Príroda

Fantastický objav: Po 172 rokoch našli najzáhadnejšieho vtáka Indonézie

26.02.2021 |

Spevavého vtáka dudroša žltookého, o ktorom sa predpokladalo, že dávno vyhynul, opäť spozorovali po viac než 170 rokoch v dažďovom pralese na ostrove Borneo.

Viac článkov

Najväčšia expedícia na Severný pól je späť: Severný ľadový oceán vymiera

Najväčšia expedícia na Severný
13.10.2020

Doteraz najväčšia svetová expedícia na Severný pól, na ktorej sa zúčastnili vedci z 20 krajín sveta, sa v pondelok po viac ako roku skončila a výskumné plavidlo sa vrátilo do Nemecka. Informoval o tom Inštitút Alfreda Wegenera pre polárny a morský výskum (AWI), píše agentúra AFP. viac »

Ekologická katastrofa na Kamčatke (FOTO): Brehy pokrývajú mŕtve zvieratá, poranení sú aj ľudia

Ekologická katastrofa na Kamčatke
09.10.2020

Toxický odpad, ktorý unikol pri ruskom polostrove Kamčatka do mora, spôsobil hromadný úhyn morských živočíchov a utvoril pohyblivú škvrnu, ktorá sa tiahne približne 40 kilometrov pozdĺž tichomorského pobrežia, uviedla vo štvrtok agentúra AFP. viac »

Historický krok: Do Austrálie sa po 3000 rokoch vracia diabol tasmánsky

Diabol tasmánsky
07.10.2020

Ochranári vypustili 26 diablov tasmánskych na austrálsku pevninu 3000 rokov po tom, ako tam oficiálne tieto vačkovce vyhynuli. Podľa vyjadrenia ochranárov ide o historický krok. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP. viac »

Britská zoo sa rozhodla izolovať päticu papagájov, príliš nadávali

Britská zoo sa rozhodla
06.10.2020

V britskej zoo museli od seba izolovať päť papagájov, ktoré sa navzájom podporovali v nadávaní. Informovala o tom v utorok agentúra AP. viac »

Zvierací hrdina: Obrovský potkan zachraňuje ľudské životy

Africký potkan menom Magawa,
27.09.2020

Zlatú medailu udeľovanú Britským združením pre dobré životné podmienky zvierat (PDSA) získal tento rok africký potkan, špeciálne vycvičený na hľadanie nášľapných mín. Informovala o tom v piatok tlačová agentúra Belga. viac »

Šakala si spájame najmä s Afrikou, darí sa mu však aj na východnom Slovensku

Šakal zlatý
22.09.2020

Šakal zlatý už nie je na území Slovenska exotickým druhom. Tvrdia to ochranári zo Správy Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Vihorlat na základe záberov z fotopascí nainštalovaných v území senianskej depresie v okresoch Michalovce a Sobrance. viac »

Podarená opica: Ukradla mobil a robila si selfie (VIDEO)

Primát sa asi opičil
17.09.2020

Malajzijský študent, ktorému doma počas spánku ukradli mobilný telefón, vypátral páchateľa: opicu, ktorá si mobilom urobila selfie fotografie a videá a potom ho nechala tak. V stredu o tom informovali tlačové agentúra AP a DPA. viac »

Po prúde najdhlšej africkej rieky: Nespútaný Níl spoluvytvára krajinu plnú kontrastov

Nespútaný Níl spoluvytvára krajinu
12.09.2020

Níl, bezkonkurenčne najdlhšia africká rieka, fascinuje svojou nespútanosťou, rôznorodými prírodnými scenériami a zmesou kultúr po celom jeho toku, ale tiež tým, že sa presne nedokážeme zhodnúť na tom, kde sa nachádzajú jeho pramene. viac »

Maďarsko nie je len termál a skvelé jedlo: Toto sú jeho najkrajšie prírodné lokality

Maďarsko sa pýši krásnou
08.09.2020

Jesennú dovolenku si často vyberáme tak, aby sme čo najviac času strávili v prírode. Svet okolo nás hýri všetkými farbami, dni už nie sú nepríjemne horúce a prechádzky sú o to krajšie. Naši južní susedia nám aj v tomto smere dokážu ponúknuť množstvo skvelých tipov. viac »

Šok na Jadrane: Chorvátov postavil na nohy obrovský tvor v mori

Šok na Jadrane: Chorvátov
21.08.2020

Domáci aj turisti, ktorí sa vybrali dovolenkovať severne od Zadaru, majú v súčasnosti o zábavu postarané. Vo Velebitskom kanáli medzi ostrovom Pag a pevninou sa totiž už pár dní premáva 15-metrový tvor, akého len tak nevídať. viac »


Nedeľa, 28. február. 2021. Meniny má Zlatica.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa