Najlepšie výlety

Top hotely, skvelá gastronómia aj množstvo zábavy: Turecko ponúka dovolenku snov

01.06.2023 |

Turecko patrí dlhodobo k najobľúbenejším letným destináciám Slovákov. Inak tomu nebude ani túto sezónu - hotelové rezorty hlásia veľký záujem a na návštevníkov sú už teraz perfektne pripravené. Sami sme sa presvedčili, že v Antalyi a okolí zažijete skutočnú dovolenku snov.

Viac článkov

Zemplínske Hámre: Turizmus má podporiť zrekonštruovaná úzkokoľajka a cestný vláčik

Budova sýpky a novopostavenej
10.05.2022

Rozšíriť ponuku aktívneho trávenia voľného času v turisticky atraktívnej obci Zemplínske Hámre v Sninskom okrese má projekt Rekonštrukcia trate bývalej úzkokoľajky. Nová komunikácia prepojí obec s rekreačnou oblasťou Sninské rybníky a zároveň poskytne priestor pre bicyklovanie či bežkovanie. Ako pre TASR potvrdil starosta obce Ján Kepič, zo stanice na jej začiatku, v miestnom kameňolome, by ešte tento rok mal premávať i cestný vláčik. viac »

Tip na skvelý víkend: Navštívte Pezinský zámok

Tip na skvelý víkend:
05.05.2022

Jar prináša príjemnejšie počasie, a tak sa nám aj cez víkendy chce plánovať viac výletov. Najmä ak máte rodinu, spolu s deťmi sa môžete vždy vybrať na iné zaujímavé miesto. Skvelým tipom je Pezinský zámok, ktorý sa nachádza priamo v centre mesta a ponúka hneď niekoľko možností na trávenie voľného času. Tento víkend tam dokonca môžete natrafiť na slávnych Geissenovcov! viac »

Veľký prehľad horských chát vo Vysokých Tatrách: Na ktorú sa vydáte najbližšie?

Veľký prehľad horských chát
05.05.2022

Pešia turistika ľuďom učarovala už v 19. storočí, a tak bolo iba otázkou času, kedy pre nich vysoko v horách vzniknú miesta na prenocovanie. Dnes je vo Vysokých Tatrách dokopy trinásť horských chát a okrem nocľahu poskytujú aj osvieženie v podobe chutného jedla či nápojov. Navštívte ich spolu s nami. viac »

10 zaujímavostí o hrade Strečno

10 zaujímavostí o hrade
13.04.2022

Pri ceste z východu na západ nikdy neunikne vašej pozornosti. Či sa veziete vo vlaku, alebo pozeráte z auta, hrad Strečno je neprekonateľnou dominantou, ktorá patrí medzi najvýraznejšie pamiatky v okolí. Okrem prehliadok pravidelne organizujú aj náučné akcie a podujatia, ktoré vám predstavia jeho dejiny. viac »

Voľne rastúce orchidey aj stopy dinosaurov: Jarné potulky po Malých Karpatoch majú tri okruhy

Voľne rastúce orchidey aj
01.04.2022

Turistické zážitkové okruhy s výkladom geológa pripravila na jarné víkendové soboty od 2. apríla do 7. mája Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trnavský kraj. Geo potulky po Malých Karpatoch zavedú turistov podľa pracovníčky KOCR Kataríny Čučkovej na miesta, kde sa budú môcť dotknúť 200 miliónov rokov starého morského dna, nájsť voľne rastúce orchidey či stopy po dinosauroch a spoznať proces formovania krajiny. viac »

Kam na Slovensku na chatu? Vybrali sme pre vás 5 top lokalít

Kam na Slovensku na
31.03.2022

Na Slovensku máme toľko čarovných miest. V lone prírody. S výhľadmi, pri ktorých zabudneme na všetky starosti bežných dní. S jedinečnými možnosťami na výlety, turistiky, dobrodružstvá... Ak by sme mali vybrať len zopár miest, ktoré by sme vám odporučili, pokiaľ by ste sa radi na pár dní stratili niekde na chate mimo civilizácie, boli by to nasledovné: viac »

Tip na výlet: 5 najzaujímavejších baníckych lokalít na Slovensku

Špania dolina
29.03.2022

Na Slovensku máme niekoľko významných baníckych oblastí. Hoci sa v súčasnosti ťaží už len na niektorých z nich, ani staré bane neupadli do zabudnutia. Viaceré z nich sprístupnili pre verejnosť a stali sa dôležitými technickými pamiatkami. viac »

V Parku miniatúr otvorili 20. sezónu, novinkou je Trenčiansky hrad

Návštevníci prechádzajú okolo modelu
23.03.2022

V Parku miniatúr v obci Podolie v okrese Nové Mesto nad Váhom otvorili v sobotu (19. 3.) jubilejnú 20. letnú sezónu. Tohtoročnou novinkou parku je historický model Trenčianskeho hradu. viac »

OBRAZOM Skala nad Bielym Potokom je zaujímavý útvar s nádherným výhľadom

Vápencová skala nad Bielym
13.03.2022

Ak vás niekedy túlavé topánky zavedú k Ružomberku, máme pre vás zaujímavý tip na výlet - zvláštne tvarovanú skalu, ktorá ponúka tie najkrajšie výhľady do okolia. viac »

Manželia objavili strieborný poklad: Mince piatich panovníkov vystavujú v Liptovskom múzeu

Nádoba, v ktorej sa
28.02.2022

Novú expozíciu Poklady spod Likavy predstavili minulý týždeň na pôde Liptovského múzea v Ružomberku. Podľa hovorkyne Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Martiny Remencovej objavil 1868 drobných uhorských strieborných mincí – denárov a dva dukáty Ľudovíta II. pred tromi rokmi manželský pár neďaleko Hradu Likava. viac »


Streda, 7. jún. 2023. Meniny má Róbert.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa