Najlepšie výlety

Tip na výlet: Najjednoduchší výstup na vrch Mních je z obce Korytárky

19.06.2021 |

Najjednoduchší výstup na vrch Mních v Detvianskom okrese je z obce Korytárky. „Túto vychádzku môžu ľudia absolvovať za 30 minút,“ uviedla pre TASR Nikola Sibylová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Turistický Novohrad a Podpoľanie.

Viac článkov

Svetový unikát v srdci Slovenska: 6 dôvodov pre dovolenku v Banskej Štiavnici

Banská Štiavnica
22.06.2020

Banská Štiavnica patrí k našim najvzácnejším pokladom. Dôkazom toho je aj vôbec prvý slovenský zápis v Zozname svetového dedičstva UNESCO, kam toto malebné mestečko zaradili už v roku 1993 (spolu so Spišským hradom a Vlkolíncom). Je mnoho dôvodov, prečo by ste mali dovolenku stráviť práve tu. viac »

Dovolenka na Slovensku takmer ako pri mori: Oravská priehrada

Oravská priehrada
22.06.2020

Sever Slovenska prichádza s ďalším tipom na dovolenku pri vode. Oravská priehrada patrí k našim najznámejším vodným plochám. Jej najväčšou výhodou je, že sa odtiaľ môžete vybrať na množstvo zaujímavých výletov, uvidíte obľúbený Oravský hrad a zájsť môžete aj do susedného Poľska. Je to ideálne miesto na dovolenku s deťmi, pretože im okrem kúpania môžete vymyslieť množstvo iných aktivít. viac »

Dovolenka na Slovensku takmer ako pri mori: Zemplínska šírava a okolie

Zemplínska šírava
17.06.2020

Východ Slovenska vám tiež ponúka náhradu za dovolenku pri mori. Vodná nádrž Zemplínska šírava sa nachádza neďaleko Michaloviec a v blízkosti hraníc s Maďarskom a Ukrajinou. I vďaka tomu vám ponúka množstvo skvelých nápadov na výlety v okolí, počas ktorých si nájdu možnosti na využitie voľného času mladí ľudia, rodiny s deťmi, ale aj dôchodcovia. viac »

Dovolenka na Slovensku takmer ako pri mori: Liptovská Mara a okolie

Liptovská Mara
10.06.2020

Zdá sa, že na dovolenku pri mori budeme mať tento rok len obmedzené možnosti. Napriek tomu sa nemusíte obávať, pretože na Slovensku máme viacero vodných plôch, ktoré vám aspoň čiastočne nahradia oddych na pláži. Naše nádrže či prírodné jazerá majú navyše v okolí množstvo tipov na zaujímavé výlety a vyplnenie voľného času. Postupne vám teda predstavíme slovenské možnosti na letnú dovolenku pri vode a dnes začneme obľúbenou Liptovskou Marou. viac »

Malý Slovenský raj: Náučný chodník zbojníka ponúka prechod kaňonom aj výhľad na Tatry

Na snímke skalný kaňon
25.05.2020

Prechod skalným kaňonom, viadukt so zubačkovou traťou, nahliadnutie do dvoch jaskýň, či rozhľadňu s výhľadom na Nízke Tatry. To všetko ponúka Náučný chodník Jakuba Surovca v sedle Zbojská pri Tisovci v Rimavskosobotskom okrese. „Je to niečo ako malý Slovenský raj. Ide o jedno z najväčších lákadiel a pýchu okolia Tisovca,“ povedal predseda turistického oddielu KOS Rimavská dolina Dušan Kojnok. viac »

Vyrazte toto leto na tie NAJLEPŠIE VÝLETY po Slovensku

Vyrazte toto leto na
24.05.2020

Cestovateľský magazín Dromedár obohatil svoj obsah o sekciu Najlepšie výlety. Našim cieľom je predstaviť vám, našim čitateľom, čo najviac možností, ako tráviť svoj voľný čas počas tohtoročného leta doma na Slovensku. viac »

Užite si víkendový výlet: 7 prírodných atrakcií v Trnavskom kraji

Romantické ruiny uprostred lesa:
22.05.2020

Dni strávené v dobrovoľnej izolácii sa často vlečú veľmi pomaly. Preto vám istotne padne vhod, keď sa vyberiete na povolené prechádzky do prírody. Ako odporúčajú odborníci, mali by ste zájsť do odľahlých miest, kde nie je veľa ľudí. Pripravili sme vám preto niekoľko inšpirácií z Trnavského kraja, kam sa môžete vybrať na váš najbližší výlet. viac »

6 prírodných atrakcií v Žilinskom kraji

Vrbické pleso
15.05.2020

Žilinský kraj je hotovým rajom pre milovníkov prírody. Stačí menovať regióny ako Orava, Kysuce, oblasť Nízkych Tatier alebo Veľkej Fatry, aby ste hneď dostali niekoľko námetov na zaujímavé výlety. K tomu vám pridáme ešte pár ďalších tipov na zaujímavé výlety. viac »

7 prírodných atrakcií v Banskobystrickom kraji

Špania dolina
07.05.2020

Príroda v banskobystrickom kraji prichádza so svojimi silnými tromfami, ktoré vás presvedčia o tom, že i keď momentálne nemôžete cestovať, istotne sa nebudete nudiť. Aj bez návštevy dobre známych pamiatok a atrakcií sa nemusíte báť toho, že by ste si nedokázali vymyslieť mnoho tipov na výlety v tomto regióne. My vám ponúkame sedem zaujímavostí, ktoré vás zavedú na nové a nezabudnuteľné miesta. viac »

7 prírodných atrakcií v Trenčianskom kraji

Haluzická tiesňava
30.04.2020

Dnešné prechádzky prírodou nás zavedú do Trenčianskeho kraja. Opäť sa môžete tešiť na skvelé tipy na zaujímavé miesta, ale aj zrúcaniny, ktoré môžete navštíviť napriek opatreniam kvôli koronavírusu Covid-19. Výlety do prírody sú nielen povolené, ale odborníci ich navyše aj odporúčajú, pretože pomáhajú dýchacej sústave a udržiavajú nás v dobrej kondícii. viac »


Sobota, 19. jún. 2021. Meniny má Alfréd.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa