Doprava a cestovanie

Čína predstavila nový vlak: Jeho rýchlosť prekoná všetky rekordy

22.07.2021 |

Čína predstavila v utorok najnovšiu verziu rýchlovlaku s technológiou magnetickej levitácie (maglev), ktorého maximálna rýchlosť je 600 kilometrov za hodinu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Viac článkov

Hyperloop previezol prvých ľudí (VIDEO): Kapsule majú byť rýchlejšie než lietadlo

Hyperloop previezol prvých ľudí:
10.11.2020

Spoločnosť Virgin Hyperloop podnikateľa Richarda Bransona dokončila prvú jazdu systémom vysokorýchlostnej dopravy potrubím s ľuďmi. Urobila tak dôležitý bezpečnostný test tejto technológie, ktorá by mohla transformovať prepravu osôb i nákladov, uviedla agentúra Reuters. viac »

Z Bratislavy sa plánuje od 18. decembra lietať do Hurghady v Egypte: Víza netreba, test áno

Hurgada, Egypt
09.11.2020

Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave sa bude lietať do Hurghady v Egypte. Pravidelné lety leteckej spoločnosti Air Cairo do tejto destinácie sú plánované od 18. decembra tohto roka do 26. marca 2021 s frekvenciou raz týždenne, a to každý piatok. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková. viac »

V Nórsku spustia autonómny trajekt s nulovými emisiami: Privoláte si ho ako výťah

V Nórsku spustia autonómny
05.11.2020

Klimatická kríza stavia pred ľudstvo veľké výzvy. K obrovskému znečisťovaniu životného prostredia prispieva aj doprava, a tak sa hľadajú nové alternatívy priateľské k prírode. Veľmi sľubnou možnosťou je využitie vodných ciest, ktoré sú k dispozícii v takmer všetkých väčších mestách. V Nórsku sú v tomto smere najďalej - už v budúcom roku tam majú spustiť špeciálny autonómny trajekt s nulovými emisiami. viac »

Koniec legendy: Posledné lietadlo Tu-154 odišlo do výslužby

Lietadlo Tu-154
30.10.2020

Posledné dopravné lietadlo typu Tu-154, ktoré stále slúžilo v Rusku, absolvovalo svoj posledný plánovaný komerčný let. Letecká spoločnosť Alrosa oznámila, že predmetné lietadlo uskutočnilo let z mesta Mirnyj v Jakutskej republike do mesta Novosibirsk v Novosibirskej oblasti so 140 pasažiermi na palube. viac »

Pakistan v meste Láhaur otvoril svoju prvú linku metra

Láhaur, Pakistan
28.10.2020

Pakistan po rokoch odkladov uviedol do prevádzky svoju prvú linku metra v meste Láhaur na východe krajiny. Trasa s dĺžkou 27 kilometrov a viac než dvoma desiatkami staníc skráti cestovanie cez toto neustále dopravne upchaté mesto v provincii Pandžáb z 2,5 hodiny autobusom na 45 minút metrom. viac »


Pondelok, 26. júl. 2021. Meniny má Anna, Hana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa