Cestovateľské zaujímavosti

Chorvátsko inak: Tieto miesta poznáte zo slávnych filmov

21.06.2021 |

Chorvátsko neuchvátilo iba turistov, ale stalo sa aj magnetom pre filmové štáby. Kombinácia pútavej histórie, krásnych pamiatok a jedinečnej prírody je tým pravým koktejlom, ktorý hľadajú pre svoje budúce kinohity. Vďaka tomu sa rôzne chorvátske lokality objavili aj v známych filmoch či seriáloch.

Viac článkov

Peklo na zemi: Hororový park v Thajsku reálne zobrazuje posmrtné utrpenie hriešnikov

Peklo na zemi: Hororový
03.05.2021

Na posmrtný život sa často pozeráme z tej lepšej perspektívy. Predstavujeme si, ako to bude vyzerať v nebi a čo pekné nás čaká po prechode na druhý svet. No thajský Wang Saen Suk nám ponúka iný pohľad. Budhistický park vám totiž ukáže, čo po smrti čaká na všetkých hriešnikov. A verte, že to pre nikoho nebude príjemné zistenie. viac »

Prvý na svete: V Londýne otvoria vznášajúci sa bazén len pre odvážnych

Pohľad na prvý bazén
28.04.2021

Milovníci adrenalínu, pozor! Za netradičnými zážitkami pri kúpaní už nebudete musieť cestovať za oceán. V Londýne totiž už onedlho otvoria bazén, aký nikde inde na svete nenájdete. Je totiž umiestnený medzi dvomi budovami a vyrobený zo skla, takže budú mať plavci pod sebou 35 metrov. viac »

McDonald´s nájdete po celom svete: 10 najkrajších budov, kde sa rýchlo najete

McDonald´s nájdete po celom
04.04.2021

K skvelej dovolenke nepochybne patrí aj ochutnávanie domácich špecialít. Sú však aj turisti, ktorí sa chcú najesť hlavne rýchlo a lacno. Mnohí tiež radi vyhľadávajú rôzne reťazce, pretože si tam môžu dať to, na čo sú zvyknutí. K symbolom takejto globalizácie nepochybne patrí aj McDonald´s. No hoci ponúka v každej krajine takmer rovnaké menu, s jeho priestormi to tak už nie je. Budete prekvapení, v akých nádherných budovách ponúka svoje hamburgery či hranolčeky! viac »

Hon na Escobarove hrochy: Z vášne drogového baróna sa stala environmentálna dráma

Hon na Escobarove hrochy
02.03.2021

Drogový magnát Pablo Ecsobar je takmer tri desaťročia po svojej smrti. Napriek tomu aj dnes budí záujem, vášne a zamestnáva kolumbijskú vládu a mnoho odborníkov. Prečo je tomu tak? viac »

Pikantný objav v exotickom raji: Takýto penis ste ešte nevideli

Ostrov v Oceánii
24.02.2021

Príroda je plná prekvapení a občas sa s nami poriadne zahráva, keď niektoré úkazy pripomínajú čosi úplne iné. Videli sme už napríklad ostrov v podobe dokonalého srdca, známy je aj ten v tvare helikoptéry či delfína, no nedávno istá žena vďaka Google Earth objavila taký, čo vyzerá ako kresba mužského pohlavia. viac »


Streda, 23. jún. 2021. Meniny má Sidónia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa