Najlepšie výlety

Zima v Kremnici: Keď nasneží, okolie sa mení na raj lyžiarov

24.11.2021 |

K najobľúbenejším zimným športom na Slovensku patrí lyžovanie. Takmer polovicu Slovenska tvoria lesy a kopce, takže terénov na zimné športy sa tu nachádza viac ako dosť. K obľúbeným patria svahy v Kremnických vrchoch. Lyžiarske strediská Králiky, Skalka, Krahule, Kordíky či Malachov odchovali nejedného lyžiara.

Viac článkov

Zimná turistika na Slovensku: 5 tipov na fantastickú túru (aj cez lockdown)

Jánošíkove diery
23.11.2021

Ak milujete turistiku, nemusíte sa jej vzdať ani počas zimných mesiacov. Stále sa môžete túlať po označených chodníkoch, len treba dodržiavať dve základné pravidlá. V prvom rade sa vyhnite trasám s uzáverou, ktoré budú opäť sprístupnené až v júni. Väčšinou sa nachádzajú v Tatrách. Druhou dôležitou radou je, aby ste sledovali lavínové spravodajstvo a nevybrali sa do rizikových oblastí, kde ich môžete strhnúť. Rovnako nezabúdajte ani na kvalitnú obuv a výstroj. viac »

Kôrová kaplnka - zaujímavý unikát v srdci Slovenska

Kôrová kaplnka v Hornej
09.11.2021

Kôrová kaplnka v Hornej Bzovej pod Poľanou je slovenským unikátom a aj vo svete dreva je raritou. Pre TASR to uviedla Nikola Sibylová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie s tým, že všetky steny interiéru a aj exteriéru kaplnky sú obložené jedľovou kôrou. viac »

Zima na Slovensku: Aj východ krajiny dokáže ponúknuť dobrú lyžovačku

Lyžovačka v lyžiarskom stredisku
04.11.2021

Východ Slovenska ponúka lyžiarom rôznorodé terény. Tie najnamáhavejšie pre zdatných lyžiarov sa nachádzajú neďaleko Krompách v Relax centre Plejsy. Vhodných kopcov na lyžovanie je však na Spiši viac. viac »

VIDEO: Ihráčske kamenné more je vzácnou kamennou pamiatkou

Ihráčske kamenné more
17.10.2021

Ihráčske kamenné more je geologická lokalita vyhlásená za prírodnú pamiatku. Ide o rozpadajúci sa sopúch, zvyšok lávového prúdu vytečeného zo sopky, ktorá v týchto miestach pred mnohými tisícročiami vyúsťovala. viac »

Muránska planina - poklad v srdci Slovenska

Muránska planina
01.10.2021

Muránska planina patrí medzi naše najmladšie národné parky. Je jednou z najzachovalejších krasových lokalít na Slovensku a oplýva množstvom povrchových i podzemných krasových javov. viac »

Tip na výlet v Podpoľaní: V Klokoči uvidíte zvonicu, prameň i múzeum v starej škole

Múzeum v starej škole,
26.09.2021

Múzeum v starej škole, zvoničku na cintoríne i minerálny prameň môžu navštíviť turisti v podpolianskej obci Klokoč v Detvianskom okrese. Ako pre TASR povedal bývalý starosta obce Jozef Výbošťok, prvé zmienky boli o tom, že do zvoničky ukladali zosnulého, pretože je tam kamenný múr. „Následne sa osadil aj zvon a ten plnil úlohu umieračika, ktorý oznamuje úmrtie našich obyvateľov,“ spomenul. viac »

Namiesto ochrany drancovanie okolia: Hrad Šášov preslávili lúpežní šľachtici

Hrad Šášov
23.09.2021

Neďaleko Žiaru nad Hronom sa týči nad obcou Šášovské Podhradie zrúcanina hradu Šášov, ktorý bol postavený v 13. storočí. Mal výbornú strategickú polohu, chránil dôležitú cestu do banskej oblasti. Šášov mal malé, ale veľmi dobré opevnenie. Preslávil sa najmä ako sídlo lúpežných šľachticov, ktorí namiesto ochrany drancovali okolie. viac »

Grófa Andrássyho spájali s krásnou Sisi: Odpočíva v nádhernej hrobke na východe Slovenska

Mauzóleum grófa Júliusa Andrássyho
20.09.2021

Mestský historický park v Trebišove skrýva viacero vzácností. Sám bol kedysi považovaný za najkrajší v celom Uhorsku, no v jeho areáli sa nachádza aj niekoľko stavebných pamiatok. K tým najvzácnejším patrí mauzóleum grófa Júliusa Andrássyho. viac »

Kostol v Turni nad Bodvou: Na pohľad jednoduchá stavba ukrýva obrovský poklad

Kostol Nanebovzatia Panny Márie
15.09.2021

Počas druhej svetovej vojny bol kostol Nanebovzatia Panny Márie v Turni značne poškodený. Zachovali sa však vzácne stredoveké fresky skryté pod vrstvami omietok. viac »

Slovensko je krajinou unikátov: Týmito tromfneme aj zahraničie

Banská Štiavnica
31.08.2021

Často si vôbec neuvedomujeme, aké unikáty skrýva Slovensko. Viacerými z nich by sme pokojne mohli konkurovať aj svetovým atrakciám. Videli ste z nášho zoznamu aspoň polovicu? viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 28. november. 2021. Meniny má Henrieta.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa