Cestovanie po Európe

Dovolenka na Cypre: Larnaka je jednou z najlepších možností

24.04.2019 |

Cyprus sa v ostatných dvoch rokoch stal medzi slovenskými cestovateľmi veľkým dovolenkovým hitom. Ponúka nové nepoznané miesta, nádherné pláže s priezračnou vodou, vynikajúce služby podobné tým v Turecku a k tomu ešte aj zaujímavú kultúru s viacerými vzácnymi pamiatkami. Jeden z väčších rezortov sa nachádza v Larnake, kam bude od júna lietať priama linka z Bratislavy.

Viac článkov
Port de Soller, Malorka

Tri dni na Malorke: Naplánujte si krátky výlet na slávny španielsky ostrov

27.03.2019 | 

Malorka sa stala pre Slovákov počas minulej sezóny absolútnym hitom. Letecké spoločnosti ponúkali z Viedne mimoriadne lacné letenky, ktoré boli ideálne najmä na kratšie trojdňové pobyty. Spiatočnú cestu ste si v akcii aj v hlavnej sezóne mohli kúpiť za dve až dvadsať eur. Počas tohto výletu dostanete všetko, čo chcete od letnej dovolenky – oddych na pláži, pekné pamiatky a vynikajúce jedlo.

Turecko

Čas plánovať svoje leto snov: Kompletný manuál pre dovolenku na Tureckej riviére

26.03.2019 | 

Pojmom Turecká riviéra označujeme pás stredomorského pobrežia na juhu Turecka. V ostatných rokoch práve toto územie láka množstvo turistov, ktorí vyžadujú luxus ako v bavlnke a nechávajú sa radi hýčkať. Mnoho z nich sem jazdí iba kvôli drahým a vkusným 5-hviezdičkovým hotelom, ktorých je tu skutočne neúrekom a lemujú celý úzky pás pobrežia. Tie však nie sú jediným lákadlom riviéry.

Larnaka, Cyprus

Dovolenka na Cypre: Larnaka je jednou z najlepších možností

24.04.2019 | 

Cyprus sa v ostatných dvoch rokoch stal medzi slovenskými cestovateľmi veľkým dovolenkovým hitom. Ponúka nové nepoznané miesta, nádherné pláže s priezračnou vodou, vynikajúce služby podobné tým v Turecku a k tomu ešte aj zaujímavú kultúru s viacerými vzácnymi pamiatkami. Jeden z väčších rezortov sa nachádza v Larnake, kam bude od júna lietať priama linka z Bratislavy.

Španielske Bilbao

Bilbao – najväčšie mesto Baskicka

23.04.2019 | 

Pobrežné mesto Bilbao na severe Španielska patrí k významným historickým oblastiam. Jeho dejiny siahajú do začiatku 14. storočia, ale tento región bol osídlený už v 3. storočí pred Kristom. Zo Slovenska sa tam najľahšie dostanete letecky cez Viedeň. Jeho návštevu môžete spojiť s krátkym výletom do Ovieda, ktoré je vzdialené tri hodiny smerom na západ alebo do francúzskych Lúrd, ktoré sa nachádzajú taktiež tri hodiny, ale smerom na východ.

Holandsko je vskutku nádherné:

Holandsko je vskutku nádherné: Toto sú jeho skryté poklady

19.04.2019 | 

Plán dovolenky alebo výletu v zahraničí väčšinou robíme podľa najväčších atrakcií v tejto destinácii. Niekedy sa však zameriavame na komerčne úspešné zaujímavosti a popritom prehliadame tie najväčšie krásy danej krajiny. Dobrým príkladom je Holandsko, ktoré ukrýva množstvo podceňovaných a neodhalených pokladov.

Chatsworth House, Derbyshire

Dovolenka v Anglicku a Škótsku inak: Navštívte obľúbené filmové miesta

10.04.2019 | 

Anglicko a Škótsko sa môžu pochváliť nádhernou prírodou a historickými stavbami, ktoré sú jasnou voľbou členov filmových štábov. Váš výlet v týchto končinách si môžete naplánovať tak, aby ste sa postupne prešli po viacerých lokalitách, kde sa nakrúcali vaše obľúbené filmy. Na svoje si prídu všetci, či už preferujete seriály, fantasy, životopisy alebo romantiku.

Prvá kaviareň Starbucks v

V Taliansku otvorili prvú kaviareň Starbucks, ľudia stáli v radoch

10.09.2018 | 

Americká sieť kaviarní Starbucks má ambiciózny plán - chce dobyť "domov" espresa. Vo štvrtok totiž otvorila svoju prvú pobočku v Taliansku. Nadnárodná spoločnosť so sídlom v Seattli postavila svoju stratégiu na základoch talianskej "kávovej" kultúry - na malej šálke silnej čiernej kávy. V kaviarňach a baroch po celej krajine ročne naservíruje klientom až šesť miliárd šálok espresa ročne, informovala talianska federácia FIPE.

Sexturizmus na európsky spôsob:

Sexturizmus na európsky spôsob: Sem sa jazdí za uspokojením vášne najčastejšie

04.09.2018 | 

Sexturizmus nie je dnes ničím výnimočným a aj jeho počiatky sú oveľa staršie, ako by ste čakali. Veď prostitúcia sa nazýva aj najstarším remeslom a bola tu odjakživa. V minulosti sa však cesty za fyzickým uspokojením nenazývali turizmom, ale iba navštívením nevestincov a žien s ľahšími mravmi za účelom zábavy a uspokojenia túžob. Do popredia sa tento druh netradičného turizmu dostal až v ostatných desaťročiach, v západnej Európe samozrejme oveľa skôr ako v socialistických krajinách.

Pri gréckom ostrove Alonnisos

V Grécku sprístupnia rekreačným potápačom prvý antický vrak

11.04.2019 | 

Pri gréckom ostrove Alonnisos sprístupnia rekreačným potápačom vrak veľkej nákladnej lode z čias antiky, ktorá výrazným spôsobom zmenila pohľad archeológov na staviteľstvo lodí v danom období. Ide o prvý verejne sprístupnený antický vrak v Grécku, píše agentúra AP.

Galéria Poliankovo v Tatranskej

V Tatrách otvorili novú galériu: V strednej Európe nemá obdoby

04.03.2019 | 

V Tatranskej Polianke vo Vysokých Tatrách otvárajú novú digitálnu galériu, ktorá je v strednej Európe unikátom. Autormi myšlienky sú Marián Bizub a Marián Aštáry, ktorí stoja aj za projektom Tricklandia v Starom Smokovci. Ročne ju navštívi približne 100.000 ľudí.

Katedrála Notre-Dame v Paríži

Adieu, Notre-Dame: Takto si budú turisti pamätať dominantu Paríža v plnej kráse

16.04.2019 | 

Katedrálu Notre-Dame v Paríži zasiahol 15. apríla podvečer ničivý požiar a jej budúcnosť je momentálne neistá. Francúzsky prezident hovorí o znovuvybudovaní zničených častí, je však otázne, či s takýmto riešením budú súhlasiť aj pamiatkári. Je možné, že vzácna stavba zostane v takom stave, v akom ju zanechala živelná pohroma a jej zničené časti budú návštevníkom pripomínať už len výstavné exponáty, modely či videoprezentácie. Milióny ľudí z celého sveta si ju však budú navždy pamätať v jej dokonalej podobe z minulosti.

Najkrajšie antické pamiatky

Staroveký Rím či Grécko na vlastnej koži: 7 najlepších miest s antickými pamiatkami

27.03.2019 | 

Antická architektúra sa považuje za základ, z ktorého vychádzalo viacero umeleckých smerov. Svoj vrchol dosahovala približne v období od 11. storočia pr. Kr. po 6. storočie nášho letopočtu, do ktorého spadajú tie najkrajšie diela gréckeho a rímskeho staviteľstva. Tie dodnes zdobia viacero krajín Európy.

Dovolenka ako veľký žúr:

Dovolenka ako veľký žúr: 6 miest, kde to v lete najviac žije

03.04.2019 | 

Nechcete celé leto presedieť doma a túžite navštíviť miesta, kde to bude skutočne žiť? Baví vás žiť naplno a chcete svoju dovolenku prežiť ako nikdy nekončiacu párty? Potom ste na správnej adrese - toto sú vychytené „párty“ destinácie, ktoré sú veľmi rušné a ako stvorené pre mladé dvojice či jednotlivcov.

Koncert v rakúskom Ischgli

Veľkolepý záver sezóny v Rakúsku: Skvelá lyžovačka a koncert Lennyho Kravitza úplne zadarmo

19.02.2019 | 

Lyžiarska oblasť Silvretta Arena ponúka svojim hosťom až do začiatku mája výborné podmienky na 239 km zjazdoviek vo výške od 1.377 do 2.872 metrov, skvelý firn, zjazdy do údolia a rozmanitý terén pre freeriding. K tomu neodmysliteľne patrí veľa slnka, perfektná zábava après-ski a skvelá nálada na piatich veľkých open air podujatiach. To najnavštevovanejšie tento rok ovládne Lenny Kravitz.

Slony v pražskej ZOO

Skvelý úspech: Piata najlepšia ZOO sveta je u susedov

05.09.2018 | 

Pražskej zoo sa opäť podarilo uspieť v svetovej konkurencii. V rebríčku zoologických záhrad cestovateľského servera TripAdvisor sa umiestnila na piatom mieste, informoval server iDNES.cz.

Hrad Olavinlinna, Savonlinna, Fínsko

Ostrovné mesto Savonlinna – najkrajšia zastávka na potulkách Fínskom

26.07.2018 | 

Fínsko je ideálnou voľbou pre tých cestovateľov, ktorí milujú krásnu prírodu. V tom prípade si naplánujte dovolenku s viacerými zastávkami v tejto krásnej krajine. Savonlinna je nenápadné mestečko rozložené na niekoľkých ostrovoch, čo mu hneď pri privítaní dodáva na atraktívnosti.

Bazilej – mesto troch krajín

Centrálne námestie a radnica,
14.03.2019

Už pri príchode na letisko v Bazilej dostanete jedinečnú možnosť. Sami sa môžete rozhodnúť, v ktorej krajine oficiálne vystúpite. Môžete prejsť cez pomyselnú nemeckú, švajčiarsku alebo francúzsku hranicu. Toto mesto sa totiž nachádza na území, ktoré spája všetky tieto krajiny. viac »

Nešťastná láska, čerti aj duchovia: Ukrajinské hrady skrývajú zaujímavé legendy

Ruiny hradu Kremenec, Ukrajina
11.03.2019

Počas návštev hradov a zámkov návštevníci neočakávajú len prehliadku historického nábytku a pohľad na prepych, ktorý si kedysi dožičili ich obyvatelia. Najzaujímavejší moment prichádza vtedy, keď sprievodca vytiahne zo zásoby nejakú zaujímavú historku. Práve tá im pridáva na atraktívnosti a priláka tam ďalších zvedavcov. Ukrajinské hrady vám aj v tomto smere majú čo ponúknuť. viac »

Luxembursko – malá krajina s veľkým bohatstvom

Luxemburg, Luxembursko
07.03.2019

Počtom obyvateľov patrí Luxembursko k najmenším krajinám Európskej únie. Trvalý pobyt tam má len niečo vyše pol milióna ľudí, ale populácia sa čoraz viac rozrastá o turistov, ktorí tam hľadajú nové pracovné príležitosti. Rozlohou neveľká konštitučná monarchia ponúka aj množstvo zaujímavostí na využitie voľného času. Vo Viedni stačí nasadnúť do lietadla a už o necelé dve hodiny ste vo vašej vybranej destinácii. viac »

Tajomná Sagrada Familia: 20 zaujímavých faktov o najslávnejšej stavbe Španielska

Sagrada Familia v Barcelone
05.03.2019

Výstavba Sagrady Familie sa začala v roku 1882. Odvtedy okolo nej stihli vybudovať celé štvrte s novými obydliami, ale tento kostol stále nie je hotový. Z nášho pohľadu sa to niekedy zdá ako nekonečná stavba. No stačí si spomenúť na iné chrámy s podobne bohatou výzdobou a to, koľko rokov potrebovali na definitívne dokončenie. viac »

Kultúra, história aj nočný život: Týchto 11 nemeckých miest vás dostane

Námestie Schlossplatz v Stuttgarte.
05.03.2019

Najväčšie a najpopulárnejšie mestá v Nemecku priťahujú každý rok milióny návštevníkov z celého sveta a nemali by uniknúť ani našej pozornosti. Všetci od obchodných cestujúcich či kultúrnych nadšencov až po milovníkov nákupov a párty tu nájdu presne to, čo hľadajú. Presvedčte sa sami! viac »


Streda, 24. apríl. 2019. Meniny má Juraj.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa