Najlepšie výlety

Tip na výlet: Najjednoduchší výstup na vrch Mních je z obce Korytárky

19.06.2021 |

Najjednoduchší výstup na vrch Mních v Detvianskom okrese je z obce Korytárky. „Túto vychádzku môžu ľudia absolvovať za 30 minút,“ uviedla pre TASR Nikola Sibylová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie.

Viac článkov

Dovolenka v Rudohorí: Turistov láka Muránska planina, zubačka a krásy Gemera

Muránska planina
16.07.2020

Slovenské Rudohorie je rozlohou najväčším slovenským pohorím. Obsahuje podcelky (od západu na východ) Veporské vrchy, Spišsko-gemerský kras, Stolické vrchy, Revúcka vrchovina, Rožňavská kotlina, Slovenský kras, Volovské vrchy a Čierna hora. Na úpätí Veporských vrchov s najvyšším vrcholom – Klenovským Veprom (1338 m n. m.) leží trojica samôt Sihla, Lom nad Rimavicou a Drábsko. viac »

Juh stredného Slovenska: Majestátne hrady, kúpele, akvaparky aj zaujímavé múzeá

Ruiny hradu Somoška
15.07.2020

Juh stredného Slovenska ponúka historické a kultúrne pamiatky, turisticky atraktívne prírodné zákutia a rozmanité možnosti kúpania. Smerom na juh od Zvolena ho tvoria aj historické regióny Novohrad a Hont. viac »

Spoznajte krásy domoviny: 12 TOP skvostov Oravy vás úplne uchváti

Najväčšie poklady Oravy
14.07.2020

Región Orava na severozápade Slovenska je známy najmä prekrásnou prírodou. Nájdete tu však aj množstvo turistických atrakcií a zaujímavých aktivít, čo z neho robí ideálnu destináciu na letnú dovolenku. O zábavu budete mať postarané každý deň. viac »

Ak hľadáte na Slovensku originálne zážitky, vyberte sa na Záhorie

Ak hľadáte na Slovensku
10.07.2020

Turistické atrakcie regiónu nestoja len na hradoch a známych sakrálnych pamiatkach. Čoraz viac cenené začínajú byť aj technické objekty a pamiatky, ktoré okrem významných architektonických hodnôt vypovedajú aj o hospodárskych pomeroch, či výrobných technológiách danej doby. Originálne mlyny, Habánske dvory a malebný umelý kanál s loďkami nájdete iba na Záhorí. viac »

Vytúžená letná oáza v piešťanskom Splendid Ensana Health Spa Hoteli pre celú rodinu

Vytúžená letná oáza v
07.07.2020

Ak je pre vás leto časom piesočných pláží a oddychu pri liečivej vode, vedzte, že takúto dovolenku zažijete aj na Slovensku. S piešťanským Splendid Ensana Health Spa Hotelom je prímorská atmosféra túto sezónu oveľa bližšie. viac »

Netreba cestovať po celom svete: Týchto 7 svetových atrakcií nájdete aj na Slovensku

Rio de Klin
06.07.2020

Viacerí cestovatelia sa kvôli celosvetovej pandémii koronavírusu rozhodli stráviť tohtoročnú dovolenku na Slovensku, aby tak zároveň podporili tunajší turizmus. Ak vám však chýbajú niektoré obľúbené atrakcie, ponúkame vám naše alternatívy. Budete milo prekvapení, koľko úžasných zaujímavostí sa nachádza v slovenských končinách. viac »

Dovolenka v Nízkych Tatrách: 10 najzaujímavejších tipov na výlety

Hotel Partizán
25.06.2020

HOTEL PARTIZÁN **** na Táľoch sa nachádza v krásnom prostredí Nízkych Tatier na južnej strane Chopku. Je ideálnym východiskovým bodom pre poznávacie výlety, ktoré sú dokonca začlenené do rodinného animačného programu. Ak je vašou prioritou poldenný či celodenný program pre spoznávanie Horehronia na vlastnú päsť, odporúčame niektoré z týchto desiatich destinácií. viac »

Leto vo Vysokých Tatrách - liek pre telo i dušu

Leto vo Vysokých Tatrách
24.06.2020

Spanilá jazda historickými električkami, odomknutie hladiny Štrbského plesa a symbolický akt sprístupnenia vysokohorských chodníkov prechodov a pre turistov na Hrebienku naštartovali letnú sezónu vo Vysokých Tatrách. Majestátne výhľady na štíty hôr, liečivé účinky prírody, pestrá ponuka zábavy, oddychu, kultúry a histórie, wellness a gastronomické pôžitky, cykloturistika a šport, umenie i dokonalý relax čakajú na návštevníkov v najmenších veľhorách v Európe. viac »

Unikát na úpätí Gerlachu: Sliezsky dom navštívil aj pápež

Sliezsky dom
23.06.2020

Ku koloritu Tatier oddávna patria aj horské chaty, ktoré slúžia smädným, hladným a unaveným turistom. Celkovo sa ich v najmenších veľhorách sveta nachádza niečo vyše desiatky, len šesť z nich ale stojí vo výške nad 1500 m n. m. A medzi nimi je len jediná, ktorá hostila aj pápeža. viac »

Kežmarok je perlou Spiša: 10 TOP miest, ktoré musíte vidieť a zažiť

Kežmarok
22.06.2020

Najkrajšia renesančná zvonica, unikátna železničná stanica, drevený kostol bez jediného klinca či knižnica s tisíckami vzácnych zväzkov. To je len zopár lákadiel malebného Kežmarku, ktorý bol oddávna kultúrnym centrom Spiša. Keď si k tomu ešte prirátame nádhernú panorámu Tatier, kam je to doslova na skok, o cieli vašej dovolenky bude zrejme rozhodnuté. viac »


Sobota, 19. jún. 2021. Meniny má Alfréd.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa