Najlepšie výlety

Aktívna dovolenka vo Vysokých Tatrách: Najlepšie tipy pre ŠPORT, ZDRAVIE aj TURISTIKU

06.08.2020 |

Keď sa povie Tatry, väčšina z nás si predstaví aktívnu dovolenku, kde sa nezastavíte ani na chvíľu. Napriek tomu, že v niektorých dňoch praskajú vo švíkoch, stále sa dajú nájsť pokojné miesta alebo zorganizovať si výlet tak, aby ste si užili všetko, čo ponúkajú. Doterajšia návštevnosť je veľmi premenlivá ako tohtoročné letné počasie.

Viac článkov

Dovolenka na Slovensku takmer ako pri mori: Zemplínska šírava a okolie

Zemplínska šírava
17.06.2020

Východ Slovenska vám tiež ponúka náhradu za dovolenku pri mori. Vodná nádrž Zemplínska šírava sa nachádza neďaleko Michaloviec a v blízkosti hraníc s Maďarskom a Ukrajinou. I vďaka tomu vám ponúka množstvo skvelých nápadov na výlety v okolí, počas ktorých si nájdu možnosti na využitie voľného času mladí ľudia, rodiny s deťmi, ale aj dôchodcovia. viac »

Dovolenka na Slovensku takmer ako pri mori: Liptovská Mara a okolie

Liptovská Mara
10.06.2020

Zdá sa, že na dovolenku pri mori budeme mať tento rok len obmedzené možnosti. Napriek tomu sa nemusíte obávať, pretože na Slovensku máme viacero vodných plôch, ktoré vám aspoň čiastočne nahradia oddych na pláži. Naše nádrže či prírodné jazerá majú navyše v okolí množstvo tipov na zaujímavé výlety a vyplnenie voľného času. Postupne vám teda predstavíme slovenské možnosti na letnú dovolenku pri vode a dnes začneme obľúbenou Liptovskou Marou. viac »

Malý Slovenský raj: Náučný chodník zbojníka ponúka prechod kaňonom aj výhľad na Tatry

Na snímke skalný kaňon
25.05.2020

Prechod skalným kaňonom, viadukt so zubačkovou traťou, nahliadnutie do dvoch jaskýň, či rozhľadňu s výhľadom na Nízke Tatry. To všetko ponúka Náučný chodník Jakuba Surovca v sedle Zbojská pri Tisovci v Rimavskosobotskom okrese. „Je to niečo ako malý Slovenský raj. Ide o jedno z najväčších lákadiel a pýchu okolia Tisovca,“ povedal predseda turistického oddielu KOS Rimavská dolina Dušan Kojnok. viac »

Vyrazte toto leto na tie NAJLEPŠIE VÝLETY po Slovensku

Vyrazte toto leto na
24.05.2020

Cestovateľský magazín Dromedár obohatil svoj obsah o sekciu Najlepšie výlety. Našim cieľom je predstaviť vám, našim čitateľom, čo najviac možností, ako tráviť svoj voľný čas počas tohtoročného leta doma na Slovensku. viac »

Užite si víkendový výlet: 7 prírodných atrakcií v Trnavskom kraji

Romantické ruiny uprostred lesa:
22.05.2020

Dni strávené v dobrovoľnej izolácii sa často vlečú veľmi pomaly. Preto vám istotne padne vhod, keď sa vyberiete na povolené prechádzky do prírody. Ako odporúčajú odborníci, mali by ste zájsť do odľahlých miest, kde nie je veľa ľudí. Pripravili sme vám preto niekoľko inšpirácií z Trnavského kraja, kam sa môžete vybrať na váš najbližší výlet. viac »

6 prírodných atrakcií v Žilinskom kraji

Vrbické pleso
15.05.2020

Žilinský kraj je hotovým rajom pre milovníkov prírody. Stačí menovať regióny ako Orava, Kysuce, oblasť Nízkych Tatier alebo Veľkej Fatry, aby ste hneď dostali niekoľko námetov na zaujímavé výlety. K tomu vám pridáme ešte pár ďalších tipov na zaujímavé výlety. viac »

7 prírodných atrakcií v Banskobystrickom kraji

Špania dolina
07.05.2020

Príroda v banskobystrickom kraji prichádza so svojimi silnými tromfami, ktoré vás presvedčia o tom, že i keď momentálne nemôžete cestovať, istotne sa nebudete nudiť. Aj bez návštevy dobre známych pamiatok a atrakcií sa nemusíte báť toho, že by ste si nedokázali vymyslieť mnoho tipov na výlety v tomto regióne. My vám ponúkame sedem zaujímavostí, ktoré vás zavedú na nové a nezabudnuteľné miesta. viac »

7 prírodných atrakcií v Trenčianskom kraji

Haluzická tiesňava
30.04.2020

Dnešné prechádzky prírodou nás zavedú do Trenčianskeho kraja. Opäť sa môžete tešiť na skvelé tipy na zaujímavé miesta, ale aj zrúcaniny, ktoré môžete navštíviť napriek opatreniam kvôli koronavírusu Covid-19. Výlety do prírody sú nielen povolené, ale odborníci ich navyše aj odporúčajú, pretože pomáhajú dýchacej sústave a udržiavajú nás v dobrej kondícii. viac »

7 prírodných atrakcií v Košickom kraji

Slanecký hrad bol gotický
24.04.2020

Pekné počasie už láka na výlety do prírody. I keď úrady odporúčajú dodržiavať karanténu, stále máme možnosť vybrať sa raz za čas na dlhšiu prechádzku. Tú by sme mali absolvovať v odľahlejších miestach, kde môžeme dodržiavať potrebné opatrenia. Ideálne sú rôzne prírodné atrakcie a zrúcaniny, kde si počas týchto dní môžete urobiť spoločné rodinné výlety. viac »

7 prírodných atrakcií v Prešovskom kraji

Na snímke vrchol Oblík
17.04.2020

Hlavnou prírodnou dominantou Prešovského kraja sú Vysoké Tatry, ktoré ponúkajú množstvo skvelých tipov na prechádzku touto krásnou oblasťou. Okrem samotných hôr sa opäť môžete tešiť aj na úžasné zrúcaniny, ktoré vám odhalia čosi viac o dejinách jednotlivých miest. Takže rúško nasadiť a hor sa na výlet! viac »


Štvrtok, 6. august. 2020. Meniny má Jozefína.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa