Najlepšie výlety

Jeseň na Slovensku: Sever našej krajiny má krásne prírodné scenérie s ropou i vodopádmi

20.09.2020 |

Žilinu nazvali v minulosti básnici "perlou na Váhu". Má bohatú históriu, prežila zničujúci požiar, zemetrasenie i mor. Dnes je štvrtým najväčším slovenským mestom obklopeným malebnými zákutiami Kysúc či Malej Fatry.

Viac článkov

Jesenná dovolenka na Slovensku: 7 skvelých tipov na veľa zážitkov za málo peňazí

Nová Sedlica
09.09.2020

Patríte medzi tých smoliarov, ktorí už kvôli obmedzeniam nestihli poriadnu dovolenku? Nemusíte sa trápiť, máme pre vás skvelé tipy, ako si vyplniť jeseň zaujímavými výletmi po Slovensku. Vinice, vodné plochy, pamiatky, ale aj krásna príroda. Na to všetko sa môžete tešiť už počas nasledujúcich týždňov. Využite navyše mimosezónne zľavy v hoteloch a ušetrite peniaze aj na ďalšiu dovolenku. viac »

Jeseň vo Vysokých Tatrách: Vyberte sa na netradičné výlety za poznaním

Jeseň vo Vysokých Tatrách:
03.09.2020

Región Vysoké Tatry ponúka omnoho viac, než nájdete na internetových obrázkoch. Jeseň je v horách najkrajším ročným obdobím, počasie je obvykle veľmi stabilné, preto ak túžite po relaxe a pokoji, ale zároveň sa chcete niečo dozvedieť, je na to najlepší čas! viac »

Vyhliadková veža s netypickým výhľadom: Na Dukle budete mať zimomriavky

Údolie smrti a Dukla
29.08.2020

Severovýchod Slovenska je najbohatším regiónom na pamiatky na druhú i prvú svetovú vojnu. Najvýznamnejšou lokalitou vojenskej histórie je bojisko na Dukle, ktoré si najlepšie prehliadnete z vyhliadkovej veže. Tá nedávno prešla rozsiahlou rekonštrukciou. viac »

Tip na neobvyklý zážitok: Adrenalínoví nadšenci môžu na Orave zažiť jazdu tankom

Adrenalínoví nadšenci môžu na
24.08.2020

Milovníci adrenalínu môžu na Orave vyskúšať jazdu tankom. Atrakcia sa nachádza pri ceste v obci Podbiel, vyše trojkilometrová trasa prechádza cez rozbahnené mláky, potok i miestne kopce. Prevádzkovateľ adrenalínovej zábavy Jozef Krupa hovorí, že štvrťhodinová jazda v takzvanom bojovom vozidle pechoty už rozprúdila krv v žilách stovkám Slovákov aj turistom z cudziny. viac »

Užite si posledné prázdninové dni: Zemplínska šírava poteší mnohými atrakciami

Zemplínska šírava
19.08.2020

Jedna z najväčších vodných plôch na Slovensku Zemplínska šírava poskytuje podmienky na rekreáciu pre všetky vekové kategórie. Ako sa pre TASR vyjadril riaditeľ Zemplínskej oblastnej organizácie cestovného ruchu Patrik Cimprich, návštevníkom ponúka nielen rekreáciu a atrakcie na vode, ale i výlety za vinohradníctvom či turistiku na neďaleké hrady. Novinkou sú tento rok vyhradené parkovacie miesta. viac »

Dovolenka na Považí: Turistov lákajú Piešťanské kúpele, príroda i pravek

Leto na Považí: Turistov
18.08.2020

Piešťany sú svetoznáme kúpele, veľa turistických, prírodných, kultúrnych i historických zaujímavostí však ponúka aj ich okolie. viac »

Červený kláštor preslávil lietajúci Cyprián, unikát v srdci Pienin však ponúka oveľa viac

Červený Kláštor
13.08.2020

Pieniny patria k najmalebnejším kútom našej krajiny. Návštevníkom ponúkajú množstvo zaujímavých aktivít, ale tiež jeden unikát – Červený Kláštor s jeho legendou o lietajúcom Cypriánovi. viac »

Malebný Liptov: Dovolenkárov lákajú tieto hrady, jaskyne a skanzeny

Havránok pri Liptovskej Mare
07.08.2020

Liptov sa môže pochváliť jednou z najmalebnejších prírodných scenérií Slovenska. Vďaka jedinečnosti prírodných zaujímavostí a bohatstvu kultúrno-historických pamiatok patrí medzi najatraktívnejšie a najvyhľadávanejšie oblasti. viac »

Aktívna dovolenka vo Vysokých Tatrách: Najlepšie tipy pre ŠPORT, ZDRAVIE aj TURISTIKU

Aktívna dovolenka vo Vysokých
06.08.2020

Keď sa povie Tatry, väčšina z nás si predstaví aktívnu dovolenku, kde sa nezastavíte ani na chvíľu. Napriek tomu, že v niektorých dňoch praskajú vo švíkoch, stále sa dajú nájsť pokojné miesta alebo zorganizovať si výlet tak, aby ste si užili všetko, čo ponúkajú. Doterajšia návštevnosť je veľmi premenlivá ako tohtoročné letné počasie. viac »

Tip na originálne výlety: 10 slovenských miest, ktoré poznáte z filmov

Oravský hrad
05.08.2020

Pripravte pre vaše unudené deti program, na ktorý tak skoro nezabudnú. Pri sledovaní ich obľúbených filmov a seriálov im ani nenapadne, na akých zaujímavých miestach na Slovensku sa nakrúcali. Vytrhnite ich z televíznej reality a priveďte ich do všetkých tých zaujímavých lokalít, kde sa predtým pohybovali ich obľúbení hrdinovia. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Štvrtok, 24. september. 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa