Doprava a cestovanie

Čína predstavila nový vlak: Jeho rýchlosť prekoná všetky rekordy

22.07.2021 |

Čína predstavila v utorok najnovšiu verziu rýchlovlaku s technológiou magnetickej levitácie (maglev), ktorého maximálna rýchlosť je 600 kilometrov za hodinu. Informovala o tom agentúra Reuters.

Viac článkov

V Nemecku otvorili nové letisko za vyše 10 miliárd, má byť najmodernejšie v Európe

Letisko Berlín-Brandenburg
20.11.2020

Európa má nové letisko. Vzhľadom na niekoľkoročné meškanie a prebiehajúcu krízu otvorilo bez veľkých osláv svoje brány letisko Willyho Brandta v Berlíne. Pozrite sa, na čo sa môžete tešiť. viac »

Uzemnenie Boeingov 737 Max sa po 20 mesiacoch končí

Boeing 737 Max 8
19.11.2020

Uzemnenie Boeingov 737 Max sa približne po 20 mesiacoch končí. Americký Federálny úrad pre letectvo (FAA) povolil návrat lietadla do komerčnej prevádzky, podmienkou je balík opráv, medzi ktoré patrí napríklad inštalácia nového softvéru riadenia. viac »

Móda na palube na vzácnych RETRO foto: Letušky boli vždy stelesnením snov

Letušky Aer Lingus v
16.11.2020

Sympatické letušky sú už od počiatku symbolom leteckej dopravy. Lietanie si bez nich ani nevieme predstaviť - vítajú nás pri vstupe, pomáhajú s usadením či s batožinou a vo vzduchu majú na starosti našu bezpečnosť a pohodlie. Niet divu, že mnohé dievčatá snívajú práve o tomto povolaní. Preneste sa s nami v čase a pozrite, ako sa výzor letušiek vyvíjal v priebehu desaťročí. viac »

Zásobovalo mesto počas blokády, teraz z neho odletelo posledné lietadlo: Letisko Tegel sa zatvára

Letisko Tegel
15.11.2020

Píše sa rok 1948, je krátko po druhej svetovej vojne a Nemecko práve zažíva ďalšiu krízu. Krajina je rozdelená do štyroch sektorov: francúzskeho, britského, amerického a sovietskeho. Takisto je na štyri zóny rozdelené aj hlavné mesto krajiny, Berlín. Mesto je však enklávou, ktorá je obklopená sovietskou zónou, a práve odlišná ideológia ZSSR a západných spojencov túto situáciu komplikuje. V júni 1948 sovietske velenie odstrihne západné sektory mesta od elektriky a potravín a izolovalo od okolitého sveta cez dva milióny ľudí. viac »

Južná Kórea: V Soule testovali drony, ktoré chcú použiť ako taxíky

Južná Kórea: V Soule
12.11.2020

Južná Kórea testovala v hlavnom meste Soul bezpilotné vozidlá, ktoré majú v budúcnosti fungovať ako taxislužba, informovala v stredu agentúra Jonhap s odvolaním sa na juhokórejské ministerstvo dopravy. viac »


Pondelok, 26. júl. 2021. Meniny má Anna, Hana.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa