Cestovanie po Európe

Najmenšie mesto a najstaršia katedrála na svete. Viete, kde sa nachádzajú?

Najmenšie mesto a najstaršia
2024-02-20 18:00:00

Plánujete dovolenku, na ktorej by ste si chceli oddýchnuť pri mori a zároveň spoznať zaujímavé svetové unikáty? Potom sú nasledovné tipy šité na mieru práve vám. viac »

Mestečko, ktoré sa nedá nemilovať: Francúzsky Dinan pripomína romantické obrazy z minulosti

Mestečko, ktoré sa nedá
2024-02-16 12:00:00

Francúzsky vidiek je medzi cestovateľmi veľmi obľúbený. Najmä vďaka starým mestečkám, ktoré pripomínajú romantické obrazy z minulosti. K takým patrí aj Dinan, kam sa vyberieme tentoraz. viac »

Centrum starovekého sveta: Na ostrove Dilos sa nesmelo rodiť ani umierať

Centrum starovekého sveta: Na
2024-02-12 00:00:00

Dnes je vyprahnutý a neobývaný. Vždy to tak ale nebolo. V staroveku patril grécky ostrovček Dilos v Egejskom mori k dôležitým náboženským a obchodným centrám, kde sa stretávali ľudia z celého vtedy známeho sveta. viac »

Radosť cestovať vlakom: Najkrajšie železničné stanice Holandska sú architektonickými skvostmi

Radosť cestovať vlakom: Najkrajšie
2024-02-07 12:00:00

Starobylé aj moderné, v pulzujúcich metropolách aj nenápadných dedinách... Viaceré železničné stanice sú unikátnymi architektonickými skvostmi, ktoré stoja za návštevu, aj keď do nich nemierite kvôli ceste vlakom. Tieto zdobia malebné Holandsko. viac »

V Taliansku odhalili sochu rímskeho cisára Konštantína. Jej rozmery sú ohromujúce!

V Taliansku odhalili sochu
2024-02-07 10:00:00

V Taliansku včera slávnostne odhalili trinásťmetrovú repliku sochy rímskeho cisára Konštantína zo 4. storočia. Úlomky mramorovej sochy sediaceho cisára sa našli v 15. storočí blízko Kolosea. Tím odborníkov teraz jednotlivé fragmenty nascanoval a na ich základe vytvoril trojrozmernú podobu cisára, ktorá bude najmenej do roku 2025 stáť pred Kapitolským múzeom v Ríme. viac »

Technický zázrak v tieni Matterhornu: Visutý most Charlesa Kuonena ponúka tie najkrajšie výhľady

Technický zázrak v tieni
2024-02-05 12:00:00

Najdlhší visutý most sveta je od mája 2022 v Česku, dlhé roky však bol držiteľom rekordu iný inžiniersky zázrak. A tými najkrajšími výhľadmi sa švajčiarsky Charles Kuonen Hängebrücke môže pýšiť dodnes. viac »

Dvesto rokov stratené: Múzeum v Amsterdame vystavuje dva najmenšie Rembrandtove portréty

Dvesto rokov stratené: Múzeum
2024-02-05 09:00:00

Holandské národné múzeum Rijksmuseum v Amsterdame vystavuje dva najmenšie portréty od Rembrandta. TASR správu prebrala od agentúry AFP. viac »

Päť najkrajších víl Mediciovcov: Pohodlie, luxus a rodové poklady pod jednou strechou

Päť najkrajších víl Mediciovcov:
2024-02-05 00:00:00

Bohato zdobený strop je hotový. Vyobrazený je na ňom aj pápežský znak. Miestnosť totiž obýva Lev X., ktorý sa roku 1513 stal novým Svätým otcom. „A na stenách budú fresky,“ diktuje si hlava katolíckej cirkvi. Práve si totiž zvelebuje komnaty v jednej rezidencii pri Florencii. Ktorý umelec sa mu o nástennú maľbu postará? viac »

Akvadukt Amoreira patrí k architektonickým zázrakom: Miestni si ho zaplatili zo svojich daní

Akvadukt Amoreira patrí k
2024-02-02 00:00:00

Ľudia z portugalského mesta Elvas, ktoré leží neďaleko hraníc s Kastíliou, chodia k miestnej studni s čoraz väčšími obavami. Tunajší prameň rýchlo vysychá. Za chvíľu už nebude pre všetkých obyvateľov, ktorých naopak pribúda, vôbec stačiť... viac »

Rozprávkový zámok Neuschwanstein: Plánoval tam Ľudovít II. aj lanovku z labutí?

Rozprávkový zámok Neuschwanstein: Plánoval
2024-01-26 00:00:00

5. septembra 1869 je položený základný kameň zámku v štýle stredovekých rytierskych hradov, ale za použitia najmodrejších technológií, ktoré posúvajú doterajšie hranice stavebníctva. Na jeho budovaní sa denne podieľa vyše 300 robotníkov. Sám zadávateľ je v siedmom nebi, keď vidí vyrastať svoj sen priamo pred očami. Nie všetci tomuto nákladnému rozmaru však fandia… viac »

Historická kaviareň, kúpele aj unikátna promenáda: Azory nelákajú len prírodnými krásami

Historická kaviareň, kúpele aj
2024-01-25 12:00:00

Azorské ostrovy patria pod správu Portugalska a pokladajú sa za najkrajšiu prírodnú oblasť tejto krajiny. Vyznačujú sa lokalitami, v ktorých si môžete pozrieť pôvodné pralesy, okrem potuliek národnými parkmi však iste budete chcieť spoznať aj tunajšiu históriu. Aj z tohto pohľadu vám Azory prinesú veľa zaujímavých prekvapení. viac »

Unikátna správa z minulosti: Archeológovia objavili takmer 2000-ročnú dýku s runou

Unikátna správa z minulosti:
2024-01-22 15:00:00

Archeológovia v Dánsku objavili malú dýku s runovými symbolmi spred takmer dvoch tisícročí, oznámilo v pondelok Múzeum v Odense (MO). Nápis je "úplne unikátny" a možno ho datovať približne do roku 150, uviedlo múzeum. TASR správu prevzala z tlačovej agentúry DPA. viac »

Vodné kanály aj nádherné paláce: Treviso je malebnejšou verziou slávnych Benátok

Vodné kanály aj nádherné
2024-01-19 00:00:00

Benátky sú prekrásnym mestom, užiť si ich v pokoji je však pri takom množstve turistov prakticky nemožné. My sme objavili ich malebného suseda, ktorý sa síce nemôže pýšiť toľkými nádhernými palácmi, atmosféra je tam však omnoho pokojnejšia, a tak ponúka úplne iné zážitky. viac »

Zimná turistika má obrovské čaro: Toto sú najlepšie trasy pre túry na snežniciach

Zimná turistika má obrovské
2024-01-18 10:00:00

Nadšenci turistiky vedia, že tempo svojich výletov nemusia spomaľovať ani počas zimy. Možností je síce o čosi menej, ale vybrať sa dá. Skvelou možnosťou je tiež obuť snežnice, pomocou ktorých sa dostanete aj do ťažšie prístupného prostredia. Práve takéto skúmanie prírody v jej najdivokejšom prostredí bude pre vás obrovskou zábavou. viac »

Benátky spustili predaj vstupeniek pre jednodňových návštevníkov

Benátky spustili predaj vstupeniek
2024-01-18 09:00:00

V utorok sa začal predaj vstupeniek na jednodňovú návštevu Benátok. Ide o súčasť snahy obmedziť negatívne dôsledky masového turizmom v celosvetovo známom talianskom meste. TASR o tom informuje podľa správy agentúry AFP. viac »


Utorok, 16. apríl. 2024. Meniny má Dana, Danica.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa