Turistické a cestovateľské informácie

Veľkolepý záver sezóny v Rakúsku: Skvelá lyžovačka a koncert Lennyho Kravitza úplne zadarmo

19.02.2019 |

Lyžiarska oblasť Silvretta Arena ponúka svojim hosťom až do začiatku mája výborné podmienky na 239 km zjazdoviek vo výške od 1.377 do 2.872 metrov, skvelý firn, zjazdy do údolia a rozmanitý terén pre freeriding. K tomu neodmysliteľne patrí veľa slnka, perfektná zábava après-ski a skvelá nálada na piatich veľkých open air podujatiach. To najnavštevovanejšie tento rok ovládne Lenny Kravitz.

Viac článkov

Na tichomorskom ostrove Niue uhynul zrejme najosamelejší káčer na svete

Zrejme najosamelejší káčer na
29.01.2019

Na odľahlom tichomorskom ostrove Niue uhynul káčer s menom Trevor, ktorý bol jediným zástupcom svojho druhu v tejto časti sveta. Rozhlasovú stanicu BBC o tom v pondelok informoval predseda miestnej obchodnej komory Rae Findlay, ktorý kedysi Trevorovi založil vlastnú stránku na Facebooku. viac »

Unikátny prieskum na Bojnickom zámku: Vedci možno odhalia doposiaľ skryté miestnosti

Bojnický zámok
25.01.2019

Na Bojnickom zámku začali v týchto dňoch s realizáciou unikátneho prieskumu. Odborníci nevylučujú, že sa im pomocou špeciálnych metód v rámci pilotného projektu podarí objaviť i vzácne nálezy či doposiaľ skryté miestnosti sídla grófa Pálffyho. viac »

Cestovný ruch stále rastie, minulý rok bolo v zahraničí až 1,4 miliardy ľudí

Protest proti turizmu v
24.01.2019

Počet turistov, ktorí vlani vycestovali do zahraničia, vzrástol o 6 % na 1,4 miliardy osôb. Vyplýva to z predbežného odhadu Svetovej organizácie OSN pre cestovný ruch (UNWTO) so sídlom v Madride. viac »

Bratislavu nominovali medzi 20 najobľúbenejších turistických destinácií r. 2019

Bratislavský hrad
24.01.2019

Bratislava bola nominovaná medzi 20 najobľúbenejších turistických destinácií roku 2019 a uchádza sa o titul "European Best Destination 2019". TASR o tom informovala Bratislavská organizácia cestovného ruchu - Bratislava Tourist Board (BTB). viac »

V slávnej vile Tugendhat vystavia kostýmy z nového filmu o jej obyvateľoch

Najkrajšie dielo modernej architektúry:
23.01.2019

Film Sklenená izba, ktorý bol natočený podľa slávneho románu britského spisovateľa Simona Mawera, inšpirovaného dramatickými udalosťami 20. storočia a zrodom architektonického skvostu - brnianskej vily Tugendhat, prestavuje plagát. Uvedenie filmu sprevádza zároveň výstava filmových kostýmov Kataríny Štrbovej Bielikovej, ktorá bude umiestnená v priestoroch vily Tugendhat v Brne od 30. januára do 11. marca. viac »

Pri Dobšinskej ľadovej jaskyni je v prevádzke areál bežeckého lyžovania

Demänovská jaskyňa slobody
22.01.2019

Oficiálnym otvorením uviedli do prevádzky obnovený areál bežeckého lyžovania v oblasti Dobšinskej ľadovej jaskyne v Slovenskom raji v okrese Rožňava. Na tento účel sa už dlhšie obdobie nevyužíval. Trate majú osloviť najmä rekreačných bežkárov. viac »

Najlepší v cestovnom ruchu: Poznáme osobnosti a produkty Prešovského kraja 2018

Najlepší v cestovnom ruchu:
21.01.2019

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska každoročne vyberá to NAJ z oblasti cestovného ruchu. Ocenenia za prínos v rozličných oblastiach budú tento rok udelené štyrom osobnostiam. Odborná porota tiež vybrala tri NAJ produkty roku 2017, ktoré prispeli k rastu návštevnosti a propagácii kraja. Verejnosť v online hlasovaní zas zvolila najlepšie zariadenia, zamestnanca a produkt cestovného ruchu. viac »

Potápači spozorovali pri pobreží Havaja obrovského žraloka modrého

Žralok modrý (Carcharodon carcharias)
18.01.2019

Obrovského žraloka modrého - jedného z najväčších zaznamenaných - spozorovali potápači pri pobreží Havajských ostrovov. S predátorom (nesprávne nazývaným žralok biely) si aj zaplávali, informovala v piatok tlačová agentúra AFP. Šesť metrov dlhá samica mala podobné znaky na tele, ako mal najväčší spozorovaný žralok toho druhu, samica nazývaná "Tmavomodrá". viac »

Šanca na nový život: Malebné mestečko na Sicílii ponúka domy za jedno euro

Sambuca di Sicilia, Taliansko
18.01.2019

Úrady v talianskom meste Sambuca di Sicilia prikročili k nezvyčajnému opatreniu s cieľom oživiť tamojšiu populáciu a zastaviť vyľudňovanie - ponúkajú desiatky domov za jedno euro. Mesto v uplynulých rokoch bojuje s odlivom obyvateľov, ktorí sa sťahujú do väčších miest. viac »

Austrália čelí ničivému suchu, spôsobilo už úhyn milióna rýb

Austrália čelí ničivému suchu,
17.01.2019

Až milión rýb zahynul podľa oficiálnych odhadov na následky sucha vo východnej Austrálii. Miestni predstavitelia v tejto súvislosti upozornili na to, že masový úhyn rýb sa v oblasti môže ešte viac vystupňovať. Informovala o tom agentúra AFP. viac »


Streda, 20. február. 2019. Meniny má Lívia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa