Doprava a cestovanie

Vo Francúzsku predstavili nový model rýchlovlaku TGV

20.09.2021 |

Francúzsky prezident Emmanuel Macron predstavil model novej generácie superrýchlych vlakov, známych ako TGV. Informovala o tom agentúra AP. Stalo sa tak štyri desaťročia po uvedení prvej súpravy tohto typu na trh.

Viac článkov

Pred 85 rokmi prvýkrát vzlietla vzducholoď Hindenburg: Nacistickú pýchu dodnes nič neprekonalo

Vzduchloď Hindenburg
04.03.2021

Tým, čím bol legendárny Titanic pre lodnú dopravu, tým mala byť pre lietanie vzducholoď Hindenburg. Čakal ju však aj rovnako neslávny koniec, hoci dodnes zostáva vo viacerých ohľadoch neprekonaná. viac »

RegioJet zahájil predaj lístkov: Vieme, koľko vás bude stáť cesta do Chorvátska

RegioJet vypraví v lete
19.02.2021

RegioJet odštartoval predaj cestovných lístkov na vlaky do Chorvátska. Vlaky pôjdu do Rijeky a po novom aj do Splitu a Záhrebu. Nadväzné autobusy napoja celé jadranské pobrežie viac »

Luxus po slovensky: V Komárne spustili na hladinu výletnú loď Albertina

Prvá slovenská loď: V
04.02.2021

V komárňanských lodeniciach spustili v stredu na vodu lodným výťahom luxusnú riečnu osobnú loď Albertina, ktorá by mala byť dokončená do štyroch mesiacov, potom by sa mala plaviť na európskych riekach. Loď naprojektovali v kancelárii v Komárne. Motory, vzduchotechniku, interiéry vyrábajú a dodávajú slovenské firmy, pričom slovenskí architekti projektovali aj interiéry. viac »

MHD bez vodičov: V Šanghaji jazdí prvá digitálna električka

V Šanghaji jazdí prvá
03.02.2021

V Šanghaji sa začala skúšobná prevádzka prvej digitálnej električky bez vodiča. Pre jej spustenie bolo potrebné vybudovať inteligentný riadiaci systém, sieťový komunikačný systém, chrbticovú komunikačnú sieť, inteligentnú platformu aj riadiace centrum. Postarala sa o to spoločnosť Shanghai Electric Automation Group. viac »

Do Chorvátska vlakom: RegioJet bude jazdiť z Bratislavy, láka na ceny aj nadštandardné služby

RegioJet vypraví v lete
02.02.2021

Najväčší stredoeurópsky súkromný osobný železničný dopravca RegioJet bude v tohtoročnej letnej sezóne opäť prevádzkovať vlakové spojenie zo Slovenska do Chorvátska. Prvý spoj by mal na cestu vyraziť v piatok 28. mája 2021 a pôjde po novej trase - z Bratislavy cez Budapešť a Záhreb do Rijeky a Splitu. viac »


Nedeľa, 26. september. 2021. Meniny má Edita.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa