Najlepšie výlety

Itinerár na výlet: Na severovýchode uvidíte stopy svetových vojen, skanzeny aj vzácne chrámy

10.05.2021 |

Nikde na Slovensku nie je toľko pamätníkov a pamätných miest na obe svetové vojny ako v okolí Dukly a Svidníka. Od poľských hraníc až po mesto Svidník, všade sú udržiavané pomníky padlým, cintoríny, zákopy a opevnenia a v teréne rozmiestnená bojová technika. K tomu všetkému sú tu ešte múzeá a muzeálne expozície, ktoré sa otvárajú verejnosti práve začiatkom mája.

Viac článkov

Skryté krásy Slovenska: Týchto 7 zaujímavostí pozná len skutočný fajnšmeker

Skryté krásy Slovenska: Týchto
04.03.2021

Možno si myslíte, že máte svoju domovinu celú precestovanú a z turistického hľadiska vás nemá čo prekvapiť. Lenže aj u nás ešte stále nájdete viacero menej známych, ale o to zaujímavejších miest. Naplánujte si ich návštevu a nebudete ľutovať. viac »

Nemáme len krásne hrady a zámky. Navštívte aj naše zaujímavé zrúcaniny

Hrad Branč
28.02.2021

Slovensko patrí ku krajinám, ktoré sa môžu pochváliť množstvom zaujímavých hradov a zámkov. Turisti si majú u nás z čoho vyberať, ale to nie sú tie jediné zaujímavé miesta, ktoré stoja za návštevu. Naplánujte si výlety aj k našim zrúcaninám, ktoré boli kedysi pýchou jednotlivých regiónov. Väčšina z nich je prístupná celoročne a ich návštevu môžete spojiť s menšou túrou. viac »

Severovýchod Slovenska - skvelý cieľ pre výlet či celú dovolenku

Tisíce kosatcov sibírskych sfarbili
21.02.2021

Jedinou nevýhodou regiónu horného Zemplína je jeho vzdialenosť od veľkých mestských sídel. Z hlavného mesta tam cesta autom trvá takmer šesť hodín. Za rovnaký čas sa dostaneme k moru v Chorvátsku či Taliansku. A to je veľká konkurencia. Je to však na škodu, pretože tento región ukrýva najhodnotnejšie prírodné lokality. Úchvatná a takmer neporušená príroda Polonín, málo známe slovenské jedlá, ako mačanka, tatarčané pirohy či holúbky sú balzamom pre naše mentálne zdravie. viac »

Na Orave je dobre a zdravo: Malebný región láka prírodou, pamiatkami aj vzácnymi tradíciami

Oravský hrad
17.02.2021

Orava leží v severozápadnej časti Slovenska pri štátnej hranici s Poľskom. Hraničný bod v katastrálnom území obce Oravská Polhora je najsevernejším bodom Slovenska. Región je známy prírodným bohatstvom, stavebnými pamiatkami a ľudovou architektúrou. Je rodiskom spisovateľov Pavla Országha Hviezdoslava, Mila Urbana či Martina Kukučína. viac »

Romantika po slovensky: Na týchto troch miestach si vás láska rozhodne nájde

Banka lásky
14.02.2021

Slovákov čaká netradičný sviatok zaľúbených – lockdownový Valentín. Aj keď momentálne situácia nedovoľuje vziať polovičku na valentínsky víkend na miesta spojené so silným príbehom lásky, môžete aspoň spriadať plány. A my vám radi dáme tri tipy na najromantickejšie miesta na Slovensku, ktoré žiadneho Rómea či Júliu nesklamú. viac »

Valentín sa blíži, prekvapte svoju lásku výletom na romantické miesta na Slovensku

Lyžiarske stredisko Čičmany, ktoré
10.02.2021

Slováci si už zvykli darovať na Valentína cestovateľský darček a často trávili tieto dni na romantickom pobyte v zahraničí. Tento rok si síce budeme musieť poradiť len v našej krajine, ale aj tu máme našťastie takýchto tipov na výlety neúrekom. viac »

Západné Tatry sú nádherné aj v zime: Tieto miesta počas návštevy nesmiete vynechať

Lyžiarske stredisko Zverovka -
07.02.2021

Tatry, najmenšie veľhory sveta, sú majestátne a podmaňujúce v každom ročnom období. Keď sa zahalia do snehovej prikrývky, sotva možno nájsť romantickejšie miesto. Západné Tatry sú druhým najvyšším horstvom na Slovensku, najväčšia časť pohoria sa nachádza na Liptove a menšia na Orave. viac »

To najlepšie z dolnej Nitry: Dominantou regiónu sú starobylé pamiatky a tajuplný Tribeč

Kostol svätého Michala archanjela
14.01.2021

Povodie rieky Nitra je dlhé takmer 197 kilometrov. Odvodňuje kotliny hornej Nitry a v ďalšej časti preteká Nitrianskou a Žitavskou dolinou. Táto časť Slovenska je bohatá na termálne kúpaliská. Mnohé prírodné atrakcie, akými je napríklad aj prírodná rezervácia Zúgov s vodnými kaskádami, čakajú ešte na objavenie. "Hlavným mestom" dolného Ponitria je najstaršie slovenské mesto - starobylá Nitra. viac »

Nádherný Šariš: Pamiatky, pútnické miesta a panenská príroda

Šarišský hrad
08.01.2021

Pre región Šariš sú typické drevené kostolíky a chrámy, ktoré sú súčasťou zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Týmto prevažne hornatým územím prechádzala v minulosti dôležitá kráľovská cesta Via regale spájajúca Baltické a Čierne more. Pripomienkou na zašlé bohatstvo a slávu sú zrúcaniny hradu Šebeš, Šarišského, Kapušianskeho, Obišovského, Zbojníckeho, Lipovského a Hanigovského hradu, ktoré sa nachádzajú v okolí Prešova. V regióne sa prelína kultúra slovenského, poľského a ukrajinského národa. Žije tam početná komunita Rusínov, ktorá má svoje školy, univerzitu i divadlo. viac »

Zima na Slovensku: Oblasť Strážovských vrchov láka aj v zime

Lyžiarske stredisko Čičmany, ktoré
31.12.2020

V rámci zimného dovolenkového seriálu o tom, ako stráviť zimnú dovolenku, zamierime tentoraz na severozápad Slovenska – do oblasti Strážovských vrchov. Turisticky najpríťažlivejšou v Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Strážovské vrchy je obec Čičmany s typickými drevenými domami ozdobenými maľovanými ornamentmi. viac »


Štvrtok, 13. máj. 2021. Meniny má Servác.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa