Príroda

To je ale maco! Fotograf zachytil zrejme najtučnejšieho medveďa na svete

27.03.2020 |

Hovorí sa, že v USA je všetko väčšie a zdá sa, že to platí aj o ľadových medveďoch. Ten, ktorého zachytil fotograf na Aljaške, má podľa odhadov takmer 700 kilogramov, čo je o štvrť tony viac, než je bežné.

Viac článkov

Pláže sveta sa strácajú následkom klimatickej krízy

Pláž Navagio na ostrove
03.03.2020

Takmer polovica piesočných pláží sveta koncom storočia výrazne ustúpi v dôsledku zatápania pobreží spôsobeného klimatickými zmenami a ľudskými zásahmi. Vyplýva to z najnovšej štúdie Spoločného výskumného centra (JRC) Európskej komisie, informoval v pondelok denník The Guardian. viac »

Najohrozenejšie zvieratá sveta: Týmto krásavcom hrozí úplné vyhynutie

Gorila
03.03.2020

Naša planéta je nádherným miestom, kde kedysi žili všetky tvory v dokonalej symbióze. Konanie človeka ju však postupne narušilo natoľko, že niektoré zvieratá úplne vyhynuli a mnohým ďalším hrozí podobný osud. Na zoznam kriticky ohrozených zvierat zaraďuje momentálne organizácia Svetový fond na ochranu prírody (WWF) 16 druhov, ktoré potrebujú našu pomoc a ochranu. viac »

Medvede sa prebúdzajú, v prírode plnia dôležitú sanitárnu funkciu

Pozorovanie medveďov v Západných
02.03.2020

Medvede sa už pomaly prebúdzajú zo zimného spánku, podľa ochranárov v tomto období plnia v prírode veľmi dôležitú sanitárnu funkciu. "Už koncom februára sa v tatranských dolinách objavujú prvé medvedie stopy. Po období strádania, keď počas zimného spánku čerpali energiu len z tukových zásob, pomaly prichádza jar a tieto šelmy sa môžu opäť nasýtiť," objasnil riaditeľ Správy Tatranského národného parku Pavol Majko. viac »

Fascinujúce divadlo na oblohe: FOTO migrujúcich vtákov je to najkrajšie, čo dnes uvidíte

Husi
01.03.2020

V Národnom parku Hortobágy sa v tomto období naskytá fascinujúci pohľad. V stepiach a rybníkoch každoročne medzi marcom a októbrom sa zhromažďujú kŕdle migrujúcich husí divých (Anser anser) a husí bieločelých (Anser albifrons). viac »

Yellowstonský národný park – dokonale nádherný kúsok našej planéty

Yellowstonský národný park
23.02.2020

Pri dovolenke v USA si väčšinou predstavujeme návštevu veľkomiest s historickými zaujímavosťami, luxusnými ulicami a kvalitnými múzeami. K tomu si radi pripojíme obrázky z pláží v Miami alebo Los Angeles, ale už menej si uvedomujeme, že v Amerike majú aj mnoho nádherných prírodných oblastí. Jednou z nich je najstarší národný park na svete Yellowstone, ktorý je plný nádherných miest. viac »

Vedci šokujú: Južnú Ameriku v minulosti obývali korytnačky veľké ako auto

Južnú Ameriku v minulosti
18.02.2020

V Kolumbii a Venezuele objavili nové fosílie gigantickej korytnačky, ktoré priblížili život tohto tvora veľkého ako osobné auto. Stupendemys geographicus žila v mokradiach na severe Južnej Ameriky pred 13 až 7 miliónmi rokov, ešte predtým, ako sa sformovali rieky Amazonka a Orinoko. Hoci prvé fosílie korytnačky objavili už v 70. rokoch minulého storočia, veľa o nej nebolo známe. viac »

Brutálne VIDEO z centra Tatier: Vlk zaútočil na jelenča hneď vedľa zastávky

Vlk zaútočil na jelenča
11.02.2020

Jednému z obyvateľov sa vo Vysokých Tatrách podarilo v pondelok zachytiť útok vlka na jelenča. Štátne lesy Tatranského národného parku (ŠL TANAP-u) na sociálnej sieti zverejnili video z útoku, ktorý sa stal v pondelok tesne vedľa zastávky Tatranských elektrických železníc v Hornom Smokovci. Po ulovenom zvierati vzápätí prešla električka. viac »

Národý park Donau-Auen: Zelená divočina medzi Viedňou a Bratislavou

Národný park Donau-Auen (Dunajské
09.02.2020

Národný park Donau-Auen (Dunajské luhy) ako zelený pás spája hlavné mestá Slovenska a Rakúska. Chráni najväčšiu súvislú, prevažne nenarušenú oblast' lužných lesov strednej Európy. Na ploche asi 9 615 ha zahŕňa komplex ekosystémov, ktoré vykazujú veľkú rozmanitosť vzácnych životných prostredí ohrozených druhov rastlín a zvierat. Krása tohto miesta ho robí prostredím odpočinku, ktoré si cení veľa ľudí. viac »

Symbol Afriky je mŕtvy: Uhynul jeden z posledných kenských slonov s dlhými klami

Slon pred horou Kilimandžáro
07.02.2020

Slon známy pod menom Big Tim, ktorý bol považovaný za symbol Afriky a za jedného z vôbec najznámejších slonov na svete, uhynul v utorok vo veku 50 rokov. Big Tim patril k slonom s neobvykle dlhými klami, pre ktoré sa v angličtine používa pomenovanie "giant tuskers". Informovala o tom vo štvrtok britská spravodajská stanica BBC. viac »

Thajsko je 6. najväčším znečistovateľom morí, nastal čas zmeniť to

Preplnená pláž Maya
28.01.2020

Thajsko je známe nielen svojimi plážami, ale aj širokou ponukou pouličných jedál. Práve tie sa však často balia do tašiek z plastu, ktorým svet vrátane Thajska vyhlásil vojnu. To by, paradoxne, mohlo mať negatívny vplyv na ekonomiku krajiny, kde príjmy z cestovného ruchu tvoria až pätinu jej celkových príjmov. Thajská obľuba plastových vreciek z krajiny urobila šiesteho najväčšieho znečisťovateľa morí. viac »


Sobota, 28. marec. 2020. Meniny má Soňa.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa