Turistické a cestovateľské informácie

Kde dovolenkovať toto leto? Zostaňte na Slovensku a pomôžte turizmu

30.05.2020 |

Infektológovia, vedci a politici čoraz častejšie dostávajú otázku, či toto leto strávime dovolenky pri mori. Ich odpoveď je vo veľkej miere rovnaká. Cestovanie by mohlo priniesť druhú vlnu koronavírusu, preto by sme sa mali radšej pripraviť na prázdniny na Slovensku. Okrem tohto dôvodu prichádza aj jeden praktický - náš turizmus a ekonomika potrebujú pomôcť, takže práve teraz je správny čas na to, aby sme ich podporili.

Viac článkov

Smutná práca z Čiech: Zomrel cestovateľ, spisovateľ a etnograf Miloslav Stingl

Miloslav Stingl
13.05.2020

Po dlhej chorobe zomrel v pondelok 11. mája v Prahe vo veku 89 rokov slávny český spisovateľ, cestovateľ a etnograf Miloslav Stingl. Zážitky zo svojich potuliek svetom spracoval v mnohých cestopisných dokumentoch a viac ako 40 knihách, ktoré vyšli v 239 vydaniach v celkovom náklade takmer 17 miliónov výtlačkov. viac »

Taliansko otvára pláže: Koronavírus úplne zmení oddych pri mori, úrady predstavili pravidlá

Taliansko otvára pláže: Koronavírus
13.05.2020

Taliansko patrí k obľúbeným destináciám dovolenkujúcich Slovákov. Predovšetkým letoviská nad Benátkami sa vďaka dostupnej vzdialenosti a širokým piesočným plážam s miernym vstupom do vody tešia vysokej návštevnosti. Na preplnené pláže však tento rok zabudnite. viac »

Ryanair obnovia od júla 40 % z plánovaných letov, takto budú prebiehať

Ryanair
12.05.2020

Írska nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair obnoví od júla 40 % plánovaných letov. S cieľom zaistiť bezpečnosť pasažierov vzhľadom na pandémiu nového koronavírusu budú musieť cestujúci zároveň dodržiavať bezpečnostné nariadenia. viac »

Tip na výlet: Brány otvoria hrady Budatín aj Strečno

Tip na výlet: Brány
12.05.2020

Považské múzeum v Žiline otvorí od 13. mája Budatínsky hrad, hrad Strečno a expozíciu Jánošík a Terchová. TASR o tom informovala marketingová pracovníčka múzea Magdaléna Lacková. viac »

Liptov bojuje o návštevníkov: Zameriava sa na pobyt v prírode

Tri poklady Ružomberka –
11.05.2020

Cestovnému ruchu pomaly, ale isto svitá na lepšie časy. Zariadenia cestovného ruchu postupne otvárajú svoje prevádzky a chystajú sa zabojovať o priazeň návštevníkov. Pomyselná „kóma“ cestovného ruchu končí, ale neznamená to, že cestovný ruch má zlé časy za sebou. Šťastie praje pripraveným a preto Liptov využil pozastavenie cestovného ruchu na nové plány rozvoja, rekonštrukcie a tiež na nastavenie sa na nové prísnejšie hygienické štandardy. viac »

Na Dunajci spustili pltnícku sezónu, otvorili viaceré atrakcie

Dunajec, Pieniny
11.05.2020

Na Dunajec sa v piatok (8. 5.) opäť vrátili plte, jeho splav na slovenskej strane je možný len za sprísnených podmienok. Tie platia aj v prípade splavu na raftoch či požičiavania bicyklov. Svoje brány po uvoľnení niektorých opatrení v súvislosti s novým koronavírusom otvorila aj Chata Pieniny a Národná kultúrna pamiatka Kláštor kartuziánov v Červenom Kláštore. viac »

Máte zakúpený zájazd? Ministerstvo predstavilo návrhy riešení

Let spoločnosti China Southern
08.05.2020

Cestovné kancelárie by mohli navrhnúť klientom odloženie zájazdu až do konca augusta 2021. Ministerstvo hospodárstvo (MH) SR predložilo návrh legislatívneho znenia tohto opatrenia zúčastneným stranám. Zároveň rezort definoval skupiny osôb, ktoré môžu požiadať o okamžité vyplatenie peňazí za zájazd. Oznámil to na štvrtkovom brífingu štátny tajomník MH SR Ján Oravec. viac »

Baťov kanál dokáže splniť všetky podmienky, zostáva však zatvorený

Baťov kanál
08.05.2020

Skalický prístav na Baťovom kanáli prichádza pre opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu o klientov a príjmy. Prevádzkovateľ nateraz nedostal povolenie na plavbu lodí po tejto umelej česko-slovenskej vodnej ceste, hoci vodáci na českej strane ju už využívajú a môžu vplávať aj do jediného prístavu na slovenskej strane v Skalici. Upozornil na to správca prístavu Marián Tongeľ. viac »

Leto 2020: Tieto obľúbené destinácie už hlásia pripravenosť na turistov

Leto 2020: Tieto obľúbené
08.05.2020

Letná sezóna pomaly klope na dvere a ešte stále nie je jasné, či budeme môcť niekam vycestovať. Viaceré destinácie, pre ktoré sú príjmy z turizmu kľúčové, však už avizovali, že sú pripravené otvoriť svoje brány a prijať turistov. Majú však presne stanovené podmienky. viac »

Pamiatky otvárajú svoje brány, navštíviť môžete hrady aj lesnú železnicu

Pamiatky otvárajú svoje brány,
07.05.2020

Konečne dochádza k uvoľňovaniu opatrení a v piatok (8. 5.) verejnosti svoje brány otvára aj niekoľko pamiatok. A to je skvelá príležitosť vyraziť si aj s rodinou na príjemný výlet. Samozrejmosťou však zostáva dodržiavanie bezpečnostných pokynov! viac »


Pondelok, 1. jún. 2020. Meniny má Žaneta.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa