Najlepšie výlety

Spoznajte hornú Nitru: Nádherné Bojnice plus 8 destinácií vás uchvátia

06.03.2021 |

Hornou Nitrou prechádzala dôležitá obchodná, neskôr aj poštová cesta z Viedne do Krakova a do Sedmohradska. Región je obklopený pohoriami Strážovské vrchy a Malá Fatra (smerom na západ a sever), Žiar (severovýchod) a Vtáčnik (východ). Smerom na sever pokračuje Turčianska kotlina lemovaná Malou a Veľkou Fatrou.

Viac článkov

V Malej Fatre patrí źimné obdobie k najatraktívnejším

Malofatranský vrch Veľký Rozsutec,
04.12.2020

Malá Fatra, ale najmä Terchová a jej okolie sa spájajú s legendárnym slovenským zbojníkom Jurajom Jánošíkom. Hoci je tento kraj vyhľadávaným dovolenkovým rajom najmä v lete, aj v zimnom období sa stáva čarovná malofatranská príroda vyhľadávanou turistickou lokalitou, ba zima je v Malej Fatre jedným z najatraktívnejších ročných období. viac »

Banská Štiavnica a jej okolie majú čo ponúknuť aj v zime

Banská Štiavnica
03.12.2020

Štiavnické vrchy nie sú typickou oblasťou, ktorá sa spája so zimnými športmi. Ponúkajú však príležitosti aj pre lyžiarov, a navyše ich romantický pôvab očarí návštevníkov v každom ročnom období a za každého počasia. viac »

Zima na Slovensku: Rovinatý juh je bohatý na pamiatky aj malebnú prírodu

Zima na Slovensku: Rovinatý
01.12.2020

Aj keď na rovinatom juhu Slovenska chýba terén vhodný pre lyžiarov, predsa len má aj táto oblasť cez zimu čo ponúknuť. Nachádza sa tu viacero turistických zaujímavostí a pamiatok, v prípade, že to opäť dovolí pandemická situácia, otvoria svoje brány aj obľúbené termálne kúpaliská a aquaparky. viac »

Malé Karpaty a Záhorie - krásny výlet aj počas zimy

Lyžiari na svahu pri
30.11.2020

Oblasť Malých Karpát sa spája predovšetkým s letnou turistikou, Záhorie zasa s hubárčením. Región však má svoje čaro aj počas zimy. viac »

Trnava a okolie lákajú aj v tomto období: 5 tipov na najkrajšie prechádzky

Hlavná ulica
18.11.2020

Trnava a jej okolie sú ideálnym regiónom pre tých, ktorí sa radi túlajú historickými uličkami, relaxujú či spoznávajú krásy prírody. Máte pocit, že už ste videli a zažili všetko, čo tento kraj ponúka? Presvedčte sa o opaku. S našimi tipmi vám pomôžeme stráviť príjemné chvíle s rodinou či so svojou polovičkou na tých najkrajších miestach, ktoré si vás získajú v ktoromkoľvek ročnom období. viac »

Tip na výlet: Slovenský kras očarí jaskyňami i malebnou prírodnou scenériou

Cukrovú homoľu v Zádielskej
29.10.2020

Východ Gemera obkolesujú na severe Volovské vrchy ako najvýchodnejšia časť Slovenského rudohoria, na juhu sa rozprestiera jedna z najzaujímavejších prírodných častí Slovenska – Slovenský kras. viac »

Bizarné názvy slovenských obcí: Foto z Prahy, Jeruzalema či Havaja si urobíte aj u nás

Bizarné názvy slovenských obcí:
13.10.2020

Cestovaniu tento rok veľmi nepraje, stále však existuje niekoľko možností, ako si ho aspoň trošku nahradiť. Túžite po dovolenke na Havaji, v Janove alebo Jeruzaleme? Žiaden problém, štartujte auto o chvíľu si už môžete urobiť selfie v jednom z týchto miest. A netreba pritom ani prekročiť hranice... viac »

Stred Slovenska je srdcom Európy: 10 nádherných miest, ktoré raz musíte vidieť

Veľká Fatra
06.10.2020

Nielen stred Slovenska, ale aj srdce Európy neďaleko Kremnice možno nájsť v okolí Banskej Bystrice. Región je hornatý, na západe sa týčia Kremnické vrchy a Veľká Fatra, na východ od Zvolena sa vypína masív Poľany a na severovýchod od Banskej Bystrice sa začínajú Nízke Tatry. viac »

To najlepšie z Abova: Košice plus 10 ďalších tipov na zaujímavý výlet

Rozhľadňa Čerešenka na kopci
01.10.2020

Košický región, známy aj ako Abov, je úrodná, husto osídlená kotlina. Zo západu ju obklopujú Volovské vrchy, východná a zároveň najväčšia časť Slovenského rudohoria, z východu Slanské vrchy a z juhu Slovenský kras. Košickú dolinu formovala rieka Hornád. Abov nie je rozlohou veľké územie. Je však výnimočné. Ak sa hovorí, že by mal každý Slovák aspoň raz navštíviť hlavné mesto, to isté platí aj o metropole východu. Má svoje čaro, zrekonštruované historické centrum s Hlavnou ulicou i námestím sú neopakovateľné a krásne. viac »

Malé Karpaty - dokonalé spojenie prírodných krás s vinárskou tradíciou

Trnava
27.09.2020

Atraktívnou kulisou Bratislavy a jej okolia je pohorie Malých Karpát. Na ich juhovýchodných svahoch sa rozvinula vinohradnícka tradícia – ležia tu známe obce a mestá Rača (mestská časť Bratislavy), Svätý Jur, Pezinok, Vinosady a Modra. viac »


Sobota, 6. marec. 2021. Meniny má Radoslav.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa