Turistické a cestovateľské informácie

Bezpečné leto: Chorvátsko predstavilo dovolenkové opatrenia proti koronavírusu

26.02.2021 |

Na včerajšej tlačovej konferencii ministerka cestovného ruchu a športu Chorvátska, Nikolina Brnjac, a riaditeľ Chorvátskeho turistického združenia, Kristjan Staničič, predstavili projekt Safe stay in Croatia (Bezpečný pobyt v Chorvátsku), webovú platformu, na ktorej všetci záujemcovia alebo zainteresované strany nájdu informácie o tom, čo Safe stay in Croatia predstavuje, môžu získať značku Safe stay in Croatia a zaslať spätnú väzbu.

Viac článkov

S lyžovaním to vyzerá zle: Máme signály, že sezóna by sa mohla začať až 10. januára

S lyžovaním to vyzerá
27.11.2020

Minister dopravy a výstavby Andrej Doležal (nominant Sme rodina) sa vyjadril, že je v kontexte otvárania slovenských lyžiarskych stredísk pesimistickejší. Tvrdí, že prichádzajú signály z Európy, napríklad z Nemecka a Francúzska, že by sa lyžiarska sezóna mohla oficiálne začať až 10. januára 2021. viac »

Liptov a Tatry chcú zabojovať o spustenie lyžiarskej sezóny, hlásia návrat k podstate

Jasná - Chopok
FOTO
26.11.2020

Turistické regióny Liptov a Vysoké Tatry chcú napriek aktuálnej epidemickej situácii zabojovať o spustenie tohtoročnej lyžiarskej sezóny. Hovoria o návrate k pravej podstate lyžovania ako prírodného športu. Bary by z bezpečnostných dôvodov zostali zatvorené, gastroprevádzky fungovali len v obmedzenom režime. TASR o tom informovala Katarína Šarafínová z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Liptov s tým, že skorý štart lyžiarskej sezóny je kľúčový aj na záchranu zamestnanosti v regiónoch. viac »

Taliansko: V Pompejach našli zachované pozostatky dvoch ľudí

V Pompejach našli zachované
23.11.2020

Na predmestí talianskych Pompejí objavili telesné pozostatky dvoch obetí výbuchu sopky Vezuv spred takmer 2000 rokov. Informovala o tom v sobotu agentúra AFP, odvolávajúc sa na výskumníkov z náleziska. viac »

Vianoce v koronaštýle: Obľúbené trhy si užijete aj z auta

Nádherná atmosféra a gurmánske
23.11.2020

Situácia ohľadne adventného obdobia je stále neistá. Niektoré mestá aj napriek tomu obľúbené vianočné trhy pripravujú, iné už avizovali, že ich tento rok pre istotu rušia, no a väčšina si stále necháva možnosti otvorené. Šalamúnsky to vyriešil istý podnikateľ, od ktorého by si mohli vziať príklad aj slovenské prevádzky. Otvoril totiž akýsi vianočný drive-in! viac »

Azerbajdžan sľubuje ochranu arménskych pamiatok v Karabachu

Na snímke muži vynášajú
16.11.2020

Azerbajdžanské vedenie zvažuje, že by arménskemu obyvateľstvu Náhorného Karabachu poskytlo kultúrnu autonómiu. Vláda v Baku sa súčasne zaručuje, že bude chrániť arménske historické a kultúrne pamiatky nachádzajúce sa v Karabachu na územiach vrátených pod kontrolu Azerbajdžanu. viac »

AKTUÁLNE: Ministerstvo zverejnilo cestovné odporúčanie pre všetky krajiny

AKTUÁLNE: Ministerstvo zverejnilo cestovné
16.11.2020

Cestovné odporúčanie Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky vydané v súlade s vyhláškou Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia ku karanténnym povinnostiam osôb po vstupe na územie Slovenskej republiky č. 25 zo dňa 13. novembra 2020 odporúča občanom Slovenskej republiky necestovať do zahraničia, z dôvodu aktuálnej epidemiologickej situácie vo väčšine krajín zapríčinenej pandémiou COVID-19. viac »

Trnava: Na pozemku pri synagóge sa našli stopy keltského osídlenia

Na mieste terajšieho roky
16.11.2020

Na mieste terajšieho roky opusteného ihriska pri synagóge na Halenárskej ulici v Trnave má vzniknúť nový mestský oddychový priestor. Pred začatím stavebných úprav sa na potenciál územia pozreli archeológovia. Doterajšie výsledky ich výskumu prekvapili podľa vedúceho archeológa Andreja Žitňana nájdením stôp keltského osídlenia z obdobia mladšej doby železnej – laténskej doby (roky 500 pred n.l. až začiatok nášho letopočtu). viac »

V sobotu si spravte čas na kultúru: Veľký prehľad programu Noci múzeí a galérií

Noc múzeí a galérií
13.11.2020

Noc múzeí a galérií patrí k obľúbeným podujatiam. Tradičný jarný termín podujatia (tretia májová sobota) však tento rok presunuli organizátori vo Francúzsku na 14. novembra a aj v posunutom termíne sa koná trochu iným spôsobom, ako sme boli dosiaľ zvyknutí. viac »

Kremnica: Lyžiarske bežecké trate na Skalke sú pripravené na zimnú sezónu

Lyžiarsky štadión Rudolfa Čillíka
11.11.2020

Lyžiarske bežecké trate na Skalke sú pripravené na blížiacu sa zimnú sezónu. Samospráva Kremnice tento rok prichystala novinku, športovci budú môcť dobrovoľne prispieť na ich úpravu a rozvoj. Pre TASR to potvrdila zástupkyňa primátora Iveta Ceferová. viac »

Strávte víkend na horách: Strediská vo Vysokých Tatrách a v Jasnej opäť spustia lanovky

Strávte víkend na horách:
06.11.2020

Vo Vysokých Tatrách a v Jasnej cez víkend (7. a 8. 11.) opäť spustia lanovky. V prevádzke budú v Tatranskej Lomnici a na Chopku z južnej i severnej strany. Okrem toho bude mať verejnosť k dispozícii aj vybrané hotely v oboch strediskách. TASR o tom informoval komunikačný manažér spoločnosti Tatry mountain resort (TMR) Marián Galajda. viac »


Nedeľa, 28. február. 2021. Meniny má Zlatica.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa