Doprava a cestovanie

Čína predstavila nový vlak: Jeho rýchlosť prekoná všetky rekordy

22.07.2021 |

Čína predstavila v utorok najnovšiu verziu rýchlovlaku s technológiou magnetickej levitácie (maglev), ktorého maximálna rýchlosť je 600 kilometrov za hodinu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Viac článkov

Železnica v arktickom ľade - extrémne ľudské úsilie

Železnica v arktickom ľade
15.06.2021

Kanada je krajinou, ktorá sa môže pýšiť svojou vlakovou dopravou. Napríklad kanadská pacifická železnica patrí dlhodobo k snom mnohých chlapcov, ktorých láska k vláčikom pretrvala až do dospelosti. My si však tentokrát povieme o inej trati, ktorá je o niečo extrémnejšia. viac »

Zabudnite na Concorde: Novým nadzvukovým lietadlom je Overture (FOTO + VIDEO)

Nadzvukové lietadlo Overture
10.06.2021

Americká letecká spoločnosť United Airlines plánuje zakúpiť 15 nových nadzvukových dopravných lietadiel a "vrátiť supersonickú rýchlosť do civilného letectva" v roku 2029. Informovala o tom stanica BBC. Nadzvukové lety komerčných liniek sa skončili v roku 2003, keď spoločnosti Air France a British Airways ukončili spoločnú prevádzku lietadiel typu Concorde. viac »

Do Benátok priplávala po 17 mesiacoch prvá výletná loď: Vyvolala hneď dve demonštrácie

Do Benátok priplávala po
04.06.2021

Do Benátok priplávala vo štvrtok prvá výletná loď od vypuknutia koronavírusovej pandémie. Naposledy v tejto vyhľadávanej turistickej destinácii kotvili výletné lode pred 17 mesiacmi, uviedla agentúra AFP. viac »

Wizz Air po troch rokoch obnovil linku Košice - Doncaster Sheffield

Sheffield
02.06.2021

Letecká spoločnosť Wizz Air reštartovala prevádzku svojej linky Košice – Doncaster Sheffield. Prvý let po trojročnej prestávke sa uskutočnil v piatok (28. 5.) večer. TASR o tom za košické letisko informovala Karolína Linhartová s tým, že pribudnú aj ďalšie linky od spoločnosti Ryanair. viac »

Na letisku v Bratislave začína letná sezóna: Veľký prehľad liniek + more tipov na super dovolenku

Na letisku v Bratislave
01.06.2021

BRATISLAVA – Od júna pribudnú na Letisku M. R. Štefánika desiatky pravidelných a charterových liniek (nie len) do dovolenkových destinácií. Najviac pravidelných liniek spustí od 1. júna letecký dopravca Ryanair, a to spolu 15. V júni budú môcť využiť cestujúci z Bratislavy 28 pravidelných liniek a spustia sa aj charterové lety cestovných kancelárií. viac »


Štvrtok, 29. júl. 2021. Meniny má Marta.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa