Cestovateľské zaujímavosti

Najväčší palác na svete: 20 zaujímavostí o čínskom Zakázanom meste

08.07.2020 |

Zakázané mesto postavili v 15. storočí a odvtedy bolo sídlom čínskych cisárov. Na začiatku 20. storočia ho prestali využívať na tieto účely a neskôr ho sprístupnili verejnosti. Odvtedy sa stalo najnavštevovanejšou pamiatkou v Pekingu, ale aj jednou z najpopulárnejších atrakcií v Číne.

Viac článkov

Mona Lisa – najznámejší obraz sveta je plný neodhalených tajomstiev

Mona Lisa
07.05.2020

Okolo žiadneho obrazu na svete sa nevedie toľko diskusií ako okolo Mony Lisy. Leonardo da Vinci namaľoval majstrovské dielo, ktoré láka k umeniu aj ľudí, ktorí k nemu inak nemajú blízko. Okrem jedinečnej techniky do neho zrejme zakomponoval aj niekoľko záhadných odkazov, ktoré sa pokúšajú dekódovať historici, vedci, ale aj znalci umenia. viac »

Najznámejší cestovateľský súboj v dejinách: Prvých dobyvateľov Južného pólu delil len mesiac

Robert Scott súboj prehral.
05.05.2020

Každý z nich bol iný a predsa toho mali veľa spoločného. Obaja túžili dobyť Južný pól a navždy sa zapísať do histórie ako hrdinovia. A obaja boli pre svoj sen ochotní obetovať všetko. Víťazom sa však mohol stať len jeden a osud to kruto zariadil tak, že ten druhý prišiel úplne o všetko. Súboj Amundsena a Scotta neprestáva fascinovať ani po vyše sto rokoch. viac »

Guinnessove rekordy zo sveta: Najstrmejšia ulica na svete je v meste Dunedin

Najstrmejšia ulica na svete
20.04.2020

Najstrmšia ulica na svete je v novozélandskom meste Dunedin. Podľa agentúry DPA to v stredu oznámili posudzovatelia Guinnessových svetových rekordov. viac »

Dátum 15. apríl je najtragickejším v dejinách, môžu za to aj udalosti zo sveta cestovania

Dátum 15. apríl je
15.04.2020

Dnes je 15. apríl, ktorý je vzhľadom k množstvu tragických udalostí považovaný za najhorší deň v dejinách ľudstva. V takýto dátum sa potopil Titanic, vybuchla islandská sopka Eyjafjallajökull a vyhorela parížska katedrála Notre-Dame. A to nie je všetko... viac »

KVÍZ: Európske metropoly z vtáčej perspektívy - spoznáte ich aj bez hlavných dominánt?

Praha
08.04.2020

Paríž a Eiffelova veža, Barcelona a Sagrada Familia, Rím a Koloseum. Takmer každá európska metropola má minimálne jednu výraznú stavbu, vďaka ktorej jej siluetu spoznáme na prvý pohľad. Je to však také jednoduché aj bez nich? viac »


Sobota, 11. júl. 2020. Meniny má Milota.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa