Cestovateľské zaujímavosti

Mikuláš v Holandsku - rasistický zvyk, ktorý vyvoláva pohoršenie a protesty

05.12.2019 |

V Holandsku sú decembrové zvyky trochu iné ako u nás - 25. december je v znamení pokoja a dôrazu na medziľudské vzťahy a deti dostávajú v tento deň rôzne sladkosti. Darčeky im prináša Sinterklaas (Sv. Mikuláš), a to už 5. decembra. Už oddávna ho pritom sprevádza jeho sluha - Čierny Peter, ktorý však v ostatnom období vyvoláva množstvo nevôle.

Viac článkov

OBRAZOM Neďaleko Jeruzalema odkryli 1500 rokov starý byzantský chrám

Izraelskí archeológovia odkryli baziliku,
26.10.2019

Izraelskí archeológovia odkryli baziliku, ktorú postavili za vlády byzantského cisára Justinána I. Chrám, ktorý zasvätili neznámemu mučeníkovi, objavili nedávno v izraelskom meste Bejt Šemeš, ktoré sa nachádza neďaleko Jeruzalema. Po troch rokoch vykopávok Izraelský úrad pre starožitnosti v stredu predstavil niektoré nálezy z takmer 1500-ročnej stavby. viac »

20 zaujímavostí, ktoré ste netušili o Veľkom čínskom múre

Veľký čínsky múr
25.10.2019

Veľký čínsky múr chránil Čínu pred nájazdmi Mongolov. Vtedajší obyvatelia chceli postaviť dômyselný obranný systém, ktorý mal prekvapiť nepriateľov a zneškodniť ich ešte pred prvým pokusom prieniku do krajiny. O niekoľko storočí neskôr sa stal nielen dôležitým symbolom krajiny, ale najmä najväčším turistickým lákadlom Ázie. viac »

Nebezpečné schody Haiku priťahujú ľudí napriek vysokej pokute

Schody Haiku
18.10.2019

Adrenalín v žilách je často tým najlepším cestovateľským sprievodcom. Motivuje vás k hľadaniu nových výziev a dostane vás na ojedinelé miesta, ktoré by ste bez trochy odvahy istotne nenavštívili. Nie nadarmo sa hovorí, že zakázané ovocie chutí najlepšie. I preto stúpol záujem o nebezpečné schody Haiku na Havaji až potom, keď ich pre verejnosť uzavreli a zvedavci sa tam musia dostať tajne poza chrbát polície. viac »

Skutočne napínavé: Najodpornejšie múzeum sveta je poriadnou výzvou pre žalúdok

Múzeum odporného jedla
15.10.2019

Neoddeliteľnou súčasťou spoznávania cudzích krajín je aj ochutnávanie miestnej kuchyne. Obvykle lokálne špeciality pošteklia maškrtný jazýček aj ostatné zmysly, v mnohých kútoch však sveta však konzumujú aj pokrmy, ktoré pre našinca predstavujú priam adrenalínové dobrodružstvo. Mnohé z nich môžete ochutnať aj pod jednou strechou - v Múzeu odporného jedla. viac »

Sexica zverejnila FOTO z dovolenky: Mama jej to poriadne natrela a zabáva celý internet

Sexica zverejnila FOTO z
07.10.2019

V súčasnom svete sociálnych sietí sa zdá, že vidieť niečo neobvyklé, navštíviť zaujímavé miesto alebo sa len tak radovať z maličkostí je len polovicou zážitku. Tou druhou je podeliť sa o to s celým svetom. Inak tomu nebolo ani v prípade mladej Alexy, ktorá dovolenkovala v Španielsku. Neprirodzené pózy na zverejnených fotografiách inšpirovali jej matku k tej najzábavnejšej reakcii. viac »


Sobota, 7. december. 2019. Meniny má Ambróz.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa