Najlepšie výlety

UNESCO na Slovensku: V Zozname svetového dedičstva máme tieto dve PRÍRODNÉ LOKALITY

14.05.2022 |

Na Slovensku je v Zozname svetového dedičstva UNESCO momentálne zapísaných šesť kultúrnych pamiatok a dve prírodné lokality. Ide o Jaskyne Slovenského a Aggteleckého krasu a Staré bukové pralesy a bukové pralesy Karpát a iných regiónov Európy. V tomto roku je 50. výročie prijatia Dohovoru o ochrane svetového dedičstva a zároveň aj 15. výročie zapísania lokality Staré bukové pralesy Karpát do Zoznamu svetového dedičstva.

Viac článkov

Leto na Považí: 8 top tipov pre milovníkov prírody i pamiatok

Trenčín
28.06.2021

Krajské mesto Trenčín si pamätá Starých Rimanov, obdobie Veľkej Moravy, keď patril k Nitrianskemu kniežatstvu, aj panstvo Matúša Čáka. V blízkosti sú turisticky atraktívne kúpele Trenčianske Teplice, pohoria Bielych Karpát na pravom brehu Váhu a Považský Inovec i Strážovské vrchy na ľavom brehu. viac »

Tip na výlet: Najjednoduchší výstup na vrch Mních je z obce Korytárky

Vrch Mních v Detvianskom
19.06.2021

Najjednoduchší výstup na vrch Mních v Detvianskom okrese je z obce Korytárky. „Túto vychádzku môžu ľudia absolvovať za 30 minút,“ uviedla pre TASR Nikola Sibylová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie. viac »

Leto vo Vysokých Tatrách: Tieto miesta nadchnú domácich i zahraničných hostí

Štrbské pleso
18.06.2021

Vysokým Tatrám sa hovorí tiež najmenšie európske veľhory. Ich hlavný hrebeň má dĺžku 26 kilometrov. Gerlachovský štít s výškou 2655 m. n. m. je zároveň najvyšším vrchom Slovenska. Súčasťou tatranského horského masívu sú aj Západné Tatry, ktoré siahajú od Liptova, respektíve Oravy až po Kôprovskú dolinu. Na východe nadväzuje na Vysoké Tatry pohorie Belianske Tatry. viac »

Svätomariánska púť ako cesta sebapoznania

Svätomariánska púť ako cesta
17.06.2021

Nechajte sa inšpirovať krásami východného Slovenska a doprajte svojej duši, aby pookriala na čarokrásnych miestach Prešovského kraja. Vydajte sa cestu po Svätomariánskej púti a odneste si priehrštie radostných zážitkov, ktoré vo vás na nejaký čas zanechajú pocit dokonalého naplnenia. viac »

Leto na Slovensku: Záhorie je jedinečným ekosystémom, láka aj množstvom pamiatok

Pohľad na hrad Branč
15.06.2021

Záhorie patrí k rázovitým oblastiam Slovenska s veľmi silnou kultúrnou aj zemepisnou identitou. Takmer každému sa vybavia borovicové lesy plné húb, kapusta (zelé) a svojrázne nárečie. K oblasti patria aj lužné lesy pri brehoch Moravy, severozápadné svahy Malých Karpát, ale tiež svahy Bielych Karpát a Myjavskej pahorkatiny na severe. viac »

Dovolenka na Slovensku plná dobrodružstiev: Objavte čarovný kraj Pieniny!

Dovolenka na Slovensku plná
11.06.2021

V Tatrách ste už boli veľakrát, Liptov máte prechodený a neláka vás tlačiť sa s davmi turistov v Slovenskom raji? Máme pre vás skvelý tip na aktívnu dovolenku na Slovensku za príjemné ceny. Vydajte sa spoznávať Pieniny a ich okolie. viac »

Skvelé tipy na leto: Navštívte tieto málo známe miesta na Slovensku

Drevený kostol, Lukov -
09.06.2021

Mnoho Slovákov dáva aj tento rok prednosť dovolenke na Slovensku. Našťastie je naša krajina plná výnimočných miest, ktoré stoja za našu návštevu. Ešte stále tu máme aj veľa málo známych lokalít, ktoré vás prekvapia. Naplánujte si ich návštevu s nami. viac »

Slovensko je nádherné: Pozrite sa na našu krajinu z najkrajších rozhľadní

Slovensko je nádherné: Pozrite
25.05.2021

Tak nádherná príroda, akou sa môže pochváliť Slovensko, si žiada aj rozhľadne postavené na tých najzaujímavejších miestach. Vďaka nim sa môžete pozrieť na všetku tú krásu z úplne inej perspektívy a zamilovať sa do rodnej krajiny ešte viac. Pozrite si tie najkrajšie rozhľadne, ktoré môžete navštíviť už počas najbližšieho víkendu. viac »

Kam na Slovensku za svetovými unikátmi: 3 tipy na výlety v máji

Banská Štiavnica
21.05.2021

My Slováci dokážeme ísť za výnimočnými zážitkami aj cez pol zemegule. A pritom aj u nás máme svetové unikáty, vďaka ktorým je Slovensko známe po celom svete. viac »

Hanušovce nad Topľou: Nenápadné mesto s množstvom zaujímavostí a unikátov

Tri národné kultúrne pamiatky
20.05.2021

V centre mesta Hanušovce nad Topľou vo Vranovskom okrese sa na jednom mieste nachádza hneď niekoľko národných kultúrnych pamiatok, ďalšie sú v jeho širšom jadre. Pamiatkový úrad ich v meste s necelými 4000 obyvateľmi a jeho blízkom okolí eviduje spolu 14. Ako vyplýva zo slov vedúceho hanušovskej pobočky Krajského múzea v Prešove Samuela Brussa, viaceré z nich sa pýšia prívlastkom naj. viac »


Streda, 25. máj. 2022. Meniny má Urban.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa