Turistika na Slovensku

Sezónna uzávera skončila: Vysoké Tatry sú v celej kráse pripravené na turistov

16.06.2020 |

V Tatranskom národnom parku (TANAP) sa skončila sezónna uzávera a návštevníci môžu od pondelka využívať kompletne všetky značkované chodníky vrátane prechodov cez vysokohorské sedlá a trasy, ktoré vedú na turisticky sprístupnené štíty. Informovala o tom hovorkyňa Štátnych lesov TANAP-u Martina Petránová.

Viac článkov

Jánošíkove diery

Jánošíkove diery
26.03.2018

Pani zima už stráca svoju moc a pomaly nastupuje jedno z najkrajších ročných období, jar. Príroda sa zobúdza a láka všetkých vyraziť na výlet a načerpať novú energiu v jej náručí. My sme navštívili Jánošíkove diery. viac »

Národný park Malá Fatra: Zahraničných návštevníkov lákajú veľké šelmy

Malá Fatra
12.03.2018

Návštevnosť Národného parku Malá Fatra, ktorý je najzápadnejšie ležiacim národným parkom v rámci celého karpatského oblúka, v poslednom období rastie. Územie láka návštevníkov aj napriek tomu, ako žiaľbohu po niektorých zásahoch lesného hospodárstva vyzerá. viac »

Budova Encián na Skalnatom plese sa dočká ďalšej obnovy

Budova Encián na Skalnatom
07.03.2018

Budova Encián, pôvodná stanica lanovky na brehu Skalnatého plesa vo Vysokých Tatrách od architekta Dušana Jurkoviča, sa dočká ďalšej rekonštrukcie. Postaralo sa o to občianske združenie Tatranský okrášľovací spolok (TOS), ktoré má budovu v nájme od spoločnosti Tatry mountain resorts, a. s., (TMR) na 20 rokov. viac »

V Tatrách predstavili nový návrh: Takto má vyzerať lanovka na Skalnaté pleso

Jurkovičova stanica lanovky prešla
24.02.2018

Spoločnosť Tatry Mountain Resorts (TMR) vo štvrtok opäť prezentovala svoj návrh na výstavbu novej lanovky prepájajúcej Skalnaté pleso s Hrebienkom. Urobila tak v Tatranskej Lomnici na medzinárodnom odbornom fóre Ekologická doprava – lepšia budúcnosť Tatier. Investor, ktorý prevádzkuje viacero slovenských lyžiarskych stredísk, tvrdí, že spomínaný zámer by pomohol vyriešiť problém s dopravou vo veľhorách. Nie všetky zainteresované strany s jeho tvrdeniami súhlasia. viac »

Turisti majú v Tatrách počas zimy k dispozícii 20 kilometrov chodníkov

Návštevníci Vysokých Tatier počas
20.02.2018

Vo Vysokých a Nízkych Tatrách je v zime pre turistov vytýčených približne 20 kilometrov značkovaných turistických chodníkov. Sú však sprístupnené len po vysokohorské chaty. viac »

Lyžovačka na Liptove: Vďaka zľavovej karte ušetríte nemalé peniaze

Lyžovačka na Liptove: Vďaka
09.02.2018

Aj túto zimnú sezónu sa lyžovačka na Liptove oplatí. Región nielenže ponúka široké možnosti a výborné svahy, ale aj príležitosť ušetriť nemalé peniaze. V prevádzke sú strediská Jasná Nízke Tatry, Ski Žiarce v Pavčinej Lehote, Malinô Brdo pri Ružomberku, Dolinky v Žiarskej doline, Skicentrum na Čertovici, Vyšná Boca a Opalisko v Závažnej Porube. Práve posledné spomenuté ponúka vďaka Liptov Region Card lyžovačku lacnejšiu až o 30 percent. Okrem toho karta zliav ponúka výhody aj na zapožičanie lyžiarskeho či snowboardového výstroja, či jeho servis. S kartou sa lyžiari bezplatne prepravujú na linkách SKI & AQUA BUS-ov a využívajú aj bezplatné WIFI pripojenie na vybraných miestach. viac »

Výstava miniatúr na Hrebienku: Najkrajšie tatranské chaty pod jednou strechou

Výstavy miniatúr tatranských chát
06.02.2018

Tri bývalé rozhodcovské veže na Hrebienku, ktoré boli postavené pre Svetový pohár v roku 1976, ešte donedávna chátrali. Dnes v nich môžete navštíviť unikátnu výstavu. Tá vám predstaví dvanásť tatranských chát s výhľadmi na doliny a plesá, ktorých modely vytvoril umelec Peter Trembáč z prírodných materiálov. Výstava je otvorená denne od 9:00 do 16:00 hod. viac »

Perinbaba čarovala: Nádherné FOTO Kubínskej hole pod snehovou perinou

Kubínska hoľa
24.01.2018

Leto obľubuje väčšina ľudí, o zime sa to už tak jednoznačne povedať nedá. Studené počasie vie byť niekedy kruté a v mestách zima tiež veľa pekného neprináša. Na horách však zvykne každý rok vytvoriť priam rozprávkovú krajinu. Keď zem pokryje biele perina, obloha je blankytne modrá a slnko sa odráža od kryštálikov snehu, ťažko by ste hľadali krajší pohľad. Najlepšie to dokazujú aktuálne snímky Kubínskej hole. viac »

Veľká Fatra - nádherný domov vzácnych šeliem

Veľká Fatra
22.01.2018

Pohorie Veľkej Fatry sa rozprestiera na území Žilinského a Banskobystrického kraja, zasahuje územie Liptova, Turca, Horehronia a Oravy. Veľkosť územia v smere západ-východ je 30 kilometrov, v smere sever-juh 50 kilometrov. Najvyšším vrchom Veľkej Fatry je Ostredok (1592 metrov nad morom). Reliéf pohoria je veľmi členitý s veľkým výškovým rozpätím a patrí k najvyšším pohoriam na Slovensku. viac »

Lomnický štít a Hrebienok sú opäť krajšie: Zdobí ich vyše 30 ľadových sôch

Lomnický štít a Hrebienok
15.01.2018

Uplynulý víkend sa na vo Vysokých Tatrách konal trojdňový festival Tatry Ice Master, na ktorom sa zúčastnili tímy z desiatich krajín sveta. Umelci v rámci troch tém vytvorili nádherné ľadové sochy, ktoré zdobia naše veľhory aj naďalej. Väčšinu z nich môžete vidieť na Hrebienku, jedno unikátne dielo sa však nachádza aj na najvyššie položenom obývanom mieste na Slovensku. viac »


Nedeľa, 5. júl. 2020. Meniny má Cyril a Metod.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa