Rašeliniská Krivý kút a Trstinné lúky - veľmi neobvyklý kúsok našej krajiny

Rašelinisko Trstinné lúky
19.07.2019

V katastri mesta Spišská Belá, okres Kežmarok môžete navštíviť dve veľmi neobvyklé miesta. Podarilo sa tu totiž obnoviť rašeliniská Krivý kút a Trstinné lúky, ktoré boli zničené predchádzajúcou ťažbou rašeliny v 50. a 60. rokoch minulého storočia. Kľúčovou úlohou revitalizácie bola stabilizácia vodného režimu tak, aby podzemná voda siahala až k povrchu terénu a dosiahlo sa trvalé zamokrenie. Až keď je vrstva rašeliny nasýtená vodou, sú vytvorené vhodné podmienky pre jej opätovný rast. viac »

V Bardejovských Kúpeľoch vybudovali náučný chodník Sisi a jej zastavenia

Pamätník cisárovnej Alžbety -
12.07.2019

V Bardejovských Kúpeľoch vybudovali náučný chodník nazvaný Sisi a jej zastavenia. Venovaný je cisárovnej Alžbete, zvanej Sisi, ktorá v Bardejovských Kúpeľoch strávila tri týždne. Chodník je tohtoročnou novinkou. Dlhý je 2,3 kilometra, začína v kúpeľnom parku pred hotelom Alžbeta a predstavuje okruh kúpeľným lesoparkom, ktorý končí v parčíku za hotelom. Jeho prejdenie trvá približne 45 minút a je na ňom sedem zastavení. viac »

Tragické FOTO Zemplínskej šíravy: Východniarske more špatia schátrané budovy

Okolie Zemplínskej šíravy dlhodobo
09.07.2019

Zemplínska šírava je druhou najväčšou vodnou nádržou na Slovensku a dlhodobo sa teší vysokej návštevnosti turistov. Tým sa však často naskytá aj pohľad, ktorý sa na propagačné materiály veru nedostane. viac »

Nádherný symbol Podpoľania: Drevené maľované, vyrezávané, náhrobné a prícestné kríže

Drevené maľované, vyrezávané, náhrobné
06.07.2019

Drevené maľované, vyrezávané, náhrobné a prícestné kríže patria medzi tradičné symboly Podpoľania. Najrozšírenejšie sú v Detve a v Hriňovej. Sú zaradené do Reprezentatívneho zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska. viac »

Vo Vlčkovciach otvorili obľúbené kukuričné bludisko

ukuričnom bludisku pri obci
01.07.2019

Kukuričné bludisko, v ktorom sa dá ľubovoľne dlho hľadať východ a zažiť pri tom množstvo zábavy, je aj toto leto na poli pri Vlčkovciach. Svoje brány otvorilo v posledný júnový deň. viac »


Utorok, 10. december. 2019. Meniny má Radúz.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa