Príroda

Top zážitky spod hladiny: Tri FOTOgrafie, ktoré nás toto leto absolútne dostali

21.08.2019 |

Naša Zem je plná nádherných prekvapení. Obrovské množstvo sa ich nachádza pod vodnou hladinou, preto ich väčšina z nás nikdy neuvidí. Odvážni potápači ale občas to potešenie majú a určite by potvrdili – na niektoré zážitky sa do konca života nedá zabudnúť. My sme vybrali tri, ktoré toto leto závidíme najviac.

Viac článkov

Stav núdze na súostroví Nová Zem: V blízkosti obydlí sa zhromažďujú medvede biele

Medveď biely
11.02.2019

"Invázia" medveďov bielych viedla úrady k vyhláseniu núdzového stavu na arktickom súostroví Nová Zem na severe Ruska. S odvolaním sa na víkendové správy miestnych médií o tom v nedeľu informovala agentúra DPA. viac »

Slováci vo svete: Humenčan Anton Romža sa venuje čisteniu pralesov v Ugande

Humenčan Anton Romža sa
09.02.2019

Humenčan Anton Romža sa už niekoľko mesiacov intenzívne venuje čisteniu pralesov v Ugande v Afrike. Spolu s kolegom Marekom Chomistom tam založili neziskovú organizáciu Green Blue Life Uganda. viac »

Dve tretiny himalájskych ľadovcov sa do roku 2100 roztopia, varujú vedci

Mt. Everest
07.02.2019

Dve tretiny himalájskych ľadovcov, ktoré sú označované za "tretí pól sveta", by sa mohlo roztopiť do roku 2100, ak sa neznížia globálne emisie, varujú experti v novej rozsiahlej vedeckej štúdii, publikovanej v pondelok. Informovala o tom tlačová agentúra AFP. viac »

Oceány budú v budúcnosti ešte modrejšie, dôvod je však smutný

Atol Mururoa, Francúzska Polynézia,
06.02.2019

Globálne otepľovanie ovplyvní v najbližších desaťročiach aj farbu oceánov, ktoré budú ešte modrejšie ako v súčasnosti. Tvrdí to tím vedcov pod vedením Stephanie Dutkiewicz z Massachusetts Institute of Technology v americkom Cambridgei v štúdii, ktorú zverejnil magazín Nature Communications. viac »

Bílá Strž – stále šumiace a tlčúce srdce Šumavy

Bílá Strž, Česká republika
06.02.2019

Keď sa vietor preháňa korunami šumavských smrekov, dubov a bukov, šumí to tak, že tieto hory podľa toho dostali svoj český názov. Nájdete tu však aj miesto, kde nešumí len vietor, ale aj voda valiaca sa po skalách údolím Bieleho potoka – miesta s atmosférou starého Královského hvozdu s prírodnou rezerváciou a predovšetkým s najvyšším šumavským vodopádom. viac »

Záhadná atrakcia v Izraeli: Žraloky láka teplá voda vypúšťaná z elektrárne

Žraloky v Izraeli láka
31.01.2019

Obrovská elektráreň s kúdolmi dymu stúpajúcimi k oblohe možno nevyzerá ako to najprirodzenejšie prostredie pre morské živočíchy. Avšak horúca voda valiaca sa z priemyselného podniku v severoizraelskom pobrežnom meste Chadera priťahuje húfy žralokov, ktoré čoraz viac ohrozuje v Stredozemnom mori nadmerný lov. Toto miesto pri elektrárni v Chadere teraz láka aj turistov. viac »

Ľadovce v Grónsku sa topia štyrikrát rýchlejšie ako v roku 2003

30.01.2019

Grónske ľadovce sa topia štyrikrát rýchlejšie ako v roku 2003, a to aj na miestach, kde to experti doposiaľ nepredpokladali. Vyplýva to z najnovšej štúdie výskumníkov z americkej Ohio State University. Informovala o tom v utorok spravodajská televízna stanica Sky News. viac »

Na tichomorskom ostrove Niue uhynul zrejme najosamelejší káčer na svete

Zrejme najosamelejší káčer na
29.01.2019

Na odľahlom tichomorskom ostrove Niue uhynul káčer s menom Trevor, ktorý bol jediným zástupcom svojho druhu v tejto časti sveta. Rozhlasovú stanicu BBC o tom v pondelok informoval predseda miestnej obchodnej komory Rae Findlay, ktorý kedysi Trevorovi založil vlastnú stránku na Facebooku. viac »

Baobaby: Chudnúce stromy, ktoré rastú dole hlavou a kvitnú len 24 hodín

Baobab
26.01.2019

Zázrak stromovej ríše – aj tak by sme mohli nazvať tieto prapodivné stromy, ktoré vyzerajú, akoby rástli dole hlavou a svoje čarokrásne kvety lukazujú en v rozmedzí 24 hodín. Napríklad v Afrike ich uctievajú ako božstvo a miesto pre život si našli nielen tu, ale tiež na ostrove Madagaskar či v Austrálii. Čo ďalšie ste o týchto stromových velikánoch nevedeli? viac »

Čína plánuje obmedziť počet výstupov na Mount Everest zo severnej strany

Mt. Everest
25.01.2019

Čína oznámila, že plánuje znížiť o jednu tretinu počet horolezcov pokúšajúcich sa vystúpiť na Mount Everest zo severnej strany. Ide o súčasť plánov na obmedzenie množstva odpadu hromadiaceho sa na najvyššej hore sveta, informovala agentúra AP s odvolaním sa na miestne štátne médiá. viac »


Nedeľa, 25. august. 2019. Meniny má Ľudovít.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa