Príroda

Strety s medveďom klesajú: Zabezpečené stojiská na odpad sa v Tatrách osvedčili

12.12.2018 |

Strety človeka s medveďom hnedým na území najstaršieho národného parku na Slovensku klesajú. Situáciu pomáhajú podľa envirorezortu riešiť zabezpečené kontajnerové stojiská na komunálny odpad. „Desiatky ich pribudli za posledné tri roky vďaka podpore Ministerstva životného prostredia (MŽP) SR v meste Vysoké Tatry, Štrbe či v obci Podkonice v Nízkych Tatrách. Prostredníctvom Environmentálneho fondu vyčerpali na tento účel bezmála 1,4 milióna eur,“ uviedol hovorca ministerstva Tomáš Ferenčák.

Viac článkov

Najvyšša koncentrácia roztomilosti: Bratislavská ZOO privítala nového obyvateľa

Na snímke novonarodený leopard
14.08.2018

V bratislavskej ZOO predstavili v pondelok mláďa ohrozeného leoparda cejlónskeho. Veterinárnu prehliadku absolvovalo mesiac po narodení (13.7). Informovala o tom riaditeľka ZOO Miloslava Šavelová. O mene leoparda rozhodne verejnosť, bude o ňom hlasovať. viac »

Fascinujúci úkaz v Piešťanoch: FOTO Kolonádový most zaplavili podenky

Kolonádový most v Piešťanoch
12.08.2018

Návštevníci Kolonádového mosta v Piešťanoch boli svedkami zaujímavého úkazu, keď prechod cez rieku Váh doslova zaplavil lietajúci hmyz. Išlo o živočíšny druh Ephoron Virgo, ktorého dospelé jedince prežijú iba niekoľko hodín. TASR informoval vedúci Katedry ekológie Prírodovedeckej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave Tomáš Derka. viac »

Šampión F1 na dovolenku v Grécku nikdy nezabudne! VIDEO Namiesto lehátka boj so špinou

Lewis Hamilton vyzval ľudí
09.08.2018

Znečistenie planéty je problém, pred ktorým viac nemôžeme zatvárať oči. Uvedomuje si to aj čoraz viac známych osobností, najmä keď uvidia šokujúce dôkazy na vlastné oči. Nedávno sa o tom presvedčil aj jeden z najznámejších športovcov sveta, jazdec Formuly 1 Lewis Hamilton. Ten dovolenkoval na gréckom ostrove Mykonose, ktorý mu rozhodne neukázal len svoju peknú stránku. viac »

Na talianskych plážach sa hromadí plastový odpad

Talianske Trentino: Romantika na
08.08.2018

Dovolenkári v Taliansku sa musia čo najviac pripraviť na to, že sa budú o pláže deliť s plastovým odpadom. V pondelok na to upozornila talianska organizácia na ochranu životného prostredia Legambiente, ktorú citovala tlačová agentúra DPA. viac »

Najväčšia kolónia tučniakov kráľovských sa za tri dekády zmenšila o takmer 90%

Tučniak kráľovský
03.08.2018

Najväčšia kolóna tučniakov kráľovských na svete, ktorá sa nachádza na francúzskom ostrove Ile aux Cochons v Indickom oceáne, sa za posledných 30 rokov zmenšila o takmer 90 percent. Vedci na to upozornili v pondelok, pričom uviedli, že príčina tohto javu je neznáma. Informoval o tom v utorok portál sciencepost.fr. viac »

Potešenie pre oči aj telo: 8 najkrajších jazier sveta

Riffelsee, Švajčiarsko
30.07.2018

Dovolenka pri jazere je pre mnohých príjemnejšie stráveným časom ako oddych pri mori. Často sa totiž nachádzajú v obklopení nádhernej prírody, kde môžete zažiť mnohé ďalšie dobrodružstvá. Na svoje si prídu aj tí dovolenkári, ktorí hľadajú niečo výnimočné. Vidieť na vlastné oči ružovú vodu, malé fľakaté jazierka či iné kuriozity je istotne zážitkom, na ktorý sa nezabúda. viac »

Bratislavský lesopark - domov vtáka, ktorý inšpiroval Beethovena

Strnádka žltá
24.07.2018

V bratislavskom lesoparku môžu návštevníci pozorovať dravce, deväť z desiatich slovenských druhov ďatľov, ale aj vtáka, ktorého spevom sa inšpiroval Beethoven. O svojich skúsenostiach TASR porozprával Ján Dobšovič, ornitológ a sprievodca cestovnej kancelárie zameranej na pozorovanie vtáctva. viac »

Morské vtáky umierajú od hladu, v žalúdkoch plných plastov nemajú priestor na potravu

Morské vtáky umierajú od
09.07.2018

Tím britského televízneho kanálu BBC One získal ďalšie otrasné dôkazy o ničivom vplyve plastového odpadu na zvieratá vo voľnej prírode. Dokumentaristi, ktorí pracujú na filme Drowning in Plastic, nakrútili na ostrove Lorda Howea morské vtáky umierajúce od hladu, pretože v žalúdkoch plných plastov nemajú priestor na potravu. viac »

Aotearoi – prírodný poklad v ohrození (FOTOREPORTÁŽ)

Nový Zéland
08.07.2018

Odhaduje sa, že pred vstupom človeka na Nový Zéland bolo až 80 percent krajiny zalesnenej a len vysokohorské, sopečné a neúrodné miesta boli bez stromov. S príchodom ľudstva súviselo vysekávanie hustých lesov za účelom poľnohospodárstva a drevospracujúceho priemyslu. Zničenie prirodzeného prostredia pre mnohé živočíchy a privezenie nových exotických tvorov a rastlín si zobralo svoju daň. Novozélanďania dnes musia veľmi tvrdo bojovať aby zachránili to,čo im zostalo. viac »

Zážitok na celý život: Košičanka Ivana sa kúpala s mantami obrovskými

Zážitok na celý život:
07.07.2018

Ivana Ďurčová strávila nedávno tri mesiace cestovaním po Ázii. Na Filipínach, v Thajsku aj na Bali zažila mnoho nezabudnuteľných okamihov, k tým najkrajším rozhodne patrí aj plávanie s mantami obrovskými na indonézskom ostrove Nusa Penida. viac »


Streda, 12. december. 2018. Meniny má Otília.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa