Doprava a cestovanie

Gotthardský tunel - 40 rokov rekordov, technických zázrakov aj ľudských obetí

05.09.2020 |

Gotthardský cestný tunel je jedným z najvýznamnejších tunelov v Alpách, ktorý tvorí dôležitú dopravnú spojnicu medzi severnou a južnou Európou. Leží na diaľnici A2 spájajúcou švajčiarske mestá Luzern a Lugano, pričom denne ním prejde v priemere viac ako 17.000 áut. V sobotu 5. septembra uplynie 40 rokov od slávnostného otvorenia tohto tunela, ktorý bol v tom čase svojou dĺžkou 16,9 kilometra najdlhším cestným tunelom na svete.

Viac článkov

Toto je budúcnosť cestovania: Najväčšie dvojmotorové lietadlo absolvovalo prvý skúšobný let

Boeing 777X
28.01.2020

Spoločnosť Boeing má za sebou úspešný prvý testovací let najväčšieho dvojmotorového lietadla na svete s označením 777X. Po dvoch odkladoch, ktoré spôsobil silný vietor, cez víkend lietadlo vyštartovalo neďaleko Seattlu a let trval štyri hodiny. viac »

Najrozkošnejší pasažier, akého ste kedy videli: Tento zajko cestuje ako kráľ!

Coco cestuje ako kráľ
27.01.2020

O prvej triede síce môže väčšina z nás iba snívať, rozkošný zajko Coco však práve v nej letel z USA do Japonska. A to mu ani majiteľ nekúpil letenku! viac »

OBRAZOM Čaro cestovania v noci: Nazrite do lôžkových vozňov historických vlakov

Salónny a lôžkový vlakový
26.01.2020

Cez víkend sa v bratislavskom Múzeu dopravy konala výnimočná výstava Čaro cestovania v noci. Návštevníci mohli nazrieť aj do lôžkových vozňov historických vlakov, akými kedysi jazdili tí najväčší páni. viac »

Ušetrite na letenke: Na Slovakiatour sa predstavia aerolinky LEVEL so špeciálnym bonusom

Ušetrite na letenke: Na
24.01.2020

Už tento víkend (23. - 26. január) sa v bratislavskej Inchebe koná najväčší veľtrh cestovného ruchu na Slovensku ITF Slovakiatour. Predstavia sa na ňom aj aerolinky LEVEL, ktoré pri tejto príležitosti pripravili špeciálnu ponuku. viac »

Muž nestíhal let a spravil tú najšialenejšiu vec: Sudca ho poslal rovno za mreže

Muž nestíhal let a
23.01.2020

Pasažierov a posádku letu spoločnosti EasyJet z Gatwicku do Marakéša k smrti vystrašilo varovanie, že sa na palube lietadla nachádza bomba. Ako však vysvitlo, šlo len o mimoriadne nepodarený pokus zdržať lietadlo. Jeho autor sa minulý týždeň postavil pred súd. viac »


Nedeľa, 20. september. 2020. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa