Doprava a cestovanie

OBRAZOM Čaro cestovania v noci: Nazrite do lôžkových vozňov historických vlakov

26.01.2020 |

Cez víkend sa v bratislavskom Múzeu dopravy konala výnimočná výstava Čaro cestovania v noci. Návštevníci mohli nazrieť aj do lôžkových vozňov historických vlakov, akými kedysi jazdili tí najväčší páni.

Viac článkov

Nepriaznivá štatistika: Najčastejšie meškajúce lety hlásia tri európske mestá

Nepriaznivá štatistika: Najčastejšie meškajúce
05.06.2019

Podľa štatistík spoločnosti Click2Claim destinácie s najčastejšou reklamáciou meškajúcich či úplne zrušených letov sú Paríž, Londýn a Madrid. Z dôvodu zhustenia letiskových kapacít sa tiež zvyšuje počet krátkych meškaní. Dosah na plynulosť leteckej dopravy má v neposlednom rade tiež uzemnenie lietadiel Boeing 737 MAX pred hlavnou sezónou. viac »

Spoločnosť British Airways obnovila po 11 rokoch lety do Pakistanu

Karáči, Pakistan
04.06.2019

Britská letecká spoločnosť British Airways obnovila v pondelok po 11 rokoch lety do Pakistanu. Informovala o tom tlačová agentúra AP s odvolaním sa na tamojšie štátne médiá. viac »

Z Bratislavy sa oddnes lieta pravidelnou linkou do Antalye

Antalya, Turecko
30.05.2019

Z Letiska M. R. Štefánika sa oddnes lieta do tureckej Antalye. Letecký dopravca Smartwings začína od dnes, 30. mája, prevádzkovať pravidelnú linku do najžiadanejšej letnej destinácie slovenských dovolenkárov. Historicky po prvýkrát navyše otvára linku ako pravidelnú, čím umožňuje zakúpiť si letenky do Turecka i pre individuálnych cestovateľov. Nová linka je k dispozícii počas leta až 2 x denne, 14 x týždenne. viac »

Cestovanie vlakom prejde zmenami: ZSSK ponúkne ranný vlak do Prahy aj Mukačevo bez zdržania

Cestovanie vlakom prejde zmenami:
30.05.2019

Cestovný poriadok vlakov Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) 2018/2019 čakajú od 9. júna viaceré zmeny. Pribudne prvý ranný vlak medzi Bratislavou a Prahou, do Mukačeva na Ukrajine sa pôjde bez zdržania na hranici po prvorepublikovej trati a do Svätého Jura a Rače by malo smerovať viac spojov. Informoval o tom hovorca ZSSK Tomáš Kováč. viac »

Na dovolenku autobusom: Priama linka jazdí do chorvátskych letovísk i na sever Talianska

Trogir, Chorvátsko
28.05.2019

Na letnú dovolenku na Jadran alebo sever Talianska môžete vyraziť priamou autobusovou linkou z Bratislavy i ďalších slovenských miest. Dopravcovia pred letom zvyšujú frekvenciu spojení do žiadaných dovolenkových destinácií a pridávajú nové zastávky. S FlixBusom sa tak cez prázdniny pozriete do Florencie, Milána či chorvátskej Dalmácie, a to nielen z Bratislavy. Priame spoje do Rijeky zastavujú aj v Žiline, Zvolene, Banskej Bystrici, Donovaloch a Ružomberku. viac »


Nedeľa, 26. január. 2020. Meniny má Tamara.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa