Kúpele a wellness zariadenia – Slovensko

V Bardejovských Kúpeľoch otvorili stálu expozíciu, uvidíte aj pohár ruského cára

08.11.2018 |

Vo Vile Rákoci v Bardejovských Kúpeľoch pri skanzene znovu otvorili stálu expozíciu Bardejovské Kúpele - oáza zdravia a pokoja. Muzeálnu expozíciu pripravili Prešovský samosprávny kraj a Šarišské múzeum v Bardejove. Agentúru SITA o tom informoval riaditeľ Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Šariš – Bardejov Radomír Jančošek.

Viac článkov

Jedno z najkrajších kúpeľných miest: V Piešťanoch pookreje telo aj duša

Piešťany
05.09.2018

Pravdepodobne najznámejšie slovenské kúpele sa aj dnes tešia veľkej obľube návštevníkov. Tí sem prichádzajú zo všetkých kútov Slovenska, ale aj z obrovských vzdialeností nielen kvôli liečivej vode, ale aj pre príjemnú atmosféru, ktorá v meste vládne. V Piešťanoch pookrejete nielen na tele, ale aj na duši. viac »

Termál zdarma: 5 slovenských prameňov, v ktorých sa dá kúpať

Prírodný kráter vo Vyšných
15.08.2018

Slovensko síce nemá priamy prístup k moru, zato sa však v našej krajine nachádza množstvo iných nádherných miest, kde môžeme v horúcich dňoch nájsť vytúžené osvieženie. Jazerá, kúpaliská či akvaparky navštevuje najmä v lete obrovské množstvo ľudí. Už menej ich ale pozná týchto päť skrytých skvostov, v ktorých sa môžete okúpať bezplatne. viac »

Korytnica - zabudnuté kúpele, ktoré pomaly ožívajú

Kúpele Korytnica
25.05.2018

Kúpele Korytnica patrili za čias Rakúsko-Uhorska k tým najvychýrenejším a najobľúbenejším. Hoci ešte donedávna slúžili svojmu liečebnému účelu, dnes na slávnu minulosť už len spomínajú. Zdá sa však, že Korytnici konečne opäť svitá na lepšie časy. viac »

V okolí Bardejovských Kúpeľov otvorili kyslíkovú cestu Napoleon

V okolí Bardejovských Kúpeľov
10.01.2017

V okolí Bardejovských Kúpeľov dokončili druhú etapu liečivých singletrackov – čo je v podstate ďalšia nová turistická trať pre cyklistov a peších. Nová trasa nesie názov Napoleon, podľa jedného z prameňov v Bardejovských kúpeľoch a aj pojem „liečivé singletracky“ naznačuje väzbu na kúpele. Oficiálne bude trasa Napoleon otvorená na jar, ale verejnosť ju môže využívať už teraz. viac »

Bardejov a Bardejovské kúpele: Výnimočnosť potvrdená UNESCOm

Bardejov a Bardejovské kúpele:
11.07.2016

Kto chce zažiť neošúchanú krásu a objaviť majstrovské umelecké diela, ale aj relax vo výnimočnom prírodnom prostredí, mal by navštíviť mesto Bardejov a Bardejovské kúpele. Severovýchod Slovenska ukrýva prekvapenia a skvosty, aké nemajú obdobu ani v tých najvyhlásenejších turistických a dovolenkových destináciách. Mesto Bardejov sa právom hrdí opakovanými prvenstvami v súťaži o Najkrajšie mesto Slovenska a Bardejovské kúpele sú oázou oddychu plnou architektonických skvostov, ktorú si vychutnávala aj cisárovná Sisi. viac »

Oddychujte ako cisárovná: Dovolenka na Slovensku po stopách slávnej Sisi

Cisárovná Sisi navštívila Bardejovské
30.04.2016

Ak chcete načerpať nové sily a zažiť romantiku s kúzlom dávnej minulosti, vyberte sa na východ Slovenska.V Bardejovských Kúpeľoch zažijete, ako kedysi oddychovali slávni. viac »

Unikátne Vyšné Ružbachy: Vyberte sa sem za zdravím a duševnou pohodou

Vyšné Ružbachy
20.11.2015

V malebnej obci Vyšné Ružbachy nájdete unikátne a jedinečné kúpele s rovnomenným názvom. Patria medzi slovenské skvosty, najmä kvôli ich geologickému podložiu tvorenému z travertínov. viac »

Nové wellness centrum v AquaCity Poprad láka ohňom, vodou a unikátnymi novinkami

Fire & Water Wellness
11.02.2015

Poprad - Do sveta slovenského wellnesu sa onedlho zapíše výrazným a nezmazateľným spôsobom nové Fire & Water Wellness & Spa v Mekke slovenského relaxu – v AquaCity Poprad. Už 5.2.2015 sa otvorila prvá etapa najväčšieho dvojpodlažného wellness centra v strednej Európe a 2.4.2015 sa začne druhá etapa. viac »

10 pravidiel, ako si z návštevy v kúpeľoch odniesť to najlepšie

Historické kúpele Hammam-e Ali
04.02.2015

Chystáte sa do kúpeľov? Pre mnohých z vás to môže znamenať viac ako týždeň intenzívnych kúpeľných procedúr, ktoré by vás mali znova postaviť na nohy. Nezabúdajte však, že pobyt v kúpeľoch nestačí len absolvovať. Pobyt v kúpeľoch si treba v prvom rade vychutnať. Prinášame vám desať pravidiel, ako si pravé kúpele užiť do posledného liečivého dúška! viac »

Jeseň v slovenských kúpeľoch: Užite si predĺžené víkendy

Bardejovské kúpele, Bardejov
04.10.2014

Po rušnom lete vám istotne padne vhod chvíľka na oddych. Ak si chcete užiť ešte pred koncoročnými sviatkami trošku voľna a nie ste fanúšikom poznávacích zájazdov, ideálnou voľbou môžu byť pre vás kúpele. Okrem krátkej dovolenky si užijete aj starostlivosť o svoje telo a keď budete mať chvíľku voľna, môžete zájsť aj na pár výletov v okolí. Na Slovensku nájdete množstvo kúpeľných zariadení a väčšina z nich ponúka aj zvýhodnené jesenné pobyty. My vám vyberáme tri z nich, no prispôsobiť si ich môžete aj podľa vzdialenosti od vášho bydliska, ale aj podľa ešte nepreskúmanej lokality. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Nedeľa, 16. december. 2018. Meniny má Albína.