Turistické a cestovateľské informácie

V letectve sa v nedeľu prechádza na zimný letový poriadok

21.10.2020 |

Prechodom z letného na zimný čas sa od nedele mení v letectve letný letový poriadok na zimný letový poriadok. V zimnom letovom poriadku, ktorý začne platiť od 25. októbra 2020 a bude platiť do ďalšej zmeny času, do 27. marca 2021, budú môcť využiť cestujúci počas novembra z Bratislavy spolu 4 pravidelné linky do 3 destinácií. Viac letov je naplánovaných od decembra, ich realizácia bude závisieť od epidemiologickej situácie v jednotlivých krajinách.

Viac článkov

Cyprus nie je jediný: Náklady spojené s koronavírusom turistom preplatí aj ďalší obľúbený ostrov

Tenerife
06.08.2020

Agentúra Reuters informovala, že regionálna vláda španielskych Kanárskych ostrovov preplatí turistom všetky náklady spojené s koronavírusom. Informovala o tom v stredu. viac »

Zbystrite pozornosť, na nočnej oblohe vidieť práve stovky Perzeidov za noc!

Zbystrite pozornosť, na nočnej
06.08.2020

Augustové noci sú ako každý rok i tento pre romantikov, nadšencov či fotografov nesmierne pútavé. Spájame ich totiž s pozorovaním obľúbeného meteorického roja, ktorý svoje maximum každoročne dosahuje 11.-13. augusta. V tomto roku vychádza noc maxima práve z 11. na 12. augusta, počas ktorej uvidíme za hodinu niekoľko desiatok meteorov. viac »

Maďarskému jazeru Balaton na západe hrozí premnoženie rias a siníc

Balaton, Maďarsko
05.08.2020

Západnej časti maďarského jazera Balaton hrozí premnoženie rias a siníc. Ak sa situácia ďalej zhorší, môžu príslušné orgány zakázať kúpanie na niektorých miestach najobľúbenejšej letnej destinácie Maďarov, upozornil v stredu spravodajský server infostart.hu. viac »

Michal sa podelil o zážitky z dovolenky na Kréte: Koronavírus všetko zmenil

Rezort Ikaros Beach na
04.08.2020

Koronavírus Covid-19 úplne zmenil tohtoročné leto. Prímorské krajiny síce avizujú bezpečnosť, väčšina ľudí však aj tak radšej uprednostňuje dovolenku na Slovensku. Náš čitateľ Michal sa však vybral na Krétu a rozhodne neľutuje. viac »

Analýza týždňa: Tretina Slovákov si nemôže dovoliť týždňovú dovolenku

Analýza týždňa: Tretina Slovákov
29.07.2020

V Európskej únii (EÚ) existujú veľké rozdiely v oblasti životnej úrovne. Týka sa to aj možnosti cestovania a dovoleniek. Aktuálna koronakríza pritom môže nerovnosti ešte prehĺbiť. Z pohľadu Slovenska si týždňovú dovolenku mimo svojho domova nemôže dovoliť tretina ľudí, konštatuje analýza Slovenskej sporiteľne. viac »

Charterové lety s dovolenkármi z letiska v Bratislave sa rozbiehajú, spolu ich bude vyše 300

Na snímke cestujúci smerujúci
28.07.2020

Cestovné kancelárie spustili letné charterové lety s dovolenkármi z Letiska M. R. Štefánika v Bratislave. V pondelok odleteli jedni z prvých dovolenkárov na grécky ostrov Rodos. V pláne sú aj lety na Krétu a Cyprus. viac »

Bohatí Rusi obchádzajú blokády, do zahraničia cestujú súkromnými lietadlami

Bohatí Rusi obchádzajú blokády,
26.07.2020

Zatvorené hranice a uzemnené lety v rámci opatrení na zabránenie šírenia nového koronavírusu spôsobili, že pre bohatých Rusov, ktorí zvykli tráviť letnú dovolenku v stredomorských letoviskách alebo v londýnskych penthousoch, sa cestovanie stalo vzdialeným snom. viac »

Monika opisuje dovolenku v Taliansku: Cítila som sa bezpečnejšie ako u nás

Čitateľka Monika opisuje dovolenku
23.07.2020

Koronavírus Covid-19 úplne zmenil tohtoročné leto. Prímorské krajiny, ktoré sú závislé na príjmoch z turizmu, avizujú bezpečnosť, mnoho ľudí však zatiaľ pristupuje k dovolenkovým plánom veľmi opatrne. Naša čitateľka Monika ich obavy nezdieľa a navštívila svoje obľúbené Taliansko. viac »

Výlet do B. Štiavnice: Na vlaky v lete nadviažu autobusy do centra i k tajchom

BBSK upravil časy prímestských
21.07.2020

Cestovať vlakmi Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) sa oplatí aj v tohtoročnej letnej sezóne. Ako ZSSK začiatkom mesiaca avizovala, na základe rozhodnutia Ministerstva dopravy a výstavby SR (MDV SR) pripravila pre cestujúcich novinku – 44 sezónnych vlakov na celkovo 10 linkách. Do týchto trás patrí aj rozmanité a nezameniteľné okolie Banskej Štiavnice, ktorej návštevníkov čaká ďalšie príjemné prekvapenie. viac »

Chorvátov šokovala nehanebná turistka: Toto sa v kostole naozaj nerobí!

Chorvátov šokovala nehanebná turistka:
21.07.2020

Obyvatelia obľúbeného chorvátskeho ostrova Hvar pri víkendovom kúpaní takmer onemeli. Neznáma žena totiž použila ako prezliekareň vzácnu kultúrnu pamiatku. viac »


Streda, 21. október. 2020. Meniny má Uršula.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa