Cestovateľské zaujímavosti

Legendárne sídlo krvavého Drakulu: 20 zaujímavostí o hrade Bran

14.09.2020 |

Legendami opradený gróf Drakula je úzko spätý s rumunským hradom Bran. Táto pamiatka vás na prvý pohľad upúta nádhernou architektúrou. Vyzerá ako romantický zámoček z rozprávky, ktorý vám ale nerozpovie príbeh so šťastným koncom, ale desivú historku, ktorá sa dedí z generácie na generáciu.

Viac článkov

KVÍZ: Európske metropoly z vtáčej perspektívy - spoznáte ich aj bez hlavných dominánt?

Praha
08.04.2020

Paríž a Eiffelova veža, Barcelona a Sagrada Familia, Rím a Koloseum. Takmer každá európska metropola má minimálne jednu výraznú stavbu, vďaka ktorej jej siluetu spoznáme na prvý pohľad. Je to však také jednoduché aj bez nich? viac »

Francúzi objavili tajomstvo dokonalej karantény: Plávajúci apartmán inšpirovaný bondovkou

Anthénea
05.04.2020

Francúzsky námorný architekt Jean-Michel Duancelle patrí k veľkým fanúšikom Jamesa Bonda. Filmom „Špión, ktorý ma miloval“ z roku 1977 sa dokonca nechal inšpirovať a vytvoril výnimočný plávajúci hotelový apartmán. V súčasnosti zaujme ešte viac než inokedy predtým – ponúka totiž nielen najvyšší luxus, ale aj dokonalú izoláciu od okolia. viac »

Zomrieť zakázané: Najsevernejšie mesto na svete má skutočne zvláštne nariadenia

Longyearbyen, Špicbergy
01.04.2020

Mesto Longyearbyen je najsevernejším mestom na svete. Leží na ostrove Svalbard (Špicbergy) asi v strede cesty medzi Nórskom a Severným pólom a žije tam asi 2.368 obyvateľov. Zomrieť však v Longyearbyene nesmú... viac »

Veľmi nebezpečná krása: Slávne slovinské jazero Bled sa sfarbilo dočervena

Bledské jazero
30.03.2020

Bledské jazero patrí k najkrajším miestam Slovinska. Najmä vďaka ostrovčeku s kostolom a panoráme Júlskych Álp v pozadí je mimoriadne fotogenické po celý rok, v tomto období ale ponúka ešte krajší pohľad - sfarbilo sa totiž dočervena. Kvôli dôvodu však miestni bijú na poplach. viac »

Pouličný predavač píše históriu: V Mexiku objavili hlavné mesto starovekého mayského kráľovstva

Palenque, Chiapas, Mexiko
25.03.2020

Archeológovia objavili v mexickom štáte Chiapas stratené hlavné mesto starovekého mayského kráľovstva Sak Tz'i'. Centrum mesta bolo zhruba 600 metrov dlhé a 400 metrov široké a nachádzali sa tam pyramídy, kráľovský palác, ihrisko a viacero domov. Vedecký tím, ktorý viedli profesor antropológie Charles Golden z Brandeis University a bioarcheológ Andrew Scherer z Brown University, informoval o svojom náleze v štúdii publikovanej v odbornom časopise Journal of Field Archaeology. viac »


Štvrtok, 1. október. 2020. Meniny má Arnold.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa