Najlepšie výlety

Severovýchod Slovenska - skvelý cieľ pre výlet či celú dovolenku

21.02.2021 |

Jedinou nevýhodou regiónu horného Zemplína je jeho vzdialenosť od veľkých mestských sídel. Z hlavného mesta tam cesta autom trvá takmer šesť hodín. Za rovnaký čas sa dostaneme k moru v Chorvátsku či Taliansku. A to je veľká konkurencia. Je to však na škodu, pretože tento región ukrýva najhodnotnejšie prírodné lokality. Úchvatná a takmer neporušená príroda Polonín, málo známe slovenské jedlá, ako mačanka, tatarčané pirohy či holúbky sú balzamom pre naše mentálne zdravie.

Viac článkov

Preskúmajte sever Malých Karpát, očarí vás krasovými útvarmi aj bohatou históriou

Zrúcanina hradu Korlátko v
31.07.2020

Turisticky mimoriadne atraktívna je aj severná časť Malých Karpát, v ktorej sa nachádza najvyšší vrch tohto pohoria Záruby (768 m. n. m.). Hrebeň Karpát sa tiahne až po Čachtický hrad neďaleko Nového Mesta nad Váhom, v tejto časti sú však vrchy nižšie. viac »

Leto na Slovensku: TOP 10 čarovného Horehronia

Na snímke Chmarošský viadukt
30.07.2020

Horehronie, región na hornom toku rieky Hron a území okresov Banská Bystrica a Brezno, je ako stvorený na aktívnu dovolenku pre rodiny s deťmi, romantické chvíle, ale i vášnivých dobrodruhov. Toto je desiatka najzaujímavejších turistických cieľov. viac »

Najlepšie cyklotrasy na Slovensku: Spoznajte krásu domoviny zo sedla bicykla

Najlepšie cyklotrasy na Slovensku:
28.07.2020

Podľa odborníkov nás čaká horúce leto s minimom zrážok, takže sa môžeme smelo pustiť do plánovania aktívnych výletov. Tentoraz potešíme fanúšikov cyklistiky. Vybrali sme pre niekoľko najkrajších cyklotrás, ktoré vám ukážu čaro našej krajiny. Môžete ich spojiť aj do jednej dlhšej dovolenky, ktorá vás pomocou prestávok v niektorých mestách a v kombinácii s čiastočnou dopravou autom alebo vlakom prevedie naprieč celým Slovenskom. viac »

Po Slovensku s vlastnou spálňou: Hitom tohto roka je dovolenka v minikaravane

Hitom tohto roka je
22.07.2020

V momentálnej situácii sa naskytá ideálna príležitosť preskúmať čarovné zákutia nášho Slovenska. Viac ako kedykoľvek predtým však pri tom oceníte vlastné zázemie. Minicamperom HAPPYNOMAD získate pohodlie pre dve osoby a nie ste viazaní na kapacity rôznych ubytovaní, získate oveľa väčšie súkromie a úplne iný rozmer cestovania. viac »

Objavovali sme Vysoké Tatry: 13 šťastných tipov na RODINNÉ výlety

Skalnaté pleso
17.07.2020

Myslíte si, že Tatry sú len pre športovcov, turistov alebo wellness maniakov? Hľadali sme možnosti, ako stráviť aktívnu tatranskú dovolenku ako rodina s deťmi v rôznej vekovej kategórii. Vyberte sa s nami na vzrušujúcu poznávaciu výpravu a strávte s deťmi letné dni plné hier, pohybu na čerstvom vzduchu a zábavy. viac »

Tatranské vrcholy zaujímavejšie ako Gerlach: Nechali sme si poradiť od horského vodcu

Pohľad z Javorového štítu
16.07.2020

Vysoké Tatry ukrývajú veľa zaujímavých vrcholov, ktoré ponúkajú nezabudnuteľné zážitky, avšak v našich mysliach sú zatienené Gerlachovským štítom. Ako najvyšší vrchol Slovenska a celého 1400 km dlhého pohoria Karpát sa pre mnohých stal samozrejmou výzvou a snom. viac »

Dovolenka v Rudohorí: Turistov láka Muránska planina, zubačka a krásy Gemera

Muránska planina
16.07.2020

Slovenské Rudohorie je rozlohou najväčším slovenským pohorím. Obsahuje podcelky (od západu na východ) Veporské vrchy, Spišsko-gemerský kras, Stolické vrchy, Revúcka vrchovina, Rožňavská kotlina, Slovenský kras, Volovské vrchy a Čierna hora. Na úpätí Veporských vrchov s najvyšším vrcholom – Klenovským Veprom (1338 m n. m.) leží trojica samôt Sihla, Lom nad Rimavicou a Drábsko. viac »

Juh stredného Slovenska: Majestátne hrady, kúpele, akvaparky aj zaujímavé múzeá

Ruiny hradu Somoška
15.07.2020

Juh stredného Slovenska ponúka historické a kultúrne pamiatky, turisticky atraktívne prírodné zákutia a rozmanité možnosti kúpania. Smerom na juh od Zvolena ho tvoria aj historické regióny Novohrad a Hont. viac »

Spoznajte krásy domoviny: 12 TOP skvostov Oravy vás úplne uchváti

Najväčšie poklady Oravy
14.07.2020

Región Orava na severozápade Slovenska je známy najmä prekrásnou prírodou. Nájdete tu však aj množstvo turistických atrakcií a zaujímavých aktivít, čo z neho robí ideálnu destináciu na letnú dovolenku. O zábavu budete mať postarané každý deň. viac »

Ak hľadáte na Slovensku originálne zážitky, vyberte sa na Záhorie

Ak hľadáte na Slovensku
10.07.2020

Turistické atrakcie regiónu nestoja len na hradoch a známych sakrálnych pamiatkach. Čoraz viac cenené začínajú byť aj technické objekty a pamiatky, ktoré okrem významných architektonických hodnôt vypovedajú aj o hospodárskych pomeroch, či výrobných technológiách danej doby. Originálne mlyny, Habánske dvory a malebný umelý kanál s loďkami nájdete iba na Záhorí. viac »


Nedeľa, 28. február. 2021. Meniny má Zlatica.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa