Cestovateľské zaujímavosti

Ženy samurajky, módne rúška a automaty na všetko: 8 zaujímavostí, ktoré ste o Japonsku netušili

31.07.2020 |

To, že japonské vlaky sú najpresnejšie na svete, je dobre známe. Viete však, čo všetko museli muži podstúpiť pri výrobe katany? A čo ženy samurajky? Pozrime sa na osem pozoruhodných faktov o Krajine vychádzajúceho slnka. Osmičku sme si vybrali preto, lebo je v Japonsku považovaná za šťastné číslo. Kandži, teda znak, ktorý sa pre ňu používa, pripomína znak pre prosperitu a šťastnejšie zajtrajšky.

Viac článkov

Najšialenejší koncoročný zvyk (FOTO): Španieli po sebe hádžu vajcia, múku a petardy

Účastníci festivalu Els Enfarinats
06.01.2020

Festival Els Enfarinats v španielskom meste Ibi pri Alicante patrí k tomu najšialenejšiemu, čo môžete vo svete zažiť. Obyvatelia mesta sa vždy 28. decembra v rôznych vtipných vojenských odevoch pred miestnou radnicou obsypávajú múkou, hádžu po sebe vajíčka a petardy. Táto tradícia má už vyše 200 rokov. viac »

Nový rok vo svete: Nášmu zákazu hydiny či rýb konkurujú ďalšie zaujímavé zvyky

Nový rok vo svete:
01.01.2020

Každá krajina si pestuje svoje vlastné novoročné zvyklosti. U nás to je napríklad varenie jedla so šošovicou, aby bola rodina po nasledujúce mesiace bohatá, zákaz prípravy hydiny alebo rýb, aby vám z domu neuletelo alebo neodplávalo šťastie a jednou zo starých tradícií je nič si v tento deň nepožičať, aby ste sa nedostali do dlhov. Tieto zvyky sa spájajú s našou kultúrou, ale ako je tomu vo svete? viac »

20 zaujímavostí o vianočnej výzdobe a Silvestri v New Yorku

Vianoce v New Yorku
30.12.2019

Snom každého milovníka Vianoc je zažiť toto obdobie v New Yorku. Okázalá výzdoba vás prenesie do rozprávkového sveta, ktorý musíte milovať. Každoročne tam rozsvietia desaťtisíce svetiel, ozdobia stovky stromčekov a pripravia vám akcie, ktoré vás správne naladia na koncoročné sviatky a prichádzajúci Silvester, ktorý premení Veľké jablko na jednu obrovskú party. viac »

Návštevníkov pláže vydesili tisícky penisov: Podivná hračka prírody je vraj skvelou delikatesou

Urechis unicinctus
18.12.2019

Keď si myslíte, že vás už nič nemôže prekvapiť, matka príroda vytiahne ďalšie eso z rukáva. Presvedčiť sa o tom nedávno mohli aj návštevníci pláže, ktorú pokrývali tisícky útvarov, silno pripomínajúcich mužský penis. viac »

Veľmi nemravné Vianoce: Sviatočná výzdoba niektorých miest zabáva celý svet

Veľmi nemravné Vianoce: Sviatočná
17.12.2019

Najkrajšie sviatky roka sú za rohom a pripravené ja ne azda každé väčšie mesto. Nie vždy sa však dekorácie podaria podľa predstáv a občas sa stane, že namiesto vianočnej nálady vyvolajú skôr úškrny a „kučeravé myšlienky“. Freud by si o tomto jave zrejme myslel svoje, jedno sa však poprieť nedá – tieto dekorácie naozaj vyzerajú ako zo stránok erotických časopisov. viac »


Piatok, 14. august. 2020. Meniny má Mojmír.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa