Turistické a cestovateľské informácie

Z chlapca z ulice ikonou umenia: Viedenská Albertina vystavuje diela slávneho Basquiata

02.10.2022 |

Jean-Michel Basquiat začínal ako pouličný umelec, z ktorého sa za desať rokov stala superstar a umelecká ikona 80. rokov 20. storočia. Dnes sa o jeho diela trhajú svetové galérie i súkromní zberatelia a hold jeho tvorbe zložila i viedenská Albertina. O veľkú retrospektívnu výstavu je medzi návštevníkmi od prvých dní obrovský záujem.

Viac článkov

Čeľuste na Bahamách: Vysnená rodinná dovolenka na Bahamách sa zmenila na horor

Žralok fúzatý
09.08.2022

Namiesto dovolenky snov peklo na zemi. Osemročného chlapca, ktorý spolu s rodičmi prázdninoval na Bahamách, napadli počas plávania v lagúne žraloky fúzaté. Našťastie sa ho sestre podarilo vytiahnuť na breh a prežil. Následky si však zrejme ponesie do konca života. viac »

Dramatický návrat z dovolenky: Cestujúci čakali na let z tureckej Antalye do Košíc viac ako deväť hodín

Cestujúci kráčajú s batožinou
08.08.2022

Takmer 180 dovolenkárov čakalo na let z tureckej Antalye do Košíc viac ako deväť hodín. Dôvodom meškania bola technická porucha lietadla. Pre TASR to potvrdila vedúca oddelenia výpravne osôb košického letiska Lucia Kočišová. viac »

Na Slovensko pripláva replika rímskej lode: Pozrite, ako sa u nás žilo v antike

Na Slovensko pripláva replika
03.08.2022

Rieka Dunaj po stáročiach ožila ako hranica Rímskej ríše. Plne funkčná replika rímskej lode zavíta počas svojej dva a pol mesačnej plavby z Nemecka k Čiernemu moru aj na Slovensko. Loď nesie meno Danuvina Alacris, čo v preklade znamená Živý Dunaj. Bola vybudovaná výlučne s použitím dobových materiálov a postupov v rámci medzinárodného projektu INTERREG LIVING DANUBE LIMES. K hradu Devín pripláva 5. augusta 2022 o 15.00. viac »

Najlepšia party roka: Na Malte zadarmo uvidíte svetoznámych hudobníkov

Najlepšia party roka: Na
30.07.2022

Ak vám počas uplynulých dvoch rokov najviac chýbala poriadna dávka zábavy, mali by ste si týždeň 10. – 17. augusta naplánovať na Malte. Opäť sa tam totiž koná obľúbený hudobno-tanečný festival SummerDaze Malta, a tak si môžete úplne zadarmo užiť vystúpenie najznámejších hudobníkov sveta. viac »

Aktuálne z Talianska: Karanténa pri pozitivite na COVID-19 môže trvať až 21 dní

Aktuálne z Talianska: Karanténa
28.07.2022

Karanténa v súvislosti s ochorením COVID-19 môže v Taliansku v niektorých prípadoch trvať až 21 dní. Vstup do krajiny je aktuálne bez obmedzení a nie je potrebný COVID pass alebo iná ekvivalentná certifikácia. Priblížila slovenská konzulka v Taliansku Marianna Pilátová. V Taliansku naďalej platí povinnosť nosiť respirátor (FFP2) vo verejných dopravných prostriedkoch a v nemocniciach. viac »

Na divoké žúry zabudnite: Malorka vyhlásila boj alkoholu

Dovolenkári si užívajú slnečné
27.07.2022

Pre porušenie vyhlášky o konzumácii alkoholu bolo na španielskom ostrove Malorka zatvorených osem prevádzok. Ich prevádzkovateľov úrady napomenuli za podávanie alkoholu mimo povolených hodín a mladistvým. Niektorí boli obvinení zo sexistickej reklamy a ponižovania žien, informovala vo štvrtok agentúra DPA. viac »

Šialené ceny v dovolenkovom raji: Burger za 30 eur a čo to nealko??

Šialené ceny v dovolenkovom
26.07.2022

Baleáry už dávno nepatria k lacným destináciám, ostrov Ibiza však tento rok svojimi cenami prekvapil aj pravidelných návštevníkov. Za nápoje a nápoje načriete poriadne hlboko do vrecka! viac »

Skvelá správa z Egypta: Úrady povolili fotografovanie na verejných miestach

Džoserova hrobka
22.07.2022

Návštevníci a obyvatelia Egypta sa už nemusia tajne fotografovať na verejných miestach. Ministerstvo cestovného ruchu totiž v stredu oznámilo, že amatérske fotografovanie na verejných priestranstvách je odteraz povolené. viac »

Na žúry zabudnite. Airbnb natrvalo zakáže organizovanie večierkov v ponúkanom ubytovaní

Na žúry zabudnite. Airbnb
22.07.2022

Americká spoločnosť Airbnb, ktorá sprostredkúva prenájom krátkodobého ubytovania, natrvalo zakáže vo svojej ponuke domov organizovanie večierkov. Informovali o tom jej predstavitelia a TASR správu prevzala od agentúry Reuters. viac »

Najnovší rebríček pasov: Slovensko naberá na sile!

Najnovší rebríček pasov: Slovensko
21.07.2022

Trojica východoázijských krajín - Japonsko, Singapur a Južná Kórea - ponúka držiteľom svojich pasov najväčšiu slobodu pri cestovaní po svete. TASR o tom informuje na základe správy americkej televízie CNN. viac »


Pondelok, 3. október. 2022. Meniny má Stela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa