Turistické a cestovateľské informácie

V letectve sa v nedeľu prechádza na zimný letový poriadok

21.10.2020 |

Prechodom z letného na zimný čas sa od nedele mení v letectve letný letový poriadok na zimný letový poriadok. V zimnom letovom poriadku, ktorý začne platiť od 25. októbra 2020 a bude platiť do ďalšej zmeny času, do 27. marca 2021, budú môcť využiť cestujúci počas novembra z Bratislavy spolu 4 pravidelné linky do 3 destinácií. Viac letov je naplánovaných od decembra, ich realizácia bude závisieť od epidemiologickej situácie v jednotlivých krajinách.

Viac článkov

Do Prahy sa vracajú turisti a centrum opäť zdražuje, chýbajú už len Číňania

Karlov most, Praha, Česká
02.09.2020

Trdelníky sa zase točia, matriošky "zdobia" ulice a ceny v krčmách opäť stúpajú. Historické jadro Prahy sa prebudilo po pauze spôsobenej blokádami na zabránenie šírenia nového koronavírusu. Obdobie, keď krásy Prahy zostali na obdiv výhradne Čechom, je - aspoň zatiaľ - minulosťou, konštatuje internetový portál Lidových novín. viac »

Koronatesty zadarmo či preplatenie nákladov: Chorváti lákajú na septembrovú dovolenku

Koronatesty zadarmo či preplatenie
31.08.2020

Prímorské destinácie trápi toto leto obrovské zníženie počtu turistov a o každého bojujú zo všetkých síl. Cyperská vláda už v máji prisľúbila, že pokryje výdaje každého, koho počas tamojšej dovolenky pozitívne otestujú na koronavírus, a začiatkom augusta prišli s rovnakou ponukou aj Kanárske ostrovy. Teraz zavelilo do boja o turistov aj Chorvátsko. viac »

Riziko nákazy koronavírusom v lietadle je podľa IATA nízke, vzduch v kabíne je čistý

Prvé lietadlo s cestujúcimi
28.08.2020

Riziko, že sa cestujúci nakazí v lietadle novým koronavírusom, je nízke. Tvrdí to David Powell, zdravotnícky expert Medzinárodného združenia leteckých dopravcov IATA (International Aviation Transport Association), ktoré celosvetovo združuje 290 leteckých spoločností. Informovala o tom hovorkyňa Letiska M. R. Štefánika v Bratislave Veronika Ševčíková. viac »

Chorvátske letoviská sú ohniskom nákazy: Turisti musia dodržiavať nové nariadenia

Chorvátske letoviská sú ohniskom
27.08.2020

V Chorvátsku pribudlo za ostatných 24 hodín 304 nových prípadov nákazy koronavírusom. Už deň predtým to bolo 358, najvyšší počet od začiatku pandémie. Zodpovední pristúpili k riešeniam. viac »

Ministerstvo schválilo uvoľnenie letov, ostré slová experta

Uzemnené letadlá
26.08.2020

Ústredný krízový štáb v utorok schválil plošné uvoľnenie letov, o ktoré žiadalo Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR. Jeden z jeho členov, lekár Peter Visolajský však cestovanie lietadlom označil za veľmi rizikové na šírenie nového koronavírusu a vyzval ľudí, aby sa mu vyhýbali. viac »

Vzácny objav: Archeológovia našli veľký súbor zlatých ranoislamských mincí

Izraelskí acheológovia našli veľký
25.08.2020

Izraelskí archeológovia v pondelok oznámili nález súboru ranoislamských zlatých mincí, ktoré boli objavené počas nedávnych záchranných vykopávok neďaleko mesta Javne v centrálnej časti krajiny. Správu priniesla tlačová agentúra AP. viac »

Chorvátske pláže zamorili fekálie: Nechutný suvenír si mohli doniesť aj slovenskí turisti

Dubrovník, Chorvátsko
25.08.2020

Prímorské destinácie trápi toto leto zníženie počtu turistov v súvislosti s koronavírusom Covid-19. Slovákmi mimoriadne obľúbené Chorvátsko napríklad zaznamenalo len 50 percent vlaňajšieho počtu. Napriek tomu sa v obľúbených destináciách objavil v týchto dňoch aj ďalší veľký problém – more zaplavili fekálie. viac »

Na preplnené Tatry zabudnite: Štatistiky hovoria niečo úplne iné

Turisti v rade na
20.08.2020

Štatistiky zatiaľ nepotvrdzujú medializované informácie, podľa ktorých sú Vysoké Tatry toto leto preplnené turistami. Čísla návštevnosti dosiaľ signalizujú opak. Informovala o tom výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Lucia Blašková. V Tatrách chýbajú najmä zahraniční turisti. viac »

V Skalici majú vlastný pas, návštevnosť pamiatok sa zvýšila

Pohľad z Farského kostola
20.08.2020

V Skalici funguje počas leta turistický pas, na ktorý môžu záujemcovia v rámci prehliadky navštíviť až 12 pamiatok. Turistický pas zaviedli v meste na Záhorí minulý rok. viac »

Bizarné problémy v obľúbených destináciách: Na turistov útočí rozzúrený dobytok (VIDEO)

Bizarné problémy v obľúbených
19.08.2020

Najväčším strašiakom tohtoročnej dovolenky je samozrejme koronavírus Covid-19, niekedy však turisti musia čeliť aj ďalšiemu nebezpečenstvu. Na viacerých miestach totiž zaregistrovali útoky rozzúreného dobytka. viac »


Streda, 21. október. 2020. Meniny má Uršula.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa