Rozhovory

Bratislavčan Filip pôsobil v najlepších reštauráciách sveta: Varil som veľa bizarných vecí (ROZHOVOR)

16.03.2021 |

Filip Ondrušek má iba 24 rokov, no rozhodne patrí k najzaujímavejším postavám slovenskej gastronómie. Už na strednej škole absolvoval prvú stáž v michelinskej reštaurácii v Poľsku a neskôr pôsobil ako kuchár v luxusných podnikoch po celom svete, kde varil pre saudskoarabského princa, hollywoodskych hercov aj slávnych spevákov. Popri práci však dokázal množstvo krajín spoznať aj ako turista. V rozhovore nám o svojich zaujímavých skúsenostiach prezradil viac.

Viac článkov

Líder polárnych expedícií: Ľudia chodia na póly, aby mali zážitok ako prví objavitelia (ROZHOVOR)

Líder polárnych expedícií: Ľudia
15.04.2018

Expedície do polárnych oblastí sú dostupné pre čoraz viac ľudí, ktorí chcú zažiť pocit, aký mali prví dobyvatelia pólov. Hoci od tých čias prešlo aj viac ako sto rokov, príroda je tam rovnaká. Preto možno prežiť rovnaké pocity, ako mali Amundsen, Peary, Nansen a iní slávni polárnici. V rozhovore v rámci multimediálneho projektu TASR Osobnosti: tváre, myšlienky to povedal líder viac ako štyridsiatich polárnych expedícií Jan Bryde. viac »

Fotograf lietadiel Juraj Ondruš: Na letisku trávime celé hodiny (ROZHOVOR)

Fotograf lietadiel Juraj Ondruš:
08.04.2018

Fanúšikovia fotografovania lietadiel dokážu stráviť na letisku hodiny, ovládajú ich letový poriadok a neváhajú pre zaujímavejšie stroje prísť k pristávacej dráhe v akomkoľvek počasí či v ktorúkoľvek hodinu. Predseda Občianskeho združenia Airliners.sk Juraj Ondruš prezradil o tejto vášni k lietadlám a fotografii viac. viac »

Slovenka v hviezdnom tíme NASA: Na Mars nemožno poslať hocikoho (ROZHOVOR)

Michaela Musilová
25.03.2018

Išla na simulovanú misiu na Mars, kde mala osem mesiacov robiť výskum. Ešte pred odchodom sa predsedníčka Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity (SOSA) Michaela Musilová porozprávala s TASR. Misiu však po jej začiatku zrušili pre nízky počet členov. Jeden člen posádky bol totiž v ohrození života a musel ísť do nemocnice a po tom z misie odstúpila ďalšia osoba. Misia by však mala pokračovať, zatiaľ ale nie je celkom jasné kedy. viac »

Slováci brázdia svet na bicykloch a so psami: V živote sme neboli šťastnejší (ROZHOVOR)

Dvaja Slováci, dva psy
18.02.2018

Ľuba a Tomáš pracujú ako lekári, bezpečie domova a práce sa však nedávno rozhodli vymeniť za dobrodružnú cestu Amerikou. Absolvujú ju výhradne na bicykloch a navyše v spoločnosti dvoch psíkov. Veria, že ich cesta osloví aj ďalších ľudí, ktorí nebudú brať svoje domáce zvieratká ako príťaž, ale ako výhru. viac »

Šanca na lepší život: Slovenka vedie školu v Keni (ROZHOVOR)

Šanca na lepší život:
04.02.2018

Pochádza zo Slovenska, no už deväť rokov žije v Keni. Najprv začala pracovať v zdravotníckej oblasti, vždy sa však chcela venovať sociálnej. Napriek prekážkam sa podieľala na založení školy, ktorá sa stala útočiskom pre závislé deti z ulice, a tak im dala šancu na lepší život. V rozhovore prezradila Daria Kimuli viac. viac »

Fotograf navštívil každý kostol na Slovensku: Chcel som spoznať krajinu, v ktorej žijem (ROZHOVOR)

Fotograf navštívil každý kostol
06.01.2018

Za osem rokov prešiel celé Slovensko a odfotografoval 4 124 kostolov, teraz sa chystá na podobný počin s pamätníkmi prvej svetovej vojny na našom území. To, čo kedysi vzniklo ako ľahkovážny sľub otcovi, prerástlo do monumentálneho diela. Jeho autor Zdenko Dzurjanin v rozhovore prezradil viac. viac »

Sympatická pilotka Ivana: Lietadlo pristane i bez motorov (ROZHOVOR)

Sympatická pilotka Ivana: Lietadlo
21.11.2017

Letectvo je jednou z profesií, kde sa doteraz dokázalo presadiť len minimum žien. Tie dominujú skôr na pozíciách letušiek či pozemného personálu, no pilotiek stále nie je dosť. Ivana Krzánová je jednou z tých, ktorým sa to darí. Je na najlepšej ceste splniť si svoj sen a riadiť lietadlo v renomovanej leteckej spoločnosti na pravidelných linkách. V rozhovore pre TASR prezradila, čo je potrebné k tomu, aby sa človek stal pilotom, ako poznať Slovensko z výšky, aj to, čo je najväčším rizikom pri lietaní. viac »

Cestovateľ Pavel Hirax Baričák o Nepále: Nežijú tam bytosti zmorené únavou a chemickým jedlom (ROZHOVOR)

Cestovateľ Pavel Hirax Baričák
29.10.2017

Pavel „Hirax“ Baričák je slovenskej verejnosti známy ako hudobník, spisovateľ, fotograf a cestovateľ. O svojich potulkách po svete vydal niekoľko kníh, tou najnovšou je cestopis o jeho nepálskej ceste okolo Annapúrn. V rozhovore nám prezradil viac. viac »

Horolezec Peter Hámor: Každý z výstupov si zapamätám navždy (ROZHOVOR)

Peter Hámor
03.09.2017

Dosiahol vrchol všetkých osemtisícoviek a je jediným Slovákom, ktorý vystúpil na najvyššie vrcholy všetkých kontinentov. V rozhovore horolezec Peter Hámor porozprával o svojich zážitkoch z hôr, spomienkach, ale aj o tom, dokedy sa plánuje horolezectvu aktívne venovať. viac »

Najskúsenejšia slovenská letuška: Musíme mať vysokú fyzickú aj psychickú odolnosť

Palubná sprievodkyňa Anna Gorodovová
06.08.2017

Chcela byť právnička, no nakoniec ako letuška vládneho špeciálu prelietala približne 20 miliónov kilometrov. Anna Gorodovová lietala 44 rokov a stretla väčšinu významných československých a slovenských politikov. Čoskoro odchádza do dôchodku spolu s lietadlom, na ktoré nedá dopustiť, JAK-om 40. Palubná sprievodkyňa Anna Gorodovová hovorila o svojej práci, zážitkoch a spomienkach v rozhovore pre TASR. viac »


Sobota, 12. jún. 2021. Meniny má Zlatko.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa