Turistické a cestovateľské informácie

Prvýkrát v histórii: Na hrade Stará Ľubovňa vystavujú poklad a relikvie sv. Kunigundy

23.08.2019 |

Na hrade Ľubovňa v týchto dňoch vystavujú poklad a relikvie sv. Kunigundy, uhorskej princeznej, krakovskej a sandomierskej kňažnej. Podľa riaditeľa Ľubovnianskeho múzea Dalibora Mikulíka ide o výnimočnú udalosť nielen v rámci Slovenska, keďže predmety historicky prvýkrát opustia múry kláštora klarisiek v Starom Saczi.

Viac článkov

Koniec nežnostiam na pláži: Obľúbené talianske letovisko zavádza Hliadky lásky

Koniec nežnostiam na pláži:
13.06.2019

Lido di Jesolo patrí k najobľúbeným dovolenkovým destináciám v Taliansku - len 650 kilometrov od domova tu Slováci nájdu široké piesočné pláže s miernym vstupom do vody. Málokto pritom tuší, že neďaleko rodinných pláží leží aj raj nudistov a milovníkov neviazaného sexu. Tým starosta toto leto vyhlásil vojnu. viac »

Letná sezóna 2019: Trendom zostáva Turecko pre pomer kvality a ceny

Modrá lagúna, Ölüdeniz
13.06.2019

Trendom v tohtoročnej letnej sezóne zostáva Turecko pre vyvážený pomer kvality a ceny. Zvýšený záujem bol zaznamenaný aj o Egypt. Pre TASR to uviedla Jana Varinská zo Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr (SACKA). viac »

Žraloka nakrútili v ďalšom chorvátskom letovisku: VIDEO Krúžil okolo lode plnej turistov

Žralok v Chorvátsku
12.06.2019

V pondelok obleteli Európu zábery nebezpečného žraloka pri Makarskej riviére v Chorvátsku, včera sa ho už podarilo zachytiť na inom mieste. Nebezpečný predátor sa posunul pár kilometrov na juh. viac »

Vo Vysokých Tatrách vrcholia prípravy na letnú sezónu, prinesie viacero noviniek

Vysoké Tatry
12.06.2019

V regióne Vysokých Tatier vrcholia prípravy na letnú turistickú sezónu. V piatok 14. júna symbolicky odomknú hladinu Štrbského plesa a zároveň tradične posvätia prameň Kyselka v Starom Smokovci. Riaditeľka tamojšej Oblastnej organizácie cestovného ruchu Veronika Littvová TASR potvrdila, že počas leta sa môžu návštevníci tešiť na tradičné podujatia i viaceré novinky. viac »

Sagrada Familia dostala po 137 rokoch stavebné povolenie

Sagrada Familia v španielskej
11.06.2019

Barcelonský chrám Sagrada Familia, jedno z turisticky najnavštevovanejších miest Španielska, ktorý sa vyše storočia budoval ilegálne, dostal príslušné povolenie. Informovala o tom stanica Sky News. viac »

Ďalšia nepríjemná správa pre turistov: Na Sardíniu zaútočili kobylky

Invázia kobyliek
11.06.2019

Len včera sme vás informovali o tom, že pri pobreží Chorvátska nakrútili nebezpečného žraloka mako a už tu máme ďalšiu zlú správu. Na ostrove Sardínia turistov trápia nepríjemné kobylky. viac »

Nepál čelí obrovskej výzve identifikovať telá z Everestu, sú ohlodané takmer na kosť

Mount Everest, Tibet
10.06.2019

Telá štyroch horolezcov, ktorí zahynuli pri výstupe či zostupe z Mount Everestu a zanechali po sebe len mizivú stopu, podľa ktorej by sa dali identifikovať, pripravili nepálskym orgánom veľkú výzvu. Informuje o tom agentúra AFP. Ich pozostatky ohlodané vetrom a zimou takmer na kosť sú v káthmanduskej márnici, kam ich pred dvoma týždňami priniesli aj s takmer 11 tonami odpadu. viac »

Panika v obľúbenom letovisku: Pri Makarskej nakrútili nebezpečného žraloka!

Pri Makarskej nakrútili nebezpečného
10.06.2019

Chorvátsky denník Slobodna Dalmacija zverejnil šokujúcu správu, ktorá zrejme mnohých Slovákov pred dovolenkou nepoteší. Na Makarskej riviére totiž v nedeľu spozorovali nebezpečného žraloka. viac »

Mimoriadne vzácny exemplár na Slovensku: V Betliari vystavujú stredovekú Knihu hodiniek

Mimoriadne vzácny exemplár na
10.06.2019

Letná sezóna v kaštieli Betliar prinesie tento rok návštevníkom možnosť spoznať jeden z najväčších pokladov múzea. V spolupráci so Slovenskou národnou galériou, občianskym združením Andoras a vďaka finančnej podpore Nadácie VÚB bude mať široká verejnosť možnosť uzrieť jedinečnú stredovekú Knihu hodiniek Ilony Andrássyovej, za ktorú bola SNM − Múzeu Betliar udelená výročná cena revue Pamiatky & múzeá za rok 2016 v kategórii Objav − nález. viac »

Je to oficiálne: Najčistejšia voda na kúpanie je v týchto krajinách

Je to oficiálne: Najčistejšia
10.06.2019

Európska agentúra pre životné prostredie (EEA) zverejnila správu o stave vodných plôch v jednotlivých krajinách Európy. Kvalitu vody testovali v roku 2018 na vyše 22.000 plážach, riekach a jazerách v 28 členských krajinách EÚ, ale aj v nečlenských štátoch ako Švajčiarsko a Albánsko. Výsledky neprekvapili a na čele rebríčka s najčistejšou vodou sa ocitli rovnaké krajiny ako minulý rok. viac »


Nedeľa, 25. august. 2019. Meniny má Ľudovít.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa