DROMEDÁR

Navštívili sme Chorvátsko: Diaľnice sú prázdne, rúška nikto nenosí

11.07.2020 |

Koronavírus Covid-19 úplne zmenil tohtoročné leto. Prímorské krajiny, ktoré sú závislé na príjmoch z turizmu, avizujú bezpečnosť, mnoho ľudí však zatiaľ pristupuje k dovolenkovým plánom veľmi opatrne. My sme sa vybrali do Chorvátska a skontrolovali aktuálnu situáciu.

Viac článkov

Najznámejšie mýty o cestovaní do Afriky vyvrátené: Nenechajte sa odradiť od dovolenky snov

Na archívnej snímke zo
07.07.2020

Napriek tomu, že Afrika je nádherný kontinent so vzácnou históriou a najmä úžasnou nedotknutou prírodou, stále má veľa cestovateľov určité predsudky, ktoré im bránia vybrať sa na dobrodružnú dovolenku do týchto končín. Pritom veľa ľudí priznáva, že pri troche rešpektu k tradíciám môžete viaceré z týchto krajín precestovať aj na vlastnú päsť. Stačí zbúrať deväť najväčších mýtov o tomto kontinente a môžete sa smelo pustiť do spoznávania. viac »

Annapolis – jedno z najstarších a najkrajších miest v USA

Annapolis
06.07.2020

Viete, kde sa každý rok koná najväčší krabí festival? V najobľúbenejšej jachtárskej destinácii v USA – meste Annapolis, ktoré je hlavným mestom štátu Maryland na východnom pobreží Spojených štátov a sídlom okresu Anne Arundel County. Annapolis sa rozprestiera na ploche 19,7 štvorcových kilometrov a žije v ňom necelých 40 tisíc obyvateľov. Leží v miestach, kde sa rieka Severn vlieva do Chesapeakskej zátoky (Chesapeake Bay), asi 40 kilometrov južne od Baltimoru a 50 kilometrov východne od hlavného mesta Washingtonu. viac »

Netreba cestovať po celom svete: Týchto 7 svetových atrakcií nájdete aj na Slovensku

Rio de Klin
06.07.2020

Viacerí cestovatelia sa kvôli celosvetovej pandémii koronavírusu rozhodli stráviť tohtoročnú dovolenku na Slovensku, aby tak zároveň podporili tunajší turizmus. Ak vám však chýbajú niektoré obľúbené atrakcie, ponúkame vám naše alternatívy. Budete milo prekvapení, koľko úžasných zaujímavostí sa nachádza v slovenských končinách. viac »

Najkrajšie anglické mestečká - dokonalé spojenie vidieckeho šarmu a pútavej histórie

 Bibury
05.07.2020

Odpútať sa od Londýna a zájsť aj do iných kútov Anglicka nie je jednoduchou výzvou. No predsa by ste mali okrem britskej metropoly spoznať aj iné malé mestečká, ktoré vám veľmi rýchlo priľnú ku srdcu. Často budete mať pocit, ako keby ste sa prechádzali v románe Charlesa Dickensa a objavovali čaro starého elegantného Anglicka. viac »

Desať najkrajších výhľadov v národnom parku Jasper

Maligne Lake
04.07.2020

Skalnaté hory ponúkajú množstvo úchvatných výhľadov bez ohľadu na to, ktorý národný alebo provinčný park navštívite. Ak ale obľubujete najmä ľadovce a modro-zelené horské jazerá, tak národný kanadský park Jasper spĺňa tieto kritériá. A ponúka aj omnoho viac. viac »

To najlepšie z Monaka: TOP 10 atrakcií druhej najmenšej krajiny sveta

To najlepšie z Monaka:
03.07.2020

Pýcha Francúzskej riviéry a jedna z najluxusnejších oblastí v Európe. Monako má nálepku miesta bohatých a je pravdou, že už po prvých minútach v tomto kniežatstve sa budete cítiť ako v úplne inom rozprávkovom svete. Doprajte si ho aspoň prostredníctvom krátkeho výletu, počas ktorého si obzrite aj tieto zaujímavosti. viac »

Dovolenka na Slovensku takmer ako pri mori: Veľká a Malá Domaša a okolie

Domaša
03.07.2020

Východ Slovenska ponúka na kúpanie dve najznámejšie vodné nádrže. Jednou je Zemplínska šírava, druhou Domaša, ktorá sa delí na dve časti – Veľkú a Malú. Podľa turistov má najlepšie podmienky na kúpanie a navyše aj vynikajúcu kvalitu vody. Okrem toho sa môžete tešiť na skvelé výlety v okolí. viac »

Opevnený kostol Biertan - výnimočná stavba na výnimočnom mieste

Opevnený kostol Biertan v
02.07.2020

Transylvánia patrí k najkrajším regiónom Rumunska. Okrem prírodných zaujímavostí tam uvidíte niekoľko cenných historických pamiatok. Medzi ne patrí aj opevnený kostol v Biertane, ktorý nesie rovnaké pomenovanie ako mestečko, kde sídli. Svätostánok, ktorý v mnohom pripomína stredoveké opevnené hrady, patrí medzi najvzácnejšie európske pamiatky. viac »

Zabudnite na pláže: Toto je skutočných 7 prírodných divov Grécka

Zabudnite na pláže: Toto
02.07.2020

Grécko má nepochybne pútavú históriu, ale počas vašej dovolenky by ste sa nemali zameriavať iba na ňu. Snažte sa naplánovať aj návštevu prírodných zaujímavostí. Nádherné pláže, pohoria s úžasnými výhľadmi, chránené prírodné parky, ale aj krásne vodopády zvyknú domáci označovať za zázraky ich malebnej krajiny. viac »

Chorvátsko 2020: Dôležité informácie, ktoré musíte pred cestou vedieť

Chorvátsko 2020: Dôležité informácie,
01.07.2020

Nikto nevie, ako sa bude situácia vyvíjať, momentálne sú však hranice Slovenska otvorené a s príchodom prázdnin sa mnoho ľudí chystá do Chorvátska. Pripravte sa na aktuálne bezpečnostné nariadenia už vopred. viac »


Sobota, 11. júl. 2020. Meniny má Milota.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa