Doprava a cestovanie

RegioJet zahájil predaj lístkov: Vieme, koľko vás bude stáť cesta do Chorvátska

19.02.2021 |

RegioJet odštartoval predaj cestovných lístkov na vlaky do Chorvátska. Vlaky pôjdu do Rijeky a po novom aj do Splitu a Záhrebu. Nadväzné autobusy napoja celé jadranské pobrežie

Viac článkov

Koniec mýtov: Zisťovali sme, kde končí obsah záchoda v lietadle, na lodi či vo vlaku

Koniec mýtov: Zisťovali sme,
13.02.2020

V roku 2016 médiá informovali o prípade, keď na dom v indickom Aamkhole spadla z lietadla guľa zamrznutých fekálií. Dodnes sa podobnej situácie obáva mnoho ľudí, ktorí veria, že splachovanie vo vzduchu, ale aj na vode funguje podobne ako v starých vlakoch. Skutočne však hrozí, že nám pri troche smoly pristanú na hlave ľudské výkaly? viac »

British Airways zrejme prekonali rekord v lete komerčného podzvukového lietadla

Lietadlo British Airways
11.02.2020

Britská letecká spoločnosť British Airways vďaka silnému vetru spôsobenému búrkou Ciara zrejme prekonala rekord v najkratšom lete komerčného podzvukového lietadla medzi New Yorkom a Londýnom. viac »

Železničná spoločnosť predstavila nové vlaky, konečne sa aj u nás odvezieme na úrovni

Nová elektrická jednotka
07.02.2020

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) predstavila vo štvrtok vo Vrútkach ucelenú elektrickú jednotku z dielne konzorcia českej Škoda Transportation a slovenskej ŽOS Trnava, ktorú od leta nasadia do prevádzky na trate žilinského a trenčianskeho regiónu. Máme sa veru na čo tešiť. viac »

Zaujímavá novinka železníc: Cestovanie vo vlakoch budú skvalitňovať dobrovoľní rómski asistenti

Dobrovoľní rómski asistenti budú
06.02.2020

Integrácia rómskych asistentov vo vlakoch má pomôcť v oblastiach marginalizovaných komunít. Projekt pod názvom DOPAS predstavili v stredu vo vestibule popradskej železničnej stanice, pričom cieľom iniciatívy je pozitívne rozvíjať vzťahy medzi zamestnancami Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) a cestujúcimi. Zároveň chcú takto neutralizovať možné konfliktné situácie ešte pred ich vznikom, a to aktívnou participáciou všetkých zúčastnených strán. viac »

Z Kalkaty do Bombaja po koľajniciach: Kto necestoval vlakom, nespoznal Indiu

Kto necestoval vlakom, nepoznal
02.02.2020

Indovia sú neskutočne početný národ, ktorý ešte k všetkému veľmi rád migruje. Z jedného konca Indie na druhý a zase späť. A pokiaľ možno s čo najväčším množstvom batožiny. Indovia sa doslova hemžia ako mravce v mravenisku. A pretože sú vzdialenosti v Indii naozaj obrovské, javí sa ako najlepší dopravný prostriedok vlak. Podľa toho to aj vyzerá. viac »


Štvrtok, 25. február. 2021. Meniny má Frederik, Frederika.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa