Doprava a cestovanie

RegioJet zahájil predaj lístkov: Vieme, koľko vás bude stáť cesta do Chorvátska

19.02.2021 |

RegioJet odštartoval predaj cestovných lístkov na vlaky do Chorvátska. Vlaky pôjdu do Rijeky a po novom aj do Splitu a Záhrebu. Nadväzné autobusy napoja celé jadranské pobrežie

Viac článkov

Aj lietadlá niekedy končia svoju púť: Vieme, čo sa s nimi deje, keď doslúžia

Kam odchádzajú lietadlá, keď
14.04.2020

Majú lietadlá svoje vlastné nebo? Asi nie, pretože si ho užívajú dostatočne počas života. A tak ich púť končí práve na zemi, na špeciálnych vrakoviskách, kde sa z nich využije ešte to, čo sa dá. Vedeli ste, že existujú ľudia, ktorí sa recykláciou lietadiel zaoberajú profesionálne? viac »

KORONAVÍRUS je obrovskou hrozbou pre leteckú dopravu

Na archívnej snímke zo
23.03.2020

Európsky výrobca lietadiel Airbus naznačil, že v prípade pretrvávania súčasnej krízy spôsobenej šírením nového koronavírusu niekoľko mesiacov je možné, že bude potrebovať určitú podporu zo strany vlády. Podobne sa vyjadrili už aj zástupcovia Boeingu a Lufthansy. viac »

Vyhlásili svetové letiská s najlepšími službami, Slováci nemajú dôvod na radosť

Lietadlo EasyJet
11.03.2020

Organizácia Airports Council International (ACI) World v pondelok zverejnila víťazov svetovo uznávaných cien Kvality letiskových služieb. Cena je určená pre letiská na celom svete, ktoré poskytujú najlepšie zážitky podľa názoru samotných cestujúcich. V tomto roku si 140 ocenení rozdelilo 84 letísk. Tie, z ktorých lietajú Slováci najčastejšie, sa však do výberu nedostali. viac »

V Paname budujú novú linku metra: Tunel prerazia popod najslávnejší prieplav

Panamský prieplav
25.02.2020

Nová linka metra v hlavnom meste Panamy povedie tunelom prerazeným popod tamojší prieplav medzi Atlantickým a Tichým oceánom. Oznámili to panamské úrady, uviedla tlačová agentúra AP. viac »

Pod centrom Jeruzalema má vzniknúť zastávka vlaku, Jordánsko ostro protestuje

Jeruzalem, Izrael
24.02.2020

Jordánsko odsúdilo rozhodnutie Izraela pokračovať v pláne na vybudovanie železničnej trate a zastávky pod centrom jeruzalemského Starého mesta. Izraelské ministerstvo dopravy uviedlo, že nová trasa bola schválená v rámci rozšírenia vysokorýchlostnej železnice medzi Tel Avivom a Jeruzalemom. Trojkilometrový tunel povedie k Múru nárekov - jednému z najposvätnejších miest judaizmu - v okupovanej východnej časti mesta. viac »


Štvrtok, 25. február. 2021. Meniny má Frederik, Frederika.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa