Príroda

Sedem najkrajších jaskýň sveta: Magický svet ukrytý v hlbinách

20.09.2021 |

Príroda si necháva niektoré svoje tromfy dobré ukryté. Stačí sa ísť prejsť do podzemia, kde sa vám odhalí úplne iný a tajuplný svet. I z toho dôvodu patria jaskyne medzi najvyhľadávanejšie turistické atrakcie. Na chvíľku sa ponoríme do ich krásy a obdivujme to dokonalé divadlo, ktoré pre nás pripravili. Či sú ľadové, morské alebo plné stalagmitov a stalaktitov, stále budú pre vás príjemným prekvapením.

Viac článkov

Rybár ulovil žraloka a zmenilo mu to život! FOTO V bruchu našiel ozajstnú hračku prírody

Indonézsky rybár vylovil žraloka
25.02.2021

Žraloky patria k najobávanejším obyvateľom morí a oceánov a už ich meno v mnohých vzbudzuje hrôzu. Fotografie mláďaťa, ktoré nedávno vylovil istý indonézsky rybár, však vzbudzujú celkom iné emócie. Niekomu pripomína trpaslíka, inému plyšovú hračku, v každom prípade však vyzerá na prvý pohľad veľmi roztomilo. viac »

Fantastický úspech: Slovenské národné parky sú 3. najkrajšie v Európe

Muránska Zdychava
22.02.2021

Národné parky na Slovensku vyhodnotil britský webový portál saveonenergy.com ako tretie najkrajšie v Európe. Za najkrajší slovenský národný park pri tom určil Muránsku planinu. TASR o tom informoval hovorca Slovenskej lesníckej komory (SLK) Dávid Hančinský. viac »

Rozprávková rybka: Skutočný klaun očkatý je ešte zaujímavejší ako filmový Nemo

Klaun očkatý
18.02.2021

Anemonefish alebo po slovensky klaun očkatý je malá morská rybka žijúca v teplejších vodách Tichého a Indického oceána. Bežne ju môžete vidieť aj pri potápaní v Padangbai na Bali. Klauna očkatého preslávil rozkošný animovaný film Hľadá sa Nemo, vďaka čomu ho teraz s obľubou vyhľadávajú aj rekreační potápači. Ak si myslíte, že na nej nie je nič obzvlášť zaujímavého alebo že už viete všetko, tu je zopár zaujímavých faktov, ktoré vás možno prekvapia. viac »

Ježko v zime: Hibernácia je jedinou možnosťou, ako prečkať chladné obdobie

Mladý ježko
09.02.2021

Hibernácia je pre ježa jedinou možnosťou, ako prečkať nepriaznivé obdobie. Jež patrí medzi hmyzožravce a spánkom sa prispôsobuje na nedostupnosť potravy počas zimy. Pre TASR to uviedla zoologička Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR Andrea Lešová. Pripomína, že jež bledý (východoeurópsky) je chráneným druhom živočícha a je najrozšírenejší. Jež tmavý (západný) sa má novelou vyhlášky envirorezortu zaradiť medzi chránené zvieratá. viac »

Na Madagaskare objavili najmenšieho plaza na Zemi

Na Madagaskare objavili najmenšieho
06.02.2021

Nemecko-madagaskarská vedecká expedícia objavila na Madagaskare dosiaľ najmenšieho plaza, aký žije na Zemi. Ide o poddruh chameleóna s názvom Brookesia nana, ktorý má dĺžku približne dva centimetre. viac »

Veľký okamih: Dánsko schválilo vybudovanie ostrova obnoviteľnej energie v Severnom mori

Veľký okamih: Dánsko schválilo
05.02.2021

Dánsko vo štvrtok schválilo plán na vybudovanie umelého ostrova v Severnom mori, ktorý bude produkovať a uskladňovať dostatok zelenej (udržateľnej) energie na pokrytie potrieb troch miliónov európskych domácností. Informovala o tom tlačová agentúra Reuters. viac »

Podmorská ovečka Shaun: V plytkých oceánoch žije podivný tvor na solárny pohon

Podmorský baránok
01.02.2021

Vedeli ste, že tropických vodách v okolí Bali dokážete nájsť očarujúce podmorské stvorenie, ktoré dostalo prezývku podľa obľúbenej detskej rozprávky Ovečka Shaun? Toto milé pomenovanie si zaslúžilo vďaka svojmu vzhľadu – guľatým čiernym očiam, tvárou pripomínajúcou ovcu a roztomilým tykadlám. V skutočnosti je to druh morského slimáka známy pod latinským názvom Costasiella kuroshimae. viac »

Lyžiara na svahu naháňal medveď: VIDEO Zachránila ho jednoduchá finta

Lyžiara v obľúbenom zimnom
30.01.2021

Medvede by sa mali zo zimného spánku začať prebúdzať až približne o mesiac, jeden celkom bdelý však cez víkend vystrašil návštevníkov rumunského lyžiarskeho strediska Predeal. Rozbehol sa totiž dole kopcom za nič netušiacim lyžiarom, ktorého sa snažili na nebezpečenstvo upozorniť turisti v lanovke. viac »

Írsko je večne zeleným ostrovom: Týchto 7 prírodných zaujímavostí láka turistov najviac

Killiney Hill
30.01.2021

Potulky po Írsku sú vždy spojené aj s návštevou prírodných atrakcií. Tento ostrov ponúka množstvo úžasných miest, ktoré vás pri každej ďalšej návšteve prinútia ešte viac ho milovať. Stačí sa vybaviť nepremokavým oblečením, kvalitnou obuvou a dobrou náladou, aby ste sa mohli pustiť do spoznávania jeho zákutí. viac »

Tatranskí lesníci sa v zime starajú najmä o zvieratá: Prezradili, čo im chutí najviac

Lesník z Ochranného obvodu
23.01.2021

Tatranskí lesníci v zime sa popri spracovaní dreva starajú predovšetkým o zver, ktorú pravidelne prikrmujú. Návštevníkov Tatranského národného parku (TANAP) preto vyzývajú, aby nepúšťali na voľno psy a nechodili k prikrmovacím zariadeniam bez toho, aby o tom neupovedomili lesníka. viac »


Streda, 22. september. 2021. Meniny má Móric.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa