Doprava a cestovanie

Dopravný prostriedok budúcnosti: Modulárne vozidlo môže byť autobusom aj dodávkou

06.10.2020 |

Nemecké stredisko pre letectvo a kozmonautiku (DLR) predstavilo svoj návrh vozidla budúcnosti. Najväčšou výhodou konceptu s názvom U-Shift je to, že sa vie prispôsobiť v podstate akýmkoľvek potrebám.

Viac článkov

Priznania letušiek: Toto je to najbláznivejšie, čo sme s pasažiermi na palube zažili

Priznania letušiek: Toto je
31.12.2019

Cestovanie v lietadle je pre mnohých úplne bežné, pomerne veľa ľudí sa však pri ňom stále cíti zvláštne. Pasažieri sú uzavretí v jednom priestore bez možnosti úniku aj celé hodiny a najbližšiu spoločnosť im neraz robia cudzí ľudia. To so sebou prináša rôzne situácie, o ktorých by celé hodiny vedeli hovoriť najmä letušky. Tie sa o svoje zážitky nedávno podelili s čitateľmi stránok Boredpanda, Reader´s Digest a Cosmpolitan a my sme vybrali deväť, ktorým je takmer ťažké uveriť. viac »

Nočným vlakom svitá na lepšie časy, pionierom sú rakúske železnice

Nočný vlak OBB
28.12.2019

Ešte pred dvomi-tromi rokmi to vyzeralo, že nočným vlakom v Európe odzvonilo. Spomienky desaťtisícov Európanov na romantické cestovanie po celom kontinente, v rámci ktorého namiesto hotelov spali vo vlakoch po ceste medzi jednotlivými destináciami, neznamenali dosť na to, aby presvedčili európskych železničných operátorov. Tí argumentovali nerentabilnosťou takéhoto spôsobu dopravy a nočné spojenia medzi jednotlivými európskymi mestami jedno po druhom rušili. viac »

EÚ aktualizovala čierny zoznam leteckých spoločností: Tieto aerolinky nie sú dobrou voľbou

EÚ aktualizovala čierny zoznam
11.12.2019

Európska komisia (EK) aktualizovala v pondelok zoznam EÚ týkajúci sa leteckých dopravcov, ktorí nespĺňajú medzinárodné bezpečnostné normy, a preto podliehajú zákazu vykonávania leteckej dopravy alebo prevádzkovým obmedzeniam v priestore Európskej únie. viac »

Kokaín, zlato aj živé tvory: Zamestnanci aeroliniek pašujú vo veľkom

Kokaín, zlato aj živé
09.12.2019

Riaditeľ indonézskej leteckej spoločnosti Garuda prišiel minulý týždeň o prácu, pretože sa snažil tajne prepašovať do krajiny americký motocykel Harley-Davidson na palube jedného z lietadiel Airbus. Ide však len o ďalší kuriózny prípad pašeráctva v globálnom leteckom priemysle. V uplynulých rokoch odhalili príslušné úrady množstvo pokusov o pašovanie tovaru v bežných linkových lietadlách od telefónov iPhone cez opice omámené sedatívami až po drogy. viac »

Autobusom na Balkán: Objavte Sarajevo a bosnianske pyramídy priamym spojom

Bosna a Hercegovina
09.12.2019

Balkán je geografický a historický názov územia na Balkánskom poloostrove ležiacom v juhovýchodnej Európe medzi Čiernym morom na východe a Jadranským morom na západe. Na severe je Balkán ohraničený riekou Sávou a dolným tokom Dunaja, na juhu Iónskym, Krétskym, Egejským a Marmarským morom. Toľko výpočet z encyklopédie. Keď sa však povie „Balkán“, väčšine ľudí sa vybaví juhovýchodný temperament, obyvatelia formovaní ťažkými podmienkami a vojnou, ako aj čevapčiči, pljeskavica či rakija. viac »


Piatok, 23. október. 2020. Meniny má Alojzia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa