Turistické a cestovateľské informácie

Predvolebná analýza: Budú politické strany po voľbách rušiť rekreačné poukazy?

2023-09-23 08:00:00 |

Zamestnanec má nárok na príspevok na rekreáciu, pokiaľ je zamestnaný v spoločnosti, ktorá má viac ako 50 zamestnancov. Platí pritom 45 % oprávnených nákladov, teda 225 eur z maximálnej možnej sumy stanovenej na 500 eur. Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení však upozornila na to, že pre zamestnávateľov je to komplikácia, pretože sa neberie ohľad na finančnú situáciu podniku. Napriek tomu väčšina politických strán neplánuje rekreačné poukazy zrušiť.

Viac článkov

V Darwinových stopách: Ochrancovia prírody vyrážajú na dvojročnú plavbu okolo sveta

V Darwinových stopách: Ochrancovia
2023-08-20 12:15:00

Takmer dve storočia po plavbe Charlesa Darwina okolo sveta sa environmentalisti vydávajú v utorok po jeho stopách. Počas dvojročnej cesty naprieč štyrmi kontinentmi budú skúmať endemické živočíchy s cieľom podporiť ich ochranu. TASR o tom informuje podľa tlačovej agentúry Reuters. viac »

Turisti ušli bez zaplatenia: Neuveríte, kto za nich účet uhradil

Turisti ušli bez zaplatenia:
2023-08-19 15:00:00

Talianska vláda zaplatila účet za štvoricu Talianov, ktorí sa najedli v reštaurácii v albánskom meste Berat, ale potom ušli bez platenia, čo pobúrilo miestnych. Informuje o tom server BBC News, ktorý píše o "ojedinelom diplomatickom kroku". viac »

Grécke zdravotníctvo je na hranici kolapsu: Hlavne na dovolenke neochorejte!

Grécke zdravotníctvo je na
2023-08-17 09:00:00

Grécke ostrovy so svojou idylickou krajinou lákajú obrovské množstvo turistov, ich zdravotníctvo je ale na hrane kolapsu. Úmrtie mladej ženy v pokročilom štádiu tehotenstva a jej nenarodeného dieťaťa sú len dva prípady smrti pre chronický nedostatok záchranárov a zdravotníkov, píše server Politico. viac »

Na cestovateľov číha nebezpečenstvo: Päť chorôb z viktoriánskej éry, ktoré sa vrátili na Západ

Na cestovateľov číha nebezpečenstvo:
2023-08-16 00:00:00

Endemická lepra na Floride, hrozba desiatok tisíc prípadov osýpok v Londýne a 50-percentný nárast prípadov syfilidy v Írsku a Portugalsku. To nie je úryvok z viktoriánskeho románu, ale triezvy obraz západného sveta v roku 2023. Klesajúca preočkovanosť detí, zmeny v správaní a stravovacích návykoch - a samozrejme klimatické zmeny - prispeli k dokonalej búrke, keď sa nebezpečné ochorenia, o ktorých sa myslelo, že sú odsunuté do histórie, vrátili do krajín, ktoré ich predtým prakticky vymazali, napísal server Politico. viac »

Najviac znečisteným mestom je Jakarta: Predstihla aj pakistanský Láhaur, ktorý viedol doteraz

Najviac znečisteným mestom je
2023-08-15 17:30:00

Indonézska metropola Jakarta sa stala mestom s najvyššou mierou znečistenia ovzdušia na svete. Na čele rebríčka figuruje už niekoľko dní. TASR o tom informuje na základe štvrtkovej správy agentúry AFP a organizácie IQAir, ktorá zbiera a vyhodnocuje informácie o kvalite ovzdušia vo veľkých mestách. viac »

Na pláži v talianskom Terste ženy zabránili moslimkám, aby sa kúpali oblečené

Na pláži v talianskom
2023-08-15 09:00:00

Na pláži v severotalianskom Terste zabránili ženy v kúpaní skupine moslimiek, ktoré chceli ísť do vody oblečené, v súlade s pravidlami svojej viery. Niektoré Talianky na zahalené ženy kričali, že oblečené do vody nesmú. Iné ženy v plavkách sa ale naopak moslimiek zastali s tým, že ústava zaručuje slobodu vyznania a že sa teda môžu kúpať, v čom chcú. Informovala o tom agentúra ANSA. viac »

Slovenské hory zažili rekordný nátresk: Hlava na hlave ako v nákupáku (VIDEO)

Slovenské hory zažili rekordný
2023-08-15 08:30:00

V posledných týždňoch Slovensko potrápilo škaredé počasie a keď sa konečne umúdrilo, množstvo ľudí využilo pekný víkend a vyrazilo do hôr. Vychytené turistické trasy tak praskali vo švíkoch, ako dokazujú aktuálne fotografie, ktoré zaplavili sociálne siete. viac »

Dva roky bez škôl: Afganské dievčatá volajú čoraz hlasnejšie po svojom práve na vzdelanie

Žena pomáha afganskej modelke
2023-08-15 07:45:00

Dva roky po tom, čo úrady de facto prevzali moc v Afganistane a zakázali dievčatám prístup k stredoškolskému vzdelávaniu, fond Vzdelávanie nepočká (Education Cannot Wait – ECW) – globálny fond OSN pre vzdelávanie v núdzových situáciách a dlhotrvajúcich krízach – zahajuje kampaň #AfghanGirlsVoices. viac »

Pri mori to vrie: Gréci a Turci demonštrujú proti zaberaniu pláží podnikateľmi

Pri mori to vrie:
2023-08-15 07:30:00

Na pobreží Egejského mora miestni obyvatelia demonštrujú proti zaberaniu pláží súkromnými podnikmi. Protestné hnutie začalo v júni na gréckych ostrovoch Paros, Rhodos a Naxos a rozšírilo sa aj na ďalšie grécke pláže. Podobné protesty na začiatku tohto mesiaca vypukli aj na tureckom pobreží Egejského mora, píše agentúra Bianet. viac »

Päť rokov od strašnej tragédie: Taliani si pripomenuli zrútenie mosta v Janove

Päť rokov od strašnej
2023-08-15 07:15:00

Taliansko si v pondelok pripomenulo piate výročie zrútenia Morandiho mosta v prístavnom meste Janov minútou ticha a výzvami na spravodlivosť pre 43 obetí tejto tragédie. Úrady označili pád mosta za príklad nedbalosti poháňanej chamtivosťou. TASR prevzala správu z tlačovej agentúry AP. viac »


Nedeľa, 24. september. 2023. Meniny má Ľubor, Ľuboš.
Stream naživo

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa