Najlepšie výlety

Aj pod Tatrami sme mali svoj STONEHENGE!

27.07.2021 |

Megalitická stavba pod Tatrami! Unikátny objav prekračujúci hranice mesta, regiónu i krajiny sa podaril trojici nadšencov z OZ Nezdolný Vrch, ktorá po dôkladnom výskume zdokumentovala existenciu výnimočnej megalitickej stavby neďaleko Kežmarku. Nazvali ho „Tatranský Stonehenge“ a výsledky svojej viac ako desaťročnej výskumnej práce predstavili verejnosti prostredníctvom výstavy na Kežmarskom hrade.

Viac článkov

Leto na Slovensku: Banská Štiavnica a jej okolie sú obľúbenou turistickou oblasťou

Poklady v zemi i
21.07.2021

Banská Štiavnica a jej okolie patria k turisticky najatraktívnejším lokalitám Slovenska. Banské diela, technické pamiatky a vodné nádrže – tajchy, akoby už vznikali pre potešenie dnešných turistov a spolu s množstvom sakrálnych stavieb a s malebnou prírodou Štiavnických vrchov vytvárajú neopakovateľný kolorit regiónu. Na južnej strane s ním susedia rovnako originálne a tradičné oblasti – Tekov a Hont. viac »

Leto na Slovensku: Bratislava očarí pamiatkami aj pestrou prírodou v okolí

Bratislava
14.07.2021

V Bratislave na návštevníkov dýchnu dejiny, ale prekvapia aj prírodné zaujímavosti. Kedysi tu sídlili Kelti a stopy po sebe zanechali starí Rimania. Na území dnešných Rusoviec stála v 2. – 4. storočí rímska pevnosť Gerulata, neďaleko Dúbravky sa nachádzalo osídlenie Villa Rustica. Kto sa chce s rímskou tradíciou zoznámiť podrobnejšie, má možnosť navštíviť múzeum Petronell-Carnuntum v Rakúsku, ani nie 20 kilometrov od slovenskej metropoly. Carnuntum so 70.000 obyvateľmi bolo za čias Rimanov hlavným mestom hornej Panónie. viac »

Nemusíte cestovať k moru: Pekné pláže nájdete aj na Slovensku

Zlaté piesky
12.07.2021

Nové opatrenia prijaté v dôsledku obavy zo šírenia delta verzie koronavírusu opäť ovplyvnili naše dovolenkové plány. Veľa Slovákov sa radšej rozhodlo zvoliť si niektorý z našich regiónov. Ak ste snívali o mori, nemusíte zúfať. Niekoľko pekných pláží nájdete i u nás. Stačí využiť pekné dni a aj doma si vychutnáte príjemnú dovolenku pri vode. viac »

Vyskúšali sme za vás: Letný pobyt na Liptove je plný zážitkov

Liptovská Mara, Mara camping
09.07.2021

Liptov patrí k našim najatraktívnejším regiónom a je dobre známy vďaka prírodným krásam, ale aj moderným turistickým atrakciám. My sme sa rozhodli preskúmať ich počas predĺženého víkendu a otvorene priznávame, že sa sem ešte musíme vrátiť. Pár dní je, skrátka, na Liptov a jeho zaujímavosti príliš málo! viac »

V tufových skalách pri Krupine sa ľudia ukrývali pred Turkami, dnes tam pijú víno

Vínne pivnice Mačkáš v
07.07.2021

Najväčšou raritou Dudiniec, ktorá je dodnes zahalená rúškom tajomstva, sú tzv. rímske kúpele. Neďaleko obce však môžete aj ďalšiu výnimočnú zaujímavosť. A dokonca si v nej dopriať aj dúšok lahodného vína. viac »

Pltníctvo na Slovensku: Pozrite si naše najkrajšie regióny z hladiny riek

Na Dunajci spustili pltnícku
02.07.2021

Jedným z prvých spôsobov prepravy našich predkov bolo pltníctvo. Kedysi na takýchto jednoduchých plavidlách splavovali po riekach materiál na výstavbu domov, potraviny, drevo z lesov alebo tovar na obchodovanie. Dnes sa už z tejto tradície stala obľúbená turistická atrakcia, ktorú môžete navštíviť na troch miestach na Slovensku. viac »

Leto na Považí: 8 top tipov pre milovníkov prírody i pamiatok

Trenčín
28.06.2021

Krajské mesto Trenčín si pamätá Starých Rimanov, obdobie Veľkej Moravy, keď patril k Nitrianskemu kniežatstvu, aj panstvo Matúša Čáka. V blízkosti sú turisticky atraktívne kúpele Trenčianske Teplice, pohoria Bielych Karpát na pravom brehu Váhu a Považský Inovec i Strážovské vrchy na ľavom brehu. viac »

Tip na výlet: Najjednoduchší výstup na vrch Mních je z obce Korytárky

Vrch Mních v Detvianskom
19.06.2021

Najjednoduchší výstup na vrch Mních v Detvianskom okrese je z obce Korytárky. „Túto vychádzku môžu ľudia absolvovať za 30 minút,“ uviedla pre TASR Nikola Sibylová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie. viac »

Leto vo Vysokých Tatrách: Tieto miesta nadchnú domácich i zahraničných hostí

Štrbské pleso
18.06.2021

Vysokým Tatrám sa hovorí tiež najmenšie európske veľhory. Ich hlavný hrebeň má dĺžku 26 kilometrov. Gerlachovský štít s výškou 2655 m. n. m. je zároveň najvyšším vrchom Slovenska. Súčasťou tatranského horského masívu sú aj Západné Tatry, ktoré siahajú od Liptova, respektíve Oravy až po Kôprovskú dolinu. Na východe nadväzuje na Vysoké Tatry pohorie Belianske Tatry. viac »

Svätomariánska púť ako cesta sebapoznania

Svätomariánska púť ako cesta
17.06.2021

Nechajte sa inšpirovať krásami východného Slovenska a doprajte svojej duši, aby pookriala na čarokrásnych miestach Prešovského kraja. Vydajte sa cestu po Svätomariánskej púti a odneste si priehrštie radostných zážitkov, ktoré vo vás na nejaký čas zanechajú pocit dokonalého naplnenia. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 30. júl. 2021. Meniny má Libuša.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa