Najlepšie výlety

Špecialita na jeseň: Toto sú najlepšie európske horúce pramene, kde sa vykúpete úplne zadarmo

2023-09-11 00:00:00 |

Počas jesene a zimy sa menia aj naše cestovateľské zvyklosti. Od mora a teplých krajín prechádzame viac do vnútrozemia Európy. Tam sú skvelou voľbou lokality, kde sa nachádzajú termálne pramene. Viaceré z nich sú dokonca prístupné bezplatne.

Viac článkov

Leto vo Vysokých Tatrách: Tieto miesta nadchnú domácich i zahraničných hostí

Štrbské pleso
2023-06-18 12:00:00

Vysokým Tatrám sa hovorí tiež najmenšie európske veľhory. Ich hlavný hrebeň má dĺžku 26 kilometrov. Gerlachovský štít s výškou 2655 m. n. m. je zároveň najvyšším vrchom Slovenska. Súčasťou tatranského horského masívu sú aj Západné Tatry, ktoré siahajú od Liptova, respektíve Oravy až po Kôprovskú dolinu. Na východe nadväzuje na Vysoké Tatry pohorie Belianske Tatry. viac »

Sneh uprostred leta aj najväčší tunel na svete: Antalya Aquarium očarí celú rodinu

Sneh uprostred leta aj
2023-06-13 11:00:00

Turecko patrí k najobľúbenejším dovolenkovým destináciám Slovákov. Nielen kvôli skvelým cenám, hotelom a službám, ale aj vďaka zaujímavým možnostiam na výlety. My sme počas zamračeného dňa navštívili akvárium v Antalyi a presvedčili sa, že na tomto mieste môžete pokojne stráviť aj celý deň. viac »

Top hotely, skvelá gastronómia aj množstvo zábavy: Turecko ponúka dovolenku snov

Top hotely, skvelá gastronómia
2023-06-01 11:00:00

Turecko patrí dlhodobo k najobľúbenejším letným destináciám Slovákov. Inak tomu nebude ani túto sezónu - hotelové rezorty hlásia veľký záujem a na návštevníkov sú už teraz perfektne pripravené. Sami sme sa presvedčili, že v Antalyi a okolí zažijete skutočnú dovolenku snov. viac »

V hrade Modrý Kameň si zaspomínate na detstvo. Uvidíte tam Kuka i Matelka

V hrade Modrý Kameň
2023-06-01 10:00:00

Neďaleko Veľkého Krtíša sa nachádza hrad Modrý Kameň, ktorý sa podarilo uchovať vo veľmi dobrom stave. No keďže bol jeho interiér pomerne prázdny, dnes v ňom sídli múzeum s jedinečnou zbierkou divadelných bábok a hračiek. Jeho návšteva tak rozhodne poteší aj tých najmenších. viac »

Na vlastnej koži: Mexický Yucatán ukrýva novodobý div sveta, pláže i čarovné jaskynné jazierka

Novodobý div sveta -
2023-05-31 06:30:00

Poloostrov Yucatán ponúka lákadlá ako pyramídy v Chichen Itza, staré mestá španielskych kolonizátorov či jaskynné jazierka cenotes. My sme využili jedinečnú možnosť a navštívili ich po skončení plavby po Karibiku. viac »

Stredoveký kostol v obci Poniky fascinuje nádhernou výzdobou, obdivoval ho aj kráľ Karol III.

Stredoveký kostol v obci
2023-05-21 12:01:00

Poniky sa nachádzajú neďaleko Banskej Bystrice. V tomto regióne bohatom na zaujímavé turistické atrakcie ponúka ďalšiu pamiatku, ktorú treba vidieť. Na okraji obce sa nachádza kostolík, ktorého korene siahajú do stredoveku. Z vonkajšej strany je možno nenápadný, v interiéri však svojou nádhernou výzdobou priam šokuje. viac »

Fantastický zážitok: V jaskyni Domica je po rokoch opäť možná podzemná plavba po riečke Styx

Fantastický zážitok: V jaskyni
2023-05-20 12:00:00

V jaskyni Domica v okrese Rožňava je po rokoch opäť možná podzemná plavba po riečke Styx. Prevádzke plavby dopomohli priaznivé prírodné pomery a charakter počasia. Pre TASR to uviedol správca jaskyne Ottó Lörincz. viac »

Unikátne zážitkové jazdy: Spoznajte Banskobystrický kraj vlakom

Unikátne zážitkové jazdy: Spoznajte
2023-05-16 12:00:00

Historické zážitkové vlaky v Banskobystrickom kraji vyrážajú na koľajnice už piatu sezónu. Za predchádzajúce sezóny previezli tieto zážitkové vlaky spolu takmer 11 000 pasažierov. O zážitok sa postarali Horehronský, Banícky, Zbojnícky Expres, Expres 34 tunelov, Sklársky Expres a Banícky Expres a pár špeciálne vypravených vlakov. Tieto vlaky vyrazia na koľajnice aj v sezóne 2023. Chýbať nebude ani trojdňový Expres Za horami, za dolami. viac »

Najzaujímavejšie vodopády na Slovensku: Kompletnú päťku videl málokto

Vodopád Skok
2023-05-12 13:00:00

Krajšie jarné počasie nás už láka na turistiku. Môžete začať zľahka a navštívte naše najzaujímavejšie vodopády. Viaceré z nich sú ľahko dostupné a nemusíte zdolávať ani náročné turistické trasy. Je len na vás, ktorú alternatívu si vyberiete... viac »

Zákupy boli letnou rezidenciou Habsburgovcov, ženil sa tam aj František Ferdinand d’Este

Zákupy boli letnou rezidenciou
2023-05-12 12:00:00

Veľmi dobre ho poznali aj na cisárskom dvore vo Viedni a v jeho zámockej kaplnke sa dokonca konala významná svadba habsburskej dynastie. Toto šľachtické sídlo si skutočne môže povedať, že je cisárske, no vás ako návštevníkov osloví najmä pôvodnosť jeho interiérov. Vitajte na zámku Zákupy, vitajte v niekdajšej letnej rezidencii Habsburgovcov. viac »


Nedeľa, 24. september. 2023. Meniny má Ľubor, Ľuboš.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa