Pribylina: V areáli Múzea liptovskej dediny začal premávať historický vláčik

Historická vlaková súprava Považskej
08.06.2020

Historická vlaková súprava Považskej lesnej železnice začala premávať v areáli Múzea liptovskej dediny v Pribyline. Na prvú jazdu vláčik vypravili v piatok popoludní. Po Kysuciach a Orave je to už tretia funkčná železnička v Žilinskom kraji. Návštevníkov vláčik odvezie od expozície ľudovej architektúry k depu železnice. viac »

Tekovská Breznica - obec v tieni najmladšej vyhasnutej sopky v strednej Európe

Tekovská Breznica v okrese
06.06.2020

Obec Tekovská Breznica v okrese Žarnovica leží na úpätiach najmladšej vyhasnutej sopky v strednej Európe s názvom Pútikov vŕšok. Starosta Tekovskej Breznice Jozef Dolinaj priblížil, že vyhasnutá bazaltová sopka sa v minulosti podľa odborníkov vyliala pravdepodobne dvakrát. viac »

Halič: V zrekonštruovanom strážnom domčeku vzniklo múzeum aj informačné centrum

Zrekonštruovaný strážny domček v
05.06.2020

Múzeom, informačným centrom i oddychovým miestom pre turistov a cykloturistov bude zrekonštruovaný železničný domček v Haliči pri Lučenci, ktorý v stredu oficiálne odovzdali do užívania zástupcovia miestnej samosprávy a Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK). Ako povedal starosta obce Alexander Udvardy, celkové náklady na obnovu boli 25.000 eur, z toho BBSK im prispel sumou 9000 eur. viac »

Tip na výlet: Okrem hradu môžete v Beckove opäť vidieť aj kúriu s honosným zariadením

Kúria Ambrovec v Beckove
04.06.2020

Honosne zariadený interiér šľachtického obydlia, život a tvorbu Jozefa Miloslava Hurbana a historické nálezy z hradu Beckov ponúka návštevníkom zrekonštruovaná kúria Ambrovec v Beckove. Po trojročnej prestávke je po utorkovom slávnostnom otvorení pripravená od stredy (3. 6.) prijímať návštevníkov. viac »

Slanské vrchy: Najstaršie opálové bane na svete sprístupnili nový podzemný okruh

Slovenské opálové bane pripravili
31.05.2020

V najstarších opálových baniach na svete, ktoré sa nachádzajú v Slanských vrchoch nad Prešovom, sprístupnili nový podzemný okruh. Doposiaľ mali návštevníci možnosť vidieť z 35 kilometrov banských chodieb takmer 700 metrov. V uplynulých dňoch k nim pribudlo ďalších 300 metrov. Informovala o tom marketingová manažérka Slovenských opálových baní Iveta Adamová. viac »


Nedeľa, 12. júl. 2020. Meniny má Nina.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa