Turistické a cestovateľské informácie

Prvýkrát v histórii: Na hrade Stará Ľubovňa vystavujú poklad a relikvie sv. Kunigundy

23.08.2019 |

Na hrade Ľubovňa v týchto dňoch vystavujú poklad a relikvie sv. Kunigundy, uhorskej princeznej, krakovskej a sandomierskej kňažnej. Podľa riaditeľa Ľubovnianskeho múzea Dalibora Mikulíka ide o výnimočnú udalosť nielen v rámci Slovenska, keďže predmety historicky prvýkrát opustia múry kláštora klarisiek v Starom Saczi.

Viac článkov

Pred 100 rokmi sa narodil prvý pokoriteľ Mount Everestu Edmund Hillary

Sir Edmund Hillary
20.07.2019

Novozélanďan Edmund Hillary, bol prvým horolezcom, ktorý 29. mája 1953 vystúpil na najvyšší vrchol sveta Mount Everest. O päť rokov neskôr, v rámci britskej polárnej expedície, dosiahol 4. januára 1958 aj južný pól. V sobotu 20. júla uplynie od jeho narodenia 100 rokov. viac »

Talianske mestá zmenia svoju tvár, romantike na kočoch čoskoro odzvoní

Koneské povozy pred rímskym
17.07.2019

Konské povozy v uliciach talianskych miest budú čoskoro minulosťou. Podľa novely zákona o pravidlách cestnej premávky prijatej dopravnou komisiou Poslaneckej snemovne budú totiž môcť premávať iba v parkoch alebo prírodných rezerváciách, a to iba na podujatiach s náboženským, kultúrnym alebo historickým charakterom, informovala o tom gentúra APA. viac »

Fantastická správa pre turistov v Egypte: Prvý raz od šesťdesiatych rokov otvorili dve z najstarších pyramíd

Prvý raz od šesťdesiatych
16.07.2019

Egypt v sobotu otvoril pre verejnosť dve zo svojich najstarších pyramíd, ktoré sa nachádzajú asi 40 kilometrov južne od hlavného mesta Káhira. Turisti ich môžu vidieť prvý raz od roku 1965. viac »

Na prestížny zoznam Svetového dedičstva UNESCO sa dostalo iracké mesto Babylon

Archeologické nálezisko Babylon
14.07.2019

Zvyšky zaniknutého starovekého mezopotámskeho mesta Babylon v Iraku zaradili v piatok na zoznam Svetového dedičstva UNESCO. Irak loboval za to, aby sa táto 4000 rokov stará lokalita dostala na prestížny zoznam Organizácie OSN pre vzdelávanie, vedu a kultúru, od roku 1983, informuje stanica BBC. viac »

Slovenský deň na zámku Schloss Hof: Špeciálny program pre našich turistov

Schloss Hof
04.07.2019

Vedeli ste, že 5. júl je na zámku Schloss Hof venovaný slovenským návštevníkom? Zámok Schloss Hof má na tento sviatočný deň špeciálne pre slovenských návštevníkov pripravený výnimočný program, ktorý poteší všetky vekové kategórie. Pozývame vás prežiť úžasný deň plný nezabudnuteľných zážitkov, príjemného relaxu a objavovania histórie, modernej výstavy i prírodných krás barokového skvostu Dolného Rakúska. Máte možnosť vybrať si z bohatej programovej ponuky. viac »

Rím je zasypaný odpadkami, lekári varujú pred zdravotnými rizikami

Rím je zasypaný odpadkami,
27.06.2019

Lekári v Ríme varujú pred možnými zdravotnými rizikami preplnených odpadkových košov a kontajnerov v rímskych uliciach. Talianska metropola opätovne bojuje s núdzovou situáciou, ktorú navyše zhoršujú letné horúčavy. Likvidácia odpadu je vo večnom meste problémom už desaťročia. Odkedy v roku 2013 zatvorili skládku odpadov Malagrotta, Rím nemá väčšie miesto, kde by mohol zlikvidovať 1,7 milióna ton odpadu, ktorý každoročne vyprodukuje. viac »

Chorvátsko upokojuje turistov: Komáre sú len vo vútrozemí, pri mori ste úplne v bezpečí

Gradac, Chorvátsko
27.06.2019

Silné májové dažde v kombinácii s teplým počasím narobili problémy regiónu Slavónia, ktorý leží na východe Chorvátska, neďaleko hranice so Srbskom. V okolí mesta Osijek sa premnožili komáre a tunajšia samospráva i chorvátska vláda v najbližšie dni pripravujú mimoriadne opatrenia za pomoci leteckej techniky s cieľom komáre v oblasti zredukovať. viac »

Na Slovensko sa valí najhoršia vlna horúčav: TOP miesta, kde sa môžete schladiť

Na Slovensko sa valí
26.06.2019

V najbližších dňoch nás čaká peklo. Meteorológovia predpovedajú, že Európu zasiahne jedna z najhorších vĺn horúčav. Extrémne teploty budú na Slovensku atakovať štyridsiatky a dá sa očakávať, že padnú nové rekordy. Ak nemáte doma klimatizáciu, zrejme sa budete variť vo vlastnej šťave. Lepšou alternatívou bude výlet na nejaké miesto s nižšou teplotou vzduchu. Inšpirujte sa našimi tipmi, budete sa cítiť lepšie a ešte niečo zaujímavé uvidíte. viac »

Na chorvátskom ostrove sekajte dobrotu, pokuty za drobné priestupky sú astronomické

Hvar vytiahol do boja
25.06.2019

Ak tento rok plánujete návštevu chorvátskeho Hvaru, mali by ste spozornieť. Tamojšia administratíva sa rozhodla zabojovať proti nedisciplinovaným turistom a aj pomerne bežné činnosti chce trestať vysokými pokutami. viac »

Turkish Airlines na Slovensku končí: Od septembra pozastavuje svoju linku do Košíc

Turkish Arilines začnú lietať
24.06.2019

Spoločnosť Turkish Airlines k 1. septembru pozastavuje letecké spojenie Istanbul – Košice. Linka bola prevádzkovaná štyrikrát týždenne počas troch rokov. Ako TASR za letisko Košice informovala Karolína Linhartová, pozastavenia linky do Košíc je dôsledkom globálnej leteckej krízy spôsobenej uzemnením Boeingov 737 MAX. viac »


Nedeľa, 25. august. 2019. Meniny má Ľudovít.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa