Najlepšie výlety

UNESCO na Slovensku: V Zozname svetového dedičstva máme tieto dve PRÍRODNÉ LOKALITY

14.05.2022 |

Na Slovensku je v Zozname svetového dedičstva UNESCO momentálne zapísaných šesť kultúrnych pamiatok a dve prírodné lokality. Ide o Jaskyne Slovenského a Aggteleckého krasu a Staré bukové pralesy a bukové pralesy Karpát a iných regiónov Európy. V tomto roku je 50. výročie prijatia Dohovoru o ochrane svetového dedičstva a zároveň aj 15. výročie zapísania lokality Staré bukové pralesy Karpát do Zoznamu svetového dedičstva.

Viac článkov

Levoča je ešte krajšia: Ďalšiu časť Námestia Majstra Pavla zrekonštruovali, je z nej pešia zóna

Historické Námestie Majstra Pavla
04.02.2022

Ďalšiu časť Námestia Majstra Pavla v Levoči zrekonštruovali, bude slúžiť ako pešia zóna. Primátor mesta Miroslav Vilkovský pri príležitosti slávnostného otvorenia obnovenej časti uviedol, že rekonštrukciou prešla východná strana námestia od komunikácie medzi Bazilikou sv. Jakuba a mestským úradom po severnú časť vrátane chodníka na Košickej ulici po križovatku s Mäsiarskou ulicou. viac »

Zima v Zamagurí a na Spiši: Z množstva areálov si vyberú začiatočníci i nároční lyžiari

Ski Strachan v Ždiari
03.02.2022

Smerom na východ za masívom Vysokých a Belianskych Tatier sa rozprestierajú svahy Spišskej Magury. Ponúkajú ideálny lyžiarsky terén spojený s vhodnými klimatickými podmienkami. Spiš navyše vyniká množstvom pamätihodností, napríklad v historických mestách Levoča, Spišská Nová Ves či Stará Ľubovňa. Nachádza sa tam Spišský hrad či kaštieľ v Markušovciach. Návštevy pamiatok, podobne ako prevádzka lyžiarskych stredísk, závisia od aktuálnej pandemickej situácie a prijatých opatrení. viac »

Úchvatné výhľady aj rodinné lyžovačky: Zima v Javorníkoch láka mnohých

Ski Ráztoka
16.01.2022

Slovensko-moravské pomedzie je opradené množstvom legiend a historiek. Javorníky sú navyše prešpikované rozhľadňami, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady. V zime zasnežené kopce tejto časti Slovenska ocenia predovšetkým mestské rodiny s deťmi, pretože celé okolie ponúka nenáročný terén, ktorý je vhodný práve na rodinné lyžovačky. viac »

Skvelá správa pre turistov: V Poloninách pribudne nový chodník na Gazdoráň

Poloniny
10.01.2022

Nový turistický chodník v Národnom parku (NP) Poloniny vedúci do Prírodnej rezervácie (PR) Gazdoráň, ktorým chcú štátni ochranári zlegalizovať túru za výhľadom na vodárenskú nádrž (VN) Starina z rovnomenného kopca, je o krok bližšie v realite. Správa NP Poloniny k nemu na sklonku roka získala právoplatné územné rozhodnutie o využití územia, aktuálne s Klubom slovenských turistov rieši jeho registráciu, pridelenie čísla, farby a tiež jeho vyznačenie. viac »

Zaujímavá novinka pre turistov: Vyhliadková veža, v ktorej sa dá prespať

Nová vyhliadková veža nad
06.01.2022

Nová vyhliadková veža nad mestom Svidník ponúka turistom i možnosť prespatia v útulni. Radnica ju dala postaviť v lokalite bývalého lyžiarskeho vleku a je vysoká 13 metrov. viac »

Zima v Ponitrí: Okolie Bojníc láka na zrúcaniny hradov aj dobrú lyžovačku

Na archívnej snímke z
08.12.2021

Dominantou hornej Nitry sú Bojnice. Zámok, národná zoologická záhrada, vyhliadková veža v lesoch nad mestom či kúpele splnia očakávania vždy. K celoročným turistickým cieľom patria aj zrúcaniny hradov Hrušov, Gýmeš, Topoľčiansky hrad, Oponický hrad, ktoré sú ukryté v lesoch Ponitria. V zime však dokáže krajina okolo štvrtej najdlhšej slovenskej rieky Nitry ponúknuť ešte viac. viac »

Kam na výlet do hôr počas zimy: Máme tip pre rodiny aj skúsených turistov

Kam za zimnou turistikou?
02.12.2021

Návšteva hôr sa spája skôr s letným obdobím, no vybrať sa na príjemnú túru s krásnymi výhľadmi sa dá aj počas zimy. Aj napriek sezónnej uzávere zostáva na výber stále mnoho zaujímavých trás pre každého turistu podľa rôzneho stupňa obťažnosti. viac »

Zima v Kremnici: Keď nasneží, okolie sa mení na raj lyžiarov

Bežecká trať na Skalke
24.11.2021

K najobľúbenejším zimným športom na Slovensku patrí lyžovanie. Takmer polovicu Slovenska tvoria lesy a kopce, takže terénov na zimné športy sa tu nachádza viac ako dosť. K obľúbeným patria svahy v Kremnických vrchoch. Lyžiarske strediská Králiky, Skalka, Krahule, Kordíky či Malachov odchovali nejedného lyžiara. viac »

Zimná turistika na Slovensku: 5 tipov na fantastickú túru (aj cez lockdown)

Jánošíkove diery
23.11.2021

Ak milujete turistiku, nemusíte sa jej vzdať ani počas zimných mesiacov. Stále sa môžete túlať po označených chodníkoch, len treba dodržiavať dve základné pravidlá. V prvom rade sa vyhnite trasám s uzáverou, ktoré budú opäť sprístupnené až v júni. Väčšinou sa nachádzajú v Tatrách. Druhou dôležitou radou je, aby ste sledovali lavínové spravodajstvo a nevybrali sa do rizikových oblastí, kde ich môžete strhnúť. Rovnako nezabúdajte ani na kvalitnú obuv a výstroj. viac »

Kôrová kaplnka - zaujímavý unikát v srdci Slovenska

Kôrová kaplnka v Hornej
09.11.2021

Kôrová kaplnka v Hornej Bzovej pod Poľanou je slovenským unikátom a aj vo svete dreva je raritou. Pre TASR to uviedla Nikola Sibylová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie s tým, že všetky steny interiéru a aj exteriéru kaplnky sú obložené jedľovou kôrou. viac »


Streda, 25. máj. 2022. Meniny má Urban.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa