Cestovateľské zaujímavosti

Najväčším darčekom Nežnej je sloboda: Takto sme na dovolenky cestovali kedysi

17.11.2019 |

Mladým ľuďom to dnes možno bude pripomínať zlé sci-fi, v minulosti však bol svet skutočne rozdelený na dve časti a pohyb medzi nimi nebol jednoduchý. Odhliadnuc od politickej situácie bolo navyše cestovanie úplne iné aj kvôli technologickému pokroku. Takéto sú naše spomienky na dovolenky spred pár desaťročí.

Viac článkov

Írsky Leap – najstrašidelnejší hrad na svete

Írsky hrad Leap
31.10.2019

Každý hrad skrýva za svojimi múrmi nejaké tajomstvá. Tie sú často desivé a pri ich počúvaní nám naskakujú zimomriavky na koži. No ani jeden z nich nie je natoľko strašidelný ako Leap, ktorý sa nachádza v írskom meste Roscrea v kraji Offaly. Dodnes tam strašia nešťastné duše neprávom odsúdených ľudí, alebo tých, ktorí nevydržali mučenie a radšej tam dobrovoľne spáchali samovraždu. viac »

New York má novú atrakciu: Schody v Bronxe obliehajú fanúšikovia filmu Joker

Schody v Bronxe z
31.10.2019

Schody v newyorskom Bronxe, ktoré sa objavili v úspešnom filme Joker (2019), sa v uplynulých týždňoch stali turistickou atrakciou. Obyvatelia štvrte sa tak musia denne vyrovnávať s náporom turistov, ktorí sa pokúšajú napodobniť filmovú scénu alebo sa tam len fotia. Niektorí dokonca na miesto medzi dvoma budovami na Shakespeare Avenue prichádzajú v kostýmoch. viac »

Zlatá mládež ho miluje: K najfotografovanejším hotelom sveta patrí Syntopia na Kréte

Syntopia by Orion
27.10.2019

Známi influenceri musia tvrdo bojovať o každý like od svojich priaznivcov. Práve kvôli tomu vyhľadávajú špeciálne štýlové miesta, ktoré by vynikli na ich fotografiách. Spomedzi hotelov medzi nimi vedie grécky The Syntopia by Orion, ktorý je známy okázalým štýlom zariadenia a kreatívnym dizajnom. viac »

OBRAZOM Neďaleko Jeruzalema odkryli 1500 rokov starý byzantský chrám

Izraelskí archeológovia odkryli baziliku,
26.10.2019

Izraelskí archeológovia odkryli baziliku, ktorú postavili za vlády byzantského cisára Justinána I. Chrám, ktorý zasvätili neznámemu mučeníkovi, objavili nedávno v izraelskom meste Bejt Šemeš, ktoré sa nachádza neďaleko Jeruzalema. Po troch rokoch vykopávok Izraelský úrad pre starožitnosti v stredu predstavil niektoré nálezy z takmer 1500-ročnej stavby. viac »

20 zaujímavostí, ktoré ste netušili o Veľkom čínskom múre

Veľký čínsky múr
25.10.2019

Veľký čínsky múr chránil Čínu pred nájazdmi Mongolov. Vtedajší obyvatelia chceli postaviť dômyselný obranný systém, ktorý mal prekvapiť nepriateľov a zneškodniť ich ešte pred prvým pokusom prieniku do krajiny. O niekoľko storočí neskôr sa stal nielen dôležitým symbolom krajiny, ale najmä najväčším turistickým lákadlom Ázie. viac »


Utorok, 19. november. 2019. Meniny má Alžbeta.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa