Doprava a cestovanie

RegioJet zahájil predaj lístkov: Vieme, koľko vás bude stáť cesta do Chorvátska

19.02.2021 |

RegioJet odštartoval predaj cestovných lístkov na vlaky do Chorvátska. Vlaky pôjdu do Rijeky a po novom aj do Splitu a Záhrebu. Nadväzné autobusy napoja celé jadranské pobrežie

Viac článkov

Letectvo má za sebou ťažký rok: Keď sa však kríza skončí, pilotov bude opäť nedostatok

Letectvo má za sebou
15.12.2020

Pandémia COVID19 uštedrila leteckej doprave tvrdú ranu. Iba v Európe prídu aerolínie v roku 2020 podľa údajov Medzinárodnej asociácie leteckej dopravy (IATA) súhrnne o takmer 18 miliárd Eur. Počet prepravených pasažierov celosvetovo sa prepadol o polovicu. O pilotov dopravných lietadiel je však aj napriek kríze stále veľký záujem. viac »

Studenou Sibírou vedie Cesta kostí: Ukrýva státisíce mŕtvol

Cesta smrti
11.12.2020

Sibírsky Jakutsk býva neraz označovaný za najchladnejšie mesto na planéte. V januári sa teplota bežne pohybuje okolo 38 až 42 stupňov pod nulou, neraz však klesne až na mínus 57. S okolitým svetom mesto spája jediná cesta – a za tú zaplatili státisíce ľudí tú najvyššiu cenu. viac »

Lídri Iránu a Afganistanu otvorili prvú železničnú trať medzi oboma krajinami

Lídri Iránu a Afganistanu
11.12.2020

Prezidenti Iránu a Afganistanu vo štvrtok slávnostne otvorili prvú železničnú trať medzi oboma susednými krajinami. Teherán zdôraznil, že sa mu tento projekt podarilo zrealizovať aj napriek sankciám, ktoré na Irán uvalila administratíva dosluhujúceho amerického prezidenta Donalda Trumpa, informuje agentúra AP. viac »

Prekliaty Boeing 737 MAX sa vrátil na oblohu, prvé dojmy sú rozpačité

Boeing 737 Max 8
10.12.2020

Po viac ako 20 mesiacoch od uzemnenia sa Boeing 737 MAX v stredu vrátil na oblohu v Brazílii. Informovali o tom novinári AFP, ktorí boli na palube. viac »

Z Bratislavy sa v lete bude lietať do Ríma, Dubaja, na Maltu či Korfu

Letisko M. R. Štefánika
07.12.2020

Cestujúci z bratislavského Letiska M. R. Štefánika budú môcť v letnej sezóne využiť lety do destinácií ako sú Rím, Atény, Dubaj, ale aj Malta, Burgas či Korfu. Na prelome rokov zároveň organizujú cestovné kancelárie niekoľko priamych letov na Maldivy a do Dominikánskej republiky. Pre TASR to uviedla hovorkyňa letiska Veronika Ševčíková. Upozornila však, že epidemiologická situácia v krajinách a ponuka letov sa môže meniť. viac »


Streda, 3. marec. 2021. Meniny má Bohumil, Bohumila.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa