Lyžiarske Oscary sú rozdané: Najlepšiu zimnú dovolenku zažijete na týchto miestach

22.11.2022 |   |    | 

World Ski Awards sú najprestížnejším ocenením v oblasti lyžiarskeho priemyslu. Od roku 2013 rozhodujú hlasy odborníkov, ale aj verejnosti o tých najlepších lyžiarskych strediskách, hoteloch, apartmánoch či cestovných agentúrach. Ak si chcete počas zimy dopriať to najlepšie, pozrite si víťazov jednotlivých kategórií. 

Cez víkend sa v rakúskom Kitzbüheli uskutočnil už 10. ročník podujatia World Ski Awards, pri ktorom ocenili to najlepšie z oblasti zimného turizmu. Najviac sa tešili vo francúzskom Verbieri, ktoré bolo už druhýkrát vyhlásené za „Najlepšie lyžiarske stredisko sveta“. Tamojší W Verbier sa tiež stal „Najlepším lyžiarskym hotelom na svete“. Krajina galského kohúta však boduje aj svojimi novinkami, keď získala ocenenie pre „Najlepší nový lyžiarsky hotel na svete“ (Bear Lodge, Les Arcs) aj „Najlepšiu novú lyžiarsku chatu na svete“ (horská chata Abade na zjazdovke vo Val-d'Isère).

Sion Rapson, výkonný riaditeľ World Ski Awards, vyhlásil: „Naši víťazi reprezentujú tie najlepšie značky globálnej lyžiarskej turistiky a každému z nich blahoželám. 10. ročník programu World Ski Awards získal rekordný počet hlasov od lyžiarov z celého sveta a slúži ako barometer v predvečer nadchádzajúcej sezóny. To ukazuje, že chuť na lyžiarsku turistiku nebola nikdy silnejšia.“

 

Všetky výsledky

Najlepšie lyžiarske stredisko: Verbier, Švajčiarsko

Najlepšie freestylové stredisko: LAAX, Švajčiarsko

Najlepší lyžiarsky hotel: W Verbier, Švajčiarsko

Najlepší nový lyžiarsky hotel: Bear Lodge, Francúzsko

Najlepší ekologický lyžiarsky hotel: rocksresort, Švajčiarsko

Najlepší lyžiarsky Boutique hotel: Stein Eriksen Residences, Spojené štáty americké

Najlepší lyžiarsky chalet: Chalet Zermatt Peak, Švajčiarsko

Najlepší nový lyžiarsky chalet: Chalet Abade, Francúzsko

Najlepšia spoločnosť, prevádzkujúca zimné stredisko: Bergbahn AG Kitzbühel, Rakúsko

Najlepšie interiérové lyžiarske stredisko: Ski Dubai, Spojené arabské emiráty

 

Najlepší na Slovensku

Súčasťou oceňovania je aj vyhlásenie víťazov jednotlivých krajín. Najlepším lyžiarskym strediskom na Slovensku je Jasná Nízke Tatry, najlepším lyžiarskym hotelom Grand Hotel Kempinski High Tatras a najlepším lyžiarskym Boutique hotelom sa stal Hotel FIS Jasná.

 

Najlepší v Rakúsku

V Rakúsku si všetky ceny odniesol Kitzbühel. Nájdete tam najlepšie lyžiarske stredisko, najlepší lyžiarsky hotel (A-ROSA Kitzbühel), najlepší lyžiarsky Boutique hotel (Hotel Rasmushof Kitzbühel) aj najlepší lyžiarsky chalet (Hahnenkamm Lodge, Kitzbühel).

 

Autor: © Zoznam/ako

Zdielať článok na Facebooku

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)

Nedeľa, 4. december. 2022. Meniny má Barbora, Barbara.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa