Turistické a cestovateľské informácie

Z chlapca z ulice ikonou umenia: Viedenská Albertina vystavuje diela slávneho Basquiata

02.10.2022 |

Jean-Michel Basquiat začínal ako pouličný umelec, z ktorého sa za desať rokov stala superstar a umelecká ikona 80. rokov 20. storočia. Dnes sa o jeho diela trhajú svetové galérie i súkromní zberatelia a hold jeho tvorbe zložila i viedenská Albertina. O veľkú retrospektívnu výstavu je medzi návštevníkmi od prvých dní obrovský záujem.

Viac článkov

Ceny leteniek začali stúpať, ich rast sa podľa expertov ešte zrýchli

Ceny leteniek začali stúpať,
27.06.2022

Ceny leteniek začali opäť stúpať po páde počas pandémie ochorenia COVID-19. Nahor ich ženie vysoká inflácia. A ich rast sa podľa expertov zrejme ešte zintenzívni v dôsledku environmentálnych tlakov. TASR o tom informuje na základe správy AFP. viac »

Bratislava ticho závidí: Najlepšie mesto pre život máme na skok

Haus des Meeres
24.06.2022

Rakúska metropola Viedeň sa po krátkej prestávke stala opäť najlepším mestom pre život na svete. Z prvého miesta tak zosadila novozélandský Auckland. Vyplýva to z tohtoročného indexu, ktorú zostavuje poradenská spoločnosť Economist Intelligence Unit (EIU), píše agentúra AFP. viac »

Zažite atmosféru stredovekého hradu a vychutnajte si nočnú prehliadku!

Nádvorie hradu počas nočnej
23.06.2022

Považské múzeum pozýva na prvú tohtoročnú nočnú prehliadku hradu Strečno, ktorá sa bude konať v stredu 20. júla od 20.00. Program je naozaj bohatý a na svoje si prídu návštevníci rôznych vekových kategórií. Keďže Považské múzeum oslavuje tento rok 80. výročie svojho založenia, k tomuto obdobiu sa viaže aj zážitková prehliadka s názvom Hej, partizán, vezmi ma so sebou! viac »

Šokujúci vývoj cien: Kedysi drahé destinácie dnes vychádzajú najlacnejšie

Cala Mesquida, Malorka
21.06.2022

Situácia na finančných trhoch poriadne zamiešala kartami aj v oblasti cestovného trhu. Odborníci sa pozreli na ceny obľúbených dovolenkových destinácií a prišli s prekvapujúcimi zisteniami. viac »

Fascinuje vás cestovanie karavanom? Nezmeškajte VANLIFE MEET v Nitre!

Fascinuje vás cestovanie karavanom?
21.06.2022

Po dvoch úspešných ročníkoch stretnutia nadšencov slobodného cestovania prichádza v poradí tretí, ktorý sa bude konať od 1.-3.7. 2022 v priestoroch kultúrno-komunitného centra Hidepark v Nitre. Tieto priestory sú charakteristické svojou zaujímavou polohou, keďže ide o prostredie neďaleko rieky a dobrými ľuďmi, ktorých spája nadšenie pre dobrú vec. viac »

Vysoké Tatry: Letnú sezónu odštartovali aj historické električky, budú jazdiť do septembra

Vysoké Tatry: Letnú sezónu
20.06.2022

Tatranské historické električky vstupujú do ďalšej letnej sezóny, v nedeľu odštartovali z Popradu na Štrbské Pleso prvé jazdy. Každú sobotu, až do 3. septembra, bude na trase Poprad – Starý Smokovec – Štrbské Pleso premávať retro električka Trojča, vždy v nedeľu do 4. septembra zase historická súprava Kométy do Tatranskej Lomnice. viac »

Bojnický zámok opäť patrí rozprávkam

Bojnický zámok opäť patrí
17.06.2022

Bojnický zámok opäť patrí rozprávkam. Už 24. ročník podujatia, ktorý sa začal v stredu, je venovaný klasickým príbehom z pera Pavla Dobšinského. Deti naučí, že klamať a kradnúť sa neoplatí, i spolupatričnosti. Rozprávky na zámku potrvajú tento týždeň do nedele 19. júna, budúci týždeň ich môže verejnosť navštíviť od 22. do 26. júna. viac »

Fantastický úspech: Slovensko získalo prvú značku Európske dedičstvo

Fantastický úspech: Slovensko získalo
16.06.2022

V Bruseli sa tento týždeň konal ceremoniál slávnostného udeľovania značky Európske dedičstvo (European Heritage Label). Európska komisia za pomoci nezávislej odbornej poroty tento rok udelila túto značku dvanástim miestam, ktoré zohrali dôležitú úlohu v dejinách a kultúre Európy. Po prvýkrát túto značku získava aj Slovensko za stredovekú sakrálnu architektúru znázornenú v 12 gotických kostoloch v regióne Gemer a Malohont. Informuje o tom spravodajca TASR. viac »

Železnice zavádzajú mimoriadne letné vlaky: Kompletný harmonogram

Železnice zavádzajú mimoriadne letné
15.06.2022

Železničná spoločnosť Slovensko, a. s., (ZSSK) a Ministerstvo dopravy a výstavby (MDV) SR podporia domáci turizmus a ekológiu mimoriadnymi letnými vlakmi. Informoval o tom Tomáš Kováč, riaditeľ odboru komunikácie a hovorca ZSSK. viac »

Vo Vysokých Tatrách skončila sezónna uzávera: K dispozícii sú všetky značkované trasy

Bielovodská dolina vo Vysokých
15.06.2022

V Tatranskom národnom parku (TANAP) sa v utorok končí sezónna uzávera. Po 7,5-mesačnej prestávke tak budú môcť návštevníci využívať všetky značkované turistické trasy, a to vrátane priechodov cez vysokohorské sedlá a chodníkov, ktoré vedú na turisticky sprístupnené štíty. viac »


Pondelok, 3. október. 2022. Meniny má Stela.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa