Najlepšie výlety

OBRAZOM: Skuteckého vila v Banskej Bystrici sa opäť skvie v plnej kráse

OBRAZOM: Skuteckého vila v
2023-04-09 12:00:00

Vila Dominika Skuteckého v Banskej Bystrici je po rekonštrukčných prácach opäť prístupná verejnosti. Objekt bol uzavretý od vlaňajšieho novembra. viac »

Melk – najkrajší kláštor v Rakúsku

Melk – najkrajší kláštor
2023-04-08 10:30:00

V celom Rakúsku by ste pravdepodobne nenašli ďalšiu stavbu vytvorenú človekom, ktorá sa týči k oblohe tak ako kláštor Melk. Kláštor je azda jediným miestom v celom regióne Wachau, kde nikto nevenuje pozornosť v prvom rade Dunaju. viac »

Révayovský kaštieľ v Turčianskej Štiavničke: Od sídla šľachty po hotelový rezort

Révayovský kaštieľ v Turčianskej
2023-03-23 12:00:00

V Turčianskej Štiavničke roky chátral nádherný kaštieľ, ktorý pôvodne patril rodine Révayovcov. Nehnuteľnosť sa preslávila i tým, že sa zrazu objavila na predaj v inzercii popri bežných bytoch a domoch. Vážny záujemca sa nakoniec našiel a v súčasnosti sa už historické sídlo dočkalo veľkej rekonštrukcie. viac »

Skvelý tip na prázdniny: Najstarší skanzen Slovenska je v Bardejove

Zrekonštruovaný drevený gr.kat. kostolík
2023-02-24 12:00:00

Skanzeny sú najlepším spôsobom, ako spoznať pôvodnú architektúru v jednotlivých krajinách a regiónoch. Na jednom mieste totiž združujú viaceré zaujímavé stavby z rôznych etáp vývoja miestnej architektúry. Slováci sa môžu pochváliť niekoľkými zaujímavými atrakciami tohto druhu. No tušili ste, ktorý z nich je tým našim najstarším? Tí, ktorí tipovali mesto Bardejov, mali pravdu. Tunajší skanzen je otvorený od roku 1965 a následne bol inšpiráciou aj pre ostatné regióny. viac »

Chaos, pot a slzy: Kamenné mesto v srdci Zanzibaru nenechá nikoho chladným

Pamätník otrokom v tieni
2023-02-01 12:30:00

Hakuna matata, teda v pohode, tak by sa dal jedným výrazom charakterizovať život na exotickom Zanzibare. Pre jeho metropolu Stone Town to však veľmi neplatí. Kamenné mesto je horúce, plné a trochu chaotické, návštevníkov však odmení nádhernými stavbami, srdcervúcimi príbehmi aj pravou esenciou Afriky. viac »

FOTOREPORTÁŽ: Zanzibar vám vráti chuť do života

FOTOREPORTÁŽ: Zanzibar vám vráti
2023-01-12 12:01:00

Zanzibar si väčšina Európanov spája s nádhernými plážami, koreninami a slávnym rodákom Freddiem Mercurym. Aký je však tento ostrov, kam sa až do konca apría dostanete priamym letom z Bratislavy i Košíc, v skutočnosti? Horúci, farebný, vášnivý a plný čistej radosti zo života. viac »

Görgeyho tunel na Skalke slúžil na prepravu vzácnych kovov. Dnes ho vyhľadávajú turisti

Görgeyho tunel na Skalke
2022-12-15 12:00:00

Medzi Kremnicou a Banskou Bystricou nájdete technickú zaujímavosť v podobe Görgeyho tunela na Skalke. Ten sa pôvodne využíval na prepravu tovaru, aby skrátil čas jednotlivých presunov, dnes je však už súčasťou obľúbenej turistickej trasy. viac »

Zázrak z letnej kuchynky: Do malebnej dediny jazdia gurmáni z celého Slovenska

Zázrak z letnej kuchynky:
2022-12-12 12:00:00

Cestovanie sa väčšine z nás spája aj s ochutnávaním lokálnych dobrôt. Za skvelými gastrozážitkami však netreba jazdiť ďaleko, zaujímavé špeciality alebo samotné ingrediencie môžete spoznať aj pri potulkách Slovenskom. Dnes vás pozývame do hontianskej obce Súdovce, kde v bývalej letnej kuchynke tradičnej usadlosti vzniká ten najlahodnejší olej. viac »

Ospalé mestečko dostalo ďalšiu šancu: Unikátny projekt v srdci kaštieľa je turistickou bombou!

Ospalé mestečko dostalo ďalšiu
2022-12-11 12:30:00

Slovensko sa ku svojim pamiatkam ešte stále stavia trochu macošsky a po celej krajine nájdeme množstvo historických stavieb v katastrofálnom stave. Niektoré z nich však našťastie píšu aj krajšie príbehy - obvykle vďaka ľuďom, ktorí do ich obnovy vkladajú celé svoje srdce aj čas. K najlepším príkladom patrí kaštieľ v Jelšave, ktorý sa podarilo zachrániť v hodine dvanástej a dnes sa vďaka zopár nadšencom vracia ku svojej bývalej sláve. viac »

Stredoveké trhy, vianočné prehliadky aj hľadanie škriatkov: Najkrajší advent zažijete v Trnave

Stredoveké trhy, vianočné prehliadky
2022-11-24 08:00:00

Centrum Trnavy sa už od piatku 25. novembra rozsvieti tisíckami svetielok, ktoré budú zdobiť aj veľký vianočný stromček na námestí. V oknách historických budov sa budú skrývať malí škriatkovia ako z Dobšinského rozprávok a počas celého adventu tu nájdete tradičné aj výnimočné Stredoveké adventné trhy. viac »


Piatok, 19. júl. 2024. Meniny má Šarlota, Dušana.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa