Slovensko – kam na výlet

Jazierka lásky - najromantickejšie miesto v Tatrách so zaujímavým tajomstvom

07.04.2020 |

Nie sú také známe ako Štrbské pleso, napriek tomu výlet za nimi neoľutujete. Kedysi nazývané Štrbské rybníky, dnes Jazierka lásky, sú azda najromantickejším miestom v Tatrách. Za všetko hovorí názov a pokojná atmosféra, ktorú podčiarkujú zaľúbené páriky.

Viac článkov

Jazierka lásky - najromantickejšie miesto v Tatrách so zaujímavým tajomstvom

Jazierka lásky
07.04.2020

Nie sú také známe ako Štrbské pleso, napriek tomu výlet za nimi neoľutujete. Kedysi nazývané Štrbské rybníky, dnes Jazierka lásky, sú azda najromantickejším miestom v Tatrách. Za všetko hovorí názov a pokojná atmosféra, ktorú podčiarkujú zaľúbené páriky. viac »

Užite si výlet aj v čase karantény: 7 prírodných atrakcií v bratislavskom kraji

Sandberg
03.04.2020

Milovníci cestovania teraz prežívajú ťažké obdobie. Nielen, že sa nemôžeme vybrať na spoznávanie cudzích krajín, ale výrazne obmedzené možnosti máme aj na Slovensku. Napriek tomu nemusíte zúfať, pretože vynaliezaví turisti si vždy dokážu nájsť možnosti na túlanie sa v pekných lokalitách. V každom kraji máme množstvo nádherných prírodných atrakcií a zrúcanín, kde sa nadýchate čerstvého vzduchu a zabudnete na všetko ohľadom koronavírusu. V našom seriáli vám predstavíme tie najzaujímavejšie miesta v jednotlivých slovenských krajoch. viac »

Návštevníci Trnavy sa môžu tešiť na nové prehliadky, ponúknu až deväť zaujímavých tém

Trnava
06.03.2020

Tento rok v Trnave bude pestrý aj vďaka originálnym prehliadkam. Či už ste milovníkom histórie, vína, architektúry alebo umenia, určite by ste nemali vynechať návštevu Malého Ríma. Ten si vás totiž získa novými prehliadkami so sprievodcom. viac »

Severný Spiš a Pieniny - ideálne miesto na dovolenku i prázdniny

Pieniny
04.03.2020

Deťom na východnom Slovensku začínajú jarné prázdniny, a to je ideálna možnosť spoznať krásy našej krajiny a ešte sa pritom poriadne zabaviť. Skvelou destináciou je aj severný Spiš a Pieniny. viac »

Okolo sveta za necelú hodinku: V Bratislave otvorili fantastické múzeum optických ilúzií

Múzeum optických ilúzií Tripalnd
26.02.2020

Optické ilúzie boli ešte pred pár rokmi výhradnou doménou maliarov či filmárov, dnes sa však približujú širokej verejnosti. Vo svete môžete navštíviť niekoľko múzeí, kde sa veľkí aj malí pohrajú s perspektívou, nedávno konečne jedno otvorili aj v Bratislave. Z vlastnej skúsenosti môžeme potvrdiť, že rozhodne stojí za návštevu. viac »

Tále majú interaktívny náučný chodník, turistom priblíži Nízke Tatry

Tále - Golfové ihrisko
24.12.2019

Rekreačná oblasť Tále na Horehroní má prvý interaktívny náučný chodník. Zrekonštruovali ho a pribudli na ňom nové náučné prvky, ktoré priblížia všetkým turistom, aké zvieratá či dreviny môžu v lesoch Nízkych Tatier vidieť a počuť. TASR o tom v pondelok informovala Estera Potkány, marketingová manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie. Projekt bol spolufinancovaný Banskobystrickým samosprávnym krajom. viac »

Na Veľkej Rači v Oščadnici pribudla nová rozhľadňa

Na snímke novootvorená vyhliadka
18.12.2019

Výhľad na Malú Fatru, Javorníky, Kysucké i Moravsko-sliezske Beskydy ponúka nová rozhľadňa, ktorú uplynulý víkend otvorili na vrcholovej stanici pri lanovke Dedovka v Oščadnici. Stavba sa týči v nadmorskej výške 924 metrov a podľa starostu Oščadnice Mariána Plevka ju postavili v rámci slovensko-poľského cezhraničného projektu. V interiéri rozhľadne sa nachádza galéria plastík. Ich autorom je projektant stavby Stanislav Mikovčák. "Ku každej z týchto plastík sa viaže príbeh z miestneho regiónu," doplnil Plevko. viac »

Z cintorína do vinárne: Martina organizuje dobrodružné prehliadky slovenských miest

Z cintorína do vinárne:
06.12.2019

Netradičné tematické prehliadky sú v svetových mestách už pomerne bežné a zopár ich nájdete aj v Bratislave. Martina ale usporadúva netradičné lampášové prehliadky malokarpatských miest. Niektoré z nich začínajú na cintoríne a končia vo vinárni, všetky však sľubujú nezabudnuteľné zážitky. V rozhovore nám prezradila viac. viac »

Lúčky a Kalameny – minerálne bohatstvo Liptova

Lúčanský vodopád
03.12.2019

Orava a Liptov sú regióny známe najmä prekrásnou prírodou. Na ich rozhraní sa nachádzajú kúpele Lúčky, ktoré ležia pod úbočím vrchu Choč. Preslávila ich najmä miestna minerálna voda a Lúčanský vodopád. viac »

V stopách nacistických zverstiev: Desať dedín, ktoré vypálili počas II. svetovej vojny

Telgárt
29.08.2019

Cestovanie nie je len o spoznávaní iných krajín, ľudí či kultúr. Mnoho sa dozvieme aj pri potulkách rodnou hrudou - najmä ak sa vyberieme na miesta spojené s významnými dejinnými udalosťami. Lebo "kto nepozná minulosť, je odsúdený prežiť ju znova“ (Thomas Mann). Pripomeňme si dnes pri príležitosti 75. výročia SNP miesta, ktoré sú nemým mementom tragických udalostí 2. svetovej vojny. Aby sa už nikdy nič podobné neopakovalo. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Utorok, 7. apríl. 2020. Meniny má Zoltán.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa