Cestovateľské zaujímavosti

Mikuláš v Holandsku - rasistický zvyk, ktorý vyvoláva pohoršenie a protesty

05.12.2019 |

V Holandsku sú decembrové zvyky trochu iné ako u nás - 25. december je v znamení pokoja a dôrazu na medziľudské vzťahy a deti dostávajú v tento deň rôzne sladkosti. Darčeky im prináša Sinterklaas (Sv. Mikuláš), a to už 5. decembra. Už oddávna ho pritom sprevádza jeho sluha - Čierny Peter, ktorý však v ostatnom období vyvoláva množstvo nevôle.

Viac článkov

Pod zadkom oceán, nad hlavou hviezdy: Exotický raj ponúka novú dimenziu nocovania

Luxusný hotelový ostrovný rezort
11.09.2019

Luxusný hotelový ostrovný rezort Grand Park Kodhipparu na Maldivách ponúka novinku, vďaka ktorej bude váš pobyt ešte nezabudnuteľnejší. Okrem pohodlnej postele totiž ponúka aj možnosť spania pod hviezdami – v zavesenej sieti na hladinou oceánu. viac »

Nádherný palác Hawa Mahal – jediný nádych slobody pre kráľovské manželky

Palác Hawa Mahal v
09.09.2019

Láska je majstrovskou architektkou, ktorá po svete vytvorila mnoho jedinečných diel. Zamilovaní muži chceli i týmto spôsobom dokázať svojim priateľkám a manželkám, ako hlboké city voči nim prechovávajú. Jednou z týchto veľkolepých stavieb je indický palác Hawa Mahal v Džajpure, ktorý postavili pre členky kráľovskej rodiny. viac »

Osem najväčších pyramíd sveta: Budete prekvapení, kde všade stoja

Pyramídy v Gíze
05.09.2019

V minulosti boli pyramídy veľmi obľúbenými stavbami, ktorými dávali panovníci najavo svoju moc a zároveň vzdávali úctu bohom. Najtypickejšie sú pre oblasť okolo súčasného Egypta a objavujú sa taktiež v mayskej kultúre. Neskôr tento typ stavieb prevzali aj inde do sveta, kde sa začali pretekať v tom, kto postaví väčšiu a majestátnejšiu pyramídu. viac »

Archeológovia v Peru objavili ostatky rituálne obetovaných detí: 227 je rekordný počet

Archeológovia v Peru objavili
30.08.2019

Archeológovia odkryli v Peru pozostatky 227 obetovaných detí na lokalite využívanej ľuďmi predkolumbovskej civilizácie. Vedci tvrdia, že ide o dosiaľ najväčší nález svojho druhu vôbec. viac »

Architektonické skvosty Európy: 7 najzaujímavejších moderných stavieb

Tržnica, Rotterdam, Holandsko
22.08.2019

Turisti sú niekedy ochotní precestovať stovky kilometrov len kvôli tomu, aby uvideli nejakú významnú historickú budovu. Popri tom niekedy prehliadajú moderné stavby, ktorých architektúra je rovnako výnimočná. Často sa vyznačujú kreatívnym prístupom a ukazujú obrovské možnosti, ktoré majú stavitelia v súčasnosti. viac »


Utorok, 10. december. 2019. Meniny má Radúz.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa