Príroda

Šesťročné dievčatko naháňal žralok: Matka si všetko pokojne nakrúcala na VIDEO

07.05.2021 |

Mal to byť príjemný víkendový pobyt pri mori, zmenil sa však na obrovskú drámu. Do bezprostrednej blízkosti kúpajúcich sa totiž doplával nebezpečný žralok a je zázrak, že nikomu neublížil. Všetko nakrútila na video nič netušiaca matka dievčatka vo vode.

Viac článkov

Obec na strednom Slovensku má zaujímavú atrakciu - mimoriadne priateľské nutrie

Nutrie v Skačanoch
24.11.2020

Obec Skačany (okres Partizánske) sa môže pochváliť zvieracou atrakciou. Nutrie, ktoré žijú v blízkosti miestneho jazera, chodia sledovať nielen miestni, ale i ďalší ľudia z blízkeho či vzdialenejšieho okolia. Ľudská prítomnosť zvieratám neprekáža, nechajú sa i nakŕmiť. viac »

Skutočná Noemova archa: V Afrike má vzniknúť park so všetkými druhmi zvierat za miliardy eur

V Afrike má vzniknúť
19.11.2020

Črtá sa projekt tisícročia! Britský nadšenec pripravuje najväčší a najambicióznejší projekt ochrany prírody v dejinách. Už o štyri roky by podľa neho mal v Juhoafrickej republike na ploche sto kilometrov štvorcových vyrásť domov pre všetky druhy zvierat. viac »

Psy a mačky sú miláčikmi ľudí: Ako sa ich podarilo domestikovať?

Psy a mačky sú
14.11.2020

V súčasnej dobe žije na svete približne 1 miliarda psov a 400 miliónov mačiek. Sú to naši verní miláčikovia aj napriek tomu, že niektorí z nich, najmä tí z Afriky, Ázie a Latinskej Ameriky, žijú skôr nedobrovoľne nadivoko. Prežívajú na uliciach, pojedajú odpadky, to, čo im niekto dá a ak majú šťastie, dokáže takto prežiť aj niekoľko generácií. Avšak prirodzeným prostredím pre psov a mačky je domov, domov s ľuďmi. A aj napriek tomu, že sa hovorí - pes býva u vás a vy bývate u mačky, princíp je rovnaký. viac »

Príroda je dokonalosť sama: Pozrite si najkrajšie FOTO zvierat v roku 2020

Príroda je dokonalosť sama:
11.11.2020

Každá živá bytosť na Zemi je nádherná a aj to je dôvod, prečo sú zvieratá tak obľúbeným objektom fotografov. Pozrite si päť najkrajších snímok, ktoré vzišli z takmer 15.000 príspevkoch v súťaži na aplikácii Agora. viac »

Faerské ostrovy majú nádhernú prírodu: Toto sú jej najkrajšie atrakcie

Kallur
10.11.2020

Čo sa týka hustoty obyvateľstva, Faerské ostrovy patria k tým najmenej osídleným krajinám. Vďaka tomu môžu turistov stále lákať na nepoškvrnenú prírodu a v každom kúte ponúkajú nejakú inú zaujímavosť, ktorá robí z toto kúta sveta tak nádherné miesto. viac »

Krajina tisícich jazier a jej tromfy: 7 najkrajších prírodných zaujímavostí vo Fínsku

Kurjenrahka
08.11.2020

Keby mali cestovatelia zahlasovať za jediný dôvod, prečo tak radi navštevujú severské štáty, bola by to nepochybne príroda. Práve v nej totiž nachádzajú pokoj a harmóniu, ktorá je blízka týmto krajinám. Fínsko má prezývku krajina tisícich jazier, ale v skutočnosti ponúka mnoho ďalších zaujímavostí, ktoré uvidíte počas vašich potuliek. viac »

Rybár takmer zahodil sieť s úlovkami späť do oceánu: Vydesila ho ryba s ľudskou tvárou

Rybár takmer zahodil sieť
04.11.2020

Hlbiny oceánu obýva mnoho neobvyklých tvorov - medúzy, chobotnice aj veľmi čudné ryby. Takú vylovili minulý týždeň neďaleko jedného z neobývaných ostrovov v thajskej provincii Krabi. Keď sa jej rybár pozrel do tváre, takmer hodil celú sieť späť do mora. viac »

Pekelná predpoveď: Do roku 2040 môže byť v Stredozemnom mori ročne až 500.000 ton plastu

Pekelná predpoveď: Do roku
02.11.2020

Znečisťovanie Stredozemného mora sa do roku 2040 môže zhoršiť natoľko, že sa doň každoročne bude vypúšťať až 500.000 ton plastu. Vyplýva to z najnovšej štúdie, ktorú v utorok zverejnila organizácia Medzinárodná únia na ochranu prírody a prírodných zdrojov (IUCN) so sídlom v švajčiarskom meste Gland. viac »

Vzácny úkaz na posvätnej hore Uluru: Na jednom z najsuchších miest sa objavili vodopády

Uluru s vodopoádmi
29.10.2020

Ayers Rock alebo Uluru je najobjemnejší monolit na svete. Jednoliaty pieskovcový útvar leží v strede austrálskeho kontinentu na domorodom území. Patrí k najsuchším miestam kontinentu, predsa však občas dôjde k jedinečnému úkazu, keď sa tu po daždi objavia vodopády. Takýto úchvatný pohľad nám príroda ponúkla aj nedávno. viac »

Samoobsluha na sibírsky spôsob: VIDEO Hladné medvede prekutrali auto, aj s vodičom vnútri!

Samoobsluha na sibírsky spôsob
23.10.2020

Divoké zvieratá to majú so zháňaním potravy v porovnaní s ľuďmi oveľa ťažšie. Aj nemé tváre sa však vedia vynájsť, najmä ak ide o plné brušká ich potomkov. Dôkazom je aj video, ktoré vzniklo pred pár dňami na Sibíri. viac »


Sobota, 15. máj. 2021. Meniny má Žofia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa