Turistické a cestovateľské informácie

Jaskyniar: Vďaka UNESCO sa zahraničie pozerá na Slovensko tak, ako si zaslúži

16.08.2018 |

Zviditeľneniu slovenských prírodných hodnôt v zahraničí veľmi pomáhajú zápisy do Zoznamu svetového a kultúrneho prírodného dedičstva UNESCO. Myslí si to slovenský jaskyniar a geológ Ľudovít Gaál, ktorý si prevzal Cenu ministra životného prostredia aj za svoj prínos k zapísaniu jaskýň Slovenského a Aggtelekského krasu do zoznamu UNESCO.

Viac článkov

Slovenský Leonardo da Vinci: Múzeum dopravy predstavuje svetoznámeho rodáka

Múzeum dopravy predstavuje svetoznámeho
21.06.2018

Život a dielo vynálezcu a všestranného umelca Wolfganga von Kempelena prezentuje Múzeum dopravy v Bratislave. Jeho význam a dôležitosť potvrdzuje názov prvej súbornej výstavy o tejto historickej osobnosti Bratislavský Da Vinci. viac »

Voda je teplá, vzduch nie: Počasie dovolenkárov riadne potrápi

Voda je teplá, vzduch
21.06.2018

Európu momentálne sužujú vysoké teploty, čo do karát nahráva najmä dovolenkárom pri mori. Už čoskoro sa to však zmení. Studený front zasiahne Slovensko, no poriadne potrápi aj zvyšok Európy. viac »

Nové zázemie pre turistov: Na Čertovici otvorili Domček Horskej služby

V horskom sedle Čertovica
19.06.2018

Na Čertovici otvorili po rokoch nečinnosti Domček Horskej služby (HS). Záchranná stanica HS s turistickou ubytovňou dostala novú podobu vďaka dobrovoľným nadšencom a milovníkom nízkotatranských hôr. viac »

Lodiari počítajú s rastúcim dopytom po plavbách trajektmi

Trajekt cez La Manche
18.06.2018

Prevádzkovatelia trajektov počítajú v budúcnosti s rastúcim dopytom, preto začali investovať do nových lodí. Podľa analýzy Združenia lodnej dopravy a turistiky (VFF) v priebehu piatich rokov si plavbu na jednej z 200 liniek v Severnom, Baltickom, Írskom a Stredozemnom mori kúpilo zhruba 24 miliónov cestujúcich. Najžiadanejším cieľom boli Škandinávia (43 %), stredomorský región (30 %) a Veľká Británia a Írsko (23 %). viac »

Vo Vysokých Tatrách odštartovala letná sezóna, v rámci kultúrneho leta prinesie 64 podujatí

Slávnostné odomykanie vôd Štrbského
18.06.2018

Tradičným symbolickým odomknutím hladiny Štrbského plesa otvorili v piatok letnú turistickú sezónu v regióne. Pre návštevníkov i domácich obyvateľov Vysokých Tatier je v rámci Tatranského kultúrneho leta (TKL) pripravený rekordný počet podujatí (64), v rámci ktorých vystúpia umelci z ôsmich krajín. viac »

Galilejské jazero ustupuje, napumpujú doňho odsolenú vodu

Galilejské jazero, Izrael
15.06.2018

Zmenšujúce sa Galilejské jazero v Izraeli, na ktorého hladine podľa biblickej tradície kráčal Ježiš, doplnia odsolenou vodou z mora. Informoval o tom v utorok denník The Guardian. viac »

Všetky pamiatky na dosah ruky: Prešovská 49-tka začína svoju tretiu sezónu

Vyhliadkový autobus Prešovská 49-tka
14.06.2018

Mesto Prešov v spolupráci s Oblastnou organizáciou cestovného ruchu (OOCR) Región Šariš aj tento rok pripravili pre návštevníkov vyhliadkový autobus Prešovskú 49-tku. Jej tretiu sezónu môžu turisti využiť od júna do konca septembra. Región Šariš je prvou OOCR na Slovensku, ktorá podporuje takýto projekt. viac »

Dobrá správa pre východ: Ryanair bude lietať z Košíc

Dobrá správa pre východ:
13.06.2018

Nízkonákladová letecká spoločnosť Ryanair spustí v budúcom roku leteckú linku spájajúcu letiská Košice a Londýn Southend. Nová linka bude prevádzkovaná trikrát týždenne, a to od letného letového poriadku. Prvý let je naplánovaný na 2. apríla 2019. Oznámili to v stredu írsky letecký dopravca a košické letisko. viac »

Česi chodia sami, s cestovnou kanceláriou prišlo vlani na Slovensko najviac turistov z inej krajiny

Česi chodia sami, s
12.06.2018

Turistika v horách, pobyt v kúpeľoch alebo návšteva hlavného mesta - to sú niektoré z atrakcií, ktoré lákajú na Slovensko každoročne zahraničných dovolenkárov. V roku 2017 pricestovalo na Slovensko prostredníctvom cestovných kancelárií podľa údajov Štatistického úradu (ŠÚ) SR 387.061 zahraničných dovolenkárov. V porovnaní s rokom 2016 to znamenalo nárast o 24 %. viac »

Naprieč Tichým oceánom: Francúzsky plavec chce prekonať 8000 kilometrov

Plavec Ben Lecomte začal
09.06.2018

Francúzsky profesionálny diaľkový plavec Ben Lecomte v utorok začal svoj pokus stať sa prvou osobou, ktorá prepláva Tichý oceán. viac »


Štvrtok, 16. august. 2018. Meniny má Leonard.

Foto dňa