Najlepšie výlety

Ospalé mestečko dostalo ďalšiu šancu: Unikátny projekt v srdci kaštieľa je turistickou bombou!

01.12.2022 |

Slovensko sa ku svojim pamiatkam ešte stále stavia trochu macošsky a po celej krajine nájdeme množstvo historických stavieb v katastrofálnom stave. Niektoré z nich však našťastie píšu aj krajšie príbehy - obvykle vďaka ľuďom, ktorí do ich obnovy vkladajú celé svoje srdce aj čas. K najlepším príkladom patrí kaštieľ v Jelšave, ktorý sa podarilo zachrániť v hodine dvanástej a dnes sa vďaka zopár nadšencom vracia ku svojej bývalej sláve.

Viac článkov

Zázrak z letnej kuchynky: Do malebnej dediny jazdia gurmáni z celého Slovenska

Zázrak z letnej kuchynky:
24.11.2022

Cestovanie sa väčšine z nás spája aj s ochutnávaním lokálnych dobrôt. Za skvelými gastrozážitkami však netreba jazdiť ďaleko, zaujímavé špeciality alebo samotné ingrediencie môžete spoznať aj pri potulkách Slovenskom. Dnes vás pozývame do hontianskej obce Súdovce, kde v bývalej letnej kuchynke tradičnej usadlosti vzniká ten najlahodnejší olej. viac »

Stredoveké trhy, vianočné prehliadky aj hľadanie škriatkov: Najkrajší advent zažijete v Trnave

Stredoveké trhy, vianočné prehliadky
24.11.2022

Centrum Trnavy sa už od piatku 25. novembra rozsvieti tisíckami svetielok, ktoré budú zdobiť aj veľký vianočný stromček na námestí. V oknách historických budov sa budú skrývať malí škriatkovia ako z Dobšinského rozprávok a počas celého adventu tu nájdete tradičné aj výnimočné Stredoveké adventné trhy. viac »

Tip pre turistov: Okruh cez Siroň na Podpoľaní ponúka pohľad na Krížnu i Tatry

Tip pre turistov: Okruh
19.11.2022

Kremnické vrchy, Krížnu i Nízke Tatry môžu počas slnečného počasia vidieť turisti, ktorí sa vyberú okruhom cez vrch Siroň na Podpoľaní. TASR to potvrdil podpredseda Klubu slovenských turistov v Detve Jozef Gažo. viac »

Určené pre mŕtvych, ale tešia živých: Jurkovičove vojenské cintoríny sú vzácnym unikátom

Vojenský cintorín Konieczna -
12.11.2022

Vrcholné diela najznámejšieho slovenského architekta prvej polovice 20. storočia Dušana Samuela Jurkoviča sú známe nielen architektonickej obci, ale aj širšej verejnosti. Našu pozornosť si však zaslúžia aj jeho súbor troch desiatok vojenských cintorínov z I. svetovej vojny, o ktorých sa na Slovensku natoľko nevie. Ide pritom o absolútny unikát. viac »

Kostolík vo Zvolene patrí k najvzácnejším u nás, zaujal aj britského kráľa

Kostolík sv. Matúša v
19.10.2022

Vo Zvolene v časti Zolná sa nachádza jeden z najvzácnejších slovenských kostolíkov. V roku 2000 ho počas svojej oficiálnej návštevy Slovenska navštívil aj princ Charles, dnes kráľ Karol III. a hneď mu prirástol k srdcu. Počas svojej návštevy nešetril komplimentmi a kostolík preslávil aj v zahraničí. V období po monarchovej návšteve najviac vzrástla jeho návštevnosť a získal najväčšiu popularitu. viac »

Tip na fantastickú jesennú turistiku: Navštívte Súľovské skaly

Súľovské skaly asi 10
21.09.2022

Slovensko sa môže pochváliť viacerými úžasnými turistickými lokalitami. Nie sú to iba Vysoké a Nízke Tatry, ktoré ponúkajú skvelé možnosti na túry. Pekné miesta nájdete aj v Súľovských vrchoch, kde najviac pozornosti pútajú Súľovské skaly. Využite krásne jesenné dni a zorganizujte si tam skvelé výlety. viac »

Hurá, na hory: Štyri tipy na najkrajšie túry bez davov turistov

Hurá, na hory: Štyri
17.08.2022

Záver leta je ideálnym obdobím na horskú turistiku. Počasie je stálejšie, ešte stále je dostatok svetla, no nie je už až tak horúco. Skvelé podmienky však v tomto čase do hôr lákajú početné skupiny turistov, a tak sa bežne stáva, že na obľúbených vrcholoch je až príliš tesno. Ak uvažujete v týchto dňoch nad túrou v horách, máme pre vás zopár neopozeraných tipov na turistické trasy od Horskej záchrannej služby, ktoré ponúkajú výnimočné výhľady bez davov. viac »

Fantastická novinka na východe: Ponad slovenské Plitvice sa spustíte na lanovej dráhe

Fantastická novinka na východe:
16.08.2022

Ponad Beňatinský lom v okrese Sobrance uviedli v nedeľu do života najvýchodnejší zipline na Slovensku. Ide o jeden z najväčších investičných projektov tejto sezóny v Košickom kraji. Z dotačnej schémy Košického samosprávneho kraja (KSK) Terra Incognita bol podporený sumou takmer 200.000 eur. TASR o tom informovala Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KOCR KRT). viac »

Tip na výlet: Prales okolo Morského oka patrí k najľahšie prístupným na Slovensku

Morské oko
06.08.2022

Prírodná rezervácia (PR) Vihorlatský prales, jeden z piatich slovenských komponentov zapísaných v zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO ako Staré bukové lesy a bukové lesy Karpát a iných regiónov Európy, je rozsiahly komplex bučín tiahnuci sa pozdĺž oblúka hlavného hrebeňa Vihorlatských vrchov až po masív Nežabca. Ako pre TASR uviedla riaditeľka Správy Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Vihorlat Zuzana Argalášová, územie je bohaté na mnoho prírodných zvláštností. viac »

5 originálnych miest pre každého dobrodruha

5 originálnych miest pre
04.08.2022

Pre to najlepšie obvykle treba čosi obetovať, a to platí aj v prípade originálnych zážitkov. Dobrodruhovia sú za čímsi novým ochotní prejsť aj pol zemegule, pritom unikátne potešenie pre všetky zmysly nájdu aj doma. Známy cestovateľ Milan Bardún ho hľadal v Bratislave a objavil pri tom päť úžasných lokalít, o ktorých netuší ani väčšina domácich. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 4. december. 2022. Meniny má Barbora, Barbara.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa