Turistické a cestovateľské informácie

Bezpečné leto: Chorvátsko predstavilo dovolenkové opatrenia proti koronavírusu

26.02.2021 |

Na včerajšej tlačovej konferencii ministerka cestovného ruchu a športu Chorvátska, Nikolina Brnjac, a riaditeľ Chorvátskeho turistického združenia, Kristjan Staničič, predstavili projekt Safe stay in Croatia (Bezpečný pobyt v Chorvátsku), webovú platformu, na ktorej všetci záujemcovia alebo zainteresované strany nájdu informácie o tom, čo Safe stay in Croatia predstavuje, môžu získať značku Safe stay in Croatia a zaslať spätnú väzbu.

Viac článkov

V Manchestri objavili zvyšky viktoriánskych verejných kúpeľov

Manchester
12.01.2021

Zvyšky verejných kúpeľov z viktoriánskej éry vybudovaných v roku 1857 objavili počas uplynulého víkendu počas stavebných prác pod parkoviskom v britskom meste Manchester. Informovala o tom v pondelok agentúra DPA. viac »

Počasie lyžiarom praje, bežkovať sa dá aj na trase Šachtičky - Donovaly

Počasie lyžiarom praje, bežkovať
08.01.2021

Hoci sa každoročná plavecká 24-hodinovka v Banskej Bystrici, ktorá býva medzi sviatkami, nemohla vlani uskutočniť pre pandemické opatrenia, obyvatelia mesta pod Urpínom a blízkeho okolia môžu urobiť viac pre svoje zdravie a lepšiu fyzickú kondíciu napríklad na bežkách. viac »

Výsmech do tváre zdravotníkov: Platí zákaz vychádzania, Tatry sú však plné ignorantov (VIDEO)

Od 5.00 h 1.
03.01.2021

Slovensko zvádza nerovný boj s koronavírusom. Ochoreniu k dnešnému dňu podľahlo 2.317 ľudí a s pozitívnym testom, resp. s podozrením na COVID-19 je hospitalizovaných takmer 3000 pacientov. Zdravotníci melú z posledného a nemocnice poskytujú pacientom už len neodkladnú starostlivosť. Napriek tomu množstvo ľudí ignoruje aj tie najjednoduchšie nariadenia. Dôkazom sú včerajšie zábery z Vysokých Tatier. viac »

Slovenská cestovná kancelária FIRO-tour po vyše 20 rokoch končí!

Slovenská cestovná kancelária FIRO-tour
29.12.2020

Slovenská cestovná kancelária FIRO-tour pozastavuje svoju činnosť. Informoval o tom jej obchodný riaditeľ Marcel Siekel. Dôvodom je koronakríza, cestovná kancelária nechce riskovať nevyplatenie klientov. Kancelária fungovala viac ako 20 rokov. viac »

Kam na lyže: Otvorených je už 30 zimných areálov, takéto sú v nich snehové podmienky

Lyžovačka v lyžiarskom stredisku
28.12.2020

Podmienky v našich lyžiarskych areáloch sú dobré až veľmi dobré. Do dnešného dňa otvorilo sezónu do 30 zimných areálov – v posledných dňoch Strednica a Strachan v obci Ždiar, Oravská Lesná, Liptovská Teplička, Pavčina Lehota alebo Vernár-Studničky. viac »

Vianočná atmosféra v svetových metropolách: Prajeme vám nádherné sviatky!

Pécs, Maďarsko
24.12.2020

Sú tu najkrajšie sviatky roka a my vám za celú redakciu Dromedára prajeme, aby ste ich prežili spolu s najbližšími v pokoji, radosti a najmä láske. Nech vám tú správnu atmosféru navodia aj naše obrázky svetových metropol v nádhernom vianočnom šate. viac »

Do zoznamu UNESCO pribudli ďalšie poklady: Teší sa aj Česká republika

Predavačka upravuje vianočné ozdoby
23.12.2020

Minulý týždeň online zasadal Medzivládny výbor pre ochranu nehmotného kultúrneho dedičstva, rozhodol aj o niekoľkých nových zápisoch. V stredu sa novými položkami v zozname nehmotného kultúrneho dedičstva Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO) stali výrobné postupy v hodinárskom remesle z francúzsko-švajčiarskeho regiónu Jura i severoafrický pokrm kuskus, vo štvrtok pribudlo fínske saunovanie i sklenené ozdoby z ČR. viac »

Ohňostroj v národnom parku je hanba, tvrdí vo výzve združenie Tatry máme radi

Ohňostroj v národnom parku
22.12.2020

Každý, kto počas osláv odpaľuje v národných parkoch a prírode ohňostroje a delobuchy, by sa mal hanbiť. Vo svojej výzve to uvádza občianske združenie Tatry máme radi. Pripomína, že ľudia, ktorí v prírode odpaľujú ohňostroje, nielenže porušujú zákon o ochrane prírody, ale ukazujú aj svoju necitlivosť voči prírode a jej obyvateľom. Pred blížiacimi sa oslavami Nového roka združenie spúšťa výzvu „Ohňostroj v národnom parku je hanba“. viac »

Hor sa na bežky: Trate v Osrblí môže počas zimy zadarmo využívať aj verejnosť

Národné biatlonové centrum v
21.12.2020

Národné biatlonové centrum (NBC) v Osrblí je od soboty (12. 12.) prístupné aj pre širokú verejnosť. Návštevníci si tak môžu vďaka spolupráci NBC a Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) zašportovať na trojkilometrovom okruhu s umelým zasnežovaním a profesionálne upravenými traťami. Za BBSK o tom informovala špecialistka destinačného marketingu Zuzana Jóbová. viac »

Ukrajina chce, aby na zoznam pamiatok UNESCO zaradili aj Černobyľ

Výbuchom poškodený 4. blok
18.12.2020

Ukrajinská vláda prišla s iniciatívou, aby sa oblasť okolo bývalej jadrovej elektrárne Černobyľ dostala na zoznam kultúrneho dedičstva Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO). viac »


Nedeľa, 28. február. 2021. Meniny má Zlatica.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa