Najlepšie výlety

Tip na výlet: Najjednoduchší výstup na vrch Mních je z obce Korytárky

19.06.2021 |

Najjednoduchší výstup na vrch Mních v Detvianskom okrese je z obce Korytárky. „Túto vychádzku môžu ľudia absolvovať za 30 minút,“ uviedla pre TASR Nikola Sibylová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie.

Viac článkov

Jesenná turistika na Slovensku: 7 tipov na skvelý výlet mimo Tatier

Tomášovský výhľad
25.09.2020

Využite ideálne počasie babieho leta a užite si ešte nádhernú slovenskú prírodu, kým opäť zavládne sychravé počasie. Ponúkame vám sedem zaujímavých tipov na turistické chodníčky, ktoré sa nachádzajú mimo hlavných trás Vysokých a Nízkych Tatier. Zaujímavé túry si užijete v ktoromkoľvek regióne, stačí si len nájsť to miesto, ktoré vám najviac vyhovuje. viac »

Slovensko je plné záhad: Navštívte najzaujímavejšie opustené miesta

Slovensko je plné záhad
23.09.2020

Kedysi verne slúžili ľuďom, ale potom nemilosrdne upadli do zabudnutia. Opustené budovy a miesta sú aktuálne veľkým lákadlom najmä pri cestovaní mladých ľudí. Podobných tipov máme na Slovensku neúrekom, takže ak máte radi trochu adrenalínu, môžete sa vybrať na skúmanie ich tajomstiev. viac »

Jeseň na Slovensku: Sever našej krajiny má krásne prírodné scenérie s ropou i vodopádmi

Turisti počas prechádzky po
20.09.2020

Žilinu nazvali v minulosti básnici "perlou na Váhu". Má bohatú históriu, prežila zničujúci požiar, zemetrasenie i mor. Dnes je štvrtým najväčším slovenským mestom obklopeným malebnými zákutiami Kysúc či Malej Fatry. viac »

Jesenná dovolenka na Slovensku: 7 skvelých tipov na veľa zážitkov za málo peňazí

Nová Sedlica
09.09.2020

Patríte medzi tých smoliarov, ktorí už kvôli obmedzeniam nestihli poriadnu dovolenku? Nemusíte sa trápiť, máme pre vás skvelé tipy, ako si vyplniť jeseň zaujímavými výletmi po Slovensku. Vinice, vodné plochy, pamiatky, ale aj krásna príroda. Na to všetko sa môžete tešiť už počas nasledujúcich týždňov. Využite navyše mimosezónne zľavy v hoteloch a ušetrite peniaze aj na ďalšiu dovolenku. viac »

Jeseň vo Vysokých Tatrách: Vyberte sa na netradičné výlety za poznaním

Jeseň vo Vysokých Tatrách:
03.09.2020

Región Vysoké Tatry ponúka omnoho viac, než nájdete na internetových obrázkoch. Jeseň je v horách najkrajším ročným obdobím, počasie je obvykle veľmi stabilné, preto ak túžite po relaxe a pokoji, ale zároveň sa chcete niečo dozvedieť, je na to najlepší čas! viac »

Vyhliadková veža s netypickým výhľadom: Na Dukle budete mať zimomriavky

Údolie smrti a Dukla
29.08.2020

Severovýchod Slovenska je najbohatším regiónom na pamiatky na druhú i prvú svetovú vojnu. Najvýznamnejšou lokalitou vojenskej histórie je bojisko na Dukle, ktoré si najlepšie prehliadnete z vyhliadkovej veže. Tá nedávno prešla rozsiahlou rekonštrukciou. viac »

Tip na neobvyklý zážitok: Adrenalínoví nadšenci môžu na Orave zažiť jazdu tankom

Adrenalínoví nadšenci môžu na
24.08.2020

Milovníci adrenalínu môžu na Orave vyskúšať jazdu tankom. Atrakcia sa nachádza pri ceste v obci Podbiel, vyše trojkilometrová trasa prechádza cez rozbahnené mláky, potok i miestne kopce. Prevádzkovateľ adrenalínovej zábavy Jozef Krupa hovorí, že štvrťhodinová jazda v takzvanom bojovom vozidle pechoty už rozprúdila krv v žilách stovkám Slovákov aj turistom z cudziny. viac »

Užite si posledné prázdninové dni: Zemplínska šírava poteší mnohými atrakciami

Zemplínska šírava
19.08.2020

Jedna z najväčších vodných plôch na Slovensku Zemplínska šírava poskytuje podmienky na rekreáciu pre všetky vekové kategórie. Ako sa pre TASR vyjadril riaditeľ Zemplínskej oblastnej organizácie cestovného ruchu Patrik Cimprich, návštevníkom ponúka nielen rekreáciu a atrakcie na vode, ale i výlety za vinohradníctvom či turistiku na neďaleké hrady. Novinkou sú tento rok vyhradené parkovacie miesta. viac »

Dovolenka na Považí: Turistov lákajú Piešťanské kúpele, príroda i pravek

Leto na Považí: Turistov
18.08.2020

Piešťany sú svetoznáme kúpele, veľa turistických, prírodných, kultúrnych i historických zaujímavostí však ponúka aj ich okolie. viac »

Červený kláštor preslávil lietajúci Cyprián, unikát v srdci Pienin však ponúka oveľa viac

Červený Kláštor
13.08.2020

Pieniny patria k najmalebnejším kútom našej krajiny. Návštevníkom ponúkajú množstvo zaujímavých aktivít, ale tiež jeden unikát – Červený Kláštor s jeho legendou o lietajúcom Cypriánovi. viac »


Streda, 23. jún. 2021. Meniny má Sidónia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa