Doprava a cestovanie

V Paname budujú novú linku metra: Tunel prerazia popod najslávnejší prieplav

25.02.2020 |

Nová linka metra v hlavnom meste Panamy povedie tunelom prerazeným popod tamojší prieplav medzi Atlantickým a Tichým oceánom. Oznámili to panamské úrady, uviedla tlačová agentúra AP.

Viac článkov

Ekologický zločin: Neuveríte, koľko trvá najkratší pravidelný let na svete

Ekologický zločin: Neuveríte, koľko
06.11.2019

Belgicko podporuje možno najneekologickejšie letecké spojenie. Podľa televíznej stanice RTBF to tvrdí belgické ekologické hnutie Demain (Zajtrajšok), ktoré upozornilo na zbytočnosť letu medzi letiskami v holandskom Maastrichte a belgickom Liege. Podľa hnutia Demain je táto linka zbytočnou ekologickou záťažou, keďže ide o spojenie v celkovej dĺžke 38 kilometrov, pričom samotný let trvá iba deväť minút. viac »

Boeing pozastavil prevádzku približne 50 lietadiel: Dôvodom sú praskliny v trupe

Boeing 737 Max 8
04.11.2019

Spoločnosť Boeing oznámila pozastavenie prevádzky približne 50 lietadiel typu 737 NG v dôsledku objavenia prasklín v oblasti trupu, informovala agentúra AFP. Americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) už začiatkom októbra nariadil prevádzkovateľom lietadiel Boeing 737 NG povinnú kontrolu strojov. Dôvodom bolo zistenie prasklín na komponente, ktorý umožňuje pripojenie krídiel k trupu lietadla. viac »

Na Sardínii sa strácajú turisti: Hľadajú najkrajšie pláže, končia v problémoch

Sardínia
21.10.2019

Hoci sa leto už skončilo, na Sardíniu stále prichádza množstvo turistov v túžbe navštíviť niektorú z idylických pláží. Tie najkrajšie z nich však nebývajú ľahko dostupné, a tak sa veľa ľudí pri ich hľadaní spolieha na Google Maps. To sa však v ostatnom čase javí ako obrovská chyba. viac »

Najdlhší let na svete: Spoločnosť Qantas letela z New Yorku do Sydney bez medzipristátia

Pohľad na dve lietadlá
21.10.2019

Austrálska letecká spoločnosť Qantas v nedeľu úspešne zavŕšila ultradlhý testovací let z New Yorku do Sydney bez medzipristátia. Účelom letu, ktorý vykonal Boeing 787 Dreamliner, bolo vedecky preveriť, aký vplyv má táto potenciálne najdlhšia komerčná letecká trasa na pilotov, posádku a cestujúcich, informovala agentúra Reuters. viac »

Ryanair od apríla otvorí nové letecké spojenie Londýn - Košice

Londýn, Anglicko
03.10.2019

Nové letecké spojenie z Košíc do Londýna (Stansted) otvorí Ryanair od 1. apríla 2020. Linka bude prevádzkovaná trikrát týždenne ako súčasť letného letového poriadku tejto leteckej spoločnosti. TASR o tom v stredu informovala Karolína Linhartová z košického letiska. viac »


Streda, 26. február. 2020. Meniny má Viktor.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa