská v zahraničí. Aj v našich končinách sa v obklopení nádhernej prírody nachádza viacero špičkových stredísk, kde si môžete vychutnať dovolenku alebo predĺžený víkend v spojení s týmto obľúbeným športom. Toto sú tie najvyhľadávanejšie. viac »

Tri poklady Ružomberka – Čutkovo, Hrabovo a Malinô Brdo

Tri poklady Ružomberka –
07.08.2018

Liptov, prekrásny región Slovenska, ktorý je turistami hojne navštevovaný. Práve tu leží Ružomberok, centrum dolného Liptova. Svoju krásu odzrkadľuje najmä v dvoch dolinách, Čutkovskej a Hrabovskej, ale i v známom lyžiarskom stredisku Malinô Brdo. viac »

V okolí Starej Ľubovne pribudnú ďalšie cyklotrasy spájajúce kúpelné mestá

V okolí Starej Ľubovne
01.08.2018

V okolí Starej Ľubovne pribudnú ďalšie cyklotrasy, vybudujú ich vďaka slovensko-poľského projektu za takmer 4,3 milióna eur. Spájať budú viaceré významné kúpeľné miesta pohraničia. Informoval o tom Miroslav Jaščur z Ľubovnianskeho regionálneho združenia miesta a obcí (ĽRZMaO). viac »

Krásna iniciatíva dobrovoľníkov: V hájovni pri Banskej Štiavnici vzniklo atraktívne turistické zázemie

V areáli bývalej hájovne
04.07.2018

V areáli bývalej hájovne v sedle Červená studňa, ktorá sa nachádza nad Banskou Štiavnicou, vybudovali mladí nadšenci z občianskeho združenia (OZ) Nad tým zázemie pre turistov. Manželský pár Miška a Matej Lukáčovci si objekt prenajali od mesta na obdobie desiatich rokov. Ich snahou je vytvoriť v hájovni nielen zázemie pre turistov, ale takisto im ponúknuť možnosť kultúrneho vyžitia. viac »

Leto na Liptove: Nová sezóna sa bude niesť v znamení rozprávok

Mlyny Oblazy v Kvačianskej
22.06.2018

Letná sezóna na Liptove odštartovala už aj oficiálne. Láka na novinky i osvedčené atrakcie. Najviac noviniek pripravili akvaparky a kúpele. Do sezóny región vstupuje s novým hotelom aj novými atrakciami zameranými najmä na rodiny s deťmi, turistov a cyklistov. Hlavným motívom aktuálneho leta je rozprávka. viac »

Bicyklom za pamiatkami: BSK predstavil novú cyklotrasu SacraVelo

Bicyklom za pamiatkami: BSK
13.06.2018

K existujúcim medzinárodným cyklistickým trasám EuroVelo sa pripája sieť pútnických ciest, a to prostredníctvom unikátneho cezhraničného turistického projektu SacraVelo. Jeho cieľom je ponúknuť kultúrne dedičstvo, sakrálne hodnoty a využiť prírodné prostredie v maďarsko-slovenskom cezhraničnom regióne, ktoré pokrýva štyri kraje pozdĺž Dunaja. TASR o tom informovala hovorkyňa Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Lucia Forman. viac »

Na trati do Korytnice premáva po desaťročiach starobylý vláčik

Na trati do Korytnice
11.06.2018

Pri príležitosti osláv 110. výročia prvej jazdy vlaku z Ružomberka do Korytnice vypravili v sobotu na časť zachovanej trate historický vláčik. Stalo sa tak prvýkrát po desiatkach rokov jeho nečinnosti počas podujatia Korýtkofest v metropole dolného Liptova. Nová linka bude v letnej sezóne premávať pravidelne počas víkendov a sviatkov. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 16. december. 2018. Meniny má Albína.