Cestovateľské zaujímavosti

Sneh do výšky paneláku: Na toto miesto v Alpách mieria turisti iba kvôli ceste

10.02.2020 |

Kým naše končiny tento rok Perinbaba akosi prehliada, jedno miesto na svete akoby patrilo k jej obľúbeným. Každý rok tam totiž nasneží toľko, že sa tunajšia cesta stáva najpopulárnejšou atrakciou.

Viac článkov

Svetový unikát: V Kodani bez jediného kopca otvorili lyžiarsku zjazdovku

Amager Bakke
20.11.2019

Dánsko je krajinou bez jediného kopca, aj tak tam ale už zopár týždňov môžete lyžovať. A to priamo v hlavnom meste – unikátnu zjazdovku otvorili na budove spaľovne odpadu! viac »

Najväčším darčekom Nežnej je sloboda: Takto sme na dovolenky cestovali kedysi

Najväčším darčekom Nežnej je
17.11.2019

Mladým ľuďom to dnes možno bude pripomínať zlé sci-fi, v minulosti však bol svet skutočne rozdelený na dve časti a pohyb medzi nimi nebol jednoduchý. Odhliadnuc od politickej situácie bolo navyše cestovanie úplne iné aj kvôli technologickému pokroku. Takéto sú naše spomienky na dovolenky spred pár desaťročí. viac »

Fascinujúca hra prírody: Fínsku pláž pokryli tisícky ľadových gulí

Fascinujúca hra prírody: Fínsku
11.11.2019

Pláž na fínskom ostrove Hailuoto pokryli tisícky ľadových gulí. Takzvané "ľadové vajcia" sú podľa odborníkov výsledkom zriedkavého fenoménu počasia, keď malé kúsky ľadu prevaľujú voda a vietor. viac »

Tajomné Machu Picchu: 20 zaujímavostí, ktoré ste o stratenom meste Inkov netušili

Machu Picchu
09.11.2019

Len pár pamiatok je opradených toľkými tajomstvami ako legendárne Machu Picchu. Stratené mesto Inkov sa nachádza v nadmorskej výške 2430 m n. m. a v Peru patrí k najnavštevovanejším atrakciám. Obklopujú ho nádherné pohoria, ktoré dopriali jeho obyvateľom každodenný nádherný pohľad. Vďaka nemu mali pocit, že sú bližšie prepojení so svojimi bohmi. viac »

Cestujte s rozumom a uvidíte viac: Kedy počas roka sú populárne destinácie najlacnejšie?

Maják Garour, Island
08.11.2019

Výšku nákladov na cestovanie vo veľkej miere ovplyvňuje sezónnosť. Ak toho chcete vidieť počas roka veľa, mali by ste ušetriť práve na rozumnom plánovaní. Rozdiel medzi jednotlivými mesiacmi sa niekedy môže pohybovať aj v stovkách eur. Anglická spoločnosť Responsible Travel preto urobila prieskum, v ktorom sledovala, kedy sú najobľúbenejšie destinácie najlacnejšie a kedy by ste sa im mali radšej vyhnúť. viac »


Streda, 19. február. 2020. Meniny má Vlasta.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa