Cestovanie po Európe

Inpširácia na letnú dovolenku: 7 najkrajších pláži v Čiernej Hore

28.05.2021 |

Čierna Hora sa stáva čoraz populárnejšou destináciou pre letné dovolenky. Ak zaujala aj vás, pri rozhodovaní o konkrétnej lokalite vám určite pomôže náš manuál s tými najkrajšími plážami v tejto krajine.

Viac článkov
Gdyňa

More v poľskom prevedení: Zaleťte si na dovolenku do Gdyne

01.06.2021 | 

Slovákov to väčšinou ťahá na dovolenku k moru do južnej časti Európy. No svoje čaro má aj oddych na severe, kde nájdete krásne mieste v Nemecku, Dánsku, Švédsku, ale aj Poľsku. Pri vychytenom Gdaňsku, kam sa pohodlne dostanete letecky, sa nachádza nádherné mesto Gdyňa, ktoré má okrem oddychu na pobreží v zálohe aj niekoľko zaujímavých tipov na miestne atrakcie.

Pláž Jaz, Čierna Hora

Inpširácia na letnú dovolenku: 7 najkrajších pláži v Čiernej Hore

28.05.2021 | 

Čierna Hora sa stáva čoraz populárnejšou destináciou pre letné dovolenky. Ak zaujala aj vás, pri rozhodovaní o konkrétnej lokalite vám určite pomôže náš manuál s tými najkrajšími plážami v tejto krajine.

Trogir, Chorvátsko

Trogir – chorvátska verzia Benátok

24.05.2021 | 

Neďaleko Splitu sa nachádza jedno z najkrajších chorvátskych miest Trogir. Jeho historické centrum sa rozprestiera na malom ostrove medzi pevninou a väčším ostrovom Čiovo. Celá táto jeho časť je zapísaná medzi chránené lokality UNESCO. Kvôli jeho atmosfére, ale aj nádhernej architektúre prezývajú Trogir chorvátske alebo malé Benátky.

Mechelen - najpodceňovanejšie mesto

Mechelen - najpodceňovanejšie mesto v Belgicku s tragickou minulosťou

17.05.2021 | 

K belgickým turistickým magnetom patria najmä mestá ako Brusel, Gent alebo Bruggy. No podľa domácich sa neprávom zabúda aj na Mechelen, ktorý sa nachádza vo flámskej časti. Ten sa môže pochváliť nádhernými historickými budovami, ale aj živou umeleckou scénou, ktorá zabezpečuje bohatý kultúrny život. Ak máte radi prírodu, môžete sa zase vyberať na vychádzky po celom okolí.

Liparské ostrovy

Liparské ostrovy – čarovné miesto, kde sa sopky ukrývajú pod vodou

26.05.2021 | 

Tak trochu nebezpečná krása je pre cestovateľov tá najlákavejšia. Taliansko je známe kvôli niekoľkým sopkám, z nich najviac pozornosti pútajú Etna a Vezuv. Vulkanickou činnosťou však vznikli aj Liparské ostrovy, ktoré prinášajú jednu jedinečnosť - tunajšie sopky sa totiž nachádzajú aj pod morskou hladinou. Turistom však súostrovie ponúka veľa zaujímavého tiež nad ňou.

Base Camp

V Londýne vyrastá nový zábavný park: Milovníci dinosaurov sa z neho zbláznia

10.05.2021 | 

Cesta do praveku nebola nikdy vzrušujúcejšia. Briti predstavili nový zábavný park, ktorý má byť odpoveďou na Disney parky. Sľubuje obrovské množstvo zábavy, no aj špeciálnu novinku, akú nikde inde nenájdete. Jedna celá časť bude totiž venovaná dinosaurom, a tak je už teraz jasné, že by si ich malí i veľkí fanúšikovia mali začať plánovať cestu do Londýna.

Doll House Slovenia

More a hory už zrejme nestačia: Slovinsko tento rok láka aj sexturistov

21.01.2020 | 

Slovinsko je nádherná krajina, v porovnaní so svojimi susedmi však v turistickej návštevnosti ťahá za kratší koniec. Možno sa to však zmení, v mestečku Sežana neďaleko Terstu totiž otvorili nevestinec so silikónovými prostitútkami. A o zákazníkov vraj núdzu nemá!

Moulin Rouge

Moulin Rouge oslavuje 130 rokov: FOTO Najslávnejší kabaret sveta preslávili odhalené nohy

09.10.2019 | 

Tak ako patrí k Parížu Eiffelova veža či múzeum Louvre, tak je jeho symbolom aj „červený mlyn“ Moulin Rouge, pôvodne nevestinec, neskôr koncertná sála, kde ženskú krásu, šarm a zvodnosť oslavujú už 130 rokov.

Vila Mon Repos na

Vila Mon Repos na Korfu: V rodnom dome princa Philipa bývala aj Sissi

20.04.2021 | 

Cez víkend sa uskutočnila posledná rozlúčka so zosnulým princom Philipom, manželom britskej kráľovnej Alžbety II. Bol najdlhšie slúžiacim životným partnerom britského panovníka v dejinách, pochádzal však z Grécka, kde môžete navštíviť jeho rodný dom.

Exponát z Múzea voskových

Madame Tussaud začínala s popravenými politikmi, dnes jej meno pozná každý

19.04.2021 | 

Francúzska Marie Tussaudová sa do histórie umenia zapísala ako zakladateľka britského Múzea voskových figurín Madame Tussauds v Londýne. Tento rok uplynie 260 rokov od jej narodenia.

Hrad Pandeli, Leros

Netradičný pohľad na obľúbenú destináciu: Spoznajte najvzácnejšie hrady a zrúcaniny Grécka

02.05.2021 | 

V súvislosti s históriou Grécka zvyčajne nepremýšľame o ich tradičných hradoch a zámkoch. Väčšinou sa sústredíme na stavby spojené s antickými dejinami, ktoré sú pre nás dostatočne lákavé i kvôli ich tajomstvám, ktoré nám postupne vydávajú. Dnes ich pri našich potulkách po tejto krajine vynecháme a pozrieme sa práve na sídla bývalých panovníkov, ktorí žili v týchto končinách.

Zámok Eltham v Londýne

Londýnsky Eltham - palác, kde žúrovali politici i umelci

21.03.2021 | 

Britská monarchia vlastní mnoho vzácnych pamiatok, ktoré boli v minulosti obydliami panovníkov. Zatiaľ čo niektoré z nich ako napríklad Buckinghamský palác alebo hrad Balmoral v Škótsku využíva kráľovská rodina až dodnes, z iných sa stali obľúbené pamiatky s pútavou históriou. Jednou z nich je aj londýnsky palác Eltham, ku ktorému patrí aj nádherná rozsiahla záhrada.

Klzisko v Moskve

Najväčšie klzisko Európy otvorilo svoje brány: Naraz pojme takmer 5000 korčuliarov

03.12.2020 | 

Ku nám poriadna zima prichádza až v týchto dňoch, v Moskve však už dlhšie teploty klesajú pod nulu. A tak sa domáci dočkali aj jednej z najobľúbenejších zimných atrakcií. V areáli Výstaviska úspechov národného hospodárstva (VDNCh) otvorili najväčšie klzisko v Európe.

Oktoberfest

Oktoberfest oslavuje: Najväčšia ľudová slávnosť na svete má 210 rokov

13.10.2020 | 

Na prelome septembra a októbra mieria do Mníchova tradične milióny návštevníkov. Tento rok sa tak však nestalo, pretože v dôsledku pandémie koronavírusu museli organizátori festival piva zrušiť a tradičné "O' zapft is!" ("Narazené!") z úst mníchovského starostu Dietra Reitera nezaznelo. Pritom malo ísť o jubileum - v pondelok 12. októbra totiž uplynulo 210 rokov odvtedy, čo sa konal prvý ročník Oktoberfestu.

Trauttmansdorff

Prenádherná ozdoba Álp: Záhrady hradu Trauttmansdorff vyliečili aj Sissi

16.09.2020 | 

Taliansko sa opäť otvára turistom a snaží a ich nalákať nielen na overené atrakcie, ale aj na niektoré zaujímavosti, ktoré boli doteraz v ich tieni. Jednou z nich je nádherný hrad Trauttmansdorff v blízkosti Merana, ktorý sa preslávil najmä prostredníctvom záhrad. Tie sa pokladajú za najkrajšiu ukážu talianskeho záhradníctva a často ich nazývajú dokonalou oázou pokoja uprostred bláznivého sveta.

Národný park Nuuksio

TOP 7 prírodných zázrakov Fínska

05.01.2020 | 

Severské štáty nás asi nikdy neprestanú prekvapovať svojimi prírodnými krásami. Fínsko je známe ako krajina tisícich jazier, ale vo svojom talóne má oveľa viac podobných tromfov. Stačí zájsť len kúsok za Helsinki, aby ste mohli spoznávať jeho skryté krásy. Týchto sedem prírodných zázrakov vás presvedčí o tom, že by ste vašu najbližšiu cestu mali plánovať do týchto končín.

Aragónsko patrí k najkrajším regiónom Španielska: Týchto 7 miest vás presvedčí

Aragónsko patrí k najkrajším
11.04.2021

Medzi Barcelonou a Madridom sa nachádza ďalší nádherný región Španielska. Aragónsko dostalo svoje pomenovanie podľa bývalého grófstva, ktoré sa tam rozprestieralo v 9. storočí. Známe je vďaka nádherným mestám ako Zaragoza a taktiež krásnym prírodným oblastiam ako Pyreneje, ktoré sa rozprestierajú na hraniciach s Francúzskom. viac »

Malebný hrad Cochem: Preneste sa do stredoveku a užite si z doby temna to najlepšie

Hrad Cochem
09.04.2021

Nemecko je domovom mnohých zaujímavých hradov a zámkov. Tunajšia šľachta patrila v Európe k tej najbohatšej, preto si vytvárala príbytky, ktoré nám poskytujú obraz o ich živote ešte aj dnes. Cochem nad riekou Mosela ponúka návštevníkom ešte čosi navyše - pravidelné štvorhodinové večere, počas ktorých sa na chvíľu ocitnete v stredoveku. viac »

Múzeum Louvre sprístupnilo online databázu svojich zbierok

Koronavírus vyhnal ľudí aj
07.04.2021

Parížske múzeum Louvre oznámilo, že pre záujemcov zadarmo sprístupnilo online celú svoju zbierku obsahujúcu takmer 500.000 umeleckých diel. Informovala o tom agentúra AFP. viac »

Holandsko nie sú len mlyny: Týchto 7 menej známych atrakcií vás absolútne očarí

Marken
23.03.2021

O najväčšej atrakcii Holandska niet žiadnych pochýb. Je ňou nepochybne Amsterdam, ktorý vás pritiahne svojou neopakovateľnou atmosférou. No keď si naplánujete dlhšiu dovolenku v tejto krajine, podarí sa vám odhaliť aj iné skryté poklady. My vám umožníme spoznať sedem z nich, kvôli ktorým dáte Holandsko na jednu z predných priečok vašich dovolenkových plánov. viac »

Londýnsky Eltham - palác, kde žúrovali politici i umelci

Zámok Eltham v Londýne
21.03.2021

Britská monarchia vlastní mnoho vzácnych pamiatok, ktoré boli v minulosti obydliami panovníkov. Zatiaľ čo niektoré z nich ako napríklad Buckinghamský palác alebo hrad Balmoral v Škótsku využíva kráľovská rodina až dodnes, z iných sa stali obľúbené pamiatky s pútavou históriou. Jednou z nich je aj londýnsky palác Eltham, ku ktorému patrí aj nádherná rozsiahla záhrada. viac »


Sobota, 12. jún. 2021. Meniny má Zlatko.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa