Doprava a cestovanie

Finnair začal s predajom jedla z biznis triedy v supermarkete, záujem je obrovský

27.10.2020 |

Fínska letecká spoločnosť Finnair začala predávať jedlo z biznis triedy v supermarkete. Cieľom je zabrániť rozsiahlemu prepúšťaniu v cateringovej divízii.

Viac článkov

Skvelá správa: Na Sardíniu sa bude z Bratislavy lietať aj na jeseň a v zime

Sardínia, Taliansko
23.07.2019

Dopravca Ryanair bude v zimnom letovom poriadku 2019/2020 zabezpečovať priamu pravidelnú leteckú linku z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave do Alghera na Sardínii. Talianske Alghero spájal pritom s Bratislavou letecky len v letnej dovolenkovej sezóne od apríla do októbra. Linku na Sardíniu však bude Ryanair tento rok opäť prevádzkovať aj počas jesene a zimy. viac »

Turkish Airlines na Slovensku končí: Od septembra pozastavuje svoju linku do Košíc

Turkish Arilines začnú lietať
24.06.2019

Spoločnosť Turkish Airlines k 1. septembru pozastavuje letecké spojenie Istanbul – Košice. Linka bola prevádzkovaná štyrikrát týždenne počas troch rokov. Ako TASR za letisko Košice informovala Karolína Linhartová, pozastavenia linky do Košíc je dôsledkom globálnej leteckej krízy spôsobenej uzemnením Boeingov 737 MAX. viac »

Unikátny exponát v Taliansku: Jediná loď z dielne Enza Ferrariho

Na jedinečnej lodi Ferrari
22.06.2019

Jediný hydroplán s pohonom od Ferrari v histórii získava celosvetovú pozornosť vo svojom pôvodnom domove v talianskom meste Maranello. Skonštruovali ho v roku 1952 s osobnou účasťou samotného Enzo Ferrariho. Tento historický hydroplán sa teraz pripravuje na svoje nadchádzajúce 70. výročie s obnoveným motorom v známom technickom centre Ferrari Classiche. viac »

Dovolenkári môžu z Košíc letieť do deviatich krajín a 13 prímorských destinácií

Letisko Košice
20.06.2019

Služby Letiska Košice využije počas letnej sezóny viac dopravcov ako obvykle, lietať sa dá až do deviatich krajín a celkovo do 13 prímorských destinácií. Do viacerých destinácií bude opäť možné zakúpiť si aj samostatné letenky. „Čo poteší tých cestovateľov, ktorí preferujú individuálnu organizáciu svojich dovoleniek,“ uviedla pre TASR Karolína Linhartová z Letiska Košice. viac »

V prípade meškania alebo zrušenia letu vzniká nárok na odškodnenie

V prípade meškania alebo
14.06.2019

Obdobie dovoleniek sa blíži a s nimi aj riziko, že sa môže cesta skomplikovať. Meškajúci let je každodenným javom, ktorý ale výrazne narastá práve v čase letných dovoleniek. S rastom leteckej dopravy sa zvyšuje aj počet cestujúcich, ktorých let sa výrazne omeškal alebo bol zrušený. Meškanie aj niekoľko desiatok minút sa v plnej sezóne pomaly stáva bežnou vecou. A očakáva sa, že celú situáciu ešte zhorší uzemnenie Boeingu 737 – Max. viac »


Streda, 28. október. 2020. Meniny má Dobromila.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa