Cestovanie po Európe

Budete si oči pretierať: Svoju verziu hory sv. Michala má aj Anglicko - a je na nerozoznanie!

26.03.2023 |

Každý zbehlý cestovateľ už istotne počul o francúzskom ostrove Mont Saint Michel, ktorý sa preslávil tým, že v čase odlivu sa ku nemu dostanete aj pešo. Málokto však vie, že svoju rovnomennú verziu majú aj v anglickom Cornwalle. Rozhodne pritom neťahá za kratší koniec!

Viac článkov
Taliansky ostrov Linosa –

Taliansky ostrov Linosa – čarovné miesto, kde sa môžete skryť pred svetom

26.01.2023 | 

Taliansko patrí medzi najobľúbenejšie európske dovolenkové oblasti. Preto nájsť tam nejaký pokojný kúsok krajiny, kde si môžete v tichu užiť príjemnú dovolenku, nie je jednoduchá výzva. Napriek tomu máme pre vás jeden skvelý hit. Je ním ostrov Linosa, ktorý vás uchváti svojou pokojnou atmosférou a taktiež krásnou prírodou.

Milia

Ostrov Alonnisos - malé a milé grécke prekvapenie

10.08.2022 | 

Grécko sa už dlhé roky drží na špici dovolenkových destinácií. Jednou z veľkých výhod je množstvo jeho ostrovov. Vďaka tomu sa každú sezónu objaví nejaký nový a neopozeraný hit, ktorý tam môžete objaviť. Jedným z takýchto milých prekvapení je Alonnisos, ktorý sa nachádza v blízkosti Skopelosu.

Kuriózna pamiatka v srdci

Kuriózna pamiatka v srdci Toskánska: Malebné mestečko ukrýva fresku stromu s penismi

19.01.2023 | 

Za najväčšie turistické magnety v Toskánsku pokladajú mestá Florencia a Pisa. Lenže tie často trpia veľkým množstvom turistov, ktorí preto radi vyhľadávajú aj lokality s pokojnejšou atmosférou. Z tohto pohľadu je pre nich najväčším lákadlom stredoveké mestečko Massa Marittima, ktoré vás vezme na symbolickú cestu časom.

Zabudnite na Paríž a

Zabudnite na Paríž a Riviéru: Toto je 5 skrytých perál Francúzska

18.01.2023 | 

Keby ste sa vybrali na dovolenku do Francúzska, kam by to bolo? Radšej by ste navštívili vychytené turistické lokality, alebo by ste chceli objavovať aj málo známe mestečká a dedinky, kde si užijete tú pravú atmosféru tejto očarujúcej krajinky? Ak vás zaujala druhá alternatíva, máme pre vás zopár zaujímavých tipov.

Budete si oči pretierať:

Budete si oči pretierať: Svoju verziu hory sv. Michala má aj Anglicko - a je na nerozoznanie!

26.03.2023 | 

Každý zbehlý cestovateľ už istotne počul o francúzskom ostrove Mont Saint Michel, ktorý sa preslávil tým, že v čase odlivu sa ku nemu dostanete aj pešo. Málokto však vie, že svoju rovnomennú verziu majú aj v anglickom Cornwalle. Rozhodne pritom neťahá za kratší koniec!

OBRAZOM: Ľadový palác vo

OBRAZOM: Ľadový palác vo švajčiarskom Jungfrau láka svojou studenou krásou

12.03.2023 | 

Švajčiarska lokalita Jungfrau sa spája najmä s najvyššie položenou železničnou stanicou v Európe, okrem toho tam však môžete navštíviť aj unikátny ľadový palác.

Doll House Slovenia

More a hory už zrejme nestačia: Slovinsko tento rok láka aj sexturistov

21.01.2020 | 

Slovinsko je nádherná krajina, v porovnaní so svojimi susedmi však v turistickej návštevnosti ťahá za kratší koniec. Možno sa to však zmení, v mestečku Sežana neďaleko Terstu totiž otvorili nevestinec so silikónovými prostitútkami. A o zákazníkov vraj núdzu nemá!

Moulin Rouge

Moulin Rouge oslavuje 130 rokov: FOTO Najslávnejší kabaret sveta preslávili odhalené nohy

09.10.2019 | 

Tak ako patrí k Parížu Eiffelova veža či múzeum Louvre, tak je jeho symbolom aj „červený mlyn“ Moulin Rouge, pôvodne nevestinec, neskôr koncertná sála, kde ženskú krásu, šarm a zvodnosť oslavujú už 130 rokov.

V Rusku otvorili prvé

V Rusku otvorili prvé LGBTIQ+ múzeum, dlho nevydrží

29.11.2022 | 

V Petrohrade otvorili vôbec prvé queer múzeum v Rusku. Pre zákon o úplnom zákaze propagovania "netradičných sexuálnych vzťahov", ktorý nedávno prijala Štátna duma, však bude múzeum fungovať len pár dní. Keď totiž zákon nadobudne účinnosť, bude existencia múzea protiprávna.

V Düsseldorfe otvoria múzeum

V Düsseldorfe otvoria múzeum venované Robertovi a Clare Schumannovcom

03.11.2022 | 

V Düsseldorfe na budúci rok otvoria múzeum venované hudobnému skladateľovi Robertovi Schumannovi a jeho manželke Clare, oznámilo v pondelok vedenie tohto západonemeckého mesta. TASR správu prevzala z agentúry DPA. Múzeum bude umiestnené v bývalom dome tohto manželského páru, ktorý v súčasnosti renovujú.

Najkrajšie zámky na Loire:

Najkrajšie zámky na Loire: Vyrástli z rozmarov kráľov?

25.01.2023 | 

Vyše 280 kilometrov dlhé údolie rieky Loiry sa niekedy prezýva Záhrada Francúzska. Jeho kúzlu v 15. storočí podľahli aj sami králi, ktorí sa počas prebiehajúcej storočnej vojny necítili v Paríži práve bezpečne. Svoje sídla preniesli práve sem a zotrvali tu po nasledujúce stáročia.

Bazén na zachytávanie dažďovej

Veľkolepá udalosť v Pompejach: Otvorili dom, prirovnávaný k Sixtínskej kaplnke

11.01.2023 | 

V juhotalianskych Pompejach v utorok znovu otvorili pre návštevníkov tzv. Dom Vettiovcov (taliansky: Casa dei Vetii), pamiatku preslávenú bohatou freskovou výzdobou s mytologickými či erotickými motívmi. Reštaurátori pracovali na ich obnove dve desaťročia, informuje TASR na základe správy agentúry ANSA.

V Amsterdame otvorili unikátnu

V Amsterdame otvorili unikátnu výstavu: Predstavuje väčšinu diel od Vermeera

20.02.2023 | 

Amsterdamské Rijksmuseum predstavuje otvorilo unikátnu výstavu diel od holandského barokového maliara Johannesa Vermeera. Múzeum pre tento účel zhromaždilo 28 obrazov z celého sveta. Ide o tri štvrtiny jeho všetkých diel; spoľahlivo sa mu pripisuje 34 malieb, autorstvo ďalších troch je sporné.

FOTOREPORTÁŽ z adventného Dublinu: Festival

FOTOREPORTÁŽ z adventného Dublinu: Festival Wonderlights je láskou na celý život

03.12.2022 | 

Dublin patrí k mestám, ktorým veľmi svedčí vianočná atmosféra. Preto sme sa i tento rok vybrali prejsť po známych miestach, ale aj zažiť niečo nové. Počas celého adventu oslavujú v írskej metropole Zimný festival s množstvom sprievodného programu. V rámci neho si užijete aj Wonderlights festival, ktorý už druhý rok našiel svoj domov v záhradách hradu v Malahide.

Pohľad z pavilónu v

Milovníci kvetov, toto musíte vidieť: Najkrajšie botanické záhrady sveta

26.01.2022 | 

Ľudia si vždy dali záležať na svojich záhradách, ktoré boli ich vizitkou. Na rozdiel od domácností, totiž nikdy neušili pozornosti okoloidúcich a susedov. Bola to ich pýcha a možnosť ukázať, aký máte vkus a v prípade žien, akými sú gazdinkami. Zmes štýlov a široké spektrum rastlín ponúka mnoho možností na to, ako si skrášliť svoje príbytky. Tento výber prináša skvosty nášho kontinentu, ktoré by ste určite nemali vynechať pri návštevách nasledujúcich štátov.

Trauttmansdorff

Prenádherná ozdoba Álp: Záhrady hradu Trauttmansdorff vyliečili aj Sissi

16.09.2020 | 

Taliansko sa opäť otvára turistom a snaží a ich nalákať nielen na overené atrakcie, ale aj na niektoré zaujímavosti, ktoré boli doteraz v ich tieni. Jednou z nich je nádherný hrad Trauttmansdorff v blízkosti Merana, ktorý sa preslávil najmä prostredníctvom záhrad. Tie sa pokladajú za najkrajšiu ukážu talianskeho záhradníctva a často ich nazývajú dokonalou oázou pokoja uprostred bláznivého sveta.

Európa má prvú svätyňu tmavej nočnej oblohy: Podľa legendy tam zomrel kráľ Artuš

Európa má prvú svätyňu
27.02.2023

Britský ostrov Bardsey (vo welštine Ynys Enlli) sa oficiálne stal prvou svätyňou tmavej nočnej oblohy v Európe, čiže miestom bez znečistenia svetelným smogom. TASR informuje podľa denníka The a neziskovej organizácie International Dark-Sky Association (IDA). viac »

Ako odtlačok prsta: Chorvátsky ostrovček je svetovým unikátom

Ako odtlačok prsta: Chorvátsky
23.02.2023

Chorvátsko je krajinou tisícich ostrovov. Údaje o ich presnom počte sa rôznia, rozlohu vyše 50 kilometrov štvorcových ich má presne pätnásť. Nemenej zaujímavé sú však aj niektoré drobné neobývané ostrovčeky, napríklad Galešnjak v tvare srdca či skutočne unikátny Bavljenac. viac »

Berlínska televízna veža: Pomstil sa pápež komunistom?

Berlínska televízna veža: Pomstil
22.02.2023

Súdruhovia z NDR sa chcú blysnúť pred Západom. Rozhodnú sa preto vybudovať neprehliadnuteľný symbol socialistického pokroku. Vo východnom Berlíne postavia novú dominantu mesta, ktorá má zatieniť všetky kostoly v širokom okolí. To sa im ale kvôli jednému „drobnému“ detailu nakoniec nepodarí! viac »

V Amsterdame otvorili unikátnu výstavu: Predstavuje väčšinu diel od Vermeera

V Amsterdame otvorili unikátnu
20.02.2023

Amsterdamské Rijksmuseum predstavuje otvorilo unikátnu výstavu diel od holandského barokového maliara Johannesa Vermeera. Múzeum pre tento účel zhromaždilo 28 obrazov z celého sveta. Ide o tri štvrtiny jeho všetkých diel; spoľahlivo sa mu pripisuje 34 malieb, autorstvo ďalších troch je sporné. viac »

Zaanse Schans - malebná dedina veterných mlynov na skok od Amsterdamu

Zaanse Schans - malebná
08.02.2023

Predstava holandského vidieka sa nezaobíde bez tradičných veterných mlynov. Tie patria k typickým stavbám tohto regiónu. Preslávila sa nimi aj lokalita Zaanse Schans, ktorá patrí medzi hlavné turistické lákadlá tejto krajiny. Pohodlne sa tam dostanete z Amsterdamu, ktorého centrum je vzdialené len dvadsať kilometrov. Môžete tam zájsť autom, ale veľmi dobrá dostupnosť je tiež miestnou dopravou. viac »


Utorok, 28. marec. 2023. Meniny má Soňa.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa