Zaujímavosti, atrakcie

Turistka v Pompejách ukradla niekoľko drobností, teraz ich vracia: Sú prekliate!

27.10.2020 |

Pred pätnástimi rokmi navštívila istá turistka talianske Pompeje a ako suvenír si odtiaľ odniesla kúsky mozaiky, keramiky a časti amfory. Zrejme to bola najväčšia chyba jej života. Dnes tvrdí, že artefakty sú prekliate a nosili jej len smolu. Po dvojnásobnej rakovine a finančnom bankrote ich radšej vracia, odkiaľ ich vzala.

Viac článkov
Pompeje, Taliansko

Turistka v Pompejách ukradla niekoľko drobností, teraz ich vracia: Sú prekliate!

27.10.2020 | 

Pred pätnástimi rokmi navštívila istá turistka talianske Pompeje a ako suvenír si odtiaľ odniesla kúsky mozaiky, keramiky a časti amfory. Zrejme to bola najväčšia chyba jej života. Dnes tvrdí, že artefakty sú prekliate a nosili jej len smolu. Po dvojnásobnej rakovine a finančnom bankrote ich radšej vracia, odkiaľ ich vzala.

Tajomstvo z Enfieldu desí

Tajomstvo z Enfieldu desí dodnes: Na londýnskom predmestí vraj vyvádzal skutočný poltergeist

25.10.2020 | 

Enfield je malebné mestečko na predmestí Londýna. Bežných turistov najviac láka palác zo 16. storočia a niekoľko ďalších pamiatok, oveľa viac zvedavcov ale prichádza kvôli udalostiam, ktoré sa udiali v roku 1977 v dome na Green Street.

Finnair začal s predajom

Finnair začal s predajom jedla z biznis triedy v supermarkete, záujem je obrovský

27.10.2020 | 

Fínska letecká spoločnosť Finnair začala predávať jedlo z biznis triedy v supermarkete. Cieľom je zabrániť rozsiahlemu prepúšťaniu v cateringovej divízii.

Modulárne vozidlo U-Shift

Dopravný prostriedok budúcnosti: Modulárne vozidlo môže byť autobusom aj dodávkou

06.10.2020 | 

Nemecké stredisko pre letectvo a kozmonautiku (DLR) predstavilo svoj návrh vozidla budúcnosti. Najväčšou výhodou konceptu s názvom U-Shift je to, že sa vie prispôsobiť v podstate akýmkoľvek potrebám.

Pohorie Tianmen, Čína

Zabudnite na Orient Expres: Horúcim hitom roka je cesta autobusom z Londýna do Dillí

18.10.2020 | 

Táto cestovateľská éra si vyžaduje nové inovatívne prístupy, ktoré by opäť nalákali ľudí na spoznávanie nových krajín. Koronavírus dostal dovolenkovanie do úplného útlmu, preto musia zamestnanci v cestovnom ruchu hľadať skutočne zaujímavé ponuky, ktorým nikto neodolá. Jednou z nich je spoznávanie sveta z autobusu na trase Anglicko - India.

Zátoka El Nido, Palawan,

Cestovanie po korone: Tieto krajiny sa stanú novými hitmi

12.10.2020 | 

Každá pandémia určitým spôsobom mení svet. Momentálne sa s napätím očakáva, ako koronavírus Covid-19 poznačí cestovanie. Odborníci na turizmus ale predpokladajú, že po vynájdení vakcíny by sa mohli do popredia dostať úplne iné krajiny a miesta, aké boli hitom pred touto krízou.

Lietadlo na ostrove Skiathos

Adrenalín na gréckom ostrove: VIDEO Lietadlá turistov míňajú len o pár metrov

17.07.2019 | 

Svet už dávno obleteli obrázky karibského ostrova Svätý Martin (St Maarten), kde lietadlá prelietajú nad plážou s dovolenkármi pekelne nízko. Málokto ale vie, že podobný adrenalín môžete zažiť aj v Európe. Dôkazom je video z gréckeho ostrova Skiathos.

Šmykľavka v Estepone

Nová atrakcia mala byť skratkou k Slovenskej ulici, turistov na nej čakal horor

13.05.2019 | 

Mala to byť skvelá novinka, ktorá mestu prinesie veľkú slávu, namiesto toho prišla celosvetová hanba. Mesto Estepona na Costa del Sol otvorilo najväčšiu verejnú šmykľavku v Španielsku, no už po dvoch dňoch ju radšej zavreli. Zopár ľudí tam totiž za trochu adrenalínu zaplatilo bolestivými zraneniami a radnica sa obáva, že by mohlo dôjsť aj k vážnejším zraneniam.

Slovensko je pre amerických

Slovensko je pre amerických turistov bezpečné, týmto miestam sa majú vyhnúť

12.01.2018 | 

Americké ministerstvo zahraničných vecí v stredu aktualizovalo odporúčania a varovania pred cestovaním do jednotlivých krajín sveta. Slovensko zaradilo do kategórie bezpečných a Američania majú počas ciest u nás využívať len bežnú cestovateľskú obozretnosť.

Skutočná tvár peňazí: Symboly

FOTO Skutočná tvár peňazí: Symboly krajín, ukryté v bankovkách

04.10.2017 | 

Ak cestujete mimo eurozóny, denne prichádzate do kontaktu s miestnou menou. Väčšina ľudí obvykle venuje pozornosť len nominálnej hodnote bankoviek a ich dizajn si vôbec nevšíma. Je to však škoda, výber zobrazených osobností totiž o krajine mnohé napovie. Pozrite sa, čiu fotografiu nosíte v peňaženke v jednotlivých destináciách.

Najlepšie cestovateľské FOTO roka: Presne pre toto milujeme potulky po svete

 „Neuveriteľné okamihy“, @rakia10
19.09.2020

Hoci boli tento rok naše cestovateľské možnosti značne obmedzené, predsa sa mnohým ľuďom podarilo navštíviť zaujímavé miesta a vytvoriť na nich úžasné fotografie. Pozrite si päť najlepších, ktoré vzišli z takmer 15.000 príspevkoch v súťaži na aplikácii Agora. viac »

Zázrak zo Sibíri: Topiaci sa ľad vydal dokonalú múmiu pravekého medveďa

Múmia jaskynného medveďa
18.09.2020

Topenie permafrostu je veľkým ekologickým problémom, v týchto dňoch mu však vďačíme za úžasný objav. Ľad na Sibíri totiž desiatky tisíc rokov ukrýval múmiu jaskynného medveďa so zachovanými zubami, ňufákom aj vnútornými orgánmi. Dnes nám odhaľuje skutočnú podobu pravekého zvieraťa. viac »

Berlínsky múr – miesto pripomínajúce ťažkú skúšku dejín

Berlínsky múr
17.09.2020

Komunizmus smutne rozdelil Európu na krajiny so slobodnou demokraciou a tie, ktoré trpeli diktát Sovietskeho zväzu a ich podobu socializmu. Mementom tejto ťažkej doby je Berlínsky múr, ktorý na dlhé roky spôsobil nielen rozdelenie jednej veľkej krajiny, ale najmä odlúčenie rodín, ktoré zostali v pasci nezmyselného systému. Pri pohľade na jeho pozostatky by sme mali vždy pamätať na to, že nostalgia za týmto režimom je len falošným pozlátkom, ktoré dláždi cestu k neslobode. viac »

Legendárne sídlo krvavého Drakulu: 20 zaujímavostí o hrade Bran

Hrad Bran
14.09.2020

Legendami opradený gróf Drakula je úzko spätý s rumunským hradom Bran. Táto pamiatka vás na prvý pohľad upúta nádhernou architektúrou. Vyzerá ako romantický zámoček z rozprávky, ktorý vám ale nerozpovie príbeh so šťastným koncom, ale desivú historku, ktorá sa dedí z generácie na generáciu. viac »

Po stopách legendárneho Atillu: Jeho meno rezonuje dodnes, ale čo o ňom vieme?

Vojvodca Attila, jeho meno
10.09.2020

Attila, Bič Boží. Vojvodca a vládca Hunov, tajomného národa, o ktorom toho v dnešnej dobe príliš nevieme a musíme sa tak spoliehať skôr na historické dohady a špekulácie. viac »


Streda, 28. október. 2020. Meniny má Dobromila.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa