Turistické a cestovateľské informácie

Uzemnenie Boeingov ohrozuje dovolenky Čechov, spozornieť musia aj slovenskí turisti

23.04.2019 |

Ohrozené dovolenky s odletom z menších českých letísk alebo "zosekané" spoje na Kapverdské ostrovy či do susedného Senegalu. To sú prvé komplikácie pre českých turistov, ktoré spôsobil zákaz lietadiel Boeing 737 MAX.

Viac článkov

Zúfalí holandskí farmári prosia turistov: Nešliapte nám po kvetoch!

Na snímke farmár kontroluje
28.03.2019

Polia cibuľovín blízko holandského pobrežia Severného mora sú veľkým turistickým lákadlom každú jar, keď kvitnú tulipány, narcisy, hyacinty a ďalšie kvety, ktoré premenia oblasť na koberec živých, pestrých farieb. Polia poskytujú ideálne pozadie pre dovolenkové fotografie, ktorými sa možno pochváliť aj na Instagrame. viac »

V nedeľu vstúpi do platnosti letný letový poriadok, Bratislava bude mať až 47 pravidelných liniek

Letisko M. R. Štefánika
28.03.2019

Príchod nového leteckého dopravcu Cyprus Airways s pravidelnou linkou do Larnaky či po prvý raz pravidelná linka do tureckej Antalye dvakrát denne. To sú len niektoré z noviniek, ktoré čakajú na cestujúcich z Letiska M. R. Štefánika počas letného letového poriadku. Ten vstupuje do platnosti so zmenou času v nedeľu 31. marca a prináša spolu 47 pravidelných liniek do 41 destinácií v 18 krajinách. viac »

V Paríži vystavia poklady z Tutanchamónovej hrobky

Archeológovia v Egypte začali
28.03.2019

Viac ako 150 artefaktov z hrobky egyptského faraóna Tutanchamóna bude súčasťou expozície v parížskej Grande Halle de la Villette, ktorá potrvá od 23. marca do 15. septembra. Niektoré z originálnych artefaktov sa vrátia do Paríža po viac ako päťdesiatich rokoch od legendárnej výstavy Tutanchamón a jeho doba, ktorá v roku 1967 prilákala 1,24 milióna návštevníkov, čo je medzi parížskymi výstavami doteraz neprekonaný rekord. viac »

Na Mount Evereste sa pre globálne otepľovanie objavujú telá horolezcov, ktorí na hore zahynuli

Dobrovoľníci vyzbierali na čínskej
27.03.2019

Topenie sa ľadu a snehovej pokrývky vplyvom globálneho otepľovania spôsobuje na Mount Evereste problém, keď sa na povrchu objavujú telá horolezcov, ktorí v minulosti pri pokuse zdolať túto najvyššiu horu sveta prišli o život. Okrem vysokých nákladov na znesenie tiel z veľkých výšok je podľa expertov potrebné zvažovať aj veľmi osobné hľadisko, keď si väčšina horolezcov praje, aby ich v prípade smrti ponechali na hore. viac »

Pozvánka: Festival Hory a Mesto prinesie vzácnych hostí a 44 súťažných filmov

Pozvánka: Festival Hory a
26.03.2019

Americký lezec veľkých stien Tommy Caldwell, skúsený himalájista Mára Holeček, holandská jachtárka Laura Dekker, talentovaná lezkyňa Michaela Izakovičová, oceňovaný režisér horských filmov Pavol Barabáš a ďalší pricestujú na tohtoročný festival Hory a mesto. Hostí medzinárodného festivalu horského filmu a dobrodružstva, ktorý si pripomína 20. výročie vzniku, predstavil jeho programový riaditeľ Alan Formánek. viac »

Stop očumovaniu: Amsterdam zakáže skupinové turistické prehliadky vykričanej štvrte

Štvrť červených svetiel v
25.03.2019

Úrady v holandskej metropole Amsterdam zakážu prehliadky s výkladom v tamojšej vykričanej štvrti De Wallen. Zámerom tohto opatrenia je obmedziť narastajúce zástupy návštevníkov v historickom centre mesta, ako aj skutočnosť, že sa turisti nesprávajú k sexuálnym pracovníčkam "zdvorilo". viac »

Veľká noc za dverami: Trhy na zámku Schloss Hof lákajú svojou výnimočnosťou

Veľká noc na rakúskom
25.03.2019

Jar je synonymom nového života a impulzom k aktívnemu tráveniu voľného času. Nechajte sa pozvať na úžasný výlet a vychutnajte si sviežu krásu jarnej prírody počas návštevy skvostného zámockého areálu Schloss Hof. Ohromia vás nielen nádherné prírodné prvky a pôsobivá architektúra, ale aj bohatá programová ponuka. viac »

Posledný výkrik zimy: Michiganské jazero zdobí výnimočná ľadová nádhera

Michiganské jazero v americkom
23.03.2019

Do Európy už konečne zavítala jar. Všetci si užívame teplé slnečné lúče a tešíme sa z toho, ako sa príroda okolo nás prebúdza do farebnej krásy. Za oceánom ale stále vládne tuhá zima, v americkom štáte Michigan napríklad dnes klesne teplota až tri stupne pod nulu. Aj tam sa však ľudia môžu tešiť z krásnych výtvorov prírody - hoci sú len z ľadu ako tisíce úlomkov, ktoré pokrývajú hladinu Michiganského jazera. viac »

Najšťastnejších obyvateľov má Fínsko, Slovensko je na 38. mieste

Najšťastnejších obyvateľov má Fínsko,
21.03.2019

Fínsko sa už druhý rok po sebe stalo krajinou, ktorá má najšťastnejších obyvateľov na svete. Vyplýva to z aktuálneho Indexu svetového šťastia, ktorý v stredu zverejnila Sieť pre trvalo udržateľné riešenia Organizácie Spojených národov (OSN). Táto agentúra tradične skúma v jednotlivých krajinách okrem subjektívneho pocitu šťastia obyvateľov aj ukazovatele ako miera bohatstva, predpokladaná miera dožitia či možnosť slobodne sa rozhodovať o svojom vlastnom živote. viac »

Turistický vláčik v Nitre má byť atraktívnejší, cestovné sa ale zvýši

Nový turistický vláčik v
19.03.2019

Spoločnosť Arriva Nitra pripravuje zmeny v prevádzke turistického vláčika v Nitre počas tohtoročnej sezóny. Zmeny sú zamerané na zatraktívnenie vláčika pre verejnosť i zefektívnenie nákladov na jeho prevádzku. Turistický vláčik premáva od júna minulého roka pod výkonmi mestskej hromadnej dopravy, ktorú prevádzkuje Arriva Nitra. Úpravu cestovného poriadku a tarify na tohtoročnú sezónu budú schvaľovať poslanci mestského zastupiteľstva na svojom najbližšom zasadnutí. viac »


Streda, 24. apríl. 2019. Meniny má Juraj.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa