Prekvapenie pri Košiciach: Archeológovia našli v kostole zakopaný poklad

Dominantou obce Obišovce je
03.04.2020

Unikátny poklad mincí našli archeológovia v Kostole Ružencovej Panny Márie v Obišovciach v okrese Košice-okolie. Viac ako 500 kusov mincí, ktoré mali byť zakopané najskôr začiatkom 18. storočia, objavili počas februárového archeologického výskumu základov zaniknutého renesančného kostola. Na webovej stránke Pamiatkového úradu SR o tom informujú Martin Pristáš z Krajského pamiatkového úradu (KPÚ) Košice a Peter Šimčík z archeologickej spoločnosti Triglav. viac »

Záhadné skalné skrýše pri Krupine: Úkryt pred Turkami či kúpele pre domácich?

Štrampľoch - Turecké studne
23.03.2020

Zvláštne skalné obydlia, ktoré skúseným cestovateľom pripomínajú napríklad Tunis či Turecko, nájdeme aj u nás. Najznámejší je komplex v Brhlovciach, kamenné skrýše sa nachádzajú aj v neďalekých Hontianskych Tesároch a podobný unikát nájdete tiež za Krupinou. Jeho pôvod je však nejasný... viac »

Vrch Železník - najväčšie ložisko železa v celom Uhorsku

Vrch Železník v Revúckom
16.03.2020

Kedysi najväčšie ložisko železnej rudy v Uhorsku a miesto opradené takmer desiatkou povestí, dnes lokalita, ktorá sa postupne stáva jednou z turistických zaujímavostí Gemera. Všetky tieto prívlastky sa vzťahujú na 814 metrov vysoký vrch Železník v Revúckom okrese. viac »

Jelšava – mesto, ktoré očarilo bulharského cára

Jelšava
11.03.2020

Milovník prírody, vedy i poľovačiek, priekopník automobilizmu, ale aj filantrop a celkovo veľmi príjemný a dobrosrdečný človek - tak si dodnes spomínajú ľudia z horného Gemera na bulharského cára Ferdinanda I. Coburga, ktorého časť života bola spojená práve s regiónom okolo Muráňa a Jelšavy. viac »

Najlepší hostel Európy je na Slovensku: Hostia v ňom spia v kapsulách

Hostel CHORS
09.03.2020

Uplynulý víkend boli v ukrajinskom Kyjeve vyhlásení víťazi medzinárodnej súťaže Hospitality Awards. Prvé miesto za najlepší európsky hostel získal bratislavský CHORS. viac »


Pondelok, 13. júl. 2020. Meniny má Margita.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa