Doprava a cestovanie

EÚ aktualizovala čierny zoznam leteckých spoločností: Tieto aerolinky nie sú dobrou voľbou

11.12.2019 |

Európska komisia (EK) aktualizovala v pondelok zoznam EÚ týkajúci sa leteckých dopravcov, ktorí nespĺňajú medzinárodné bezpečnostné normy, a preto podliehajú zákazu vykonávania leteckej dopravy alebo prevádzkovým obmedzeniam v priestore Európskej únie.

Viac článkov

Zlá správa pre východniarov: Ryanair v Košiciach končí

Letisko Košice
28.08.2019

Spoločnosť Ryanair ruší na obdobie zimného letového poriadku 2019/2020 letecké spojenie Londýn (Southend) – Košice. Nateraz posledný let na tejto linke je naplánovaný na 26. októbra. Košické letisko o tom informuje na svojej webovej stránke s tým, že ide o dôsledok globálnej leteckej krízy spôsobenej uzemnením Boeingov 737 MAX. viac »

Poľská letecká spoločnosť LOT začne z Budapešti lietať do Soulu a 4 miest Európy

Mrakodrap Lotte World Tower
08.08.2019

Poľská národná letecká spoločnosť LOT bude od septembra lietať z Budapešti do kórejského Soulu a štyroch európskych miest - Prahy, Belehradu, Stuttgartu a Sofie, oznámil v maďarskom hlavnom meste generálny riaditeľ LOT-u Rafal Milczarski. viac »

Z Bratislavy pribudne nová pravidelná letecká linka do Odesy na Ukrajine

Letisko M. R. Štefánika
07.08.2019

Z Letiska M. R. Štefánika budú môcť cestujúci využiť už tretiu pravidelnú leteckú linku na Ukrajinu. Po Kyjeve a Ľvove otvorí dopravca Wizz Air od novembra aj letecké spojenie z Bratislavy do Odesy pri Čiernom mori. Nová letecká linka bude k dispozícii od 3. novembra 2019 s frekvenciou dvakrát týždenne, v stredu a v sobotu. viac »

Väzenie a obrovské pokuty! Už o pár hodín začne v Chorvátsku lov na pirátov ciest

Väzenie a obrovské pokuty!
30.07.2019

Chorvátsko dlhodobo patrí k najobľúbenejším destináciám dovolenkujúcich Slovákov a na rozdiel od vzdialenejších krajín sem väčšina ľudí cestuje autom. Vodiči by teraz mali dodržiavaniu všetkých predpisov a nariadení venovať ešte väčšiu pozornosť, Chorváti zavelili do útoku proti cestným pirátom. viac »

Chorvátsko vlakom: Takto sa dostanete k slovenskému moru najpohodlnejšie

Železnica v Splite
30.07.2019

Časť Slovákov miluje Chorvátsko, ale potom je tu aj veľká skupina tých, ktorí ho zatracujú kvôli dlhému a nie veľmi pohodlnému cestovaniu autom alebo autobusom. Pre týchto dovolenkárov prichádza zaujímavá ponuka v podobe prepravy vlakom, ktorý má k dispozícii pohodlné nočné spoje v ležadlových vagónoch. viac »


Nedeľa, 15. december. 2019. Meniny má Ivica.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa