Doprava a cestovanie

V Paname budujú novú linku metra: Tunel prerazia popod najslávnejší prieplav

25.02.2020 |

Nová linka metra v hlavnom meste Panamy povedie tunelom prerazeným popod tamojší prieplav medzi Atlantickým a Tichým oceánom. Oznámili to panamské úrady, uviedla tlačová agentúra AP.

Viac článkov

Nový rok na bratislavskom letisku: 7 noviniek, ktoré potešia každého cestovateľa

Letisko M. R. Štefánika
09.01.2020

Nové pravidelné letecké linky na Korfu a Rodos, exotika v Gambii, viac letov do Atén aj návrat linky do Barcelony-Girony. To sú niektoré z noviniek, ktoré čakajú na cestujúcich odlietajúcich z Letiska M. R. Štefánika v roku 2020. viac »

Nočná mora potvrdená: Slováci lietajú najhoršími aerolinkami

Nočná mora potvrdená: Slováci
06.01.2020

Opäť žiadne prekvapenie. Najhoršími aerolinkami sa podľa hodnotenia britských cestujúcich už po siedmy raz stali Ryanair, s ktorými cestuje väčšina Slovákov. Nepoteší nás ani výsledok WizzAiru. viac »

Veľmi zlý nápad: Muž vhodil mince pre šťastie do motora lietadla

Boeing 737 Max 8
03.01.2020

Muž z Číny, ktorý letel prvý raz v živote, dostal pokutu za to, že vhodil do motora lietadla mince "pre šťastie". Lu Čchao musí teraz nízkonákladovým aerolinkám Lucky Air zaplatiť kompenzácie vo výške 15 400 eur. viac »

Priznania letušiek: Toto je to najbláznivejšie, čo sme s pasažiermi na palube zažili

Priznania letušiek: Toto je
31.12.2019

Cestovanie v lietadle je pre mnohých úplne bežné, pomerne veľa ľudí sa však pri ňom stále cíti zvláštne. Pasažieri sú uzavretí v jednom priestore bez možnosti úniku aj celé hodiny a najbližšiu spoločnosť im neraz robia cudzí ľudia. To so sebou prináša rôzne situácie, o ktorých by celé hodiny vedeli hovoriť najmä letušky. Tie sa o svoje zážitky nedávno podelili s čitateľmi stránok Boredpanda, Reader´s Digest a Cosmpolitan a my sme vybrali deväť, ktorým je takmer ťažké uveriť. viac »

Nočným vlakom svitá na lepšie časy, pionierom sú rakúske železnice

Nočný vlak OBB
28.12.2019

Ešte pred dvomi-tromi rokmi to vyzeralo, že nočným vlakom v Európe odzvonilo. Spomienky desaťtisícov Európanov na romantické cestovanie po celom kontinente, v rámci ktorého namiesto hotelov spali vo vlakoch po ceste medzi jednotlivými destináciami, neznamenali dosť na to, aby presvedčili európskych železničných operátorov. Tí argumentovali nerentabilnosťou takéhoto spôsobu dopravy a nočné spojenia medzi jednotlivými európskymi mestami jedno po druhom rušili. viac »


Štvrtok, 27. február. 2020. Meniny má Alexander.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa