Najlepšie výlety

Slovensko je krajinou unikátov: Týmito tromfneme aj zahraničie

31.08.2021 |

Často si vôbec neuvedomujeme, aké unikáty skrýva Slovensko. Viacerými z nich by sme pokojne mohli konkurovať aj svetovým atrakciám. Videli ste z nášho zoznamu aspoň polovicu?

Viac článkov

To najlepšie z dolnej Nitry: Dominantou regiónu sú starobylé pamiatky a tajuplný Tribeč

Kostol svätého Michala archanjela
14.01.2021

Povodie rieky Nitra je dlhé takmer 197 kilometrov. Odvodňuje kotliny hornej Nitry a v ďalšej časti preteká Nitrianskou a Žitavskou dolinou. Táto časť Slovenska je bohatá na termálne kúpaliská. Mnohé prírodné atrakcie, akými je napríklad aj prírodná rezervácia Zúgov s vodnými kaskádami, čakajú ešte na objavenie. "Hlavným mestom" dolného Ponitria je najstaršie slovenské mesto - starobylá Nitra. viac »

Nádherný Šariš: Pamiatky, pútnické miesta a panenská príroda

Šarišský hrad
08.01.2021

Pre región Šariš sú typické drevené kostolíky a chrámy, ktoré sú súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Týmto prevažne hornatým územím prechádzala v minulosti dôležitá kráľovská cesta Via regale spájajúca Baltické a Čierne more. Pripomienkou na zašlé bohatstvo a slávu sú zrúcaniny hradu Šebeš, Šarišského, Kapušianskeho, Obišovského, Zbojníckeho, Lipovského a Hanigovského hradu, ktoré sa nachádzajú v okolí Prešova. V regióne sa prelína kultúra slovenského, poľského a ukrajinského národa. Žije tam početná komunita Rusínov, ktorá má svoje školy, univerzitu i divadlo. viac »

Zima na Slovensku: Oblasť Strážovských vrchov láka aj v zime

Lyžiarske stredisko Čičmany, ktoré
31.12.2020

V rámci zimného dovolenkového seriálu o tom, ako stráviť zimnú dovolenku, zamierime tentoraz na severozápad Slovenska – do oblasti Strážovských vrchov. Turisticky najpríťažlivejšou v Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Strážovské vrchy je obec Čičmany s typickými drevenými domami ozdobenými maľovanými ornamentmi. viac »

Veľká Fatra - obľúbená destinácia malých aj veľkých lyžiarov

Na snímke lyžovačka v
21.12.2020

Veľká Fatra, jedno z najrozsiahlejších pohorí na Slovensku, ktorého väčšinu územia zaberá Národný park Veľká Fatra, patrí k obľúbeným dovolenkovým destináciám v zimnom období. Návštevníci tam nájdu viaceré lyžiarske strediská, ale môžu absolvovať aj zimnú turistiku, či relaxovať v horských chatách a hoteloch, z ktorých viaceré ponúkajú wellnessové aktivity. viac »

Náučné chodníky môžete navštíviť aj v zime: Tieto sú najzaujímavejšie

Múzeum oravskej dediny v
20.12.2020

Viaceré chodníky vo Vysokých a Nízkych Tatrách sú počas zimy uzatvorené. No napriek tomu sa nemusíte vzdať vašich turistických plánov. Zoberte kamarátov alebo rodinu a vyberte sa na prechádzku prírodou spojenú s novými poznatkami. viac »

Zima na Slovensku: Stred krajiny ponúka možnosť zalyžovať si, aj sa zohriať

Banská Bystrica
17.12.2020

Stred Slovenska je bohatý na príležitosti pre lyžiarov, no jeho prirodzené centrá – Zvolen a Banská Bystrica – ponúkajú aj množstvo pamiatok, ktoré možno počas zimných prechádzok navštíviť. viac »

Úžasné diela našich majstrov: Spoznajte 8 najlepších skanzenov na Slovensku

Čičmany
15.12.2020

Z množstva svojich dovoleniek a výletov v zahraničí možno dokonale poznáme vývoj zahraničnej architektúry, ale pri tej ľudovej slovenskej má mnoho cestovateľov medzery. Napravte to a dajte si výzvu v navštívení čo najväčšieho počtu skanzenov. V nich sa dozviete veľa informácií o našej zaujímavej histórii a spoznáte množstvo nádherných stavieb od šikovných majstrov. viac »

Zima na Slovensku: Zemplín a Šariš majú svoje čaro po celý rok

Zasnežovanie v zimnom stredisku
14.12.2020

Šariš patrí medzi regióny Slovenska, v ktorých stavili na cestovný ruch. Severná časť východného Slovenska je bohatá na unikátne kultúrne i technické pamiatky. Krásu Bardejova a výnimočnosť drevených kostolíkov ocenili aj zápisom do Zoznamu svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. V zimnom období dokáže okolie východoslovenských miest ponúknuť i terény na zimné športy, čím sa ešte zvyšuje celoročná atraktivita celého regiónu. viac »

Vysoké Tatry patria k najobľúbenejším dovolenkovým miestam: Toto ponúkajú v zime

Na snímke skialpinista sa
11.12.2020

Vysoké Tatry patria k najnavštevovanejším destináciám počas zimného obdobia. Na území najvyššieho slovenského pohoria sa nachádzajú známe lyžiarske strediská a rôznorodé ubytovacie zariadenia s ponukou wellnessu. Aj napriek zimnej uzávere väčšiny turistických trás sú počas zimnej sezóny otvorené chodníky na vysokohorské chaty s výnimkou Chaty pod Rysmi. V Tatrách si na svoje prídu aj priaznivci bežeckého lyžovania. viac »

Zima na Slovensku: Nízke Tatry ponúkajú špičkovú lyžovačku pre najnáročnejších

Jasná - Chopok
FOTO
10.12.2020

Liptov patrí k našim najobľúbenejším turistickým a lyžiarskym regiónom. Ponúka tradície, históriu, úchvatnú tatranskú prírodu a výbornú miestnu kuchyňu. Len čo vás diaľnica D1 privedie k Liptovskej Mare, nespustíte z končiarov, či už na ľavej alebo pravej strane, oči. Pre domácich celkom bežné pohľady, avšak pre turistov fascinujúce obrázky. Smerom na východ republiky, po ľavej strane, sa pred vami postupne otvorí scenéria Západných a Vysokých Tatier. Po pravej strane vás budú reklamné tabule navádzať do Demänovskej doliny, na konci ktorej sa nachádza najväčšie a najmodernejšie slovenské lyžiarske stredisko Jasná. viac »


Sobota, 18. september. 2021. Meniny má Eugénia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa