Doprava a cestovanie

Čína predstavila nový vlak: Jeho rýchlosť prekoná všetky rekordy

22.07.2021 |

Čína predstavila v utorok najnovšiu verziu rýchlovlaku s technológiou magnetickej levitácie (maglev), ktorého maximálna rýchlosť je 600 kilometrov za hodinu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Viac článkov

Vydražili Ceaušescovo lietadlo: Diktátor ho považoval za vrcholný úspech rumunského priemyslu

Ceaušescovo lietadlo vydražili za
29.05.2021

Prezidentské lietadlo, ktoré bolo v minulosti súčasťou flotily rumunského komunistického diktátora Nicolaea Ceaušesca, vydražili vo štvrtok za 120.000 eur. Agentúru AFP o tom informoval bukureštský aukčný dom Artmark. viac »

Skvelá novinka: Z letiska Bratislava pribudne priama letecká linka na Kanárske ostrovy

Tenerife
22.05.2021

Z Letiska M. R. Štefánika sa bude lietať priamou leteckou linkou na Kanárske ostrovy. Novú leteckú linku z Bratislavy na ostrov Gran Canaria (do hlavného mesta Las Palmas) spustí cestovná kancelária flytoCanarias v spolupráci s dopravcom Galistair od 26. júna 2021. Linku môžu využiť dovolenkári každú sobotu, čiže 1 x týždenne, čo je vhodné na týždňové či dvojtýždňové dovolenkové turnusy. viac »

Slováci, máte sa na čo tešiť: Ryanair predstavil letový plán na leto a špeciálne ceny

Lietadlo Ryanair
19.05.2021

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair včera zverejnila letový plán na leto 2021. Slováci sa majú na čo tešiť, Bratislavu a Košice spoja priame linky s vyše dvomi desiatkami zaujímavých destinácií. viac »

Slovenské železnice obnovujú medzištátne spoje, pozrite si ich zoznam

ZSSK obnovuje spoločne s
19.05.2021

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) z dôvodu postupného zlepšovania sa pandemickej situácie v SR ako aj v okolitých krajinách pristupuje v nasledujúcich týždňoch k ďalšiemu obnoveniu medzištátnych spojení do susedných krajín. Pozrite si ich zoznam. viac »

United Airlines pridávajú od júla viac ako 400 letov denne

Lietadlo United Airlines
18.05.2021

Americká letecká spoločnosť United Airlines v pondelok oznámila, že do svojho júlového letového poriadku pridá viac ako 400 letov denne. A rozšíri ponuku aj o lety do opätovne otvorených európskych destinácií, pretože uvoľnenie obmedzení na zastavenie pandémie nového koronavírusu vyvolalo dopyt po letnom cestovaní. viac »


Štvrtok, 29. júl. 2021. Meniny má Marta.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa