Rozhovory

Vzácny hosť v Bratislave: Vyspovedali sme najmladšieho cestovateľa, ktorý navštívil všetky krajiny sveta

27.08.2019 |

Príbeh Jamesa Asquitha je splneným snom každého cestovateľa. Do veku 24 rokov a 192 dní navštívil všetky krajiny sveta a dodnes je zapísaný v Guinnessovej knihe rekordov ako najmladší, komu sa to podarilo. My sme ho počas jeho návštevy Bratislavy trochu vyspovedali.

Viac článkov

Šanca na lepší život: Slovenka vedie školu v Keni (ROZHOVOR)

Šanca na lepší život:
04.02.2018

Pochádza zo Slovenska, no už deväť rokov žije v Keni. Najprv začala pracovať v zdravotníckej oblasti, vždy sa však chcela venovať sociálnej. Napriek prekážkam sa podieľala na založení školy, ktorá sa stala útočiskom pre závislé deti z ulice, a tak im dala šancu na lepší život. V rozhovore prezradila Daria Kimuli viac. viac »

Fotograf navštívil každý kostol na Slovensku: Chcel som spoznať krajinu, v ktorej žijem (ROZHOVOR)

Fotograf navštívil každý kostol
06.01.2018

Za osem rokov prešiel celé Slovensko a odfotografoval 4 124 kostolov, teraz sa chystá na podobný počin s pamätníkmi prvej svetovej vojny na našom území. To, čo kedysi vzniklo ako ľahkovážny sľub otcovi, prerástlo do monumentálneho diela. Jeho autor Zdenko Dzurjanin v rozhovore prezradil viac. viac »

Sympatická pilotka Ivana: Lietadlo pristane i bez motorov (ROZHOVOR)

Sympatická pilotka Ivana: Lietadlo
21.11.2017

Letectvo je jednou z profesií, kde sa doteraz dokázalo presadiť len minimum žien. Tie dominujú skôr na pozíciách letušiek či pozemného personálu, no pilotiek stále nie je dosť. Ivana Krzánová je jednou z tých, ktorým sa to darí. Je na najlepšej ceste splniť si svoj sen a riadiť lietadlo v renomovanej leteckej spoločnosti na pravidelných linkách. V rozhovore pre TASR prezradila, čo je potrebné k tomu, aby sa človek stal pilotom, ako poznať Slovensko z výšky, aj to, čo je najväčším rizikom pri lietaní. viac »

Cestovateľ Pavel Hirax Baričák o Nepále: Nežijú tam bytosti zmorené únavou a chemickým jedlom (ROZHOVOR)

Cestovateľ Pavel Hirax Baričák
29.10.2017

Pavel „Hirax“ Baričák je slovenskej verejnosti známy ako hudobník, spisovateľ, fotograf a cestovateľ. O svojich potulkách po svete vydal niekoľko kníh, tou najnovšou je cestopis o jeho nepálskej ceste okolo Annapúrn. V rozhovore nám prezradil viac. viac »

Horolezec Peter Hámor: Každý z výstupov si zapamätám navždy (ROZHOVOR)

Peter Hámor
03.09.2017

Dosiahol vrchol všetkých osemtisícoviek a je jediným Slovákom, ktorý vystúpil na najvyššie vrcholy všetkých kontinentov. V rozhovore horolezec Peter Hámor porozprával o svojich zážitkoch z hôr, spomienkach, ale aj o tom, dokedy sa plánuje horolezectvu aktívne venovať. viac »

Najskúsenejšia slovenská letuška: Musíme mať vysokú fyzickú aj psychickú odolnosť

Palubná sprievodkyňa Anna Gorodovová
06.08.2017

Chcela byť právnička, no nakoniec ako letuška vládneho špeciálu prelietala približne 20 miliónov kilometrov. Anna Gorodovová lietala 44 rokov a stretla väčšinu významných československých a slovenských politikov. Čoskoro odchádza do dôchodku spolu s lietadlom, na ktoré nedá dopustiť, JAK-om 40. Palubná sprievodkyňa Anna Gorodovová hovorila o svojej práci, zážitkoch a spomienkach v rozhovore pre TASR. viac »


<< Predchádzajúci 1 2 Nasledujúci >>
Utorok, 24. september. 2019. Meniny má Ľuboš, Ľubor.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa