Najlepšie výlety

Grófa Andrássyho spájali s krásnou Sisi: Odpočíva v nádhernej hrobke na východe Slovenska

20.09.2021 |

Mestský historický park v Trebišove skrýva viacero vzácností. Sám bol kedysi považovaný za najkrajší v celom Uhorsku, no v jeho areáli sa nachádza aj niekoľko stavebných pamiatok. K tým najvzácnejším patrí mauzóleum grófa Júliusa Andrássyho.

Viac článkov

Kostol v Turni nad Bodvou: Na pohľad jednoduchá stavba ukrýva obrovský poklad

Kostol Nanebovzatia Panny Márie
15.09.2021

Počas druhej svetovej vojny bol kostol Nanebovzatia Panny Márie v Turni značne poškodený. Zachovali sa však vzácne stredoveké fresky skryté pod vrstvami omietok. viac »

Slovensko je krajinou unikátov: Týmito tromfneme aj zahraničie

Banská Štiavnica
31.08.2021

Často si vôbec neuvedomujeme, aké unikáty skrýva Slovensko. Viacerými z nich by sme pokojne mohli konkurovať aj svetovým atrakciám. Videli ste z nášho zoznamu aspoň polovicu? viac »

OBRAZOM Zatopený kameňolom v Poprade ponúka osvieženie s výhľadom na Tatry

Zatopený starý bývalý kameňolom
22.08.2021

Zatopený starý bývalý kameňolom v Kvetnici, mestskej časti mesta Poprad sa stal obľúbeným prímestským rekreačným miestom s krásnou krajinárskou scenériou. viac »

Romantika pri známych kúpeľoch: Zrúcanina Kostola sv. Heleny každého očarí

Zrúcanina gotického Kostola sv.
18.08.2021

Zrúcanina Kostola sv. Heleny v Stránskom pri Rajeckých Tepliciach patrí k najstarším sakrálnym stavbám v žilinskom regióne. O záchranu národnej kultúrnej pamiatky sa od roku 2013 usiluje občianske združenie (OZ) Obnova Slovenskej Zeme, ktoré je jej nájomcom a správcom. viac »

Najkrajšie vodopády na Slovensku: Kompletnú sedmičku videl málokto

Lúčanský vodopád
12.08.2021

Vodopády patria k najkrajším vodným atrakciám. I keď tie naše nie sú také mohutné ako napríklad Niagarské, prekvapia vás svojou úžasnou silou a nádherným prostredím, v ktorom sú situované. Ku viacerým z nich vedú zaujímavé turistické chodníky, vďaka ktorým spoznáte ďalší zaujímavý kus Slovenska. viac »

Severný Spiš je skvelým miestom na letnú dovolenku: 12 miest, ktoré vás presvedčia

Pieniny
29.07.2021

Hoci sú pre krajinu Spiša typické mierne vrchy s rozľahlými poľami a lúkami, takmer z každého miesta vidieť majestátne končiare Vysokých Tatier. Sever Spiša na hranici s Poľskom lemujú Pieniny, medzi Starou Ľubovňou a Levočou sa rozprestierajú Levočské vrchy a na juhu sa týčia vrchy východnej časti Slovenského Rudohoria. viac »

Aj pod Tatrami sme mali svoj STONEHENGE!

Aj pod Tatrami sme
27.07.2021

Megalitická stavba pod Tatrami! Unikátny objav prekračujúci hranice mesta, regiónu i krajiny sa podaril trojici nadšencov z OZ Nezdolný Vrch, ktorá po dôkladnom výskume zdokumentovala existenciu výnimočnej megalitickej stavby neďaleko Kežmarku. Nazvali ho „Tatranský Stonehenge“ a výsledky svojej viac ako desaťročnej výskumnej práce predstavili verejnosti prostredníctvom výstavy na Kežmarskom hrade. viac »

Leto na Slovensku: Banská Štiavnica a jej okolie sú obľúbenou turistickou oblasťou

Poklady v zemi i
21.07.2021

Banská Štiavnica a jej okolie patria k turisticky najatraktívnejším lokalitám Slovenska. Banské diela, technické pamiatky a vodné nádrže – tajchy, akoby už vznikali pre potešenie dnešných turistov a spolu s množstvom sakrálnych stavieb a s malebnou prírodou Štiavnických vrchov vytvárajú neopakovateľný kolorit regiónu. Na južnej strane s ním susedia rovnako originálne a tradičné oblasti – Tekov a Hont. viac »

Leto na Slovensku: Bratislava očarí pamiatkami aj pestrou prírodou v okolí

Bratislava
14.07.2021

V Bratislave na návštevníkov dýchnu dejiny, ale prekvapia aj prírodné zaujímavosti. Kedysi tu sídlili Kelti a stopy po sebe zanechali starí Rimania. Na území dnešných Rusoviec stála v 2. – 4. storočí rímska pevnosť Gerulata, neďaleko Dúbravky sa nachádzalo osídlenie Villa Rustica. Kto sa chce s rímskou tradíciou zoznámiť podrobnejšie, má možnosť navštíviť múzeum Petronell-Carnuntum v Rakúsku, ani nie 20 kilometrov od slovenskej metropoly. Carnuntum so 70.000 obyvateľmi bolo za čias Rimanov hlavným mestom hornej Panónie. viac »

Nemusíte cestovať k moru: Pekné pláže nájdete aj na Slovensku

Zlaté piesky
12.07.2021

Nové opatrenia prijaté v dôsledku obavy zo šírenia delta verzie koronavírusu opäť ovplyvnili naše dovolenkové plány. Veľa Slovákov sa radšej rozhodlo zvoliť si niektorý z našich regiónov. Ak ste snívali o mori, nemusíte zúfať. Niekoľko pekných pláží nájdete i u nás. Stačí využiť pekné dni a aj doma si vychutnáte príjemnú dovolenku pri vode. viac »


<< Predchádzajúci Nasledujúci >>
Nedeľa, 26. september. 2021. Meniny má Edita.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa