Turistické a cestovateľské informácie

Kde dovolenkovať toto leto? Zostaňte na Slovensku a pomôžte turizmu

30.05.2020 |

Infektológovia, vedci a politici čoraz častejšie dostávajú otázku, či toto leto strávime dovolenky pri mori. Ich odpoveď je vo veľkej miere rovnaká. Cestovanie by mohlo priniesť druhú vlnu koronavírusu, preto by sme sa mali radšej pripraviť na prázdniny na Slovensku. Okrem tohto dôvodu prichádza aj jeden praktický - náš turizmus a ekonomika potrebujú pomôcť, takže práve teraz je správny čas na to, aby sme ich podporili.

Viac článkov

Wizz Air má v pláne obnoviť niektoré lety z londýnskeho letiska Luton

NOVÁ LINKA WIZZ AIR
30.04.2020

Nízkonákladová letecká spoločnosť Wizz Air oznámila, že má v pláne obnoviť niektoré lety z londýnskeho letiska Luton už v piatok (1. 5.). viac »

Letnú sezónu na hrade Ľubovňa sprístupnili omšou z historickej kaplnky

Letnú sezónu na hrade
29.04.2020

Letnú sezónu na hrade Ľubovňa sprístupnili netradičným spôsobom. Namiesto plánovaného otvorenia s turistami sa návštevníkom prihovorili živým prenosom z omše v historickej hradnej kaplnke. Múzejníci s rekordnou, vyše dvestotisícovou návštevnosťou za rok 2019 aj takýmto virtuálnym spôsobom udržiavajú kontakt s verejnosťou. viac »

Nemecko nechce v Európe preteky v otváraní sa turistom

Uzemnené letadlá
28.04.2020

Prirýchle otvorenie turistických destinácií môže byť nebezpečné, varuje nemecký minister zahraničných vecí Heiko Maas. Ministri zodpovední za turizmus chcú koordináciu a otváranie hraníc pod dohľadom epidemiológov. Informuje o tom Euractiv. viac »

Bebekova veža Fiľakovského hradu dostáva novú krytinu

Bebekova bašty Fiľakovského hradu
28.04.2020

Výmena šindľovej krytiny na streche Bebekovej bašty Fiľakovského hradu je jedným z aktuálnych projektov, ktoré realizuje samospráva mesta Fiľakovo v okrese Lučenec. Podľa primátora Attilu Agócsa práce vykonávajú zamestnanci dodávateľa, ktorý sa rozhodol neprerušiť ich ani počas mimoriadnej situácie. viac »

5 tipov, ako zmeniť svoj postoj k cestovaniu

5 tipov, ako zmeniť
25.04.2020

Zdá sa, že súčasná situácia určuje úplne nové pravidlá hry. A to nielen pre firmy, ale aj pre jednotlivcov. To, čo bolo ešte pred pár týždňami úplnou samozrejmosťou, sa stáva vzácne. O cestovaní môžeme teraz len snívať. Máme však príležitosť pozrieť sa naň trochu z iného uhla pohľadu. viac »

Náhrada za cestovanie – virtuálne prehliadky našich a zahraničných múzeí

Náhrada za cestovanie –
23.04.2020

Aj vy už pociťujete abstinenčné príznaky z toho, že nielen nemôžete nikde cestovať, ale zatiaľ sa nemôžete zamestnať ani plánovaním ďalšej dovolenky? Pomôžeme vám skrátiť tieto chvíle návštevou viacerých múzeí a pamiatok, ktoré si môžete obzrieť v pohodlí svojho domova. Stačí sa vybrať na niektorú z online prehliadok a možno prídete aj na novú inšpiráciu, kam pocestujete hneď po skončení koronakrízy. viac »

Obnova katedrály Notre-Dame nejde podľa plánov

Katedrála Notre-Dame v Paríži
20.04.2020

Rok po tom, ako požiar zachvátil parížsku katedrálu Notre-Dame, sú záchranné a rekonštrukčné práce na tejto pamiatke pozadu o celé mesiace, zdržané prítomnosťou obrovského množstva toxických látok, nepriaznivým zimným počasím a najnovšie koronavírusovou pandémiou. viac »

Pripravte si želania, v apríli uvidíme padajúce hviezdy!

Pripravte si želania, v
19.04.2020

Nočnú oblohu už čoskoro rozžiaria desiatky meteorov. Nezabudnite sa pozerať, čaká nás totiž skutočná vesmírna show - meteorický roj Lyridy, ktorým tento rok podmienky skutočne prajú. viac »

Turistu zavreli v indickej nemocnici na FOTO: Zlaté slovenské zdravotníctvo!

Turistu zavreli v indickej
19.04.2020

Koronavírus ovplyvnil celý svet a zrejme každý z nás sa musel prispôsobiť novým podmienkam. O niečo ťažšie to však majú cestovatelia, ktorých opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19 zastihli v cudzine a nemohli, alebo nechceli sa vrátiť. Tí teraz spoznávajú skutočnú tvár krajiny, kam sa vybrali. viac »

Najlepšie FOTO roka: Hlavné ceny World Press Photo získali mimoriadne silné momenty

Na snímke víťazná snímka
17.04.2020

Prestížna fotografická súťaž World Press Photo pozná víťazov. Do najnovšieho ročníka poslalo okolo 4300 fotografov z 24 krajín takmer 74.000 záberov. Trinásťčlenná porota udelila 44 cien v desiatich kategóriách. Fotografie následne putujú po výstavách v mnohých krajinách. Cena World Press Photo sa udeľuje od roku 1955. Len štyria fotografi ju doteraz získali dvakrát. viac »


Pondelok, 1. jún. 2020. Meniny má Žaneta.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa