Turistické a cestovateľské informácie

Prvý vianočný darček pre cestovateľov: Miesto Ježišovho krstu je opäť prístupné

11.12.2018 |

Tri kláštory na území Kasr al-Jahúd, kde bol podľa kresťanskej tradície pred približne 2000 rokmi pokrstený Ježiš, sú znova prístupné, informovala v nedeľu agentúra DPA.

Viac článkov

Lyžiarske Oscary sú rozdané: Najlepšiu zimnú dovolenku máme na dosah

Val Thorens, Francúzsko
22.11.2018

Najlepšie svetové značky z lyžiarskeho priemyslu z 26 krajín z celého sveta sa stretli uplynulý víkend na červenom koberci v rakúskom Kitzbüheli, kde sa uskutočnil 6. ročník podujatia World Ski Awards. Svetu opäť predstavil tie najlepšie lyžiarske strediská na svete a nás teší, že väčšina cien opäť zostáva v Európe. viac »

Jupiter znásilňuje Lédu: V talianskych Pompejach odkryli výnimočnú fresku

Na snímke freska zobrazujúca
21.11.2018

Archeológovia v talianskych Pompejach našli fresku zobrazujúcu antickú mytologickú postavu Lédu s labuťou, informovala v pondelok agentúra AP. viac »

Múzeum v Svätom Antone čaká rozsiahla rekonštrukcia za 3,2 milióna eur

Koháryovský kaštieľ v Svätom
21.11.2018

Klenot medzi slovenskými poľovníckymi kaštieľmi čaká v najbližších mesiacoch rekonštrukcia. Obnovu kaštieľa, v ktorom sídli Múzeum vo Svätom Antone, na brífingu priamo v objekte oznámila ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPaRV SR) Gabriela Matečná. viac »

Čínske pobočky významných hotelov vyšetrujú ohľadom porušenia hygieny

Chongqing, Čína
20.11.2018

Čínske úrady vykonávajú prehliadku v niekoľkých medzinárodných hoteloch v krajine po tom, ako v nich video odhalilo nedostatky v oblasti dodržiavania hygienických noriem, informovala v piatok agentúra AP. viac »

Adventné trhy urýchlia príchod Vianoc: Tieto podujatia si pre vás pripravila Trnava

Advent v Trnave
20.11.2018

Aby ste zažili ten najväčší, netrpezlivo očakávaný magický večer, nemusíte čakať do Štedrého dňa. Adventné trhy v Trnave zmenia prechádzku mestom na vzácny zážitok. Čaká na vás pestrý hudobný program, jedinečné podujatia a už klasické dobroty z miestnych stánkov. V decembri sa pomaly všetko chýli ku koncu. Tie najlepšie podujatia v Malom Ríme však ešte len začínajú. viac »

Fantastický úspech: Najromantickejší historický hotel Európy je na južnom Slovensku

Chateau Belá
20.11.2018

V sobotu (17.11.) sa v Belej konal slávnostný večer, počas ktorého vyhlásili Najlepšie európske historické hotely za rok 2018. V histórii súťaže Heritage Hotels of Europe (HHE) Awards to bolo prvýkrát, keď sa oceňovanie uskutočnilo na Slovensku. Doma sme sa mohli tešiť obrovským úspechom - v siedmich hodnotených kategóriách získali prvenstvo až tri slovenské hotely. viac »

Turistický ruch v Česku zažíva veselé časy, šanca stretnúť Slováka a Číňana je 1:1

Praha, Česká republika
16.11.2018

Turistický ruch v Česku zažíva veselé časy. A dvojnásobne to platí, čo sa týka návštevníkov z Číny. Tých sa v letných mesiacoch ubytovalo v českých hoteloch a penziónoch 215.000, čo medziročne znamená o štvrtinu viac. Na ulici je možné teraz stretnúť Číňana s približne rovnakou šancou ako turistu zo Slovenska, uviedol server iDNES.cz. viac »

Vychutnajte si čarovnú predvianočnú atmosféru: Otvárajú sa vianočné trhy na zámku Schloss Hof

Čarovné vianočné trhy na
16.11.2018

Vianoce – bezpochyby tie najobľúbenejšie a najkrajšie sviatky v roku – sa nezadržateľne blížia. Unikátnym miestom, na ktorom si môžete plnými dúškami vychutnať čarovnú predvianočnú atmosféru, je aj malebný zámocký areál Schloss Hof. Bohatý sortiment vianočných trhov, hodnotné remeselnícke výrobky, prekrásna výzdoba a mimoriadne lákavá programová ponuka sú zárukou výnimočného predvianočného zážitku v rozprávkovom prostredí zámku. viac »

Odľahlý nepálsky okres Dolpa má po rokoch prvú cestu pre autá

Údolie Barun, Nepál
14.11.2018

Jeden z dvoch odľahlých okresov v Nepále, ktoré zatiaľ neboli dostupné pre motoristov, bude čoskoro napojený na cestnú sieť tejto himalájskej krajiny. Agentúru DPA o tom informoval vo štvrtok hlavný okresný predstaviteľ Bhupendra Tapa. viac »

Zvláštny pohľad: Egyptskí vedci objavili desiatky mumifikovaných mačiek

Egyptskí vedci objavili v
13.11.2018

Desiatky mačacích múmií a niekoľko ojedinelých mumifikovaných chrobákov, skarabeov posvätných, objavili v siedmich faraónskych hrobkách neďaleko egyptskej metropoly Káhira. Objav učinil egyptský tím archeológov počas výkopových prác, ktoré sa začali v apríli, tvrdí ministerstvo pre historické pamiatky. viac »


Streda, 12. december. 2018. Meniny má Otília.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa