Doprava a cestovanie

Gotthardský tunel - 40 rokov rekordov, technických zázrakov aj ľudských obetí

05.09.2020 |

Gotthardský cestný tunel je jedným z najvýznamnejších tunelov v Alpách, ktorý tvorí dôležitú dopravnú spojnicu medzi severnou a južnou Európou. Leží na diaľnici A2 spájajúcou švajčiarske mestá Luzern a Lugano, pričom denne ním prejde v priemere viac ako 17.000 áut. V sobotu 5. septembra uplynie 40 rokov od slávnostného otvorenia tohto tunela, ktorý bol v tom čase svojou dĺžkou 16,9 kilometra najdlhším cestným tunelom na svete.

Viac článkov

Veľmi zlý nápad: Muž vhodil mince pre šťastie do motora lietadla

Boeing 737 Max 8
03.01.2020

Muž z Číny, ktorý letel prvý raz v živote, dostal pokutu za to, že vhodil do motora lietadla mince "pre šťastie". Lu Čchao musí teraz nízkonákladovým aerolinkám Lucky Air zaplatiť kompenzácie vo výške 15 400 eur. viac »

Priznania letušiek: Toto je to najbláznivejšie, čo sme s pasažiermi na palube zažili

Priznania letušiek: Toto je
31.12.2019

Cestovanie v lietadle je pre mnohých úplne bežné, pomerne veľa ľudí sa však pri ňom stále cíti zvláštne. Pasažieri sú uzavretí v jednom priestore bez možnosti úniku aj celé hodiny a najbližšiu spoločnosť im neraz robia cudzí ľudia. To so sebou prináša rôzne situácie, o ktorých by celé hodiny vedeli hovoriť najmä letušky. Tie sa o svoje zážitky nedávno podelili s čitateľmi stránok Boredpanda, Reader´s Digest a Cosmpolitan a my sme vybrali deväť, ktorým je takmer ťažké uveriť. viac »

Nočným vlakom svitá na lepšie časy, pionierom sú rakúske železnice

Nočný vlak OBB
28.12.2019

Ešte pred dvomi-tromi rokmi to vyzeralo, že nočným vlakom v Európe odzvonilo. Spomienky desaťtisícov Európanov na romantické cestovanie po celom kontinente, v rámci ktorého namiesto hotelov spali vo vlakoch po ceste medzi jednotlivými destináciami, neznamenali dosť na to, aby presvedčili európskych železničných operátorov. Tí argumentovali nerentabilnosťou takéhoto spôsobu dopravy a nočné spojenia medzi jednotlivými európskymi mestami jedno po druhom rušili. viac »

EÚ aktualizovala čierny zoznam leteckých spoločností: Tieto aerolinky nie sú dobrou voľbou

EÚ aktualizovala čierny zoznam
11.12.2019

Európska komisia (EK) aktualizovala v pondelok zoznam EÚ týkajúci sa leteckých dopravcov, ktorí nespĺňajú medzinárodné bezpečnostné normy, a preto podliehajú zákazu vykonávania leteckej dopravy alebo prevádzkovým obmedzeniam v priestore Európskej únie. viac »

Kokaín, zlato aj živé tvory: Zamestnanci aeroliniek pašujú vo veľkom

Kokaín, zlato aj živé
09.12.2019

Riaditeľ indonézskej leteckej spoločnosti Garuda prišiel minulý týždeň o prácu, pretože sa snažil tajne prepašovať do krajiny americký motocykel Harley-Davidson na palube jedného z lietadiel Airbus. Ide však len o ďalší kuriózny prípad pašeráctva v globálnom leteckom priemysle. V uplynulých rokoch odhalili príslušné úrady množstvo pokusov o pašovanie tovaru v bežných linkových lietadlách od telefónov iPhone cez opice omámené sedatívami až po drogy. viac »


Nedeľa, 20. september. 2020. Meniny má Ľuboslav, Ľuboslava.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa