Turistické a cestovateľské informácie

Bezbrehému chľastaniu je koniec: Malorka zakázala organizovať túry po baroch

20.01.2020 |

Regionálna vláda na španielskych Baleárskych ostrovoch v piatok (17.1.) schválila zákon, ktorý zakazuje tzv. „túry za chľastom“, keď sú turisti povzbudzovaní k nadmernému pitiu. Informovali o tom španielske médiá.

Viac článkov

Vianočná atmosféra v slovenských mestách: Prajeme vám nádherné sviatky!

Vianočné trhy v centre
24.12.2019

Sú tu najkrajšie sviatky roka a my vám za celú redakciu Dromedára prajeme, aby ste ich prežili spolu s najbližšími v pokoji, radosti a najmä láske. Nech vám tú správnu atmosféru navodia aj naše obrázky slovenských miest v nádhernom vianočnom šate. viac »

New York očakáva počas vianočnej sezóny až 7 miliónov turistov

Vianoce v New Yorku
23.12.2019

New York, mesto, ktoré nikdy nespí, sa teší veľkému záujmu turistov po celý rok, ale najviac počas Vianoc. Podľa predbežných odhadov je na najlepšej ceste, aby v závere roka privítal 7 miliónov návštevníkov, čo ho robí najatraktívnejším mestom z hľadiska turistického ruchu. Tamojšie hotely hlásia, že sú už na 90 % obsadené. viac »

Snehové správy: Predvianočnú lyžovačku si užijete na viacerých miestach

Veľký prehľad pre lyžiarov:
21.12.2019

Na predvianočnú lyžovačku je možné vyraziť do 10 stredísk v oblasti Tatier, no v prevádzke sú aj Krahule v Kremnických vrchoch a Snowparadise Veľká Rača na Kysuciach, kde je zatiaľ k dispozícii 1,3 km-ová zjazdovka Košariská. viac »

Silná kampaň proti domácemu násiliu: Ulice miest s podobami dobitých slávnych žien

Taliansky umelec predstavil silnú
19.12.2019

„Len preto, že som žena“, taký je názov novej kampane proti domácemu násiliu, za ktorým stojí taliansky umelec a aktivista AleXsandro Palombo. Ten vytvoril portréty svetoznámych političiek, no v trochu inej podobe, na aké sme bežne zvyknutí. viac »

Snehový labyrint v Brezne - nová atrakcia zimnej sezóny na Horehroní

Snehový labyrint je novou
19.12.2019

Počas zimnej sezóny môžu miestni i návštevníci Brezna obdivovať novú atrakciu na námestí - snehový labyrint s rozlohou viac ako 600 metrov štvorcových. Sneh museli priviezť pomocou ťažkej techniky z okolitých lyžiarskych stredísk a národného biatlonového centra. viac »

Na Veľkej Rači v Oščadnici pribudla nová rozhľadňa

Na snímke novootvorená vyhliadka
18.12.2019

Výhľad na Malú Fatru, Javorníky, Kysucké i Moravsko-sliezske Beskydy ponúka nová rozhľadňa, ktorú uplynulý víkend otvorili na vrcholovej stanici pri lanovke Dedovka v Oščadnici. Stavba sa týči v nadmorskej výške 924 metrov a podľa starostu Oščadnice Mariána Plevka ju postavili v rámci slovensko-poľského cezhraničného projektu. V interiéri rozhľadne sa nachádza galéria plastík. Ich autorom je projektant stavby Stanislav Mikovčák. "Ku každej z týchto plastík sa viaže príbeh z miestneho regiónu," doplnil Plevko. viac »

Britka chce prejsť celé pobrežie Británie a Írska, domov sa nevráti ani na Vianoce

Karen Penny
17.12.2019

Päť zničených párov topánok, tri zničené ruksaky a v nohách päťtisíc míľ (osemtisíc kilometrov). To všetko má za sebou 54-ročná Karen Penny z waleského Swansea, ktorá si zaumienila, že prejde celých 20-tisíc míľ (32-tisíc kilometrov) pozdĺž pobrežia Veľkej Británie a Írska. Momentálne má za sebou takmer štvrtinu cesty a ako povedala cez víkend pre britskú BBC, nechystá sa domov ani na Vianoce. Naopak, jej manžel a syn prídu za ňou a strávia vianočné sviatky v ubytovni, ktorú má po ceste. viac »

Horolezecká legenda Reinhold Messner navštívil Tatry, v kontroverznej veži bude jeho múzeum

Horolezecká legenda Reinhold Messner
17.12.2019

Legendárny horolezec Reinhold Messner bude mať múzeum na Štrbskom Plese. Messner Mountain Heritage High Tatras bude súčasťou vyhliadkovej veže, pričom ich otvorenie je v pláne v lete 2020. "Mám zodpovednosť hovoriť o skutočnom horolezectve, ctiť ho a zachovávať odkazy horolezcov. Som nadšený, že na Štrbskom Plese vznikne takéto múzeum. Nebude však iba o mne, ale predovšetkým o miestnych horolezcoch," poznamenal Messner. viac »

Pobrežie Mŕtveho mora prišlo o prvenstvo, najnižší bod na súši je v Antarktíde

Mŕtve more, Jordánsko
16.12.2019

Až doteraz sa za najnižšie položené miesto na svetovej súši považovalo pobrežie Mŕtveho mora, ktoré leží v hladine 413 metrov pod morom a zdieľa ho Izrael, Jordánsko a Palestína. Nebola to však pravda. viac »

Na mapu sveta pribudla nová krajina: Obyvatelia Bougainville odhlasovali svoju nezávislosť (FOTO)

Voľby v Bouganville
15.12.2019

Až 98 percent voličov autonómneho regiónu Bougainville, ktorý je súčasťou Papuy-Novej Guiney (PNG), zahlasovalo v referende za nezávislosť. Vyplýva to z oficiálnych výsledkov referenda, ktoré boli zverejnené tento týždeň. viac »


Streda, 22. január. 2020. Meniny má Zora.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa