Turistické a cestovateľské informácie

Uzemnenie Boeingov ohrozuje dovolenky Čechov, spozornieť musia aj slovenskí turisti

23.04.2019 |

Ohrozené dovolenky s odletom z menších českých letísk alebo "zosekané" spoje na Kapverdské ostrovy či do susedného Senegalu. To sú prvé komplikácie pre českých turistov, ktoré spôsobil zákaz lietadiel Boeing 737 MAX.

Viac článkov

Antarktída na dosah: V Bratislave sprístupnili jedinečnú Rotundu

V bratislavskom nákupnom centre
08.03.2019

V bratislavskom nákupnom centre Eurovea máte možnosť navštíviť jedinečnú Rotundu s priemerom 6,5 metra. Ide o špeciálny projekt, ktorý ľuďom priblíži Zem kráľovnej Maud v Antarktíde. viac »

Zničený symbol Malty opäť ožíva: Rus chce vybudovať nové Azúrové okno

Zničený symbol Malty opäť
08.03.2019

Vápencový oblúk známy ako Azúrové okno (Tieqa Żerqa) patril k najväčším atrakciám maltského ostrova Gozo. Presne pred dvomi rokmi sa ale svetoznámy skalný útvar zrútil do mora a za sebou zanechal iba prázdne miesto. Ruský architekt Svetozar Andrejev ale prišiel s nápadom, ako Azúrové okno znova oživiť. viac »

Bratislava iniciuje vytvorenie národného parku v Malých Karpatoch

Vodná nádrž na Železnej
07.03.2019

Mesto Bratislava iniciuje vytvorenie národného parku v Malých Karpatoch. Momentálne spracúva podklady na začatie odbornej diskusie. Samospráva už má aj pracovný návrh priestorového vymedzenia parku, ktorý by zahŕňal najhodnotnejšie lokality v rámci existujúcej Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Malé Karpaty. Priznáva však, že ide o prvý ideový zámer, o ktorom je nutné ešte veľa diskutovať a zvažovať možné prínosy a riziká. Uvádza to v materiáli k zonácii bratislavských mestských lesov, o ktorom budú vo štvrtok (7. 3.) rokovať poslanci hlavného mesta. viac »

Egypt zachránil 2000 rokov staré katakomby pred stúpajúcou hladinou vody

Egyptskí vedci objavili v
06.03.2019

Egypt v nedeľu oznámil dokončenie projektu, ktorý má pred stúpajúcou hladinou vody zachrániť 2000 rokov staré katakomby v meste Alexandria na pobreží Stredozemného mora. Informovala o tom tlačová agentúra AFP. viac »

Benátska mestská rada schválila vyberanie vstupného, jeho vymáhanie je ale nejasné

Karneval v talianskych Benátkach
04.03.2019

Masový cestovný ruch je v Benátkach dlhodobým problémom, a to napriek tomu, že ide o hlavný zdroj príjmov pre mesto. Za vinu sa mu kladie preľudnenie, zvyšovane cien nehnuteľností a pokles miestnej populácie. Jedným z riešení má byť aj vyberanie vstupného. viac »

Maximálna dávka krásy a erotiky: Brazília žije slávnym karnevalom (FOTO)

Karnevalový sprievod v brazílskom
03.03.2019

Milovníci neviazanej zábavy v rytmoch samby sa zišli v piatok v Riu de Janeiro na otvorení tradičného karnevalu, ktorý oficiálne potrvá päť dní. Najvýznamnejšie karnevalové sprievody sa očakávajú práve v Riu a v Sao Paole. Pokochajte sa fotografiami čistej vášne aj vy. viac »

Stop opache v centre Bratislavy: Komisia pre cestovný ruch žiada zmenu fasády hotela Park Inn

Hotel Park Inn (Danube)
01.03.2019

Bratislavská mestská komisia pre cestovný ruch vyzýva majiteľa zrekonštruovaného hotela Park Inn by Radisson Danube Bratislava na Rybnom námestí, aby bezodkladne naplnil svoje verejné záväzky a uviedol kritizovanú fasádu hotela do stavu, ktorý bude napĺňať pripomienky pamiatkarov a bude v súlade s jeho minuloročným prísľubom a plánom. TASR o tom informovala predsedníčka komisie a bratislavská mestská poslankyňa Soňa Svoreňová. viac »

Víkend nezabudnuteľných zážitkov: Na dvere klope najväčší cestovateľský festival

Víkend nezabudnuteľných zážitkov: Na
01.03.2019

Naša planéta je úžasné miesto a stále viac ľudí ju má možnosť spoznávať na vlastnej koži. Festival Cestou necestou predstavuje ich najzaujímavejšie príbehy a tým, čo ešte len naberajú odvahu, ponúka mnoho inšpirácií a možnosť spoznať výnimočné miesta sveta zatiaľ aspoň na diaľku. viac »

Začalo sa s výstavbou medzištátnej cyklotrasy, spojí Trenčín a moravský Brumov-Bylnice

Trenčiansky hrad
28.02.2019

Trenčiansky hrad s hradom v moravskom meste Brumov-Bylnice spojí takmer 30-kilometrová cyklotrasa. Vznikne v rámci projektu Na bicykli po stopách histórie. viac »

V Bachledovej doline padajú rekordy: Za deň ju navštívi vyše 3000 ľudí

Bachledova dolina
27.02.2019

Počet návštevníkov Bachledovej doliny od otvorenia novej kabínovej lanovky v decembri minulého roka vzrástol o 15 percent v porovnaní s minuloročnou zimnou sezónou. V čase top sezóny zaznamenali až 3,5 tisíca návštevníkov denne, priemerne je to 1,8 tisíca. Modernizácia strediska si doposiaľ vyžiadala 15 miliónov eur, vrátane panoramatickej reštaurácie, ktorú plánujú spustiť do prevádzky v lete. Cieľom je vybudovať celoročné stredisko pre rodiny s deťmi. viac »


Streda, 24. apríl. 2019. Meniny má Juraj.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa