Dovolenka pri mori

Gradac – ideálna chorvátska dovolenka pre rodiny s deťmi

11.07.2019 |

Dovolenkový rezort a mestečko Gradac sa nachádza len 40 kilometrov od hraníc s Bosnou a Hercegovinou. Jeho výhodou je, že tam vládne pokojná atmosféra, pláže a more sú čisté s výbornými podmienkami na plávanie, takže ho kvôli tomu vyhľadávajú najmä rodiny s deťmi. Zároveň im ponúka možnosti na aktívnu dovolenku plnú športových zaujímavostí.

Viac článkov

Čas plánovať svoje leto snov: Kompletný manuál pre dovolenku na Tureckej riviére

Turecko
26.03.2019

Pojmom Turecká riviéra označujeme pás stredomorského pobrežia na juhu Turecka. V ostatných rokoch práve toto územie láka množstvo turistov, ktorí vyžadujú luxus ako v bavlnke a nechávajú sa radi hýčkať. Mnoho z nich sem jazdí iba kvôli drahým a vkusným 5-hviezdičkovým hotelom, ktorých je tu skutočne neúrekom a lemujú celý úzky pás pobrežia. Tie však nie sú jediným lákadlom riviéry. viac »

Madeira - jedna veľká rozkvitnutá záhrada

Madeira, Portugalsko
15.11.2018

Súostrovie Madeira tvorí viacero ostrovov, obývané sú ale iba dva centrálne – Madeira a Porto Santo. Madeira je inšpiratívny raj pre všetkých milovníkov neporušenej prírody, o čom svedčia aj jej prívlastky. Ostrov večnej jari, oáza zelene, ostrov záhrad, vždyzelený ostrov... viac »

Slovinská riviéra - turistický raj, ktorý čaká na objavenie

Piran, Slovinsko
17.09.2018

Slovinsko nie je medzi turistami tak veľmi známe v súvislosti s prímorským turistickým ruchom. Mnoho ľudí ani netuší, že túto krajinu tiež obmýva Jadranské more a že sa tam nachádzajú očarujúce prímorské miesta a pekné pláže. Síce iba 43 kilometrov dlhý kúsok pobrežia ponúka nepreľudnenú malebnú slovinskú riviéru. viac »

Európsky Karibik: Costa Smeralda je rajom aj v septembri

Costa Smeralda, Sardínia
12.09.2018

Kilometre pláží s bielym pieskom, všade krásna zeleň a množstvo voňavých kvetov. Presne takto si predstavujete ideálnu dovolenku v Karibiku. No viete o tom, že podobné miesto nájdete v Európe a takúto exotiku uvidíte aj bez toho, aby ste investovali do letenky stovky eur? Stačí sa vybrať na taliansku Costa Smeralda a razom budete obklopení takýmto rajom. viac »

Najkrajší z najkrajších – ostrov Santorini

Ostrov Santorini, Grécko
05.09.2018

Grécke ostrovy sú všetky neopakovateľne nádherné, ale nad nimi stojí jeden, ktorému sa nemôže uprieť prvenstvo a kraľuje pomyselne nad všetkými. Tým ostrovom je Santorini -symbol Grécka so svojimi typickými bielo-modrými domčekmi, ktorý je vysnívaným cieľom takmer každého cestovateľa. V súčasnosti je ostrov aj vyhľadávanou svadobnou destináciou, ktorú čoraz viac navštevujú zaľúbené páry, aby tu našli svoje šťastie a uzavreli manželský zväzok. viac »

Sicília – nádherný ostrov slnka

Taormína, Sicília, Taliansko
30.08.2018

Sicília je pokladaná za jeden z najkrajších ostrovov Stredomoria. Ak chcete na vlastné oči vidieť činné sopky, antické pamiatky, neopakovateľné pláže a azúrové more, práve tento ostrov je výbornou voľbou. Turisti doslova milujú aj jeho neopakovateľnú stredomorskú klímu. Nádherné slnečné počasie takmer celoročne pôsobí ako balzam na dušu. Nie nadarmo je Sicília prezývaná aj ostrovom slnka, jeho západy a východy sú tu úchvatné doslova ako umelecké diela. viac »

Grécky ostrov Karpathos – pokojná a ničím nerušená dovolenka v lone prírody

Ostrov Karpathos, Grécko
25.08.2018

Grécky ostrov Karpathos nie je poznačený masovým turizmom ako susedný Rhodos. Je síce druhým najväčším ostrovom Dodekánskeho súostrovia, ale cestovné kancelárie ho vo svojej ponuke až tak nepreferujú. Je to škoda, Karpathos návštevníkom rozhodne má čo ponúknuť. viac »

Palmová riviéra - klenot talianskeho Jadranu

Palmová riviéra, Taliansko
16.08.2018

Palmová riviéra je oblasť, ktorá sa nachádza v strede Talianska pri Jadranskom mori. Každý rok je cieľom státisícov dovolenkárov. Odpoveď „prečo“ je veľmi jednoduchá. Je tu nádherne a romanticky. Palmy sú vysadené všade navôkol, pri domoch, bytoch, na balkónoch a lemujú celé pobrežie. Ak sa táto atmosféra spojí so slnečným počasím a piesočnatými plážami, ktoré nemajú konca, vznikne z toho nezabudnuteľná dovolenka nielen pre zamilovaných. viac »

Ostrov Ischia - neobjavený poklad v Neapolskom zálive

Ostrov Ischia, Taliansko
13.08.2018

Všetky talianske ostrovy sú preslávené svojou malebnosťou a nádhernými zákutiami. Sicília aj Sardínia sú turistom dobre známe, už menej ľudí ale pozná Ischiu. Tento ostrov pritom rozhodne má návštevníkom čo ponúknuť. viac »

Autom po Sardínii - množstvo nezabudnuteľných zážitkov pre celú rodinu

Sardínia
06.08.2018

Sardínia je vyhľadávaným stredomorským ostrovom s výbornou klímou, ktorý leží medzi talianskou Sicíliou a francúzskou Korzikou. Je to úžasná dovolenková destinácia, ktorá ponúka množstvo fascinujúcich pamiatok a aktivít vhodných pre rodiny s deťmi. Či už ste sa rozhodli navštíviť Sardíniu, aby ste si pozreli fénické alebo rímske zrúcaniny, alebo len aby ste nabrali energiu a vychutnávali si vynikajúce sardínske vína, určite budete mať na tomto čarovnom ostrove skvelú dovolenku. viac »


Nedeľa, 17. november. 2019. Meniny má Klaudia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa