Kúpele a wellness zariadenia – Slovensko

Termál zdarma: 5 slovenských prameňov, v ktorých sa dá kúpať

15.08.2018 |

Slovensko síce nemá priamy prístup k moru, zato sa však v našej krajine nachádza množstvo iných nádherných miest, kde môžeme v horúcich dňoch nájsť vytúžené osvieženie. Jazerá, kúpaliská či akvaparky navštevuje najmä v lete obrovské množstvo ľudí. Už menej ich ale pozná týchto päť skrytých skvostov, v ktorých sa môžete okúpať bezplatne.

Viac článkov

Korytnica - zabudnuté kúpele, ktoré pomaly ožívajú

Kúpele Korytnica
25.05.2018

Kúpele Korytnica patrili za čias Rakúsko-Uhorska k tým najvychýrenejším a najobľúbenejším. Hoci ešte donedávna slúžili svojmu liečebnému účelu, dnes na slávnu minulosť už len spomínajú. Zdá sa však, že Korytnici konečne opäť svitá na lepšie časy. viac »

V okolí Bardejovských Kúpeľov otvorili kyslíkovú cestu Napoleon

V okolí Bardejovských Kúpeľov
10.01.2017

V okolí Bardejovských Kúpeľov dokončili druhú etapu liečivých singletrackov – čo je v podstate ďalšia nová turistická trať pre cyklistov a peších. Nová trasa nesie názov Napoleon, podľa jedného z prameňov v Bardejovských kúpeľoch a aj pojem „liečivé singletracky“ naznačuje väzbu na kúpele. Oficiálne bude trasa Napoleon otvorená na jar, ale verejnosť ju môže využívať už teraz. viac »

Bardejov a Bardejovské kúpele: Výnimočnosť potvrdená UNESCOm

Bardejov a Bardejovské kúpele:
11.07.2016

Kto chce zažiť neošúchanú krásu a objaviť majstrovské umelecké diela, ale aj relax vo výnimočnom prírodnom prostredí, mal by navštíviť mesto Bardejov a Bardejovské kúpele. Severovýchod Slovenska ukrýva prekvapenia a skvosty, aké nemajú obdobu ani v tých najvyhlásenejších turistických a dovolenkových destináciách. Mesto Bardejov sa právom hrdí opakovanými prvenstvami v súťaži o Najkrajšie mesto Slovenska a Bardejovské kúpele sú oázou oddychu plnou architektonických skvostov, ktorú si vychutnávala aj cisárovná Sisi. viac »

Oddychujte ako cisárovná: Dovolenka na Slovensku po stopách slávnej Sisi

Cisárovná Sisi navštívila Bardejovské
30.04.2016

Ak chcete načerpať nové sily a zažiť romantiku s kúzlom dávnej minulosti, vyberte sa na východ Slovenska.V Bardejovských Kúpeľoch zažijete, ako kedysi oddychovali slávni. viac »

Unikátne Vyšné Ružbachy: Vyberte sa sem za zdravím a duševnou pohodou

Vyšné Ružbachy
20.11.2015

V malebnej obci Vyšné Ružbachy nájdete unikátne a jedinečné kúpele s rovnomenným názvom. Patria medzi slovenské skvosty, najmä kvôli ich geologickému podložiu tvorenému z travertínov. viac »

Nové wellness centrum v AquaCity Poprad láka ohňom, vodou a unikátnymi novinkami

Fire & Water Wellness
11.02.2015

Poprad - Do sveta slovenského wellnesu sa onedlho zapíše výrazným a nezmazateľným spôsobom nové Fire & Water Wellness & Spa v Mekke slovenského relaxu – v AquaCity Poprad. Už 5.2.2015 sa otvorila prvá etapa najväčšieho dvojpodlažného wellness centra v strednej Európe a 2.4.2015 sa začne druhá etapa. viac »

10 pravidiel, ako si z návštevy v kúpeľoch odniesť to najlepšie

Historické kúpele Hammam-e Ali
04.02.2015

Chystáte sa do kúpeľov? Pre mnohých z vás to môže znamenať viac ako týždeň intenzívnych kúpeľných procedúr, ktoré by vás mali znova postaviť na nohy. Nezabúdajte však, že pobyt v kúpeľoch nestačí len absolvovať. Pobyt v kúpeľoch si treba v prvom rade vychutnať. Prinášame vám desať pravidiel, ako si pravé kúpele užiť do posledného liečivého dúška! viac »

Jeseň v slovenských kúpeľoch: Užite si predĺžené víkendy

Bardejovské kúpele, Bardejov
04.10.2014

Po rušnom lete vám istotne padne vhod chvíľka na oddych. Ak si chcete užiť ešte pred koncoročnými sviatkami trošku voľna a nie ste fanúšikom poznávacích zájazdov, ideálnou voľbou môžu byť pre vás kúpele. Okrem krátkej dovolenky si užijete aj starostlivosť o svoje telo a keď budete mať chvíľku voľna, môžete zájsť aj na pár výletov v okolí. Na Slovensku nájdete množstvo kúpeľných zariadení a väčšina z nich ponúka aj zvýhodnené jesenné pobyty. My vám vyberáme tri z nich, no prispôsobiť si ich môžete aj podľa vzdialenosti od vášho bydliska, ale aj podľa ešte nepreskúmanej lokality. viac »

Za oddychom na Slovensku – Vynovené kúpele v Trenčianskych Tepliciach

Odpočiváreň Hammam, KúpeleTrenčianske Teplice
29.09.2014

Ako huby po daždi rastú na Slovensku rôzne relaxačné centrá. Menšie aj väčšie ponúkajú oddych pre ubolené telá a duše. Starať sa o seba je totiž svetový trend, ktorý sa uchytil aj u nás doma. Príjemne strávené chvíle vyhľadávame všetci, tak prečo ich nespojiť s príjemný výletom, na ktorom spoznáte ďalší krásny kút Slovenska. V Trenčianskych Tepliciach pre vás dokonca zrekonštruovali pôvodné priestory viac »

Komfort štyroch hviezdičiek v regióne plnom slnka, liečivej vody a dobrého vína

Hotel Minerál, Dudince
07.08.2014

Kúpeľné mesto Dudince je jedným z najmladších kúpeľných miest na Slovensku, no história liečivej minerálnej vody, ktorá dala život samotnému kúpeľnému mestečku a dodnes pomáha liečiť tisíce ľudí ročne, siaha až do čias starých Rimanov. Dudince sa každoročne tešia vysokej návštevnosti kúpeľných hotelov a počet – až 300 tisíc prenocovaní v tomto malom mestečku s 1 450 obyvateľmi dokazuje vysokú obľúbenosť tunajšej kúpeľnej destinácie. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 3 4 5 Nasledujúci >>
Piatok, 17. august. 2018. Meniny má Milica.