Doprava a cestovanie

EÚ aktualizovala čierny zoznam leteckých spoločností: Tieto aerolinky nie sú dobrou voľbou

11.12.2019 |

Európska komisia (EK) aktualizovala v pondelok zoznam EÚ týkajúci sa leteckých dopravcov, ktorí nespĺňajú medzinárodné bezpečnostné normy, a preto podliehajú zákazu vykonávania leteckej dopravy alebo prevádzkovým obmedzeniam v priestore Európskej únie.

Viac článkov

Sklamanie v Tatrách: Z Popradu sa do Amsterdamu lietať nebude

Amsterdam
24.07.2019

Spod Tatier sa nebude lietať do Amsterdamu. O toto letecké spojenie malo záujem popradské letisko, zámer sa mu však nepodarilo zrealizovať. viac »

Skvelá správa: Na Sardíniu sa bude z Bratislavy lietať aj na jeseň a v zime

Sardínia, Taliansko
23.07.2019

Dopravca Ryanair bude v zimnom letovom poriadku 2019/2020 zabezpečovať priamu pravidelnú leteckú linku z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave do Alghera na Sardínii. Talianske Alghero spájal pritom s Bratislavou letecky len v letnej dovolenkovej sezóne od apríla do októbra. Linku na Sardíniu však bude Ryanair tento rok opäť prevádzkovať aj počas jesene a zimy. viac »

Turkish Airlines na Slovensku končí: Od septembra pozastavuje svoju linku do Košíc

Turkish Arilines začnú lietať
24.06.2019

Spoločnosť Turkish Airlines k 1. septembru pozastavuje letecké spojenie Istanbul – Košice. Linka bola prevádzkovaná štyrikrát týždenne počas troch rokov. Ako TASR za letisko Košice informovala Karolína Linhartová, pozastavenia linky do Košíc je dôsledkom globálnej leteckej krízy spôsobenej uzemnením Boeingov 737 MAX. viac »

Unikátny exponát v Taliansku: Jediná loď z dielne Enza Ferrariho

Na jedinečnej lodi Ferrari
22.06.2019

Jediný hydroplán s pohonom od Ferrari v histórii získava celosvetovú pozornosť vo svojom pôvodnom domove v talianskom meste Maranello. Skonštruovali ho v roku 1952 s osobnou účasťou samotného Enzo Ferrariho. Tento historický hydroplán sa teraz pripravuje na svoje nadchádzajúce 70. výročie s obnoveným motorom v známom technickom centre Ferrari Classiche. viac »

Dovolenkári môžu z Košíc letieť do deviatich krajín a 13 prímorských destinácií

Letisko Košice
20.06.2019

Služby Letiska Košice využije počas letnej sezóny viac dopravcov ako obvykle, lietať sa dá až do deviatich krajín a celkovo do 13 prímorských destinácií. Do viacerých destinácií bude opäť možné zakúpiť si aj samostatné letenky. „Čo poteší tých cestovateľov, ktorí preferujú individuálnu organizáciu svojich dovoleniek,“ uviedla pre TASR Karolína Linhartová z Letiska Košice. viac »


Nedeľa, 15. december. 2019. Meniny má Ivica.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa