DROMEDÁR

Tri korunky švédskeho turizmu - Štokholm, Göteborg a Malmö

16.08.2018 |

Podľa cestovateľského portálu Tripadvisor patria medzi najobľúbenejšie destinácie Švédska tri najväčšie mestá Štokholm, Göteborg a Malmö. Pozrime sa, prečo je to tak.

Viac článkov

V horúčavách je jazero Balaton obsadené; turisti spia aj v autách

Balaton
07.08.2018

Uplynulý horúci víkend padali rekordy návštevnosti kúpalísk a pláží pri najväčšom maďarskom jazere Balaton, kde sú prakticky všetky ubytovacie kapacity obsadené. Turisti spia aj vo svojich autách, povedal pre agentúru MTI predseda Združenia cestovného ruchu Balatonu (BTSZ) Henrik Hoffman. viac »

Tri poklady Ružomberka – Čutkovo, Hrabovo a Malinô Brdo

Tri poklady Ružomberka –
07.08.2018

Liptov, prekrásny región Slovenska, ktorý je turistami hojne navštevovaný. Práve tu leží Ružomberok, centrum dolného Liptova. Svoju krásu odzrkadľuje najmä v dvoch dolinách, Čutkovskej a Hrabovskej, ale i v známom lyžiarskom stredisku Malinô Brdo. viac »

Letná linka spája Bratislavu s rakúskou destináciou zapísanou v UNESCO

Neziderské jazero, Rakúsko
07.08.2018

Aj v tomto roku pokračuje špeciálna prihraničná letná autobusová linka z Bratislavy do rakúskeho Parndorfu a k Neziderskému jazeru. To ako najväčšia vodná plocha v Rakúsku je zapísané medzi prírodné lokality svetového dedičstva UNESCO. viac »

Dovolenka na poslednú chvíľu: Výhody a nevýhody last minute zájazdov

Last minute má svoje
07.08.2018

Leto je už v plnom prúde a dovolenkári si užívajú zaslúžené chvíle voľna najmä pri mori. Niektorí si zájazd vyberajú už v zime, keď je ešte k dispozícii obrovské množstvo možností presne podľa ich predstáv. Iní sa spoliehajú na ponuky last minute, ktoré občas ponúkajú „veľa muziky za málo peňazí“. Obe možnosti majú svoje výhody aj nevýhody. viac »

Nová letecká linka z Bratislavy: Wizz Air začne lietať do Ľvova na Ukrajine

Ľvov, Ukrajina
06.08.2018

Z Letiska M. R. Štefánika pribudne nová letecká linka na Ukrajinu. Letecký dopravca Wizz Air spustí od 30. októbra 2018 novú leteckú linku z Bratislavy do Ľvova. Spojenie bude k dispozícii 3 x týždenne – v utorky, štvrtky a soboty. viac »

Autom po Sardínii - množstvo nezabudnuteľných zážitkov pre celú rodinu

Sardínia
06.08.2018

Sardínia je vyhľadávaným stredomorským ostrovom s výbornou klímou, ktorý leží medzi talianskou Sicíliou a francúzskou Korzikou. Je to úžasná dovolenková destinácia, ktorá ponúka množstvo fascinujúcich pamiatok a aktivít vhodných pre rodiny s deťmi. Či už ste sa rozhodli navštíviť Sardíniu, aby ste si pozreli fénické alebo rímske zrúcaniny, alebo len aby ste nabrali energiu a vychutnávali si vynikajúce sardínske vína, určite budete mať na tomto čarovnom ostrove skvelú dovolenku. viac »

100 rokov úžitkového umenia: V Bratislave otvorili nové Slovenské múzeum dizajnu

Na snímke výstava 100
06.08.2018

Slovenské múzeum dizajnu (SMD) sídliace v bratislavských Hurbanových kasárňach začína svoju výstavnú činnosť prvou expozíciou: 100 rokov dizajnu/Slovensko 1918–2018. Pripravili ju pri príležitosti 100. výročia vzniku Československej republiky a 25. výročia vzniku Slovenskej republiky. viac »

Na tento motel nezabudnete – 110 izieb a každá v inom štýle

Kalifornský motel Madonna Inn
06.08.2018

Hotel už dávno nie je len miestom, kde si večer ľahnete do postele a po náročnom dni ani nevnímate priestor, kde spíte. O pozornosť zákazníkov bojuje čoraz viac zaujímavých ubytovacích zariadení, ktoré ako bonus prikladajú nejaký netradičný zážitok. Kalifornský motel Madonna Inn sa medzi nimi preslávil vďaka originálnemu dizajnu všetkých jeho izieb. viac »

Podvodníci v Španielsku: Turistov lákajú falošnými označeniami

Santiago de Compostela, Španielsko
05.08.2018

Chrám sv. Jakuba v Santiago de Compostela je už po stáročia cieľom pútnikov z celého sveta. Za ten čas vznikla pozdĺž ciest vedúcich do mesta bohatá infraštruktúra, ktorá slúži pocestným, od ubytovní, cez stravovacie zariadenia a ďalšie služby. A to najnovšie láka aj podvodníkov. viac »

8 dôvodov pre návštevu Egypta

Pyramídy v Gíze, Egypt
05.08.2018

Hoci o tom niektorí Slováci ešte stále trochu pochybujú, Egypt je nepochybne lákavou letnou destináciou s mimoriadne kvalitnými službami a hotelmi. Tento severoafrický štát si opäť získava srdcia čoraz väčšieho počtu obdivovateľov, pretože ponúka nielen nádherné more, ale aj množstvo unikátnych pamiatok. viac »


Štvrtok, 16. august. 2018. Meniny má Leonard.

Foto dňa