Turistické a cestovateľské informácie

Bezbrehému chľastaniu je koniec: Malorka zakázala organizovať túry po baroch

20.01.2020 |

Regionálna vláda na španielskych Baleárskych ostrovoch v piatok (17.1.) schválila zákon, ktorý zakazuje tzv. „túry za chľastom“, keď sú turisti povzbudzovaní k nadmernému pitiu. Informovali o tom španielske médiá.

Viac článkov

Česká CK Neckermann končí, od roku 2020 prevezme zájazdy Marco Polo

Česká CK Neckermann končí,
05.12.2019

Česká cestovná kancelária Neckermann nenašla nového investora a do konca tohto roka ukončí svoju činnosť. Naplánované zájazdy zabezpečí v budúcom roku firma Marco Polo. Informoval o tom v stredu marketingový riaditeľ CK Neckermann Jan Šrámek. viac »

Krampus v Piešťanoch: Pochod čertov bude aj tento rok

Na snímke účastník druhého
02.12.2019

Predvianočný pochod čertov – Krampus bude v Piešťanoch aj tento rok. Do centra kúpeľného mesta sa podľa organizátora Jána Románka chystá 7. decembra okolo 250 pekelníkov a iných bytostí. viac »

Trpký koniec vzácnej pamiatky: Posledným stopám hamburskej synagógy hrozí zánik

Synagóga historického významu vďaka
30.11.2019

Židovskému chrámu v nemeckom meste Hamburg, synagóge historického významu vďaka úlohe v reformovanom judaizme, hrozí, že celkom zanikne. Vyhlásila to vo štvrtok hlava príslušnej miestnej náboženskej komunity Galina Jarková, ktorú citovala tlačová agentúra DPA. viac »

V Tatrách bude nakrúcať najväčšia bollywoodska hviezda: Vieme, kde ju stretnete

V Tatrách bude nakrúcať
30.11.2019

O kráse našich Tatier zrejme nikto nepochybuje, aj preto už padli do oka nejednému filmárovi. Každému z nás samozrejme ako prvá napadne Medená veža, no v prostredí našich veľhôr nakrúcali aj Anděla na horách či americký seriál Marco Polo. Teraz prostredníctvom plátna spoznajú našu pýchu aj v ďalekej Indii. Do Tatier totiž o pár dní zamieri štáb s bollywoodskou megahviezdou. viac »

Hor sa na lyže: Na Chopku otvorili zimnú sezónu

Hor sa na lyže:
29.11.2019

Zimnú sezónu na Liptove v piatok oficiálne otvoril hokejista Michal Handzuš odpálením puku na Chopku. TASR o tom informovala manažérka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov Katarína Šarafínová. viac »

Tatranci predstavili novinky na zimnú sezónu, máte sa na čo tešiť

Jeseň vo Vysokých Tatrách
29.11.2019

Tatranci predstavili novinky na zimnú sezónu, čakajú už len na vhodné snehové podmienky. Výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Vysoké Tatry Lucia Blašková uviedla, že oficiálne otvorenie sezóny presunuli na budúci týždeň 7. decembra. viac »

Kúzelný advent: Tie najkrajšie vianočné trhy zažijete v Trnave

Vianočné trhy v Trnave
29.11.2019

Kúzelný adventný čas sa pomaly, ale isto blíži. Každý si chce naplno vychutnať jedinečnú atmosféru blížiacich sa sviatkov, dopriať si rôzne domáce dobroty, vianočný punč, varené víno či medovinu, spoznať niečo nové a hlavne byť so svojou rodinou či priateľmi. Vydajte sa do Trnavy, kde zažijete jedny z najkrajších adventných trhov na Slovensku. viac »

Veľký prehľad vianočných trhov: V slovenských mestách sa máte na čo tešiť

Vianočné mestečko na Svätoplukovom
28.11.2019

V mnohých slovenských mestách už zavládla pravá vianočná atmosféra. Varené vínko či iné dobroty si môžete vychutnať v Bratislave, Prešove či Žiline a čoskoro k nim pribudnú ďalšie mestá po celej krajine. Pripravili sme veľký prehľad toho, na čo sa v nich môžete tento rok tešiť. viac »

Názor Slovákov nikoho nezaujíma, nenávidená vyhliadková veža v Tatrách rastie do výšky

Výstavba vyhliadkovej veže v
27.11.2019

Najkontroverznejšia stavba v Tatrách. Aj tak by sa dala označiť vyhliadková veža na Štrbskom Plese, ktorej výstavba prebieha od polovice júna neďaleko skokanských mostíkov. Kým mnohí proti nej nenamietajú, svoj nesúhlas v petícii vyslovilo takmer 8000 ľudí. viac »

Zelená klenba v Drážďanoch: Takéto poklady včera ulúpili v krádeži storočia

Zelená klenba v Drážďanoch:
26.11.2019

Včerajšok sa do histórie Drážďan aj celého Nemecka zapísal čiernymi písmenami. Zo Štátnych umeleckých zbierok ukradli hotový poklad – diamantové a briliantové historické šperky, ktorých hodnota môže byť niekoľko miliárd eur. viac »


Streda, 22. január. 2020. Meniny má Zora.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa