Doprava a cestovanie

Železnica v arktickom ľade - extrémne ľudské úsilie

15.06.2021 |

Kanada je krajinou, ktorá sa môže pýšiť svojou vlakovou dopravou. Napríklad kanadská pacifická železnica patrí dlhodobo k snom mnohých chlapcov, ktorých láska k vláčikom pretrvala až do dospelosti. My si však tentokrát povieme o inej trati, ktorá je o niečo extrémnejšia.

Viac článkov

Muž zle odbočil a dostal sa na runway: Takmer vošiel do cesty pristávajúcemu lietadlu (VIDEO)

Muž zle odbočil a
18.01.2021

Scéna, z ktorej tuhne krv v žilách. Minulý týždeň sa na pristávacej ploche na letisku Suvarnabhumi v Bangkoku znenazdajky objavilo auto. Ako vyhlásil jeho vodič, údajne iba „zle odbočil“. Je šťastím, že sa nič vážnejšie nestalo, takmer totiž vošiel do cesty Boeingu 777. viac »

Mužovi sa počas letu stratila batožina: Po 12 rokoch za ňu dostane vyše milióna

Mužovi sa počas letu
15.01.2021

Nigérijský obchodník Oriji Prince Ikem zažil v roku 2007 skutočnú nočnú moru. Počas letu do Číny sa stratila jeho batožina, v ktorej mal vyše jeden a pol milióna dolárov. Teraz sa po dlhých rokoch konečne dočkal spravodlivosti. viac »

Nová linka z Bratislavy: Do Štokholmu budú lietať slovenské aerolinky

Štokholm
13.01.2021

Z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave pribudne nová pravidelná letecká linka do švédskeho hlavného mesta Štokholm. Prevádzkovať ju bude slovenská letecká spoločnosť AirExplore dvakrát mesačne, každú druhú nedeľu. Prvý pravidelný let sa uskutoční v nedeľu 17. januára. Informovala o tom hovorkyňa bratislavského letiska Veronika Ševčíková. viac »

Predvianočná nočná mora: Pri jednej z najväčších leteckých katastrof zahynulo 270 ľudí

Nešťastie pri Lockerbie si
21.12.2020

Vianoce 1988 boli pre množstvo ľudí mimoriadne smutné. 21. decembra totiž došlo nad škótskym mestečkom Lockerbie k tragickému výbuchu lietadla Boeing 747 s 243 cestujúcimi a 16 členmi posádky. Atentát bol až do udalostí z 11. septembra 2001 považovaný za najväčší teroristický útok na občanov USA, keďže 189 obetí boli Američania. viac »

Letectvo má za sebou ťažký rok: Keď sa však kríza skončí, pilotov bude opäť nedostatok

Letectvo má za sebou
15.12.2020

Pandémia COVID19 uštedrila leteckej doprave tvrdú ranu. Iba v Európe prídu aerolínie v roku 2020 podľa údajov Medzinárodnej asociácie leteckej dopravy (IATA) súhrnne o takmer 18 miliárd Eur. Počet prepravených pasažierov celosvetovo sa prepadol o polovicu. O pilotov dopravných lietadiel je však aj napriek kríze stále veľký záujem. viac »


Streda, 16. jún. 2021. Meniny má Blanka.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa