Cestovanie po Európe

Veľkolepý záver sezóny v Rakúsku: Skvelá lyžovačka a koncert Lennyho Kravitza úplne zadarmo

19.02.2019 |

Lyžiarska oblasť Silvretta Arena ponúka svojim hosťom až do začiatku mája výborné podmienky na 239 km zjazdoviek vo výške od 1.377 do 2.872 metrov, skvelý firn, zjazdy do údolia a rozmanitý terén pre freeriding. K tomu neodmysliteľne patrí veľa slnka, perfektná zábava après-ski a skvelá nálada na piatich veľkých open air podujatiach. To najnavštevovanejšie tento rok ovládne Lenny Kravitz.

Viac článkov
Madeira, Portugalsko

Madeira - jedna veľká rozkvitnutá záhrada

15.11.2018 | 

Súostrovie Madeira tvorí viacero ostrovov, obývané sú ale iba dva centrálne – Madeira a Porto Santo. Madeira je inšpiratívny raj pre všetkých milovníkov neporušenej prírody, o čom svedčia aj jej prívlastky. Ostrov večnej jari, oáza zelene, ostrov záhrad, vždyzelený ostrov...

Piran, Slovinsko

Slovinská riviéra - turistický raj, ktorý čaká na objavenie

17.09.2018 | 

Slovinsko nie je medzi turistami tak veľmi známe v súvislosti s prímorským turistickým ruchom. Mnoho ľudí ani netuší, že túto krajinu tiež obmýva Jadranské more a že sa tam nachádzajú očarujúce prímorské miesta a pekné pláže. Síce iba 43 kilometrov dlhý kúsok pobrežia ponúka nepreľudnenú malebnú slovinskú riviéru.

Tbilisi, Gruzínsko

Tbilisi – mesto, ktoré spája históriu Gruzínska s moderným svetom

12.02.2019 | 

Gruzínsko väčšinou vyhľadávajú cestovatelia, ktorí radi objavujú nepoznané kúty sveta. V nich môžu pozorovať typickú domácu kultúru a sledovať rozdiely a pestrosť rôznych národností. Ak aj nepatríte k týmto dobrodruhom, túto krajinu by ste istotne nemali obchádzať i kvôli hlavnému mestu Tbilisi. Nádherná metropola má priame letecké spojenie so Slovenskom a priam núka na spoznávanie všetky svoje tromfy.

Londýn, Anglicko

Vzrušujúca metropola Anglicka: TOP 10 atrakcií, ktoré by ste mali navštíviť v Londýne

04.02.2019 | 

Metropola Anglicka patrí z hľadiska poznávacích výletov k najnavštevovanejším mestám na svete. Rozmanitosť Londýna turistom umožňuje, aby sa tam stále vracali a spoznávali jeho ďalšie zaujímavosti. Do desiatky naj atrakcií preto patria vzácne pamiatky, ale aj moderné atrakcie.

Stanica metra Osokorky, Kyjev,

Kyjev má novú atrakciu: Stanica metra dostala originálnu podobu

06.02.2019 | 

Moskovské metro je po celom svete preslávené svojimi nádherne ozdobenými stanicami. To kyjevské bolo dlhodobo v jeho tieni, vďaka umelcom z celého sveta sa však nedávno situácia zmenila. Jednu z kyjevských staníc zmenili na nádhernú modernú galériu.

Dyrehavsbakken – najstarší zábavný

Najstarší zábavný park na svete - viac než len horské dráhy

05.02.2019 | 

Moderné zábavné parky vás oberú o slová najnovšími atrakciami, ktoré vás vezmú na adrenalínovú cestu do fantázie, ale ani jeden z nich vám neponúkne to, čo starší konkurenti. Neopakovateľnú atmosféru prvých pôvodných kolotočov a zábavných atrakcií však už nájdete len na pár miestach v Európe. Dánsky Dyrehavsbakken je najstarším stále funkčným zábavným parkom na svete a verte tomu, že vás aj po toľkých rokoch má stále čím prekvapiť.

Prvá kaviareň Starbucks v

V Taliansku otvorili prvú kaviareň Starbucks, ľudia stáli v radoch

10.09.2018 | 

Americká sieť kaviarní Starbucks má ambiciózny plán - chce dobyť "domov" espresa. Vo štvrtok totiž otvorila svoju prvú pobočku v Taliansku. Nadnárodná spoločnosť so sídlom v Seattli postavila svoju stratégiu na základoch talianskej "kávovej" kultúry - na malej šálke silnej čiernej kávy. V kaviarňach a baroch po celej krajine ročne naservíruje klientom až šesť miliárd šálok espresa ročne, informovala talianska federácia FIPE.

Sexturizmus na európsky spôsob:

Sexturizmus na európsky spôsob: Sem sa jazdí za uspokojením vášne najčastejšie

04.09.2018 | 

Sexturizmus nie je dnes ničím výnimočným a aj jeho počiatky sú oveľa staršie, ako by ste čakali. Veď prostitúcia sa nazýva aj najstarším remeslom a bola tu odjakživa. V minulosti sa však cesty za fyzickým uspokojením nenazývali turizmom, ale iba navštívením nevestincov a žien s ľahšími mravmi za účelom zábavy a uspokojenia túžob. Do popredia sa tento druh netradičného turizmu dostal až v ostatných desaťročiach, v západnej Európe samozrejme oveľa skôr ako v socialistických krajinách.

Múzeum 007 Elements v

Po stopách Jamesa Bonda: V Rakúsku otvorili vo výške 3040 metrov múzeum najslávnejšieho agenta

28.12.2018 | 

James Bond patrí k tým kultovým sériám, ktoré majú vo svete množstvo oddaných fanúšikov. Tieto filmy sa nakrúcali v rôznych krajinách a vždy na to vyberali veľmi zaujímavé lokality. Na jednom z týchto miest dnes stojí nové interaktívne múzeum, ktoré je venované legendárnemu tajnému agentovi.

Na snímke odhalená nová

Pri príležitosti storočnice narodenia Solženicyna otvorili v Moskve nové múzeum

27.12.2018 | 

V súvislosti s nedávnym 100. výročím narodenia Alexandra Solženicyna (1918-2008) otvorili v Moskve múzeum venované tomuto ruskému spisovateľovi a disidentovi, ktorého preslávil vo svete román o stalinských trestaneckých táboroch Súostrovie Gulag. Výstavné priestory vznikli v jeho niekdajšom byte, kde ho začiatkom 70. rokov zadržali, informovala tlačová agentúra DPA s odvolaním sa na ruské médiá.

Hrad Oberhofen, Švajčiarsko

Oberhofen – najkrajší stredoveký hrad v Alpách

27.01.2019 | 

Len 30 kilometrov od Bernu nájdete unikát švajčiarskej histórie. Hrad Oberhofen stojí priamo pri Thunskom jazere, vďaka čomu patrí medzi najfotografovanejšie pamiatky v krajine. Jeho história siaha do 13. storočia, ale táto oblasť bola osídlená podstatne skôr. Kedysi tam žili najmä rybári, ktorí tam našli veľmi dobrý spôsob obživy.

Westminsterské opátstvo, Londýn, Spojené

Symbol Londýna: 20 najzaujímavejších faktov o Westminsterskom opátstve

15.01.2019 | 

Westminsterské opátstvo patrí k najvýznamnejším pamiatkam v Londýne. Tento kráľovský chrám je miestom všetkých dôležitých udalostí v monarchii. Práve tam korunujú nových panovníkov, ktorí tam po smrti nachádzajú miesto posledného odpočinku. Denne ho navštívia tisíce turistov, ktorí so zatajeným dychom sledujú precíznu prácu architektov a stavebníkov.

Koncert v rakúskom Ischgli

Veľkolepý záver sezóny v Rakúsku: Skvelá lyžovačka a koncert Lennyho Kravitza úplne zadarmo

19.02.2019 | 

Lyžiarska oblasť Silvretta Arena ponúka svojim hosťom až do začiatku mája výborné podmienky na 239 km zjazdoviek vo výške od 1.377 do 2.872 metrov, skvelý firn, zjazdy do údolia a rozmanitý terén pre freeriding. K tomu neodmysliteľne patrí veľa slnka, perfektná zábava après-ski a skvelá nálada na piatich veľkých open air podujatiach. To najnavštevovanejšie tento rok ovládne Lenny Kravitz.

Karneval v talianskych Benátkach

OBRAZOM V Benátkach sa konal najslávnejší karneval v Európe

18.02.2019 | 

Carnevale di Venezia alebo Benátsky karneval je najslávnejším z európskych podujatí tohto druhu a každoročne priláka do mesta lagún mnoho turistov zo všetkých kútov sveta. Centrom diania je Námestie svätého Marka, ktoré najmä vo večerných hodinách ožíva rôznymi divadelnými predstaveniami. Konajú sa tam aj koncerty a inokedy takmer prázdne sály pompéznych palácov sú dejiskami večierkov a maškarných plesov.

Slony v pražskej ZOO

Skvelý úspech: Piata najlepšia ZOO sveta je u susedov

05.09.2018 | 

Pražskej zoo sa opäť podarilo uspieť v svetovej konkurencii. V rebríčku zoologických záhrad cestovateľského servera TripAdvisor sa umiestnila na piatom mieste, informoval server iDNES.cz.

Hrad Olavinlinna, Savonlinna, Fínsko

Ostrovné mesto Savonlinna – najkrajšia zastávka na potulkách Fínskom

26.07.2018 | 

Fínsko je ideálnou voľbou pre tých cestovateľov, ktorí milujú krásnu prírodu. V tom prípade si naplánujte dovolenku s viacerými zastávkami v tejto krásnej krajine. Savonlinna je nenápadné mestečko rozložené na niekoľkých ostrovoch, čo mu hneď pri privítaní dodáva na atraktívnosti.

Denné výlety z Paríža – najlepšia možnosť preskúmať sever Francúzska

Zámok Chambord, Francúzsko
20.01.2019

Nie každý cestovateľ je natoľko odvážny, aby na vlastnú päsť spoznal celú krajinu. Keď vás navyše od domácich delí jazyková bariéra, obavy sú ešte väčšie. Jednoduchým riešením problému sú ale denné poznávacie výlety, ktoré sa organizujú z väčších, ale aj menších miest. Aj z Paríža sa môžete pozrieť na mnoho krásnych miest, ktoré vám ukážu tunajší tour operátori. viac »

Symbol Londýna: 20 najzaujímavejších faktov o Westminsterskom opátstve

Westminsterské opátstvo, Londýn, Spojené
15.01.2019

Westminsterské opátstvo patrí k najvýznamnejším pamiatkam v Londýne. Tento kráľovský chrám je miestom všetkých dôležitých udalostí v monarchii. Práve tam korunujú nových panovníkov, ktorí tam po smrti nachádzajú miesto posledného odpočinku. Denne ho navštívia tisíce turistov, ktorí so zatajeným dychom sledujú precíznu prácu architektov a stavebníkov. viac »

Nová linka z Bratislavy – Eindhoven sa spája s futbalom, van Goghom aj firmou Philips

Eindhoven, Holandsko
14.01.2019

Slovensku pomaly pribúdajú ďalšie nové linky, ktoré nám umožňujú jednoduchšie cestovanie po Európe. Tentoraz Ryanair otvoril priame spojenie s holandským Eindhovenom, ktorý sa nachádza v blízkosti hraníc s Belgickom. Do Antverp sa dostanete po hodine a pol cesty vlakom, takže počas jedného výletu navštívite hneď dve zaujímavé miesta. viac »

Na návšteve Milána: 5 miest, ktoré nesmiete v mekke módy vynechať

Miláno, Taliansko
12.01.2019

Mesto módy na severe Talianska neláka len nákupných maniakov, ale aj návštevníkov bažiacich po turistických zaujímavostiach. K nim nepatria len nádherné historické pamiatky, ale aj slávny futbalový klub AC Miláno. viac »

Cádiz - španielska Andalúzia s omamnou vôňou Afriky

Cádiz, Španielsko
09.01.2019

Patrí Španielsko medzi vaše obľúbené destinácie? Ponúkame vám ďalší tip, kam sa môžete vybrať na dovolenku. Cádiz sa nachádza na juhu krajiny, má veľký prístav a pútavú históriu. Pohodlne sa tam dostanete zo Sevilly, odkiaľ tam jazdí priamy vlak. Blízko to máte aj do Gibraltáru a Malagy, takže si opäť môžete vymyslieť ďalší skvelý výlet. viac »


Streda, 20. február. 2019. Meniny má Lívia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa