DROMEDÁR

OBRAZOM Zlatá Idka - obec s bohatou baníckou tradíciou

20.06.2021 |

Zlatá Idka, obec s bohatou baníckou tradíciou v okrese Košice-okolie ležiaca pod Kojšovskou hoľou, je obľúbenou turistickou destináciou obyvateľov neďalekých Košíc. V okolí sa nachádzajú viaceré staré banské diela mnohé s potenciálom montánneho turizmu. V minulosti sa tu ťažili rudy aj s obsahom zlata.

Viac článkov

Jazero duchov: O čarovnom tibetskom mieste sa vraví, že je bránou do pekla

Jazero Rakas alebo Langak
16.06.2021

Rakas alebo Langak (či tiež Laang Cuo) je rozľahlé jazero na juhozápade Tibetskej náhornej plošiny. Napriek jeho kráse sa k nemu odváži len málokto. Miestni ho totiž prezývajú „jazerom duchom“ a jeho názov v tibetskom jazyku by sa dal preložiť ako „jedovaté čierne jazero“. viac »

Vodný mlyn v Kováčovej získal po viac ako 50 rokoch svoju niekdajšiu podobu

Vodný mlyn v Kováčovej
16.06.2021

Vodný mlyn v obci Kováčová v Rožňavskom okrese získal po viac ako 50 rokoch svoju niekdajšiu podobu. Ako TASR informovala riaditeľka Krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková, k mlynu pribudlo mlynské koleso i privádzací drevený žľab. viac »

Železnica v arktickom ľade - extrémne ľudské úsilie

Železnica v arktickom ľade
15.06.2021

Kanada je krajinou, ktorá sa môže pýšiť svojou vlakovou dopravou. Napríklad kanadská pacifická železnica patrí dlhodobo k snom mnohých chlapcov, ktorých láska k vláčikom pretrvala až do dospelosti. My si však tentokrát povieme o inej trati, ktorá je o niečo extrémnejšia. viac »

Leto na Slovensku: Záhorie je jedinečným ekosystémom, láka aj množstvom pamiatok

Pohľad na hrad Branč
15.06.2021

Záhorie patrí k rázovitým oblastiam Slovenska s veľmi silnou kultúrnou aj zemepisnou identitou. Takmer každému sa vybavia borovicové lesy plné húb, kapusta (zelé) a svojrázne nárečie. K oblasti patria aj lužné lesy pri brehoch Moravy, severozápadné svahy Malých Karpát, ale tiež svahy Bielych Karpát a Myjavskej pahorkatiny na severe. viac »

Nemusíte iba leňošiť na pláži: 5 najlepších celodenných výletov v Chorvátsku

Senj
15.06.2021

Ako trávite vašu dovolenku v Chorvátsku? Väčšina z vás si vyberie jedno obľúbené mesto, kde strávite celý svoj pobyt. Pozriete si tunajšie pamiatky, zájdete do obľúbených reštaurácií a zaplávate si v mori. Namiesto túlania sa po okolí by ste si tentoraz mali naplánovať pestrejší program. Využite služby miestnych tour operátorov a vyberte sa na niektorý zo zaujímavých denných výletov. viac »

Bachledka pripravuje Kráľovstvo lesa - veľký edukačno-zábavný park

Bachledka pripravuje Kráľovstvo lesa
15.06.2021

Zábava, radosť a iskra v detskom oku - to všetko sľubuje Kráľovstvo lesa Bachledka – jedinečné prírodné ekologické zábavno-edukačné detské ihrisko obklopené lesom na vrchu Spišskej Magury. Miesto len pár metrov od obľúbenej atrakcie Chodník korunami stromov ponúkne nielen príjemné prírodné prostredie, ale i vábivé výhľady na majestátne štíty Belianskych Tatier. viac »

Antarktídu pravdepodobne ako prví objavili Polynézania

Osamotený tučniak na Antarktíde
14.06.2021

Polynézski moreplavci pravdepodobne dosiahli pobrežie Antarktídy už niekoľko storočí pred západnými prieskumníkmi, ktorým sa zvyčajne pripisuje objavenie tohto zamrznutého kontinentu. Vyplýva to z novej štúdie, ktorý uskutočnil novozélandský výskumný inštitút Manaaki Whenua–Landcare Research. Informovala o tom v noci na pondelok tlačová agentúra AFP. viac »

Najkrajšie pláže na Cypre: Doprajte si na jednej z nich luxusnú dovolenku

Afroditina pláž
14.06.2021

Cyprus patrí medzi najväčšie dovolenkové hity ostatných rokov. V tej správnej miere kombinuje grécku pohostinnosť s vysokou kvalitou tureckých služieb a u cestovateľov boduje aj vďaka úžasným plážam, ktoré tam nájdete vo viacerých regiónoch. viac »

Predstavili TOP vychytávku na leto: Futuristický slnečník vďaka solárnej energii ochladí vaše nápoje

Futuristický slnečník
14.06.2021

Pozná to azda každý z nás. Prídeme k moru, vrhneme sa do chladivých vĺn a potom sa s radosťou vystavíme horúcim slnečným lúčom. Po chvíli ich však už začne byť akosi priveľa, a tak zatúžime po tieni a studenom nápoji. To prvé zoženieme pomerne ľahko, tekuté ľadové osvieženie však často zostáva len v podobe nesplniteľného sna. Prelomová novinka talianskeho výrobcu by mala všetko zmeniť. viac »

Nálezy zo Sudánu potvrdili výskyt násilia medzi ľuďmi už pred 13.000 rokmi

Archeológovia v Egypte objavili
14.06.2021

Násilné konflikty a zabíjanie medzi rôznymi skupinami ľudí sa vyskytovali už v období pred približne 13.400 rokmi. Vyplýva to z výsledkov analýzy vykopávok z pohrebiska v severnom Sudáne, informoval na svojej webovej stránke denník El País. viac »


Nedeľa, 20. jún. 2021. Meniny má Valéria.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa