Turistické a cestovateľské informácie

Prvý vianočný darček pre cestovateľov: Miesto Ježišovho krstu je opäť prístupné

11.12.2018 |

Tri kláštory na území Kasr al-Jahúd, kde bol podľa kresťanskej tradície pred približne 2000 rokmi pokrstený Ježiš, sú znova prístupné, informovala v nedeľu agentúra DPA.

Viac článkov

Pred rokom čerti rozdelili celé Slovensko, teraz v tichosti ovládli Trenčín

Viac ako tisícka návštevníkom
05.11.2018

V polovici decembra 2017 sa v Piešťanoch konalo podujatie, ktoré vyvolalo obrovské vášne. Petíciu proti, petíciu za a rokovanie poslancov mestského zastupiteľstva si vyžiadal krampus - pochod čertov. Tento rok ich Slováci privítali oveľa priateľskejšie. Na Trenčiansky hrad zavítala v sobotu podvečer viac ako tisícka ľudí, aby zákutia dominanty Trenčína spoznávali práve spolu s pekelnými tvormi zo skupiny Krampus. viac »

Sýria opäť ožíva, v Damasku po šiestich rokoch otvorili časť Národného múzea

Národné múzeum v sýrskom
04.11.2018

Národné múzeum v sýrskom hlavnom meste Damask v nedeľu po prvý raz po šiestich rokoch otvorili pre verejnosť. Sprístupnené je však zatiaľ iba jedno krídlo, kde sú vystavené exponáty z najstarších dejín Sýrie - od prehistórie po islamskú éru, informuje tlačová agentúra Reuters. viac »

Jesenná migrácia vtáctva vrcholí, do exotických krajín však neletia za teplom

Žeriav popolavý
02.11.2018

Vtáci do exotických krajín neletia za teplom, ale za potravou. Pri príležitosti vrcholiacej jesennej migrácie vtáctva o tom informuje Ochrana dravcov na Slovensku (RPS). Jesenné sťahovanie trvá dlhšie, ako to jarné a najrizikovejšie je pre mladé vtáky. Ľudia im môžu pomôcť napríklad tak, že počkajú so zaoraním polí, na ktorých vtáci môžu nájsť zásoby na cestu. viac »

Slovo Halloween doslova znamená predvečer všetkých svätých

Slovo Halloween doslova znamená
31.10.2018

Predvečer všetkých svätých – Halloween - sa oslavuje v noci z 31. októbra na 1. novembra prevažne v anglicky hovoriacich krajinách a v zámorí. Na územie dnešnej Slovenskej republiky (SR) sa dostal po Nežnej revolúcii v roku 1989. Dovtedy pre nás neznámy sviatok sa začal aj v našich končinách postupne udomácňovať. viac »

Košice v období prvej ČSR: Zaujímavá výstava pripomína 100. výročie vzniku Československa

Výstava
31.10.2018

Košice sa v období prvej Československej republiky premenili z provinčného posádkového mesta v prirodzenú administratívnu, vojenskú i kultúrnu metropolu východného Slovenska. Dokumentuje to výstava, ktorú vo štvrtok otvorili v košickom Východoslovenskom múzeu (VSM). viac »

Obľúbená turistická destinácia trpí: Benátky sú pod vodou, počasie pustoší aj ďalšie časti Talianska

Benátky sú pod vodou
30.10.2018

Jesenné prázdniny v Taliansku sa môžu javiť ako dobrý nápad, tento rok to ale rozhodne neplatí. Najmenej päť obetí si už vyžiadalo nepriaznivé počasie sprevádzané výdatnými zrážkami, ktoré v nedeľu zasiahlo viaceré časti Talianska. Sedemdesiat percent Benátok je pod vodou a trpí aj slávny Rím. Úrady vydali najvyšší stupeň výstrahy pre väčšinu územia Talianska. viac »

História pre najmenších: Na výstave v bratislavskej Bibiane možno spoznať rozpad monarchie a vznik ČSR

Na výstave v bratislavskej
29.10.2018

Interaktívna výstava Československo / Czechoslovakia približuje deťom hravou formou udalosti, ktoré spôsobili vznik Československej republiky. "Je rozdelená na tri časti: zánik Rakúsko-Uhorska, prvú svetovú vojnu a vznik Československa," na štvrtkovej vernisáži povedal Ondrej Slivka, ktorý ju so synom Jurajom pripravili aj výtvarne realizovali na prízemí Bibiany. viac »

Z bratislavského letiska bude počas zimy v prevádzke 31 pravidelných liniek

Letisko M. R. Štefánika
27.10.2018

Z bratislavského Letiska Milana R. Štefánika budú môcť cestujúci využiť počas tohtoročnej zimy 31 pravidelných liniek. Budú súčasťou zimného letového poriadku, ktorý vstupuje do platnosti od nedele 28. októbra. viac »

Šokujúci objav: Pri vykopávkach v Pompejach našli päť kostier

Pri vykopávkach v Pompejach
26.10.2018

Archeológovia pri vykopávkach v talianskych Pompejach objavili neporušené kostry piatich ľudí, ktorí sa v roku 79 nášho letopočtu snažili ukryť pred výbuchom sopky Vezuv. Informáciu priniesla agentúra DPA. viac »

Fantastický objav: V Čiernom mori našli najstarší neporušený vrak lode na svete

V Čiernom mori našli
24.10.2018

Tím podmorských archeológov objavil v hĺbke dvoch kilometrov pod morskou hladinou pri pobreží Bulharska vrak lode, o ktorej vraví, že je to najstarší neporušený lodný vrak, aký sa kedy podarilo nájsť. viac »


Streda, 12. december. 2018. Meniny má Otília.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa