Cestovanie po Európe

Netradičné vianočné trhy: Navštívte talianske Merano

07.12.2018 |

Pri voľbe návštevy vianočných trhov väčšinou zvažujeme typicky zimné krajiny. No tieto udalosti môžu mať krásnu atmosféru aj v letných destináciách. Advent v Merane patrí medzi veľmi populárne udalosti a spojiť ho môžete aj s návštevou miest Trento či Bolzano, alebo sa cestou domov zastaviť v rakúskom Innsbrucku.

Viac článkov
Madeira, Portugalsko

Madeira - jedna veľká rozkvitnutá záhrada

15.11.2018 | 

Súostrovie Madeira tvorí viacero ostrovov, obývané sú ale iba dva centrálne – Madeira a Porto Santo. Madeira je inšpiratívny raj pre všetkých milovníkov neporušenej prírody, o čom svedčia aj jej prívlastky. Ostrov večnej jari, oáza zelene, ostrov záhrad, vždyzelený ostrov...

Piran, Slovinsko

Slovinská riviéra - turistický raj, ktorý čaká na objavenie

17.09.2018 | 

Slovinsko nie je medzi turistami tak veľmi známe v súvislosti s prímorským turistickým ruchom. Mnoho ľudí ani netuší, že túto krajinu tiež obmýva Jadranské more a že sa tam nachádzajú očarujúce prímorské miesta a pekné pláže. Síce iba 43 kilometrov dlhý kúsok pobrežia ponúka nepreľudnenú malebnú slovinskú riviéru.

Girona, Španielsko

Girona – pokojný únik z rušnej Barcelony

05.12.2018 | 

Počas cesty z Bratislavy do Barcelony sa dostanete najprv na menšie letisko pri Girone. Väčšina cestujúcich čo najskôr nasadne do autobusu a namieri si to rovno do najdôležitejšieho mesta Katalánska. Nabudúce ale urobte vo svojom programe zmenu a predĺžte si vašu dovolenku o pár dní, aby ste mohli navštíviť aj samotnú Gironu.

Ľvov, Ukrajina

Nová destinácia WizzAiru – Ľvov a jeho nepoznané krásy

23.11.2018 | 

Ukrajina sa pomaly otvára aj cestovateľskému svetu a linky pôvodne určené najmä Ukrajincom cestujúcim za prácou do západných krajín využíva aj čoraz viac zvedavcov. WizzAir otvára od konca októbra ďalšie letecké spojenie, ktoré spojí naše hlavné mesto s Ľvovom.

Nová oceľová kupola v

Černobyľ sa stáva centrom turizmu: Desivé FOTO z miesta obrovskej tragédie

30.11.2018 | 

Akoby ho už sám názov predurčoval k trpkému osudu. 26. apríla 1986 sa v atómovej elektrárni v Černobyle stala najhoršia havária v histórii jadrovej energetiky. V priebehu testu nového bezpečnostného systému došlo k prehriatiu a následnej explózii reaktora a do vzduchu sa uvoľnil rádioaktívny mrak. Nešťastnú udalosť pripomína na Ukrajine aj po 32 rokoch od tragédie mnoho miest. A tie lákajú čoraz viac turistov.

Interlaken, Švajčiarsko

Interlaken – švajčiarska príroda v tom najlepšom podaní

16.11.2018 | 

Švajčiarsky turizmus ťaží hlavne z nádhernej prírody, ktorá je pre túto krajinu pýchou. Oblasť Berner Oberland je súčasťou kantónu Bern. Nájdete tam všetko, čo očakávate od dovolenky v týchto končinách. Jazero, hory, nádhernú prírodu, ale aj kúsok histórie. Centrom tejto časti je mesto Interlaken, z ktorého môžete podnikať výlety do okolia.

Prvá kaviareň Starbucks v

V Taliansku otvorili prvú kaviareň Starbucks, ľudia stáli v radoch

10.09.2018 | 

Americká sieť kaviarní Starbucks má ambiciózny plán - chce dobyť "domov" espresa. Vo štvrtok totiž otvorila svoju prvú pobočku v Taliansku. Nadnárodná spoločnosť so sídlom v Seattli postavila svoju stratégiu na základoch talianskej "kávovej" kultúry - na malej šálke silnej čiernej kávy. V kaviarňach a baroch po celej krajine ročne naservíruje klientom až šesť miliárd šálok espresa ročne, informovala talianska federácia FIPE.

Sexturizmus na európsky spôsob:

Sexturizmus na európsky spôsob: Sem sa jazdí za uspokojením vášne najčastejšie

04.09.2018 | 

Sexturizmus nie je dnes ničím výnimočným a aj jeho počiatky sú oveľa staršie, ako by ste čakali. Veď prostitúcia sa nazýva aj najstarším remeslom a bola tu odjakživa. V minulosti sa však cesty za fyzickým uspokojením nenazývali turizmom, ale iba navštívením nevestincov a žien s ľahšími mravmi za účelom zábavy a uspokojenia túžob. Do popredia sa tento druh netradičného turizmu dostal až v ostatných desaťročiach, v západnej Európe samozrejme oveľa skôr ako v socialistických krajinách.

Dom Anny Frankovej

V Amsterdame vynovili dom Anny Frankovej, bude mládeži lepšie rozprávať jej príbeh

26.11.2018 | 

Múzeum postavené okolo tajnej zadnej prístavby domu, stojaceho na brehu kanála v holandskom Amsterdame, kde sa pred nacistami počas druhej svetovej vojny ukrývala tínedžerka Anna Franková, zrenovovali. Teraz bude múzeum lepšie podávať tragický príbeh nemeckej židovskej pisateľky denníka tým návštevníkom novej generácie, ktorí možno málo vedia o hrôzach holokaustu.

Odvážny Amsterdam: 5 múzeí,

Odvážny Amsterdam: 5 múzeí, ktoré vás šokujú

17.09.2018 | 

Amsterdam patrí k najstarobylejším mestám v Európe, kde už oddávna prekvital obchod aj umenie. Typické sú preňho kanály lemované úzkymi starými domami a podobne ako pre celé Holandsko aj lahodné syry, farebné lány tulipánov či mlyny. Napriek tomu sa pri jeho názve mnohým ľuďom v mysli vybavia úplne iné veci – napríklad sex a marihuana. Amsterdam je totiž už dávno povestný svojou tolerantnosťou a aj preto práve tu nájdeme múzeá, aké by sme inde hľadali len márne.

Opátstvo Whitby

Symbol Anglicka v plnej paráde: Toto sú najkrajšie opátstva Albionu

02.12.2018 | 

Anglicko je vynikajúcou dovolenkovou destináciou pre všetkých milovníkov histórie. V každej menšej obci nájdete nejakú zaujímavosť, ktorá vám priblíži dejiny tejto krajiny. Okrem nádherných zámkov a hradov patria k najväčším atrakciám krajiny aj opátstva, ktoré svojou veľkoleposťou smelo konkurovali niektorým palácom.

Cintorín Père-Lachaise, Paríž, Francúzsko

Cintorín, kde treba mapu: Na Père-Lachaise odpočívajú najslávnejšie osobnosti Európy

01.11.2018 | 

Cintoríny obvykle nepatria k obvyklým turistickým zastávkam, parížsky Père-Lachaise je však výnimkou, ktorá potvrdzuje pravidlo. Popri Eiffelovej veži, katedrále Notre-Dame či slávnom múzeu Louvre ho každoročne navštívi vyše jeden a pol milióna ľudí. A nejeden zatúži odpočívať raz navždy práve na tomto výnimočnom mieste po boku toľkých slávnych ľudí.

Vianoce v Merane, Taliansko

Netradičné vianočné trhy: Navštívte talianske Merano

07.12.2018 | 

Pri voľbe návštevy vianočných trhov väčšinou zvažujeme typicky zimné krajiny. No tieto udalosti môžu mať krásnu atmosféru aj v letných destináciách. Advent v Merane patrí medzi veľmi populárne udalosti a spojiť ho môžete aj s návštevou miest Trento či Bolzano, alebo sa cestou domov zastaviť v rakúskom Innsbrucku.

Vianočná atmosféra v Prahe

Advent u susedov: Veľký prehľad vianočných trhov v okolitých krajinách

04.12.2018 | 

Sviatočnú atmosféru umocňujú rôzne zvyky a tradície, ktoré sa nám s nimi spájajú. Obdobie pred Vianocami si už nevieme predstaviť bez toho, aby sme s priateľmi zašli na vianočné trhy a porozprávali sa pri pohári vareného vína a iných pochúťkach. Často sme si ich zvykli spájať s celodennými výletmi alebo víkendovými pobytmi v zahraničí, čím sme získali ďalší dôvod na plánovanie zimnej dovolenky.

Slony v pražskej ZOO

Skvelý úspech: Piata najlepšia ZOO sveta je u susedov

05.09.2018 | 

Pražskej zoo sa opäť podarilo uspieť v svetovej konkurencii. V rebríčku zoologických záhrad cestovateľského servera TripAdvisor sa umiestnila na piatom mieste, informoval server iDNES.cz.

Hrad Olavinlinna, Savonlinna, Fínsko

Ostrovné mesto Savonlinna – najkrajšia zastávka na potulkách Fínskom

26.07.2018 | 

Fínsko je ideálnou voľbou pre tých cestovateľov, ktorí milujú krásnu prírodu. V tom prípade si naplánujte dovolenku s viacerými zastávkami v tejto krásnej krajine. Savonlinna je nenápadné mestečko rozložené na niekoľkých ostrovoch, čo mu hneď pri privítaní dodáva na atraktívnosti.

Balkánska rýchlovka za pár eur: 3 dni, 3 mestá a more zážitkov

Sofia, Bulharsko
12.10.2018

Chceli by ste si spraviť lacný predĺžený víkend iba s ruksakom na chrbte, ale dochádzajú vám nápady? A čo tak navštíviť Balkán? V nasledujúcom článku vám predstavíme tri mestá, ktoré hravo zvládnete prebádať iba za 3 dni. viac »

10 tipov na aktívnu dovolenku: Spoznajte najkrajšie turistické trasy Anglicka

Peak District, Anglicko
06.10.2018

Výhodou Anglicka je, že stačí zájsť len kúsok za predmestia každého väčšieho mesta a už sa nachádzate v obklopení krásnej prírody. Táto krajina vám ponúka množstvo krásnych prechádzkových trás v historických uličkách, ale aj na vidieku. Pribaľte si do batožiny dobré topánky a pustite sa do jej spoznávania takýmto spôsobom. viac »

Nová letecká linka z Košíc – čo navštíviť v Düsseldorfe?

Düsseldorf, Nemecko
03.10.2018

Počas jari bojovali Košice o pozíciu novej destinácie leteckej spoločnosti Eurowings. V internetovom hlasovaní nakoniec prevalcovali svojich konkurentov a vďaka tomu tam tieto aerolinky otvorili niekoľko nových liniek. Od októbra medzi nimi bude aj nemecké mesto Düsseldorf, ktoré ponúka viaceré turistické atrakcie. viac »

Vo veľkom štýle: Zimnú sezónu v rakúskom Ischgli otvorí svetová hviezda

Ischgl, Rakúsko
27.09.2018

Lyžiarske stredisko Ischgl sa nachádza pri švajčiarskych hraniciach a patrí k najobľúbenejším v krajine. Sezónu tam otvorí dňa 24. novembra 2018 platinový spevák Jason Derulo v rámci legendárneho koncertu „Top of the Mountain Opening Concert“. Lyžiarska oblasť je však otvorená už od 22. novembra a pripravených je množstvo zaujímavých noviniek. viac »

Unikát známy z Tour de France: Kaplnka tam, kde ju nikto nečaká

Unikát známy z Tour
21.09.2018

Francúzske mesto Le Puy En Velay sa nachádza 134 kilometrov od Lyonu. Turisti ho vyhľadávajú kvôli jeho charakteristickým vysokým sopečným komínom, na ktorých vybudovali netradičné stavby. Najviac pozornosti púta svätostánok St. Michel d`Aiguilhe, ktorého výstavba si vyžadovala mnoho úsilia a odvahy. viac »


Streda, 12. december. 2018. Meniny má Otília.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa