Doprava a cestovanie

Dopravný prostriedok budúcnosti: Modulárne vozidlo môže byť autobusom aj dodávkou

06.10.2020 |

Nemecké stredisko pre letectvo a kozmonautiku (DLR) predstavilo svoj návrh vozidla budúcnosti. Najväčšou výhodou konceptu s názvom U-Shift je to, že sa vie prispôsobiť v podstate akýmkoľvek potrebám.

Viac článkov

Cestujúci rozhodli: Najlepší komfort, služby aj jedlo ponúkajú jediné aerolinky

Cestujúci rozhodli: Najlepší komfort,
23.09.2019

Organizácia APEX (Airline Passenger Experience Association) zverejnila rebríček najlepších leteckých spoločností na základe hodnotenia pasažierov. Oslavovať môžu najmä v katarských aerolinkách Qatar Airways, ktoré si v prestížnom hodnotení odnášajú až tri víťazstvá. viac »

Maličké kozmické raketoplány: Paríž testuje na Seine nový vodný taxík v tvare bubliny

Paríž testuje na Seine
22.09.2019

Paríž testuje nový spôsob dopravy: ekologickejší vodný taxík v tvare bubliny, ktorý bude uháňať hore-dolu po rieke Seina. V stredu o tom informovala tlačová agentúra AP. viac »

Z Bratislavy do Viedne loďou - najkrajší spôsob prepravy do rakúskej metropoly

Z Bratislavy do Viedne
18.09.2019

Na trase Viedeň - Bratislava - Budapešť začali pravidelne premávať lode pred 189 rokmi. Plavba po prúde Dunaja trvala 14,5 hodiny, kým proti prúdu parník trasu zdolával aj dva dni. Dnes trvá plavba výletnou loďou z bratislavského prístavu na Fajnorovom nábreží do Viedne hodinu a trištvrte. viac »

Zlá správa pre východniarov: Ryanair v Košiciach končí

Letisko Košice
28.08.2019

Spoločnosť Ryanair ruší na obdobie zimného letového poriadku 2019/2020 letecké spojenie Londýn (Southend) – Košice. Nateraz posledný let na tejto linke je naplánovaný na 26. októbra. Košické letisko o tom informuje na svojej webovej stránke s tým, že ide o dôsledok globálnej leteckej krízy spôsobenej uzemnením Boeingov 737 MAX. viac »

Poľská letecká spoločnosť LOT začne z Budapešti lietať do Soulu a 4 miest Európy

Mrakodrap Lotte World Tower
08.08.2019

Poľská národná letecká spoločnosť LOT bude od septembra lietať z Budapešti do kórejského Soulu a štyroch európskych miest - Prahy, Belehradu, Stuttgartu a Sofie, oznámil v maďarskom hlavnom meste generálny riaditeľ LOT-u Rafal Milczarski. viac »


Sobota, 24. október. 2020. Meniny má Kvetoslava.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa