Sídlo moci, kde sa rozhoduje o vašom živote: Nahliadli sme za fasádu Úradu vlády

Sídlo Úradu vlády -
29.02.2020

Dnes si volíme poslancov parlamentu a s nimi aj vládu, ktorá bude najbližšie štyri roky rozhodovať o záležitostiach, ovplyvňujúcich náš každodenný život. Jej predstavitelia sa budú stretávať a pracovať v paláci, kam sa bežní smrteľníci len tak nedostanú. Nazrite s nami pri tejto príležitosti do jeho priestorov. viac »

Tragický osud vzácnej pamiatky: Kaštieľ v obci Skároš má svoje dobré roky za sebou

Kaštieľ v obci Skároš
15.02.2020

Klasicistický kaštieľ v obci Skároš (okr. Košice - okolie), ktorý má v správe Ministerstvo vnútra (MV) SR, je už roky v dezolátnom stave a rozpadáva sa. Ministerstvo argumentuje, že vzhľadom na vlečúci sa majetkový spor nemôže investovať do údržby tejto národnej kultúrnej pamiatky, ani ju predať. viac »

V stopách nášho najslávnejšieho architekta: Jurkovičove stavby pripomínajú perníkové chalúpky

V stopách nášho najslávnejšieho
14.02.2020

Dušan Samuel Jurkovič je pravdepodobne najúspešnejším slovenským architektom. Jeho stavby sa vyznačujú osobitým, tzv. národným štýlom s odkazmi na slovenskú ľudovú kultúru. Patria k tomu najkrajšiemu, čo môžete vidieť u nás, ale aj na Morave a v Čechách. viac »

V Stupave zrekonštruovali barokový most za takmer milión eur

Barokový most v Stupave
05.02.2020

Bratislavský samosprávny kraj (BSK) dokončil rekonštrukciu barokového mostíka v Stupave v okrese Malacky, ktorý je národnou kultúrnou pamiatkou. Celkové náklady predstavovali takmer milión eur. Informovala o tom hovorkyňa BSK Lucia Forman v dnešnej tlačovej správe. Stupavský barokový most spája Hlavnú ulicu s tunajším kaštieľom. viac »

Vodný mlyn vo Veľkých Teriakovciach je unikátom, mal horizontálne koleso

Vodný mlyn vo Veľkých
01.02.2020

Horizontálne uloženým mlynským kolesom sa vyznačoval vodný mlyn vo Veľkých Teriakovciach v okrese Rimavská Sobota, ktorý je dnes najstarším zachovaným mlynom v regióne. Hoci mu pre zlý technický stav hrozil zánik, vďaka občianskemu združeniu (OZ) Ozveny sa ho podarilo zachrániť. viac »


Piatok, 14. máj. 2021. Meniny má Bonifác.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa