Najlepšie výlety

Malé Karpaty - dokonalé spojenie prírodných krás s vinárskou tradíciou

27.09.2020 |

Atraktívnou kulisou Bratislavy a jej okolia je pohorie Malých Karpát. Na ich juhovýchodných svahoch sa rozvinula vinohradnícka tradícia – ležia tu známe obce a mestá Rača (mestská časť Bratislavy), Svätý Jur, Pezinok, Vinosady a Modra.

Viac článkov

Malebný Liptov: Dovolenkárov lákajú tieto hrady, jaskyne a skanzeny

Havránok pri Liptovskej Mare
07.08.2020

Liptov sa môže pochváliť jednou z najmalebnejších prírodných scenérií Slovenska. Vďaka jedinečnosti prírodných zaujímavostí a bohatstvu kultúrno-historických pamiatok patrí medzi najatraktívnejšie a najvyhľadávanejšie oblasti. viac »

Aktívna dovolenka vo Vysokých Tatrách: Najlepšie tipy pre ŠPORT, ZDRAVIE aj TURISTIKU

Aktívna dovolenka vo Vysokých
06.08.2020

Keď sa povie Tatry, väčšina z nás si predstaví aktívnu dovolenku, kde sa nezastavíte ani na chvíľu. Napriek tomu, že v niektorých dňoch praskajú vo švíkoch, stále sa dajú nájsť pokojné miesta alebo zorganizovať si výlet tak, aby ste si užili všetko, čo ponúkajú. Doterajšia návštevnosť je veľmi premenlivá ako tohtoročné letné počasie. viac »

Tip na originálne výlety: 10 slovenských miest, ktoré poznáte z filmov

Oravský hrad
05.08.2020

Pripravte pre vaše unudené deti program, na ktorý tak skoro nezabudnú. Pri sledovaní ich obľúbených filmov a seriálov im ani nenapadne, na akých zaujímavých miestach na Slovensku sa nakrúcali. Vytrhnite ich z televíznej reality a priveďte ich do všetkých tých zaujímavých lokalít, kde sa predtým pohybovali ich obľúbení hrdinovia. viac »

Dovolenka na Slovensku pri vode: 3 miesta ako stvorené na letné prázdniny s deťmi

Dovolenka na Slovensku pri
02.08.2020

Naše ideálne predstavy o letnej dovolenke sú späté s plážami. Nebude to tento rok more? Nevadí. Dovolenka na Slovensku, s deťmi pri vode má tiež svoje čaro. viac »

Preskúmajte sever Malých Karpát, očarí vás krasovými útvarmi aj bohatou históriou

Zrúcanina hradu Korlátko v
31.07.2020

Turisticky mimoriadne atraktívna je aj severná časť Malých Karpát, v ktorej sa nachádza najvyšší vrch tohto pohoria Záruby (768 m. n. m.). Hrebeň Karpát sa tiahne až po Čachtický hrad neďaleko Nového Mesta nad Váhom, v tejto časti sú však vrchy nižšie. viac »

Leto na Slovensku: TOP 10 čarovného Horehronia

Na snímke Chmarošský viadukt
30.07.2020

Horehronie, región na hornom toku rieky Hron a území okresov Banská Bystrica a Brezno, je ako stvorený na aktívnu dovolenku pre rodiny s deťmi, romantické chvíle, ale i vášnivých dobrodruhov. Toto je desiatka najzaujímavejších turistických cieľov. viac »

Najlepšie cyklotrasy na Slovensku: Spoznajte krásu domoviny zo sedla bicykla

Najlepšie cyklotrasy na Slovensku:
28.07.2020

Podľa odborníkov nás čaká horúce leto s minimom zrážok, takže sa môžeme smelo pustiť do plánovania aktívnych výletov. Tentoraz potešíme fanúšikov cyklistiky. Vybrali sme pre niekoľko najkrajších cyklotrás, ktoré vám ukážu čaro našej krajiny. Môžete ich spojiť aj do jednej dlhšej dovolenky, ktorá vás pomocou prestávok v niektorých mestách a v kombinácii s čiastočnou dopravou autom alebo vlakom prevedie naprieč celým Slovenskom. viac »

Po Slovensku s vlastnou spálňou: Hitom tohto roka je dovolenka v minikaravane

Hitom tohto roka je
22.07.2020

V momentálnej situácii sa naskytá ideálna príležitosť preskúmať čarovné zákutia nášho Slovenska. Viac ako kedykoľvek predtým však pri tom oceníte vlastné zázemie. Minicamperom HAPPYNOMAD získate pohodlie pre dve osoby a nie ste viazaní na kapacity rôznych ubytovaní, získate oveľa väčšie súkromie a úplne iný rozmer cestovania. viac »

Objavovali sme Vysoké Tatry: 13 šťastných tipov na RODINNÉ výlety

Skalnaté pleso
17.07.2020

Myslíte si, že Tatry sú len pre športovcov, turistov alebo wellness maniakov? Hľadali sme možnosti, ako stráviť aktívnu tatranskú dovolenku ako rodina s deťmi v rôznej vekovej kategórii. Vyberte sa s nami na vzrušujúcu poznávaciu výpravu a strávte s deťmi letné dni plné hier, pohybu na čerstvom vzduchu a zábavy. viac »

Tatranské vrcholy zaujímavejšie ako Gerlach: Nechali sme si poradiť od horského vodcu

Pohľad z Javorového štítu
16.07.2020

Vysoké Tatry ukrývajú veľa zaujímavých vrcholov, ktoré ponúkajú nezabudnuteľné zážitky, avšak v našich mysliach sú zatienené Gerlachovským štítom. Ako najvyšší vrchol Slovenska a celého 1400 km dlhého pohoria Karpát sa pre mnohých stal samozrejmou výzvou a snom. viac »


Utorok, 29. september. 2020. Meniny má Michal, Michaela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa