Doprava a cestovanie

Revolúcia v bezpečnosti na palube: Boeing predstavil lampu, ktorá zneškodní akýkoľvek vírus

25.09.2020 |

Rok 2020 bude história navždy spomínať v spojení s koronavírusom. Covid-19 ovládol dianie prakticky vo všetkých oblastiach nášho života, mimoriadne sa však dotkol predovšetkým cestovania. Krajiny zatvárali svoje hranice a obavy vyvoláva aj preprava v uzavretom lietadle. Boeing však sľubuje absolútnu bezpečnosť.

Viac článkov

Fantastická novinka: Z Bratislavy sa začne lietať priamou linkou do Chorvátska

Komiža na ostrove Vis
13.07.2020

Chorvátsko je top zahraničnou destináciou Slovákov v tejto letnej sezóne. Letecká spoločnosť AirExplore reaguje na veľký dopyt od dovolenkárov a spúšťa v spolupráci s najobľúbenejším slovenským vyhľadávačom leteniek Pelikan.sk dovolenkové lety z bratislavského letiska do Splitu od nedele 19.júla. Letenky sa dajú zakúpiť exkluzívne na Pelikan.sk alebo na webstránke dopravcu. Lietať sa bude každú stredu a nedeľu. Cena jednosmernej letenky začína od 69 eur a je v nej zahrnutá aj veľká batožina. viac »

Tieto aerolinky sú veľmi zlou voľbou: EÚ zverejnila čierny zoznam zakázaných leteckých spoločností

Tieto aerolinky sú veľmi
04.06.2020

Európska únia aktualizovala svoj zoznam pre leteckú bezpečnosť, čiže zoznam leteckých spoločností, ktoré podliehajú zákazu vykonávania leteckej dopravy, alebo prevádzkovým obmedzeniam v priestore EÚ, pretože nespĺňajú medzinárodné bezpečnostné normy. Európska komisia spresnila, že jej záujmom je zaistiť najvyššiu úroveň leteckej bezpečnosti pre všetkých cestujúcich v Európskej únii. viac »

Fantastická správa: Z Brna bude premávať priamy vlak do Chorvátska, láka na ceny aj nadštandardné služby

Stanica v Záhrebe
01.06.2020

Český dopravca RegioJet zavedie v lete priame vlakové spojenie medzi Českom a chorvátskym prístavným mestom Rijeka na pobreží Jadranského mora. Prvý vlak by mal z Prahy vyraziť 30. júna. V ČR sa spoj zastaví ešte v Pardubiciach a Brne. viac »

Jedna z najväčších katastrof odhalila svoje tajomstvo: Na dne Čierneho mora objavili vrak Armenie

Loď Armenia
30.04.2020

Potopenie sovietskej lode Armenia patrí k najväčším lodným katastrofám, keď o život prišlo podľa niektorých odhadov až 10.000 ľudí. Vrak objavili tento týždeň na dne Čierneho mora. viac »

Výborná správa: Skryté poplatky by sa pri letenkách Ryanairu mali stať minulosťou

Ryanair
24.04.2020

Írska nízkorozpočtová letecká spoločnosť Ryanair musí na svojej webovej stránke uviesť celú cenu letenky. Vo štvrtok o tom rozhodol najvyšší súd Európskej únie (EÚ). Podľa súdu Ryanair nepostupoval správne, keď na svojej internetovej stránke do cien leteniek nezahrnul daň z pridanej hodnoty (DPH) a ďalšie nevyhnutné poplatky. viac »


Piatok, 25. september. 2020. Meniny má Vladislav.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa