Cestovanie po Európe

Slávne mesto z filmových trhákov vymiera: Nových obyvateľov láka aj na pivo zadarmo

25.11.2021 |

Východonemecký Görlitz býva považovaný za najkrajšie mesto v krajine a nakrúcalo sa tu viac oscarových filmov než kdekoľvek inde. To však zrejme ku šťastiu nestačí, a tak sa obyvatelia pomaly vytrácajú. Radnica láka nových na zaujímavé bonusy.

Viac článkov
Pythagorion, Samos

Grécky Samos – ideálna voľba na septembrovú dovolenku

02.09.2021 | 

Septembrová dovolenka môže byť výhodná z viacerých dôvodov. Deti sú už v škole, takže je v hoteloch pokojnejšia atmosféra, ceny sú trošku nižšie a navyše nie je ani tak horúco ako počas júla či augusta. Ideálnym miestom na takýto pobyt je napríklad grécky ostrov Samos. I v septembri je tam príjemne teplo a vy si užijete letné radovánky.

Valencia

Dovolenka dva v jednom: Najkrajšie španielske mestá pri mori nikdy nesklamú

11.08.2021 | 

More, pamiatky, obchody a zábava - to je ideálna dovolenka pre mnohých z nás. V typických rezortoch však často nemáte na výber z toľkých možností služieb. Preto istotne neodoláte nášmu tipu zo Španielska. Tam vám voľný čas popri leňošení na mestskej pláži vyplní aj veľa zaujímavých atrakcií a kultúrny program. Zaručene sa nebudete nudiť a zamilujete si takýto typ dovoleniek.

Görlitz

Slávne mesto z filmových trhákov vymiera: Nových obyvateľov láka aj na pivo zadarmo

25.11.2021 | 

Východonemecký Görlitz býva považovaný za najkrajšie mesto v krajine a nakrúcalo sa tu viac oscarových filmov než kdekoľvek inde. To však zrejme ku šťastiu nestačí, a tak sa obyvatelia pomaly vytrácajú. Radnica láka nových na zaujímavé bonusy.

Janov

Taliansky Janov dýcha atmosférou riviéry: Preslávil ho rodák Kolumbus aj obrovský prístav

22.11.2021 | 

V minulosti viaceré prímorské mestá súťažili o titul najlepšieho prístavu. V Taliansku v priebehu 10. storočia takto súperili Janov a Pisa, až sa víťazstvo podarilo uchmatnúť prvému menovanému. Odvtedy tam kotvili všetky nákladné lode a do celého regiónu sa dostali veľké príjmy. Janov začal prekvitať, čo sa odrazilo aj na nádherných stavbách v celom meste. Tie patria medzi jeho skvosty až dodnes, preto sú obľúbenou atrakciou medzi cestovateľmi.

Tintagel

Hrad Tintagel – nádherné miesto, kde sa vraj narodil kráľ Artuš

29.10.2021 | 

Cornwall patrí k najnavštevovanejším krajom v Anglicku. Medzi jeho hlavné atrakcie patrí aj hrad Tintagel. Táto šarmantne pôsobiaca zrúcanina sa preslávila aj tým, že sa tam podľa niektorých zdrojov narodil legendárny kráľ Artuš.

Sibiu

Živé ohne a rozprávkový vodopád: Spoznajte menej známe atrakcie v Rumunsku

28.10.2021 | 

Rumunsko je známe najmä vďaka Transylvánii a Bukurešti., turistom však toho ponúka omnoho viac. O niektorých atrakciách však nevedia ani domáci.

Doll House Slovenia

More a hory už zrejme nestačia: Slovinsko tento rok láka aj sexturistov

21.01.2020 | 

Slovinsko je nádherná krajina, v porovnaní so svojimi susedmi však v turistickej návštevnosti ťahá za kratší koniec. Možno sa to však zmení, v mestečku Sežana neďaleko Terstu totiž otvorili nevestinec so silikónovými prostitútkami. A o zákazníkov vraj núdzu nemá!

Moulin Rouge

Moulin Rouge oslavuje 130 rokov: FOTO Najslávnejší kabaret sveta preslávili odhalené nohy

09.10.2019 | 

Tak ako patrí k Parížu Eiffelova veža či múzeum Louvre, tak je jeho symbolom aj „červený mlyn“ Moulin Rouge, pôvodne nevestinec, neskôr koncertná sála, kde ženskú krásu, šarm a zvodnosť oslavujú už 130 rokov.

Výstava Modigliani - Revolúcia

Geniálny škandalista: Modiglianiho obrazy šokovali Paríž, dnes ich vystavujú vo Viedni

05.10.2021 | 

Pred sto rokmi jeho obrazy šokovali Paríž, dnes sa predávajú za milióny. Amedeo Modigliani (1884 – 1920), rodák z talianskeho Livorna, rovnako ako jeho rival Pablo Picasso, najčastejšie na svojich obrazoch zachytával tváre a telá svojich múz. Jeho najvýznamnejšie maľby predstavuje jedinečná výstava vo viedenskej Albertine pri príležitosti 100. výročia úmrtia umelca.

Nie je to iba

Zabudnite na prepchatý Louvre: Úžasné sú aj tieto francúzske múzeá a galérie

13.07.2021 | 

Je úplne pochopiteľné, že každý turista chce vo Francúzsku zažiť prehliadku v Louvri. Byť v kontakte s toľkými dielami výnimočných majstrov je neopísateľným zážitkom. No kvôli nemu by ste nemali zanedbávať ani ostatné múzeá či galérie v krajine, ktoré istotne stoja za vašu pozornosť.

Hrad Trakai, Litva

Hrad Trakai vznikol kvôli ženskému rozmaru, dnes patrí k top atrakciám Litvy

18.11.2021 | 

Hrad Trakai sa nachádza len 30 kilometrov od Vilniusu. Vznikol na nádhernom mieste uprostred jazera, vďaka čomu pôsobí, akoby sa na ňom vznášal. Teraz sa v ňom už nachádza múzeum, ktoré patrí medzi najnavštevovanejšie atrakcie v krajine.

Helsinská katedrála

Ozdobou fínskych Helsiniek sú aj kostoly: Táto pätica je naozaj výnimočná

14.11.2021 | 

Kombinácia prírody a majstrovského umenia šikovných architektov nám ponúka to najkrajšie zo sakrálnej tvorby, čo môžeme vidieť v metropole Fínska. Často sú to aj nové kostoly, ktoré vzdávajú úctu Bohu a svätcom a ukazujú nám, koľko talentu sa skrýva v niektorých majstroch.

Klzisko v Moskve

Najväčšie klzisko Európy otvorilo svoje brány: Naraz pojme takmer 5000 korčuliarov

03.12.2020 | 

Ku nám poriadna zima prichádza až v týchto dňoch, v Moskve však už dlhšie teploty klesajú pod nulu. A tak sa domáci dočkali aj jednej z najobľúbenejších zimných atrakcií. V areáli Výstaviska úspechov národného hospodárstva (VDNCh) otvorili najväčšie klzisko v Európe.

Oktoberfest

Oktoberfest oslavuje: Najväčšia ľudová slávnosť na svete má 210 rokov

13.10.2020 | 

Na prelome septembra a októbra mieria do Mníchova tradične milióny návštevníkov. Tento rok sa tak však nestalo, pretože v dôsledku pandémie koronavírusu museli organizátori festival piva zrušiť a tradičné "O' zapft is!" ("Narazené!") z úst mníchovského starostu Dietra Reitera nezaznelo. Pritom malo ísť o jubileum - v pondelok 12. októbra totiž uplynulo 210 rokov odvtedy, čo sa konal prvý ročník Oktoberfestu.

Trauttmansdorff

Prenádherná ozdoba Álp: Záhrady hradu Trauttmansdorff vyliečili aj Sissi

16.09.2020 | 

Taliansko sa opäť otvára turistom a snaží a ich nalákať nielen na overené atrakcie, ale aj na niektoré zaujímavosti, ktoré boli doteraz v ich tieni. Jednou z nich je nádherný hrad Trauttmansdorff v blízkosti Merana, ktorý sa preslávil najmä prostredníctvom záhrad. Tie sa pokladajú za najkrajšiu ukážu talianskeho záhradníctva a často ich nazývajú dokonalou oázou pokoja uprostred bláznivého sveta.

Národný park Nuuksio

TOP 7 prírodných zázrakov Fínska

05.01.2020 | 

Severské štáty nás asi nikdy neprestanú prekvapovať svojimi prírodnými krásami. Fínsko je známe ako krajina tisícich jazier, ale vo svojom talóne má oveľa viac podobných tromfov. Stačí zájsť len kúsok za Helsinki, aby ste mohli spoznávať jeho skryté krásy. Týchto sedem prírodných zázrakov vás presvedčí o tom, že by ste vašu najbližšiu cestu mali plánovať do týchto končín.

OBRAZOM Víťazný oblúk v Paríži zabalili do látky ako poctu umelcovi Christovi

Zahalený Víťazný oblúk v
25.09.2021

Víťazný oblúk v Paríži zahalili do striebristo-modrej trblietavej látky a previazali červeným lanom v rámci projektu s názvom "L'Arc de Triomphe, Wrapped". Autorom projektu je Christo, zosnulý americký umelec bulharského pôvodu, ktorý sa preslávil "balením" známych stavieb. viac »

Lichtenštajnsko – malá krajina s veľkým potenciálom

Hrad Vaduz
19.09.2021

Lichtenštajnsko patrí k najmenším krajinám v Európe. Napriek tomu vám dokáže ponúknuť veľa zaujímavých atrakcií, ktoré stoja za návštevu. Vďaka malej rozlohe ho môžete prejsť už počas jednej dovolenky. Vytvorte si plán, počas ktorého uvidíte prírodné zaujímavosti, ale aj historicky cenné miesta. viac »

Dovolenka v Madride: Naplánujte si aj poznávací výlet do okolitých miest

Toledo, Španielsko
11.09.2021

Hlavné mesto Španielska je nepochybne ideálnym miestom na krátky výlet, ale aj na dlhšiu dovolenku. Keď sa už nasýtite jeho krásy, možno budete mať chuť spoznať aj atrakcie v okolitých regiónoch. V tom prípade vám výborne pomôžu organizované tour, vďaka ktorým sa dostanete k tým najzaujímavejším pamiatkam. viac »

Michelinské reštaurácie v Chorvátsku - gastronomický orgazmus za mastné sumy

Hilton Rijeka Costabella Beach
10.09.2021

K dobrej dovolenke patrí nepochybne aj chutné jedlo. Azda aj to je dôvod, prečo sa Chorvátsko teší tak veľkej popularite. Hoci sa tam môžete fantasticky najesť prakticky v každej dedinke, prestížnou Michelinskou hviezdou sa môže chváliť len desať podnikov. viac »

Mostar – mesto, ktoré vo vás zanechá silné emócie

Mostar
09.09.2021

Po Sarajeve je Mostar druhým najznámejším mestom v Bosne a Hercegovine. V jeho okolí je nádherná príroda, dotvárajúca krásnu atmosféru stavieb, z ktorých niektoré sú zachované v pôvodnom osmanskom štýle. Pri prechádzke centrom sa do tohto miesta ihneď zamilujete. V jeho uliciach sú totiž zapísané príbehy, ktoré vo vás vyvolajú silné emócie. viac »


Sobota, 27. november. 2021. Meniny má Milan.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa