Najlepšie výlety

Falkensteiner v Chorvátsku ponúka nekonečné prázdniny

2024-07-16 13:00:00 |

Vydajte sa na nezabudnuteľné rodinné dobrodružstvo na pobrežie jadranského mora s Falkensteiner Hotels & Residences v Chorvátsku, kde sa postarajú o nezabudnuteľné zážitky pre každého člena rodiny. A teraz dokonca s LAST MINUTE zľavou v rámci špeciálnej ponuky Sunshine Special.

Viac článkov

Tip pre turistov: Okruh cez Siroň na Podpoľaní ponúka pohľad na Krížnu i Tatry

Tip pre turistov: Okruh
2022-11-19 12:00:00

Kremnické vrchy, Krížnu i Nízke Tatry môžu počas slnečného počasia vidieť turisti, ktorí sa vyberú okruhom cez vrch Siroň na Podpoľaní. TASR to potvrdil podpredseda Klubu slovenských turistov v Detve Jozef Gažo. viac »

Určené pre mŕtvych, ale tešia živých: Jurkovičove vojenské cintoríny sú vzácnym unikátom

Vojenský cintorín Konieczna -
2022-11-12 13:00:00

Vrcholné diela najznámejšieho slovenského architekta prvej polovice 20. storočia Dušana Samuela Jurkoviča sú známe nielen architektonickej obci, ale aj širšej verejnosti. Našu pozornosť si však zaslúžia aj jeho súbor troch desiatok vojenských cintorínov z I. svetovej vojny, o ktorých sa na Slovensku natoľko nevie. Ide pritom o absolútny unikát. viac »

Kostolík vo Zvolene patrí k najvzácnejším u nás, zaujal aj britského kráľa

Kostolík sv. Matúša v
2022-10-19 12:00:00

Vo Zvolene v časti Zolná sa nachádza jeden z najvzácnejších slovenských kostolíkov. V roku 2000 ho počas svojej oficiálnej návštevy Slovenska navštívil aj princ Charles, dnes kráľ Karol III. a hneď mu prirástol k srdcu. Počas svojej návštevy nešetril komplimentmi a kostolík preslávil aj v zahraničí. V období po monarchovej návšteve najviac vzrástla jeho návštevnosť a získal najväčšiu popularitu. viac »

Tip na fantastickú turistiku: Navštívte Súľovské skaly

Súľovské skaly asi 10
2022-09-21 12:00:00

Slovensko sa môže pochváliť viacerými úžasnými turistickými lokalitami. Nie sú to iba Vysoké a Nízke Tatry, ktoré ponúkajú skvelé možnosti na túry. Pekné miesta nájdete aj v Súľovských vrchoch, kde najviac pozornosti pútajú Súľovské skaly. Využite krásne jesenné dni a zorganizujte si tam skvelé výlety. viac »

Hurá, na hory: Štyri tipy na najkrajšie túry bez davov turistov

Hurá, na hory: Štyri
2022-08-17 12:00:00

Záver leta je ideálnym obdobím na horskú turistiku. Počasie je stálejšie, ešte stále je dostatok svetla, no nie je už až tak horúco. Skvelé podmienky však v tomto čase do hôr lákajú početné skupiny turistov, a tak sa bežne stáva, že na obľúbených vrcholoch je až príliš tesno. Ak uvažujete v týchto dňoch nad túrou v horách, máme pre vás zopár neopozeraných tipov na turistické trasy od Horskej záchrannej služby, ktoré ponúkajú výnimočné výhľady bez davov. viac »

Fantastická novinka na východe: Ponad slovenské Plitvice sa spustíte na lanovej dráhe

Fantastická novinka na východe:
2022-08-16 07:30:00

Ponad Beňatinský lom v okrese Sobrance uviedli v nedeľu do života najvýchodnejší zipline na Slovensku. Ide o jeden z najväčších investičných projektov tejto sezóny v Košickom kraji. Z dotačnej schémy Košického samosprávneho kraja (KSK) Terra Incognita bol podporený sumou takmer 200.000 eur. TASR o tom informovala Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KOCR KRT). viac »

Tip na výlet: Prales okolo Morského oka patrí k najľahšie prístupným na Slovensku

Morské oko
2022-08-06 12:00:00

Prírodná rezervácia (PR) Vihorlatský prales, jeden z piatich slovenských komponentov zapísaných v zozname svetového prírodného dedičstva UNESCO ako Staré bukové lesy a bukové lesy Karpát a iných regiónov Európy, je rozsiahly komplex bučín tiahnuci sa pozdĺž oblúka hlavného hrebeňa Vihorlatských vrchov až po masív Nežabca. Ako pre TASR uviedla riaditeľka Správy Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Vihorlat Zuzana Argalášová, územie je bohaté na mnoho prírodných zvláštností. viac »

5 originálnych miest pre každého dobrodruha

5 originálnych miest pre
2022-08-04 12:01:00

Pre to najlepšie obvykle treba čosi obetovať, a to platí aj v prípade originálnych zážitkov. Dobrodruhovia sú za čímsi novým ochotní prejsť aj pol zemegule, pritom unikátne potešenie pre všetky zmysly nájdu aj doma. Známy cestovateľ Milan Bardún ho hľadal v Bratislave a objavil pri tom päť úžasných lokalít, o ktorých netuší ani väčšina domácich. viac »

Chystáte sa na výlet, no hlásia zlé počasie? Zoberte deti na tieto zaujímavé miesta

Chystáte sa na výlet,
2022-08-03 08:01:00

Zabaviť deti počas celého leta je niekedy poriadna výzva. Dovolenka netrvá až tak dlho a potom im už musíte vymýšľať kratšie jednodňové výlety. Rodičia svoje ratolesti často radi berú do prírody, aby boli na čerstvom vzduchu v peknom prostredí a dobre sa vybláznili. No ak vás prekvapí zlé počasie, tak je hneď po všetkých pekných plánoch. Nemusíte však zúfať, máme pre vás päť tipov, kam môžete vziať svoje ratolesti aj v prípade zlého počasia. viac »

TOP 3 destinácie na Slovensku, kde sa vášmu autu nikdy nevybije baterka

Turisti počas túry v
2022-07-29 08:01:00

Hoci je elektromobilita jednoznačnou budúcnosťou dopravy, niektorých od nej ešte stále odrádza nutnosť dobíjania. Obavy sú pritom zbytočné - už dnes je Slovensko popretkávané sieťou rýchlonabíjacích staníc, kde svojmu tátošovi ľahko doplníte stravu. Vozidlo si dokonca nabijete priamo v ubytovacích zariadeniach v obľúbených dovolenkových lokalitách, a tak sme pre vás vybrali trojicu najzaujímavejších, kde si na svoje prídu milovníci prírody, pamiatok aj zábavy! viac »


Štvrtok, 18. júl. 2024. Meniny má Kamila.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa