Dominanta Krupiny opäť v plnej kráse: Historická radnica má novú fasádu aj strechu

V Krupine v týchto
21.06.2019

V Krupine finišujú v týchto dňoch s rekonštrukciou fasády a strechy historickej radnice. Budova, ktorá je národnou kultúrnou pamiatkou, bola postavená v roku 1901 a okrem náteru fasády po povodni v roku 1996, neprešiel jej exteriér žiadnou výraznejšou obnovou. viac »

Na habánskom mlyne v Sobotišti pokračujú rekonštrukčné práce

V Sobotišti v okrese
18.06.2019

V obci Sobotište v okrese Senica rekonštruujú habánsky mlyn, obec na to získala finančné prostriedky z programu Interreg 5A SR – ČR. V utorok bol v priestoroch mlyna kontrolný deň, na ktorom sa stretli zástupcovia obce, dodávateľa reštaurátorských prác a manažérka projektu. viac »

Vzácny kostol zo 14. storočia opäť slúži veriacim, rekonštrukcia trvala dlhých 14 rokov

Vzácny kostol zo 14.
07.06.2019

Stredoveký kostol v Rimavskom Brezove po rekonštrukcii interiéru, ktorá sa realizovala postupne posledných 14 rokov, opäť slúži veriacim. Ako TASR informovala administrátorka Cirkevného zboru Evanjelickej cirkvi augsburského vyznania Rimavské Brezovo Janka Miháliková, v nedeľu (2. 6.) sa konali vo svätostánku prvé bohoslužby. viac »

Pohľad na zaplakanie: 350-ročný kaštieľ v Banskej Bystrici je ruinou bez šance

Chátrajúci Bárczyovský kaštieľ v
06.05.2019

Národná kultúrna pamiatka Kaštieľ Radvanských z prvej polovice 16. storočia už prechádza rozsiahlou rekonštrukciou, jeho približne o sto rokov mladší sused už toľko šťastia nemá. Zrejme ani nikdy mať nebude – zo vzácnej pamiatky je dnes už len ruina bez šance na obnovu. viac »

Kaštieľ v Žiari nad Hronom budú rekonštruovať, počas príprav našli zlatého draka

Historická dominanta Žiaru nad
22.03.2019

Kaštieľ v Žiari nad Hronom, ktorý mesto kúpilo v minulom roku, začína odkrývať svoje tajomstvá. Pri prácach a prieskumoch, ktoré predchádzajú projektu obnovy, našli takzvaného zlatého draka. Ako informuje internetová stránka mesta, v minulosti sa takíto draci týčili asi v polovici hromozvodovej tyče na nárožných vežiach kaštieľa. Podľa kastelána Petra Mosného bol drak v dezolátnom stave, ale dobre identifikovateľný. Mesto urobí z neho kópie a umiestni ich na pôvodné miesta. Autentického draka vystavia v múzeu v kaštieli. viac »


Utorok, 11. august. 2020. Meniny má Zuzana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa