Najlepšie výlety

Dovolenka v Rudohorí: Turistov láka Muránska planina, zubačka a krásy Gemera

Muránska planina
2022-07-16 00:00:00

Slovenské Rudohorie je rozlohou najväčším slovenským pohorím. Obsahuje podcelky (od západu na východ) Veporské vrchy, Spišsko-gemerský kras, Stolické vrchy, Revúcka vrchovina, Rožňavská kotlina, Slovenský kras, Volovské vrchy a Čierna hora. Na úpätí Veporských vrchov s najvyšším vrcholom – Klenovským Veprom (1338 m n. m.) leží trojica samôt Sihla, Lom nad Rimavicou a Drábsko. viac »

Leto vo Vysokých Tatrách: Nový splav a pravidlá týkajúce sa psov + TOP rady na prežitie

Turisti na Štrbskom plese
2022-07-09 10:00:00

Od 15. júna sú vo Vysokých Tatrách po zimnej uzávere opäť sprístupnené turistické chodníky. S novou sezónou očakávajú predstavitelia TANAPu a záchranárov opätovne zvýšený nárast turistov. Návštevníkom Tatier preto pripomínajú dodržiavanie všetkých pravidiel a dôsledné plánovanie túr. viac »

Historický Vláčik Korýtko odštartuje piatu sezónu na Liptove

Historický Vláčik Korýtko odštartuje
2022-06-30 13:00:00

Už túto sobotu odštartuje víkendová prevádzka najobľúbenejšej rodinnej atrakcie v Ružomberku. Historický vláčik Korýtko bude piatu sezónu v rade prevážať prázdninujúcich a dovolenkárov na trojkilometrovom úseku zrekonštruovanej železnice. Vlak s vozňom pre bicykle a kočíky odvezie za zážitkami a ponúkne atraktívny program nielen pre cyklistov, turistov a milovníkov historických vlakov. Okrem bežnej prevádzky vláčika čaká na návštevníkov v konečnej stanici Zápalkáreň aj šesť tematických podujatí. viac »

Letná dovolenka na Slovensku: 5 skvelých tipov na výlet do prírody (aj s deťmi)

Letná dovolenka na Slovensku:
2022-06-29 07:00:00

Veľa rodičov volí namiesto dovolenky v zahraničí radšej pobyt na Slovensku. Jedným z dôvodov je, že pre deti vždy potrebujú veľa vecí a necestuje sa im kvôli tomu pohodlne lietadlom či na dlhé trasy autom. Ideálnou voľbou pre nich sú víkendové alebo jednodňové výlety v našich krajoch. Tie majú čo ponúknuť aj z hľadiska ľahkej turistiky k nádherným prírodným miestam, ktoré zaujmú aj najmenších členov rodiny. viac »

Slovensko získalo prvú značku Európske dedičstvo: 12 pokladov, ktorým za to vďačí

Kostol v obci Kraskovo
2022-06-18 10:00:00

Slovensko má čo oslavovať. Európska komisia za pomoci nezávislej odbornej poroty udelila prestížnu značku Európske dedičstvo (European Heritage Label) aj našej krajine za stredovekú sakrálnu architektúru znázornenú v 12 gotických kostoloch v regióne Gemer a Malohont. Spoznajte ich spolu s nami. viac »

Krásnohorská jaskyňa je na zozname UNESCO: Preslávil ju mohutný kvapeľ

Krásnohorská jaskyňa
2022-06-08 12:00:00

Krásnohorská jaskyňa, ktorá sa nachádza v Národnom parku Slovenský kras, je charakteristická mohutným kvapľom, ktorý dosahuje výšku viac ako 32 metrov. TASR o tom informovala hovorkyňa Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR Kristína Bocková. viac »

Päť tipov na skvelú túru v slovenských horách: Aj s kočíkom!

Bielovodská dolina vo Vysokých
2022-06-06 07:30:00

Kto rád chodí na dovolenky alebo výlety, toho nezastaví ani narodenie dieťatka. V súčasnosti majú už rodiny tak široké možnosti na cestovanie s bábätkami, že problémom nie sú ani túry s kočíkmi. Vyberte si niektorú z týchto možností a využite ideálne letné počasie na prechádzky v prírode v obklopení stromov, ktoré prospievajú aj drobčekovi. viac »

Päť najkrajších hradov Slovenska: Deti vás budú milovať, ak ich tam vezmete

Päť najkrajších hradov Slovenska:
2022-05-30 12:00:00

Slovensko je krajina, ktorá má celosvetovo najväčší počet hradov na kilometri štvorcovom, čo sa jeho rozlohy týka. Pripomeňte svojim deťom legendy z minulosti a vezmite ich na výlet spoznávať tie najkrajšie a najpopulárnejšie slovenské hrady. viac »

UNESCO na Slovensku: V Zozname svetového dedičstva máme tieto dve PRÍRODNÉ LOKALITY

Drienovská jaskyňa
2022-05-14 12:00:00

Na Slovensku je v Zozname svetového dedičstva UNESCO momentálne zapísaných šesť kultúrnych pamiatok a dve prírodné lokality. Ide o Jaskyne Slovenského a Aggteleckého krasu a Staré bukové pralesy a bukové pralesy Karpát a iných regiónov Európy. V tomto roku je 50. výročie prijatia Dohovoru o ochrane svetového dedičstva a zároveň aj 15. výročie zapísania lokality Staré bukové pralesy Karpát do Zoznamu svetového dedičstva. viac »

Zemplínske Hámre: Turizmus má podporiť zrekonštruovaná úzkokoľajka a cestný vláčik

Budova sýpky a novopostavenej
2022-05-10 07:00:00

Rozšíriť ponuku aktívneho trávenia voľného času v turisticky atraktívnej obci Zemplínske Hámre v Sninskom okrese má projekt Rekonštrukcia trate bývalej úzkokoľajky. Nová komunikácia prepojí obec s rekreačnou oblasťou Sninské rybníky a zároveň poskytne priestor pre bicyklovanie či bežkovanie. Ako pre TASR potvrdil starosta obce Ján Kepič, zo stanice na jej začiatku, v miestnom kameňolome, by ešte tento rok mal premávať i cestný vláčik. viac »


Streda, 17. júl. 2024. Meniny má Bohuslav.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa