DROMEDÁR

Zomrieť zakázané: Najsevernejšie mesto na svete má skutočne zvláštne nariadenia

01.04.2020 |

Mesto Longyearbyen je najsevernejším mestom na svete. Leží na ostrove Svalbard (Špicbergy) asi v strede cesty medzi Nórskom a Severným pólom a žije tam asi 2.368 obyvateľov. Zomrieť však v Longyearbyene nesmú...

Viac článkov

Desať najkrajších stromov Európy a ich príbehy: Slovensko bodovalo s 250-ročnou krásavicou

Strážkyňa zaplavenej dediny, Česká
19.03.2020

Prestížny titul Európsky strom roka tento rok putuje k našim českým susedom. Majestátna borovica zanechala so 47.266 hlasmi svojich súperov ďaleko pozadu. Druhé miesto patrí vzácnemu ginku z Daruvaru v Chorvátsku, ktoré získalo 28.060 hlasov. Tretie miesto obsadil osamelý topoľ z Ruskej federácie, ktorému ľudia venovali 27.411 hlasov. Zahanbiť sa však nedalo ani Slovensko... viac »

Akvapark v Poprade čaká rekonštrukcia za 7 miliónov: Najväčšia novinka je poriadna bomba

AquaCity Poprad
18.03.2020

V popradskom akvaparku v tomto roku realizujú veľkú rekonštrukciu. V prvej fáze pôjde o obnovu vstupov, šatní a momentálne dokončujú aj nové sprchy. „Neskôr sa chystá rekonštrukcia vonkajšej zóny a najväčším prekvapením bude toboganová veža,“ uviedol pre TASR riaditeľ AquaCity Poprad Richard Pichonský. viac »

Výnimočné bývanie: 10 hotelov, ktoré sídlia vo vzácnych historických budovách

Sugar Beach, A Viceroy
18.03.2020

Milujete ten pocit, keď sa ubytujete v hoteli, ktorý už po príchode na recepciu vyžaruje inú atmosféru? Týchto desať ubytovacích zariadení so sebou prináša pridanú hodnotu. Sídlia totiž v budovách so zaujímavou históriou, čo budete cítiť už od prvého momentu. Často sú to veľmi zaujímavé miesta, ktoré majú významnú pozíciu aj v dejinách daných lokalít. viac »

Záhadný objav v Rusku: Archeológovia našli 25.000-ročnú stavbu z mamutích kostí

Archeológovia v Rusku našli
17.03.2020

Archeológovia v Rusku objavili záhadnú stavbu postavenú z kostí mamutov, datovanú do obdobia spred 25.000 rokov. Správu priniesla americká spravodajská stanica CNN. Účel tejto konštrukcie nie je archeológom známy. V súčasnosti prebiehajú v oblasti vykopávky, ktoré by mali archeológov priviesť k záveru, na čo stavba slúžila. viac »

Plány cestovných kancelárií a agentúr skrížili tvrdé opatrenia štátu proti nákaze

Koronavírus vyhnal ľudí aj
17.03.2020

Tvrdé preventívne opatrenia štátu proti šíreniu koronavírusu, vrátane zastavenia medzinárodnej osobnej dopravy a obmedzenia cestovania, skrížili plány aj cestovných kancelárií, resp. agentúr. Tie pre následný pokles záujmu ľudí, ktorí prehodnocujú svoje dovolenkové predstavy, rušia a presúvajú termíny zahraničných zájazdov, či výletov, obmedzujú svoju prevádzku a personál. A začínajú počítať finančné straty. viac »

KORONAVÍRUS: Ubytovacia platforma zavádza politiku úplnej refundácie rezervácií po celom svete

KORONAVÍRUS: Ubytovacia platforma zavádza
17.03.2020

Americká spoločnosť pre zdieľanie ubytovania Airbnb vzhľadom na pandémiu nového koronavírusu zavádza politiku úplnej refundácie rezervácií po celom svete. Spoločnosť so sídlom v San Franciscu uviedla, že rozšíri rušenie rezervácií v súvislosti s vírusmi na všetky krajiny sveta. To umožní hostiteľom aj hosťom zrušiť rezervácie bez poplatkov alebo sankcií. Táto politika sa vzťahuje na existujúce rezervácie prijaté do 14. marca, s dátumom ubytovania od 14. apríla, uviedla spoločnosť cez víkend vo svojom vyhlásení. viac »

Európa je kontinentom duchov: FOTO Koronavírus vyhnal ľudí aj z najnavštevovanejších miest

Koronavírus vyhnal ľudí aj
17.03.2020

Koronavírus je strašiakom, ktorému čelí celá Európa. Viaceré krajiny uzavreli hranice a aj ľudia, ktorí ešte cestovať môžu, zostávajú v strachu pred nákazou radšej doma. Karanténa sa v tomto boji javí ako najlepšie riešenie, pohľad na európske mestá však vháňa slzy do očí. Aj najnavštevovanejšie miesta v týchto dňoch zívajú prázdnotou. viac »

Vrch Železník - najväčšie ložisko železa v celom Uhorsku

Vrch Železník v Revúckom
16.03.2020

Kedysi najväčšie ložisko železnej rudy v Uhorsku a miesto opradené takmer desiatkou povestí, dnes lokalita, ktorá sa postupne stáva jednou z turistických zaujímavostí Gemera. Všetky tieto prívlastky sa vzťahujú na 814 metrov vysoký vrch Železník v Revúckom okrese. viac »

V 99 miliónov rokov starom jantáre objavili lebku: Takto vyzeral najmenší dinosaurus

Oculudentavis khaungraae
16.03.2020

Kúsok jantáru z Mjanmarska skrýval fosíliu najmenšieho známeho dinosaura. O novom druhu, ktorý dostal meno Oculudentavis khaungraae, informovali vedci v odbornom časopise Nature. Novoobjavený dinosaurus, ktorý sa hlavou podobal vtákom, bol podľa výskumníkov pravdepodobne veľký ako kolibrík. V 99 miliónov rokov starom jantáre, ktorý našli na severe Mjanmarska, sa zachovala jeho lebka. viac »

Koronavírus môže v turizme zrušiť 50 miliónov pracovných miest

Koronavírus môže v turizme
15.03.2020

Šírenie nového koronavírusu po svete ohrozuje najmä cestovný ruch. V tomto sektore hrozí, že o prácu prídu desiatky miliónov ľudí. Poukázala na to koncom tohto týždňa Svetová rada pre cestovanie a turizmus (World Travel and Tourism Council - WTTC). viac »


Streda, 1. apríl. 2020. Meniny má Hugo.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa