Najlepšie výlety

Tip na fantastickú jesennú turistiku: Navštívte Súľovské skaly

21.09.2022 |

Slovensko sa môže pochváliť viacerými úžasnými turistickými lokalitami. Nie sú to iba Vysoké a Nízke Tatry, ktoré ponúkajú skvelé možnosti na túry. Pekné miesta nájdete aj v Súľovských vrchoch, kde najviac pozornosti pútajú Súľovské skaly. Využite krásne jesenné dni a zorganizujte si tam skvelé výlety.

Viac článkov

Zaujímavá novinka pre turistov: Vyhliadková veža, v ktorej sa dá prespať

Nová vyhliadková veža nad
06.01.2022

Nová vyhliadková veža nad mestom Svidník ponúka turistom i možnosť prespatia v útulni. Radnica ju dala postaviť v lokalite bývalého lyžiarskeho vleku a je vysoká 13 metrov. viac »

Zima v Ponitrí: Okolie Bojníc láka na zrúcaniny hradov aj dobrú lyžovačku

Na archívnej snímke z
08.12.2021

Dominantou hornej Nitry sú Bojnice. Zámok, národná zoologická záhrada, vyhliadková veža v lesoch nad mestom či kúpele splnia očakávania vždy. K celoročným turistickým cieľom patria aj zrúcaniny hradov Hrušov, Gýmeš, Topoľčiansky hrad, Oponický hrad, ktoré sú ukryté v lesoch Ponitria. V zime však dokáže krajina okolo štvrtej najdlhšej slovenskej rieky Nitry ponúknuť ešte viac. viac »

Kam na výlet do hôr počas zimy: Máme tip pre rodiny aj skúsených turistov

Kam za zimnou turistikou?
02.12.2021

Návšteva hôr sa spája skôr s letným obdobím, no vybrať sa na príjemnú túru s krásnymi výhľadmi sa dá aj počas zimy. Aj napriek sezónnej uzávere zostáva na výber stále mnoho zaujímavých trás pre každého turistu podľa rôzneho stupňa obťažnosti. viac »

Zima v Kremnici: Keď nasneží, okolie sa mení na raj lyžiarov

Bežecká trať na Skalke
24.11.2021

K najobľúbenejším zimným športom na Slovensku patrí lyžovanie. Takmer polovicu Slovenska tvoria lesy a kopce, takže terénov na zimné športy sa tu nachádza viac ako dosť. K obľúbeným patria svahy v Kremnických vrchoch. Lyžiarske strediská Králiky, Skalka, Krahule, Kordíky či Malachov odchovali nejedného lyžiara. viac »

Zimná turistika na Slovensku: 5 tipov na fantastickú túru (aj cez lockdown)

Jánošíkove diery
23.11.2021

Ak milujete turistiku, nemusíte sa jej vzdať ani počas zimných mesiacov. Stále sa môžete túlať po označených chodníkoch, len treba dodržiavať dve základné pravidlá. V prvom rade sa vyhnite trasám s uzáverou, ktoré budú opäť sprístupnené až v júni. Väčšinou sa nachádzajú v Tatrách. Druhou dôležitou radou je, aby ste sledovali lavínové spravodajstvo a nevybrali sa do rizikových oblastí, kde ich môžete strhnúť. Rovnako nezabúdajte ani na kvalitnú obuv a výstroj. viac »

Kôrová kaplnka - zaujímavý unikát v srdci Slovenska

Kôrová kaplnka v Hornej
09.11.2021

Kôrová kaplnka v Hornej Bzovej pod Poľanou je slovenským unikátom a aj vo svete dreva je raritou. Pre TASR to uviedla Nikola Sibylová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie s tým, že všetky steny interiéru a aj exteriéru kaplnky sú obložené jedľovou kôrou. viac »

Zima na Slovensku: Aj východ krajiny dokáže ponúknuť dobrú lyžovačku

Lyžovačka v lyžiarskom stredisku
04.11.2021

Východ Slovenska ponúka lyžiarom rôznorodé terény. Tie najnamáhavejšie pre zdatných lyžiarov sa nachádzajú neďaleko Krompách v Relax centre Plejsy. Vhodných kopcov na lyžovanie je však na Spiši viac. viac »

VIDEO: Ihráčske kamenné more je vzácnou kamennou pamiatkou

Ihráčske kamenné more
17.10.2021

Ihráčske kamenné more je geologická lokalita vyhlásená za prírodnú pamiatku. Ide o rozpadajúci sa sopúch, zvyšok lávového prúdu vytečeného zo sopky, ktorá v týchto miestach pred mnohými tisícročiami vyúsťovala. viac »

Muránska planina - poklad v srdci Slovenska

Muránska planina
01.10.2021

Muránska planina patrí medzi naše najmladšie národné parky. Je jednou z najzachovalejších krasových lokalít na Slovensku a oplýva množstvom povrchových i podzemných krasových javov. viac »

Tip na výlet v Podpoľaní: V Klokoči uvidíte zvonicu, prameň i múzeum v starej škole

Múzeum v starej škole,
26.09.2021

Múzeum v starej škole, zvoničku na cintoríne i minerálny prameň môžu navštíviť turisti v podpolianskej obci Klokoč v Detvianskom okrese. Ako pre TASR povedal bývalý starosta obce Jozef Výbošťok, prvé zmienky boli o tom, že do zvoničky ukladali zosnulého, pretože je tam kamenný múr. „Následne sa osadil aj zvon a ten plnil úlohu umieračika, ktorý oznamuje úmrtie našich obyvateľov,“ spomenul. viac »


Pondelok, 3. október. 2022. Meniny má Stela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa