Najlepšie výlety

Trnava a okolie lákajú aj v tomto období: 5 tipov na najkrajšie prechádzky

18.11.2020 |

Trnava a jej okolie sú ideálnym regiónom pre tých, ktorí sa radi túlajú historickými uličkami, relaxujú či spoznávajú krásy prírody. Máte pocit, že už ste videli a zažili všetko, čo tento kraj ponúka? Presvedčte sa o opaku. S našimi tipmi vám pomôžeme stráviť príjemné chvíle s rodinou či so svojou polovičkou na tých najkrajších miestach, ktoré si vás získajú v ktoromkoľvek ročnom období.

Viac článkov

Netreba cestovať po celom svete: Týchto 7 svetových atrakcií nájdete aj na Slovensku

Rio de Klin
06.07.2020

Viacerí cestovatelia sa kvôli celosvetovej pandémii koronavírusu rozhodli stráviť tohtoročnú dovolenku na Slovensku, aby tak zároveň podporili tunajší turizmus. Ak vám však chýbajú niektoré obľúbené atrakcie, ponúkame vám naše alternatívy. Budete milo prekvapení, koľko úžasných zaujímavostí sa nachádza v slovenských končinách. viac »

Dovolenka v Nízkych Tatrách: 10 najzaujímavejších tipov na výlety

Hotel Partizán
25.06.2020

HOTEL PARTIZÁN **** na Táľoch sa nachádza v krásnom prostredí Nízkych Tatier na južnej strane Chopku. Je ideálnym východiskovým bodom pre poznávacie výlety, ktoré sú dokonca začlenené do rodinného animačného programu. Ak je vašou prioritou poldenný či celodenný program pre spoznávanie Horehronia na vlastnú päsť, odporúčame niektoré z týchto desiatich destinácií. viac »

Leto vo Vysokých Tatrách - liek pre telo i dušu

Leto vo Vysokých Tatrách
24.06.2020

Spanilá jazda historickými električkami, odomknutie hladiny Štrbského plesa a symbolický akt sprístupnenia vysokohorských chodníkov prechodov a pre turistov na Hrebienku naštartovali letnú sezónu vo Vysokých Tatrách. Majestátne výhľady na štíty hôr, liečivé účinky prírody, pestrá ponuka zábavy, oddychu, kultúry a histórie, wellness a gastronomické pôžitky, cykloturistika a šport, umenie i dokonalý relax čakajú na návštevníkov v najmenších veľhorách v Európe. viac »

Unikát na úpätí Gerlachu: Sliezsky dom navštívil aj pápež

Sliezsky dom
23.06.2020

Ku koloritu Tatier oddávna patria aj horské chaty, ktoré slúžia smädným, hladným a unaveným turistom. Celkovo sa ich v najmenších veľhorách sveta nachádza niečo vyše desiatky, len šesť z nich ale stojí vo výške nad 1500 m n. m. A medzi nimi je len jediná, ktorá hostila aj pápeža. viac »

Kežmarok je perlou Spiša: 10 TOP miest, ktoré musíte vidieť a zažiť

Kežmarok
22.06.2020

Najkrajšia renesančná zvonica, unikátna železničná stanica, drevený kostol bez jediného klinca či knižnica s tisíckami vzácnych zväzkov. To je len zopár lákadiel malebného Kežmarku, ktorý bol oddávna kultúrnym centrom Spiša. Keď si k tomu ešte prirátame nádhernú panorámu Tatier, kam je to doslova na skok, o cieli vašej dovolenky bude zrejme rozhodnuté. viac »

Svetový unikát v srdci Slovenska: 6 dôvodov pre dovolenku v Banskej Štiavnici

Banská Štiavnica
22.06.2020

Banská Štiavnica patrí k našim najvzácnejším pokladom. Dôkazom toho je aj vôbec prvý slovenský zápis v Zozname svetového dedičstva UNESCO, kam toto malebné mestečko zaradili už v roku 1993 (spolu so Spišským hradom a Vlkolíncom). Je mnoho dôvodov, prečo by ste mali dovolenku stráviť práve tu. viac »

Dovolenka na Slovensku takmer ako pri mori: Oravská priehrada

Oravská priehrada
22.06.2020

Sever Slovenska prichádza s ďalším tipom na dovolenku pri vode. Oravská priehrada patrí k našim najznámejším vodným plochám. Jej najväčšou výhodou je, že sa odtiaľ môžete vybrať na množstvo zaujímavých výletov, uvidíte obľúbený Oravský hrad a zájsť môžete aj do susedného Poľska. Je to ideálne miesto na dovolenku s deťmi, pretože im okrem kúpania môžete vymyslieť množstvo iných aktivít. viac »

Dovolenka na Slovensku takmer ako pri mori: Zemplínska šírava a okolie

Zemplínska šírava
17.06.2020

Východ Slovenska vám tiež ponúka náhradu za dovolenku pri mori. Vodná nádrž Zemplínska šírava sa nachádza neďaleko Michaloviec a v blízkosti hraníc s Maďarskom a Ukrajinou. I vďaka tomu vám ponúka množstvo skvelých nápadov na výlety v okolí, počas ktorých si nájdu možnosti na využitie voľného času mladí ľudia, rodiny s deťmi, ale aj dôchodcovia. viac »

Dovolenka na Slovensku takmer ako pri mori: Liptovská Mara a okolie

Liptovská Mara
10.06.2020

Zdá sa, že na dovolenku pri mori budeme mať tento rok len obmedzené možnosti. Napriek tomu sa nemusíte obávať, pretože na Slovensku máme viacero vodných plôch, ktoré vám aspoň čiastočne nahradia oddych na pláži. Naše nádrže či prírodné jazerá majú navyše v okolí množstvo tipov na zaujímavé výlety a vyplnenie voľného času. Postupne vám teda predstavíme slovenské možnosti na letnú dovolenku pri vode a dnes začneme obľúbenou Liptovskou Marou. viac »

Malý Slovenský raj: Náučný chodník zbojníka ponúka prechod kaňonom aj výhľad na Tatry

Na snímke skalný kaňon
25.05.2020

Prechod skalným kaňonom, viadukt so zubačkovou traťou, nahliadnutie do dvoch jaskýň, či rozhľadňu s výhľadom na Nízke Tatry. To všetko ponúka Náučný chodník Jakuba Surovca v sedle Zbojská pri Tisovci v Rimavskosobotskom okrese. „Je to niečo ako malý Slovenský raj. Ide o jedno z najväčších lákadiel a pýchu okolia Tisovca,“ povedal predseda turistického oddielu KOS Rimavská dolina Dušan Kojnok. viac »


Nedeľa, 29. november. 2020. Meniny má Vratko.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa