Skvelý tip na výlet: Pri syslej lúke na Muránskej planine otvorili nový rodinný park Obrovisko

2024-05-17 20:00:00 |   |    | 

Pri sysľovisku Biele vody na Muránskej planine vznikol nový rodinný park s názvom Obrovisko. Areál, ktorého súčasťou sú drevené sochy mýtických obrov, kontaktná minizoo i zážitkové ubytovanie, otvorili koncom apríla, ročne by tam chceli privítať viac ako 20.000 návštevníkov. Pre TASR to uviedla manažérka projektu Eva Balážová. 

Rodinný park Obrovisko sa nachádza na svahu oproti známemu sysľovisku pri obci Muráň a za jeho projektom stojí dvojica podnikateľov z Revúcej, ktorá v Muráni prevádzkuje aj penzión. Hlavnou myšlienkou nového areálu bolo rozšíriť v regióne služby v oblasti cestovného ruchu a podporiť rozvoj turizmu na Muránskej planine.

"Chceli sme urobiť niečo, čo by bolo naozaj zaujímavé, aby to pritiahlo turistov z celého Slovenska i okolitých krajín. Aby ľudia na Gemeri ostali o niečo dlhšie ako obvykle, aby sme neboli len tranzitným miestom, cez ktoré sa prejde, ale aby sme boli destináciou, do ktorej sa chodí za nejakým konkrétnym zážitkom," skonštatovala Balážová.

Koncept rodinného parku Obrovisko je prepojený aj s tvorbou revúckeho rodáka Gustáva Reussa a jeho dielom Hviezdoveda. "Na toto dielo nadväzujeme asi po 170 rokoch, keď sa obri rozhodli, že sa vrátia späť na Gemer a zistia, ako sa veci zmenili," priblížila Balážová.

V areáli tak budú môcť návštevníci nájsť niekoľko drevených sôch mýtických obrov nazvaných Nomád, Machoš či Bažúr, jeden z obrov bude slúžiť aj ako fotopoint s výhľadom na Muránsku planinu.

Súčasťou areálu je tiež rozprávkovo-náučný chodník či kontaktná minizoo, v ktorej návštevníci nájdu kamerunské ovce a kozy, zajace, alpaky či poníky.

odinný park bude ponúkať aj ubytovacie služby v troch chatkách s ohniskom, ktoré sú pomenované po jednotlivých obroch. "Ide o zážitkové ubytovanie medzi stromami, kde sú návštevníci spojení s prírodou. Je tu suchá toaleta, ale chatky sú, naopak, vybavené moderne," dodala Balážová.

Zámer vybudovať nový rodinný park pri sysľovisku víta i samospráva. "Myslím si, že je to projekt, ktorý prinesie niečo inovatívne do Muráňa a prispeje k rozvoju regiónu," skonštatoval pre TASR starosta obce Muráň Roman Goldschmidt. Ako prínos pre cestovný ruch vníma investíciu aj národný park Muránska planina, v ochrannom pásme ktorého sa areál nachádza.

V rodinnom parku Obrovisko by chceli ročne privítať vyše 20.000 návštevníkov, investícia ešte pred dokončením areálu predstavuje viac ako pol milióna eur. Projekt prinesie i vznik nových pracovných miest, počas letnej sezóny by tam malo pracovať približne 20 ľudí. "Areál bude otvorený každý deň v týždni," prezradila Balážová.

 

Zdieľať článok na Facebooku

Zdroj: TASR

Hodnotenie článku:
0.0/5 (0 hlasov)


Novinky.sk

Gurman.sk

Streda, 17. júl. 2024. Meniny má Bohuslav.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa