Turistické a cestovateľské informácie

Veľkolepý záver sezóny v Rakúsku: Skvelá lyžovačka a koncert Lennyho Kravitza úplne zadarmo

19.02.2019 |

Lyžiarska oblasť Silvretta Arena ponúka svojim hosťom až do začiatku mája výborné podmienky na 239 km zjazdoviek vo výške od 1.377 do 2.872 metrov, skvelý firn, zjazdy do údolia a rozmanitý terén pre freeriding. K tomu neodmysliteľne patrí veľa slnka, perfektná zábava après-ski a skvelá nálada na piatich veľkých open air podujatiach. To najnavštevovanejšie tento rok ovládne Lenny Kravitz.

Viac článkov

Kamzíky stretnete aj na turistických chodníkoch, tuhá zima a sneh ich nútia migrovať nižšie

Kamzíky stretnete aj na
09.01.2019

Keď sa vo Vysokých Tatrách ochladí hlboko pod bod mrazu a snehová pokrývka dosiahne niekedy výšku až nad kamzičie rožky, tieto zvieratá sa často presúvajú do nižších nadmorských výšok. Tu sa dá nájsť potrava a noci nie sú také nevľúdne a bičované vetrami ako na vrcholkoch štítov. viac »

Smutná správa: Zomrel rumunský inžinier, ktorý za komunizmu zachraňoval kostoly

Bukurešť, Rumunsko
08.01.2019

Vo veku 89 rokov zomrel rumunský stavebný inžinier Eugeniu Iordachescu, vynálezca dômyselnej metódy na záchranu rumunských kostolov, ktorým za komunistického režimu hrozila demolácia. V nedeľu to oznámil rumunský patriarchát. viac »

Vo Vysokých Tatrách sa skončil zlatý týždeň, lyžiarov šokovali ceny skipasov

Lyžovanie na Skalnatom Plese
07.01.2019

Vo Vysokých Tatrách sa skončil tzv. zlatý týždeň, počas ktorého návštevníci zažili problémy v doprave a negatívne ich prekvapili aj ceny skipasov. Podľa Tatry Mountain Resorts (TMR) a. s., zvyšovanie cien spôsobila absencia rozvoja tatranských stredísk a ich nevyužitý potenciál v oblasti cestovného ruchu. viac »

Nová atrakcia Mexika: Archeológovia objavili chrám zasvätený bohovi z obdobia Aztékov

Na snímke prvý chrám
07.01.2019

Archeológovia objavili v strednej časti Mexika prvý chrám zasvätený bohu Xipe Totecovi, pochádzajúci ešte z čias pred príchodom španielskych kolonizátorov, informovala vo štvrtok agentúra DPA odvolávajúc sa na správy z Národného ústavu pre antropológiu a históriu (INAH). viac »

Európskymi hlavnými mestami kultúry v roku 2019 sú Plovdiv a Matera

Matera, Taliansko
04.01.2019

Od 1. januára 2019 sa o titul Európske hlavné mesto kultúry na jeden rok delia Plovdiv z Bulharska a juhotalianske mesto Matera. Oznámila Európska komisia v správe pre médiá. viac »

Zlá správa pre turistov: Zavedú do Benátok vstupné?

Benátky, Taliansko
03.01.2019

Pre turistov navštevujúcich talianske Benátky by mohla v priebehu nadchádzajúceho roka vzniknúť nová povinnosť zakúpiť si vstupenku do tohto historického mesta na lagúne. Vyplýva to z medializovaných informácií, ktoré prevzala rakúska tlačová agentúra APA. viac »

Záujem o exotické dovolenky rastie, veľa ľudí trávilo pri mori aj Vianoce

Fidži
03.01.2019

Exotické dovolenky prestávajú byť luxusným tovarom pre úzku skupinku bohatších Čechov. Predaj zájazdov do juhovýchodnej Ázie alebo Karibiku sa na celkovom objeme tržieb českých cestovných kancelárií podieľa stále väčšou mierou. viac »

Tatranský národný park oslavuje: Včera ubehlo 70 rokov od jeho založenia

Na snímke turisti kráčajú
02.01.2019

Tatranský národný park (TANAP) si včera pripomenul 70 rokov svojej existencie. Najstarší a najväčší národný park na Slovensku vznikol 1. januára 1949 na základe zákona o TANAP schváleného Slovenskou národnou radou (SNR) 18. decembra 1948. viac »

To najlepšie zo Silvestra: Svet privítal nový rok veľkolepými oslavami (FOTO a VIDEO)

Pohľad na ohňostroj počas
01.01.2019

Veľkolepými ohňostrojmi a svetelnými šou privítali ľudia po celom svete nový rok 2019. Už tradične na seba najväčšiu pozornosť strhlo austrálske Sydney, zahanbiť sa ale nenechali ani iné svetové metropoly. viac »

Rozhodli ste sami: Toto sú najzaujímavejšie články a destinácie roku 2018

Dovidenia, rok 2018
01.01.2019

Záver roka so sebou vždy prináša aj malé poobhliadnutie a bilancovanie. My sme sa pri tej príležitosti pozreli na to, ktoré články a destinácie zaujali čitateľov v minulom roku najviac. viac »


Streda, 20. február. 2019. Meniny má Lívia.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa