Rakúsko otvorí zimné strediská: Lyžovačku si užijete za týchto podmienok

2021-09-22 12:00:00 |   |    | 

Rakúsko v nadchádzajúcej sezóne otvorí lyžiarske strediská, aj keď s istými obmedzeniami. Protipandemické pravidlá, ktoré budú platiť na lanovkách či v gastronómii a hoteloch, predstavili v pondelok ministerka pre cestovný ruch Elisabeth Köstingerová, šéf rezortu zdravotníctva Wolfgang Mückstein a tirolský hajtman Günther Platter, informovali agentúra APA a stanica ORF.Na lanovkách bude pre všetkých platiť pravidlo 3G (preukázanie sa potvrdením o očkovaní, negatívnom teste či uzdravení sa z covidu). Rakúska vláda nepočíta s obmedzením kapacity lanoviek a vlekov, a preto ani nepredpokladá, že by sa pred nimi mali tvoriť dlhé rady.

Počas sezóny nebudú na lanovkách ani vlekoch platiť pravidlá sociálnej dištancie, ale cestujúci budú musieť mať nasadený filter FFP2. "Som presvedčená, že s týmito rámcovými podmienkami bude možná bezstarostná a bezpečná zimná sezóne v našej krajine," uviedla ministerka cestovného ruchu Elisabeth Köstingerová.

Pravidlo 3G sa bude vzťahovať i na oblasť gastronómie a hoteliérstva, ako aj na vianočné trhy. Od tretieho stupňa plánu opatrení proti šíreniu koronavírusu, ktorý prijala začiatkom septembra rakúska vláda, sa bude pritom uznávať len PCR test. Trojstupňový plán sa odvíja od vyťaženosti oddelení intenzívnej starostlivosti v nemocniciach.

________________________________________________________________________________________

Zaujímavé tipy na návštevu Rakúska nájdete na stránke austria.info/sk.

________________________________________________________________________________________

Ak sa však počet ľudí s ochorením COVID-19 na jednotkách intenzívnej starostlivosti bude zvyšovať, tieto pravidlá sa sprísnia, uviedla vláda. Aktuálne je takýchto pacientov v Rakúsku okolo 200. Ak sa ich počet zvýši na 300, nezaočkovaní nebudú môcť navštíviť apres-ski zariadenia, uviedol minister zdravotníctva Wolfgang Mückstein. Keď počet pacientov na jednotkách intenzívnej starostlivosti dosiahne 400, nezaočkovaní budú musieť predložiť negatívny PCR test, aby sa dostali na lanovku, do reštaurácií a hotelov, keďže rýchle antigénové testy sa už nebudú akceptovať.

Mückstein opätovne apeloval na obyvateľov Rakúska, aby sa dali zaočkovať. "Ešte dnes si dohodnite termín. Ochránite tak nielen seba, ale aj vašich blízkych," povedal. Dodal, že ak ľudia nebudú s vakcináciou váhať, môžu ešte pred začatím zimnej sezóny stihnúť obe dávky a budú mať tak status plne zaočkovanej osoby. "Kto si chce užiť bezpečnú a bezstarostnú dovolenku, mal by sa dať zaočkovať," zdôraznila Köstingerová.

Tento víkend v Alpách silno snežilo a na niektorých miestach napadlo až okolo 30 centimetrov snehu. Podľa stránky skiresort.info sú v Rakúsku aktuálne otvorené tri lyžiarske strediská - v Söldene a na ľadovcoch Hintertux a Pitztal.

 

Autor: © Zoznam/ako

Zdieľať článok na Facebooku

Foto: TASR/AP
Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk


Utorok, 28. máj. 2024. Meniny má Viliam.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa