Turistické a cestovateľské informácie

Jaskyniar: Vďaka UNESCO sa zahraničie pozerá na Slovensko tak, ako si zaslúži

16.08.2018 |

Zviditeľneniu slovenských prírodných hodnôt v zahraničí veľmi pomáhajú zápisy do Zoznamu svetového a kultúrneho prírodného dedičstva UNESCO. Myslí si to slovenský jaskyniar a geológ Ľudovít Gaál, ktorý si prevzal Cenu ministra životného prostredia aj za svoj prínos k zapísaniu jaskýň Slovenského a Aggtelekského krasu do zoznamu UNESCO.

Viac článkov

Letisko M. R. Štefánika v Bratislave: V západnej časti plánujú vybudovať 347 parkovacích miest

Letisko M. R. Štefánika
13.07.2018

V západnej časti areálu Letiska M. R. Štefánika v Bratislave chcú vybudovať 347 parkovacích miest a vyriešiť tak neusporiadané parkovanie. To by malo byť vďaka tomu centralizované a eliminovať sa tým má aj parkovanie áut na nespevnených plochách. Vyplýva to zo zverejneného zámeru letiska, ktorý je momentálne v procese posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA). viac »

Slováci už neabsolvujú jednu dovolenku, na Slovensku oddychujú aj tri či štyrikrát

Slováci už neabsolvujú jednu
12.07.2018

Slovenskí turisti chcú za posledné roky stráviť na Slovensku nie len jednu, ale radšej viac kratších dovoleniek do roka. V súčasnosti to bývajú aj tri alebo štyri takéto výlety. viac »

OBRAZOM: Bratislavu zdobí ďalšia mestská pláž

Nový rekreačný priestor v
10.07.2018

Bratislava sa zase o krok priblížila svetovým metropolám. Na ľavom brehu Dunaja vzniká v týchto dňoch ďalšia mestská pláž, vďaka ktorej bude centrum mesta nielen krajšie, ale najmä živšie. Pozrite si na fotografách, na čo všetko sa môžu obyvatelia aj návštevníci hlavného mesta tešiť. viac »

Ľadový expres: Do Slovenského raja jazdí v lete špeciálny turistický vlak

Spustenie špeciálneho turistického vlaku
06.07.2018

Medzi Košicami a Dobšinskou ľadovou jaskyňou v Slovenskom raji bude počas sobôt cez letné prázdniny premávať špeciálny turistický vlak. Tzv. Ľadový expres začne svoju prvú jazdu v sobotu (7.7.). Na košickej hlavnej železničnej stanici to v utorok slávnostne oznámila Krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT) v spolupráci so Železničnou spoločnosťou Slovensko (ZSSK). viac »

OBRAZOM: Historický Prezidentský vlak začal turné po Slovensku

Prezidentský vlak v Bratislave
05.07.2018

Historický Prezidentský vlak v utorok slávnostne prišiel na územie Slovenska. Na Hlavnej železničnej stanici v Bratislave ho privítali desiatky ľudí. Ide o súpravu, ktorej jednotlivé vozne boli vyrobené pre potreby bývalých československých prezidentov. Projekt vznikol pri príležitosti 100. výročia založenia Československej republiky. viac »

Všetkým vyrazili dych: Aj somálski džihádisti sú v ekológii o krok pred nami

Všetkým vyrazili dych: Aj
04.07.2018

Somálske džihádistické hnutie aš-Šabáb zakázalo používanie jednorazových plastových tašiek v dôsledku "ohrozenia ľudí i dobytka". Informuje o tom britský denník The Independent na svojej webovej stránke. viac »

Pri Dubrovníku zakázali kúpanie, more znečistili fekálie

Dubrovník, Chorvátsko
03.07.2018

Návštevníci slávneho Dubrovníka majú hlavu v smútku. Hoci je azda najkrajšie chorvátske mesto okrem historického centra povestné aj svojimi nádhernými plážami, momentálne by sa im turisti mali oblúkom vyhnúť. Ako totiž upozorňuje miestny Úrad verejného zdravotníctva, more je znečistené fekáliami. viac »

Skvelá spráca pre majiteľov Mastercard: Letiskový salónik už aj v Bratislave

Spoločnosť Mastercard otvorila nový
02.07.2018

Letisko Bratislava sa opridalo na zoznam adries prestížnych letiskových salónikov. Mastercard v spolupráci s bratislavským Letiskom M. R. Štefánika otvoril nový biznis salónik Mastercard Caproni Lounge pre všetkých držiteľov prémiových kariet Mastercard. Mastercard tak svojim klientom prináša komfort aj potrebné súkromie na chvíle odpočinku, občerstvenia alebo vybavenia pracovných povinností pred odletom. viac »

Austrália za päť hodín, New York za dve: Boeing predstavil hypersonické lietadlo

Boeing predstavil podobu hypersonického
02.07.2018

Presne 15 rokov po vyradení francúzskej legendy Concorde sa zdá, že letecký trh je opäť pripravený na nadzvukové lietadlá. Veľa sa v tejto súvislosti hovorí o americkom Boome, svoje plány minulý týždeň predstavila aj firma Boeing. viac »

Pri Baleárskych ostrovoch prvý raz po desaťročiach zazreli žraloka modrého

Žralok modrý (Carcharodon carcharias)
30.06.2018

Neďaleko španielskych Baleárskych ostrovov pozorovali prvý raz po niekoľkých desaťročiach žraloka modrého. Informovalo o tom vo štvrtok centrum pre výskum morí Alnitak. viac »


Štvrtok, 16. august. 2018. Meniny má Leonard.

Foto dňa