Turistika na Slovensku

Sezónna uzávera skončila: Vysoké Tatry sú v celej kráse pripravené na turistov

16.06.2020 |

V Tatranskom národnom parku (TANAP) sa skončila sezónna uzávera a návštevníci môžu od pondelka využívať kompletne všetky značkované chodníky vrátane prechodov cez vysokohorské sedlá a trasy, ktoré vedú na turisticky sprístupnené štíty. Informovala o tom hovorkyňa Štátnych lesov TANAP-u Martina Petránová.

Viac článkov

Novinka pre odvážnych: Otvorili najťažšiu ferratu na Slovensku

Skalka pri Kremnici má
09.11.2017

Ferrata Komín v Skalke pri Kremnici je oficiálne najťažšou zaistenou cestou na Slovensku. V Kremnických vrchoch v podcelku Flochovský chrbát ju vybudovalo mesto Kremnica a od soboty 28. októbra je prístupná aj verejnosti. viac »

Test správneho turistu: Spoznáte tatranské štíty na FOTO?

Vysoké Tatry
05.09.2017

Vysoké Tatry sú síce najmenšími veľhorami na svete, no zároveň patria k tým najkrajším. Aj preto sem nielen cez leto prichádza oddychovať množstvo Slovákov, Čechov aj turistov z väčšej vzdialenosti. Mnohí sa sem vracajú opakovane a poznajú už všetky tatranské štíty. Ak uhádnete, čo je zobrazené na našich fotografiách, určite k nim patríte aj vy. viac »

Martinské hole: Prístupový chodník na Ferratu HZS zvládnu aj menej zdatní turisti

Prístupový chodník na Ferratu
14.08.2017

Turistický chodník Ferrata Horskej záchrannej služby (HZS) z Martina – Strání na Martinské hole je dlhý 4,8 kilometra s prevýšením 800 výškových metrov a ročne ho navštívi vyše 10.000 ľudí. viac »

Ťahák sezóny: V rokline Kyseľ v Slovenskom raji pribudol nový ferratový chodník

Roklina Kyseľ
27.06.2017

Roklina Kyseľ v Slovenskom raji, ktorú vlani v auguste po 40 rokoch otvorili, je po viac ako sedemmesačnej uzávere opäť prístupná pre turistov. Novinkou tohtoročnej sezóny je stometrový ferratový chodník v spodnom úseku pri nástupe. viac »

OBRAZOM Turistika vo Vysokých Tatrách: Okruh Mlynickou a Furkotskou dolinou

Na snímke sedlo Bystrá
22.06.2017

Turistický okruh Mlynickou a Furkotskou dolinou po žltej turistickej značke zo Štrbského Plesa s prechodom cez sedlo Bystrá lávka (2300 m n. m.) je obľúbeným cieľom návštevníkov Vysokých Tatier. Je to náročná celodenná túra, počas ktorej uvidíte tretí najvyšší vodopád, ôsme najväčšie pleso a tretie najvyššie turisticky dostupné sedlo v slovenskej časti Tatier. viac »

Tento štít by mal zdolať každý Slovák aspoň raz za život

Tento štít by mal
01.06.2017

Turistická sezóna klope na dvere a preto je už teraz ideálne poohliadnuť sa po nezabudnuteľnej dovolenke alebo predĺženom víkende, napríklad aj na Slovensku. Jednou z možností sú Vysoké Tatry, ktoré poskytujú množstvo nádherných výhľadov. Končiarov, ktoré sa oplatí navštíviť je niekoľko, ale iba jeden z nich je pre nás výnimočný. viac »

Skalný kaňon Čertova dolina: Malý Slovenský raj je v zime krajší ako v lete

Čertovu dolinu a náučný
02.03.2017

Skalný kaňon Čertova dolina a náučný chodník zbojníka Jakuba Surovca, ktorý ním prechádza, vyhľadávajú turisti aj v zime. TASR to potvrdila Andrea Vlčková zo Zbojníckeho dvora v sedle Zbojská nad Tisovcom v okrese Rimavská Sobota, v rámci ktorého funguje i miestne turistické informačné centrum. viac »

Nádhera slovenskej prírody: FOTO Takto Jánošíkove diery skrášlila zima

Jánošíkove diery lákajú turistov
22.02.2017

Sústavu tiesňav a kaňonov v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec ročne navštívi do milióna turistov. Množstvo prekrásnych vodopádov a nezabudnuteľná scenéria skalných útvarov ich láka aj v zime. So snehovou prikrývkou majú čaro, ktoré jednoducho treba vidieť. viac »

Spiš sa zmenil na rozprávkovú krajinu: VIDEO Obrovské klzisko a zamrznutý vodopád

Spiš sa zmenil na
02.02.2017

Tohtoročná zima nám vynahradila to, čo nám zostala z minulých rokov dlžná. Teraz sa nemôžeme sťažovať ani na nedostatok snehu, ale tiež ani na poriadne mrazy, ktoré by ho čo najdlhšie udržali. Extrémne nízke teploty so sebou priniesli aj niekoľko zaujímavostí, ktoré dokáže vykúzliť iba pani Zima. Dve z nich sa nachádzajú na Spiši, kde mrazy vytvorili dve cenené slovenské naj. viac »

V okolí Bardejovských Kúpeľov otvorili kyslíkovú cestu Napoleon

V okolí Bardejovských Kúpeľov
10.01.2017

V okolí Bardejovských Kúpeľov dokončili druhú etapu liečivých singletrackov – čo je v podstate ďalšia nová turistická trať pre cyklistov a peších. Nová trasa nesie názov Napoleon, podľa jedného z prameňov v Bardejovských kúpeľoch a aj pojem „liečivé singletracky“ naznačuje väzbu na kúpele. Oficiálne bude trasa Napoleon otvorená na jar, ale verejnosť ju môže využívať už teraz. viac »


Sobota, 11. júl. 2020. Meniny má Milota.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa