Turistické a cestovateľské informácie

Šokujúci zvrat z Chorvátska: Tajomná žena so stratou pamäte má byť Slovenka!

21.09.2021 |

Len včera sme vás informovali o záhadnej žene, ktorú objavili v nedostupnom teréne chorvátskeho ostrova Krk. Nakoľko si nepamätala svoje meno a nemala pri sebe žiadne doklady, miestna polícia požiadala o pomoc pri jej identifikácii. Českej televíznej stanici Nova sa podarilo zistiť, že by sa malo jednať o Slovenku!

Viac článkov

Na Liptove otvorili nový hotel, patrí k najväčším na Slovensku

Na Liptove otvorili nový
13.08.2021

Vodný park Bešeňová, termálne srdce Liptova má novú dominantu. Je ním novo otvorený apartmánový Hotel Akvamarín**** s kapacitou 940 lôžok. Ide o najväčší hotel v regióne a zároveň jeden z najväčších ubytovacích komplexov na Slovensku vôbec. viac »

Zasadnutie UNESCO skončilo: Na zoznam najvzácnejších lokalít pribudli tieto skvosty

Námestie Leopoldsplatz v nemeckom
02.08.2021

V čínskom Fu-čou skončilo dvojtýždňové 44. zasadnutie Organizácie OSN pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO), ktoré sa konalo prevažne formou videokonferencie. Prinieslo niekoľko noviniek - viacero zaujímavých lokalít na zoznamu lokalít kultúrneho dedičstva pribudlo, jedna však bola aj vyškrtnutá. viac »

Kaštieľ v Dolnej Krupej bude krajší: Proces obnovy môžete sledovať online

Dolná Krupá: Kaštieľsky denník
02.08.2021

Slovenské národné múzeum (SNM) rekonštruuje svoj kaštieľ v Dolnej Krupej pri Trnave, ktorý je súčasťou Hudobného múzea. Obnova viac ako 200 rokov starej budovy je naplánovaná na 18 mesiacov, pre návštevníkov by sa mala otvoriť v závere roka 2022. Uvádza sa to v kaštieľskom denníku, ktorý sa na začiatku obnovy rozhodol písať a zverejňovať na webe jeho správca Michal Žák. viac »

Talianske jazero Como zasiahli zosuvy pôdy: Pri katastrofe pomáha aj George Clooney

George Clooney a starosta
01.08.2021

Severotaliansku oblasť pri jazere Como postihli nedávno veľké prívalové dažde, ktoré spôsobili zosuvy pôdy a veľa ľudí prišlo o strechu nad hlavou. Mestečká, ktoré žijú hlavne vďaka turistickému ruchu, zaplavili súvislé vrstvy blata a trosiek. Prírodná pohroma sa nevyhla ani dedinke Laglio, kde trávi letnú dovolenku so svojou rodinou americký herec a režisér George Clooney. viac »

Nikdy nezabudneme: Nová výstava pripomína najtragickejšiu leteckú nehodu v našich dejinách

Výstava v Múzeu dopravy
31.07.2021

Slovenské technické múzeum (STM) - Múzeum dopravy v Bratislave otvorilo v utorok minútou ticha za obete výstavu Pád lietadla v Bratislave na Zlatých pieskoch. Pripomína najtragickejšiu leteckú nehodu v histórii Československa spred 45 rokov. viac »

FANTASTICKÉ: Slovensko má ďalší zápis v Zozname svetového dedičstva UNESCO

Gerulata
30.07.2021

Slovensko má ďalší, v poradí ôsmy zápis v Zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Zapísaná bola lokalita hranice Rímskej ríše – Dunajský Limes (západná časť), ktorej súčasťou sú aj dve národné kultúrne pamiatky na území SR. V tajnom hlasovaní o tom v piatok rozhodol Výbor Svetového dedičstva UNESCO v čínskom meste Fu-čou. viac »

Chorváti striktne kontrolujú podmienky vstupu do krajiny: Zdržíte sa celé hodiny

Chorváti striktne kontrolujú podmienky
29.07.2021

Chorvátske inštitúcie v týchto dňoch striktne kontrolujú všetky podmienky pre vstup do tejto krajiny. Aktuálne podmienky platia minimálne do 31. júla, prípadne do odvolania. Cestujúcich na to upozorňuje Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVEZ) SR na svojej webovej stránke. Pre značný počet turistov do Chorvátska treba podľa rezortu diplomacie počítať aj s niekoľkohodinovým zdržaním na hraniciach, pri ceste autom preto odporúča pripraviť si dostatok tekutín, zásob jedla i pohonných hmôt. viac »

Slovákov pobúrilo zrušenie letov na Cyprus: Zmapovali sme situáciu

Slovákov pobúrilo zrušenie letov
28.07.2021

Priame letecké linky z Bratislavy sú najpohodlnejším spôsobom, ako sa dostať do vzdialenejších krajín. Dovolenkári, ale aj Slováci, pracujúci v zahraničí, ich preto vždy pozorne sledujú. Nám sa do redakcie ozval čitateľ Michal, ktorého nepríjemne prekvapilo zrušenie spojenia s cyperským Pafosom. viac »

Poďte sa krásne báť: Strečno odhalí všetky tajomstvá nočného hradu

Nočný hrad Strečno
28.07.2021

Zažite nočný stredoveký hrad a jeho zákutia! V stredu 18. augusta sa môžete tešiť na zaujímavý program. Čaká vás zážitková prehliadka pod názvom Fraňove pletky, ktorá odhalí tajomstvá najznámejších majiteľov hradu Žofie Bosniakovej a Františka Vešeléniho. viac »

Navštívili sme Taliansko: Zopár formalít navyše rozhodne stojí za to

Navštívili sme Taliansko: Zopár
22.07.2021

Koronavírus COVID-19 ovplyvňuje už druhé leto. Hoci väčšina obľúbených turistických destinácií avizuje bezpečnosť, mnoho ľudí s cestou do zahraničia váha. My sme sa vybrali do Talianska a preskúmali, čo na Apeninskom polostrove v "dobe covidovej" očakávať. viac »


Utorok, 21. september. 2021. Meniny má Matúš.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa