Česko

Český hrad Loket - malebný domov výnimočných bytostí

29.06.2020 |

Tam, kde rieka Ohře ohýba sa do lakťa, tam kde Karel IV. neďaleko pramene Vary Karlovy objavil a kde Johann Wolfgang Goethe 74. narodeniny oslávil, tam sa týči hrad, ktorý iné meno ako Loket nemohol mať.

Viac článkov

Hluboká: Na slávnom zámku možno vidieť schwarzenberský poklad i granátnickú gardu

Zámok Hluboká
27.08.2019

Český zámok Hluboká má štyri prehliadkové trasy. Z nich nová je Hostinské pokoje na druhom poschodí zámku. viac »

Tip na výlet do Bielych Karpát: Zaniknuté remeslá a živá ekológia v Kopaniciach

Tip na výlet do
24.08.2019

Náš dnešný tip na výlet je inšpiráciou k spoznaniu prírodného bohatstva Bielych Karpát a najmä k prepojeniu človeka s prírodou, ktoré tu už po veky funguje. Navštívime malú obec Komňa, vydáme sa do Bojkovíc a zamierime do populárnej obce Žítková. viac »

Prahou na vlnách: Najkrajší pohľad na Stovežatú je z Vltavy

Loď na Vltave
23.08.2019

Vymeňte rušné uličky stovežatej za pokojnú hladinu Vltavy a vychutnajte si Prahu „na vlnkách.“ Metropola Čiech je krásna aj od lodného kormidla a ponúka históriu, romantiku aj potešenie pre gurmánov. viac »

Litomyšl oslavuje 20. výročie zápisu zámockého areálu do Zoznamu UNESCO

Litomyšl
19.08.2019

Mesto Litomyšl si v tomto roku pripomína 20. výročie zapísania svojho zámockého areálu do Zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Je jedinou takouto pamiatkou vo východných Čechách. Vlani oslavovalo 450. výročie vzniku zámku, ktorý má na fasáde unikátnu výzdobu - vyše 8000 písaných sgrafitových štítov, každý s iným motívom. viac »

Metalová cesta, ktorú škoda nepoznať: Mladá Boleslav je viac než len liaheň áut

Mladá Boleslav
22.07.2019

Keď v roku 1895 Václav Laurin a Václav Klement zakladali v Mladej Boleslavi podnik na výrobu automobilov, vtedy ešte netušili, akú významnú charakteristickú črtu tomuto mestu dajú. Škoda ako jedna z najstarších svetových automobilových značiek neodmysliteľne k Mladej Boleslavi patrí, ale nielen tá ... viac »

Nemusíte precestovať celú republiku: Všetky jedinečné české ľudové stavby nájdete v starom ovocnom sade

Múzeum ľudových stavieb Kouřim
17.07.2019

Leto sa nám častokrát spája aj s prázdninami u starých rodičov a sebe vlastnou atmosférou dediny. Tam, kde to vonia nielen čerešňovým koláčom od babky, ale aj drevom či blízkou lúkou za humnami. Zasnívali ste sa pri týchto slovách a vrátili o pár rokov späť? Zavedieme vás na miesto, kde v starom ovocnom sade nájdete nielen dedinskú romantiku, ale aj originálne stavby českej ľudovej architektúry. viac »

Nový virtuálny sprievodca mapuje zaujímavosti na Slovensku a v Česku

Nový virtuálny sprievodca mapuje
03.06.2019

Nového virtuálneho sprievodcu po zaujímavostiach na Slovensku a v susednej Českej republike môže verejnosť využívať od soboty. Turistická aplikácia Xplór ponúka takmer 1000 turistických cieľov so základnými informáciami o pamiatkach, otváracích hodinách, vstupnom či tipmi, kam v okolí vyraziť. viac »

V tajomnom podzemí: Brno turistov láka do miest pod povrchom

Brno, Česká republika
07.05.2019

Dominanty miest sa turistom často podávajú doslova na dlani a vítajú ich už z diaľky. Výnimkou nie je ani moravská metropola Brno. Okrem katedrály sv. Petra a Pavla, hradu Špilberk či vily Tugendhat však ponúka aj iné zaujímavé miesta - tak trochu neviditeľné. Objavíte ich totiž až vtedy, keď zostúpite do tajomného podzemia. viac »

Stretnutie so skutočnou šľachtou: Na zámku Jemniště vás pohostia potomkovia Šternberkovcov

Zámok Jemniště, Česká republika
13.04.2019

Pozdravíte sa s pánom grófom či pani grófkou, ubytujete sa v zámockom apartmáne, ochutnáte dobroty miestnej cukrárne a... A ešte stále to nie je všetko, čo môžete na tomto mieste zažiť či vidieť. Na stredočeskom zámku Jemniště sa budete cítiť naozaj kráľovsky. viac »

Náš tip: Aké hrady a zámky v Českej republike tento rok nevynechať

Náš tip: Aké hrady
11.04.2019

Nová turistická sezóna, ktorá začína pre väčšinu pamiatok v apríli, prináša veľa noviniek. Jednou z nich je bližšie predstavenie šľachtickej rodiny Gallasov a Clam-Gallasov, ktorá v minulosti vlastnila mnoho zámkov, hradov a statkov. Bližšie ju môžete spoznať, keď sa vyberiete do severných Čiech. Naplánujte si výlety na hrad a zámok Frýdlant, hrad Grabštejn a zámok Lemberk, alebo do Hejnic a Liberca, a zoznámte sa s rodom, ktorého stopa sa ťahá českou históriou už viac ako 500 rokov. viac »


Utorok, 14. júl. 2020. Meniny má Kamil.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa