Najlepšie výlety

Leto vo Vysokých Tatrách: Tieto miesta nadchnú domácich i zahraničných hostí

18.06.2021 |

Vysokým Tatrám sa hovorí tiež najmenšie európske veľhory. Ich hlavný hrebeň má dĺžku 26 kilometrov. Gerlachovský štít s výškou 2655 m. n. m. je zároveň najvyšším vrchom Slovenska. Súčasťou tatranského horského masívu sú aj Západné Tatry, ktoré siahajú od Liptova, respektíve Oravy až po Kôprovskú dolinu. Na východe nadväzuje na Vysoké Tatry pohorie Belianske Tatry.

Viac článkov

Nemáme len krásne hrady a zámky. Navštívte aj naše zaujímavé zrúcaniny

Hrad Branč
28.02.2021

Slovensko patrí ku krajinám, ktoré sa môžu pochváliť množstvom zaujímavých hradov a zámkov. Turisti si majú u nás z čoho vyberať, ale to nie sú tie jediné zaujímavé miesta, ktoré stoja za návštevu. Naplánujte si výlety aj k našim zrúcaninám, ktoré boli kedysi pýchou jednotlivých regiónov. Väčšina z nich je prístupná celoročne a ich návštevu môžete spojiť s menšou túrou. viac »

Severovýchod Slovenska - skvelý cieľ pre výlet či celú dovolenku

Tisíce kosatcov sibírskych sfarbili
21.02.2021

Jedinou nevýhodou regiónu horného Zemplína je jeho vzdialenosť od veľkých mestských sídel. Z hlavného mesta tam cesta autom trvá takmer šesť hodín. Za rovnaký čas sa dostaneme k moru v Chorvátsku či Taliansku. A to je veľká konkurencia. Je to však na škodu, pretože tento región ukrýva najhodnotnejšie prírodné lokality. Úchvatná a takmer neporušená príroda Polonín, málo známe slovenské jedlá, ako mačanka, tatarčané pirohy či holúbky sú balzamom pre naše mentálne zdravie. viac »

Na Orave je dobre a zdravo: Malebný región láka prírodou, pamiatkami aj vzácnymi tradíciami

Oravský hrad
17.02.2021

Orava leží v severozápadnej časti Slovenska pri štátnej hranici s Poľskom. Hraničný bod v katastrálnom území obce Oravská Polhora je najsevernejším bodom Slovenska. Región je známy prírodným bohatstvom, stavebnými pamiatkami a ľudovou architektúrou. Je rodiskom spisovateľov Pavla Országha Hviezdoslava, Mila Urbana či Martina Kukučína. viac »

Romantika po slovensky: Na týchto troch miestach si vás láska rozhodne nájde

Banka lásky
14.02.2021

Slovákov čaká netradičný sviatok zaľúbených – lockdownový Valentín. Aj keď momentálne situácia nedovoľuje vziať polovičku na valentínsky víkend na miesta spojené so silným príbehom lásky, môžete aspoň spriadať plány. A my vám radi dáme tri tipy na najromantickejšie miesta na Slovensku, ktoré žiadneho Rómea či Júliu nesklamú. viac »

Valentín sa blíži, prekvapte svoju lásku výletom na romantické miesta na Slovensku

Lyžiarske stredisko Čičmany, ktoré
10.02.2021

Slováci si už zvykli darovať na Valentína cestovateľský darček a často trávili tieto dni na romantickom pobyte v zahraničí. Tento rok si síce budeme musieť poradiť len v našej krajine, ale aj tu máme našťastie takýchto tipov na výlety neúrekom. viac »

Západné Tatry sú nádherné aj v zime: Tieto miesta počas návštevy nesmiete vynechať

Lyžiarske stredisko Zverovka -
07.02.2021

Tatry, najmenšie veľhory sveta, sú majestátne a podmaňujúce v každom ročnom období. Keď sa zahalia do snehovej prikrývky, sotva možno nájsť romantickejšie miesto. Západné Tatry sú druhým najvyšším horstvom na Slovensku, najväčšia časť pohoria sa nachádza na Liptove a menšia na Orave. viac »

To najlepšie z dolnej Nitry: Dominantou regiónu sú starobylé pamiatky a tajuplný Tribeč

Kostol svätého Michala archanjela
14.01.2021

Povodie rieky Nitra je dlhé takmer 197 kilometrov. Odvodňuje kotliny hornej Nitry a v ďalšej časti preteká Nitrianskou a Žitavskou dolinou. Táto časť Slovenska je bohatá na termálne kúpaliská. Mnohé prírodné atrakcie, akými je napríklad aj prírodná rezervácia Zúgov s vodnými kaskádami, čakajú ešte na objavenie. "Hlavným mestom" dolného Ponitria je najstaršie slovenské mesto - starobylá Nitra. viac »

Nádherný Šariš: Pamiatky, pútnické miesta a panenská príroda

Šarišský hrad
08.01.2021

Pre región Šariš sú typické drevené kostolíky a chrámy, ktoré sú súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Týmto prevažne hornatým územím prechádzala v minulosti dôležitá kráľovská cesta Via regale spájajúca Baltické a Čierne more. Pripomienkou na zašlé bohatstvo a slávu sú zrúcaniny hradu Šebeš, Šarišského, Kapušianskeho, Obišovského, Zbojníckeho, Lipovského a Hanigovského hradu, ktoré sa nachádzajú v okolí Prešova. V regióne sa prelína kultúra slovenského, poľského a ukrajinského národa. Žije tam početná komunita Rusínov, ktorá má svoje školy, univerzitu i divadlo. viac »

Zima na Slovensku: Oblasť Strážovských vrchov láka aj v zime

Lyžiarske stredisko Čičmany, ktoré
31.12.2020

V rámci zimného dovolenkového seriálu o tom, ako stráviť zimnú dovolenku, zamierime tentoraz na severozápad Slovenska – do oblasti Strážovských vrchov. Turisticky najpríťažlivejšou v Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Strážovské vrchy je obec Čičmany s typickými drevenými domami ozdobenými maľovanými ornamentmi. viac »

Veľká Fatra - obľúbená destinácia malých aj veľkých lyžiarov

Na snímke lyžovačka v
21.12.2020

Veľká Fatra, jedno z najrozsiahlejších pohorí na Slovensku, ktorého väčšinu územia zaberá Národný park Veľká Fatra, patrí k obľúbeným dovolenkovým destináciám v zimnom období. Návštevníci tam nájdu viaceré lyžiarske strediská, ale môžu absolvovať aj zimnú turistiku, či relaxovať v horských chatách a hoteloch, z ktorých viaceré ponúkajú wellnessové aktivity. viac »


Sobota, 19. jún. 2021. Meniny má Alfréd.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa