Doprava a cestovanie

Cestovanie budúcnosti: Airbus predstavil lietadlá s nulovými emisiami

29.09.2020 |

Európy výrobca lietadiel Airbus odhalil tri koncepty pre prvé komerčné lietadlá s nulovými emisiami na svete. Podľa odhadov by mohli byť v prevádzke už od roku 2035.

Viac článkov

Upozornenie k cestám do Talianska: Autá musia mať alarm na zabudnuté dieťa

Upozornenie k cestám do
08.11.2019

Motoristi v Taliansku musia vybaviť svoje auto výstražným zariadením, ktoré vodiča upozorní na prítomnosť dieťaťa vo vozidle. Cieľom tohto opatrenia, ktoré platí od štvrtka, je zabrániť úmrtiam detí v dôsledku prehriatia, keď na ne vodič auta zabudne. viac »

Ekologický zločin: Neuveríte, koľko trvá najkratší pravidelný let na svete

Ekologický zločin: Neuveríte, koľko
06.11.2019

Belgicko podporuje možno najneekologickejšie letecké spojenie. Podľa televíznej stanice RTBF to tvrdí belgické ekologické hnutie Demain (Zajtrajšok), ktoré upozornilo na zbytočnosť letu medzi letiskami v holandskom Maastrichte a belgickom Liege. Podľa hnutia Demain je táto linka zbytočnou ekologickou záťažou, keďže ide o spojenie v celkovej dĺžke 38 kilometrov, pričom samotný let trvá iba deväť minút. viac »

Boeing pozastavil prevádzku približne 50 lietadiel: Dôvodom sú praskliny v trupe

Boeing 737 Max 8
04.11.2019

Spoločnosť Boeing oznámila pozastavenie prevádzky približne 50 lietadiel typu 737 NG v dôsledku objavenia prasklín v oblasti trupu, informovala agentúra AFP. Americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) už začiatkom októbra nariadil prevádzkovateľom lietadiel Boeing 737 NG povinnú kontrolu strojov. Dôvodom bolo zistenie prasklín na komponente, ktorý umožňuje pripojenie krídiel k trupu lietadla. viac »

Na Sardínii sa strácajú turisti: Hľadajú najkrajšie pláže, končia v problémoch

Sardínia
21.10.2019

Hoci sa leto už skončilo, na Sardíniu stále prichádza množstvo turistov v túžbe navštíviť niektorú z idylických pláží. Tie najkrajšie z nich však nebývajú ľahko dostupné, a tak sa veľa ľudí pri ich hľadaní spolieha na Google Maps. To sa však v ostatnom čase javí ako obrovská chyba. viac »

Najdlhší let na svete: Spoločnosť Qantas letela z New Yorku do Sydney bez medzipristátia

Pohľad na dve lietadlá
21.10.2019

Austrálska letecká spoločnosť Qantas v nedeľu úspešne zavŕšila ultradlhý testovací let z New Yorku do Sydney bez medzipristátia. Účelom letu, ktorý vykonal Boeing 787 Dreamliner, bolo vedecky preveriť, aký vplyv má táto potenciálne najdlhšia komerčná letecká trasa na pilotov, posádku a cestujúcich, informovala agentúra Reuters. viac »


Štvrtok, 1. október. 2020. Meniny má Arnold.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa