DROMEDÁR

Tri korunky švédskeho turizmu - Štokholm, Göteborg a Malmö

16.08.2018 |

Podľa cestovateľského portálu Tripadvisor patria medzi najobľúbenejšie destinácie Švédska tri najväčšie mestá Štokholm, Göteborg a Malmö. Pozrime sa, prečo je to tak.

Viac článkov

Smeti vo francúzskom zábavnom parku budú zbierať havrany

Smeti vo francúzskom zábavnom
13.08.2018

Smeti po návštevníkoch v zábavnom parku Puy du Fou na západe Francúzska začínajú od pondelka v rámci netradičného experimentu zbierať noví pracovníci - havrany. viac »

Tajomné Jordánsko: Zahoďte predsudky a vydajte sa do zasľúbenej zeme

Petra, Jordánsko
13.08.2018

Jordánsko nie je pre našinca typickou dovolenkovou destináciou. Je to škoda, pretože v sebe ukrýva veľké bohatstvo, či už prírodné alebo kultúrne. Masový turizmus však zatiaľ do tohto rozprávkového sveta nedorazil. Aj napriek tomu, že ponúka neopakovateľné chvíle strávené na pobreží Mŕtveho mora a dostatočný objem slnečných lúčov. viac »

V Tatrách jazdí historická električka, odviezla už stovky cestujúcich

Historická električka Kométa previezla
13.08.2018

Historická električka Kométa previezla počas aktuálnej letnej turistickej sezóny už stovky cestujúcich. Predseda občianskeho združenia Veterán klub železníc z Popradu Jaroslav Vančo pre TASR uviedol, že napríklad počas tejto nedele zaznamenali nával, aký tam doposiaľ nebol. Električka šla s dvoma vagónikmi úplne plná z Popradu až do Starého Smokovca, odkiaľ ďalších turistov odviezla až do Tatranskej Lomnice a späť. viac »

Ostrov Ischia - neobjavený poklad v Neapolskom zálive

Ostrov Ischia, Taliansko
13.08.2018

Všetky talianske ostrovy sú preslávené svojou malebnosťou a nádhernými zákutiami. Sicília aj Sardínia sú turistom dobre známe, už menej ľudí ale pozná Ischiu. Tento ostrov pritom rozhodne má návštevníkom čo ponúknuť. viac »

Ľudia sa zbláznili - kvôli najlepšej fotke sa už aj bijú!

Snaha urobiť si najlepšiu
12.08.2018

Veľa sa už popísalo o tom, že mnohé svetové metropoly sú doslova preplnené turistami. Novinkou nie je ani fenomén "selfie" a fakt, že mnohí pri honbe za najlepším záberom poriadne riskujú. V Ríme však museli minulý týždeň volať políciu k prípadu, ktorý rozhodne bežný nie je. viac »

Spoznávať Slovensko sa oplatí: 24 luxusných tipov na víkendový výlet

Spoznávať Slovensko sa oplatí
12.08.2018

Ak na Slovensku niečo stojí zato, tak je to príroda a historické pamiatky. Hory, hrady, zámky a atrakcie máme doslova za humnami. Ale ruku na srdce, kedy ste naposledy objavovali krásy Slovenska so svojimi blízkymi? viac »

Fascinujúci úkaz v Piešťanoch: FOTO Kolonádový most zaplavili podenky

Kolonádový most v Piešťanoch
12.08.2018

Návštevníci Kolonádového mosta v Piešťanoch boli svedkami zaujímavého úkazu, keď prechod cez rieku Váh doslova zaplavil lietajúci hmyz. Išlo o živočíšny druh Ephoron Virgo, ktorého dospelé jedince prežijú iba niekoľko hodín. TASR informoval vedúci Katedry ekológie Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Tomáš Derka. viac »

Rodina z Paríža sa sťažuje na pokazenú dovolenku, ten dôvod vás dostane

Rodina z Paríža sa
10.08.2018

Rodina z Paríža, ktorá si za miesto dovolenky zvolila dedinu Bondons v národnom parku Cévennes na juhu Francúzska a ubytovala sa v kamenici v tesnej blízkosti bývalého kláštora a fungujúceho kostola, sa starostovi obce oficiálne sťažovala na vyrušovanie hlaholom zvonov. viac »

Nová atrakcia v Londýne: 90 minút v úlohe Sherlocka Holmesa

Nová atrakcia v Londýne:
10.08.2018

Tak jednoduché, drahý Watson! Myslíte si, že aj vy vyslovíte po návšteve novej atrakcie túto legendárnu vetu, alebo vás poriadne potrápi a neprídete na správne odpovede? V Londýne sa môžu milovníci Sherlocka Holmesa tešiť na originálnu zábavku. V escape room projekte si vyskúšajú vyriešiť niektoré z prípadov tohto excentrického detektíva. viac »

Cyklistika osviežená romantickou prírodou

Cyklistika v Rakúsku
10.08.2018

Môže byť cyklovýlet romantický? Samozrejme. Stačí len zvoliť trasu, ktorej nenáročný charakter dovoľuje užívať si jazdu v prostredí s podmanivou krásou krištáľovo čistej rieky. viac »


Štvrtok, 16. august. 2018. Meniny má Leonard.

Foto dňa