Turistické a cestovateľské informácie

Východoslovenské múzeum v Košiciach vystavuje originály grafických prác impresionistov

18.10.2019 |

Spolu 104 originálnych grafických prác impresionistov si môžu pozrieť návštevníci Východoslovenského múzeum (VSM) v Košiciach. Ako pre TASR povedala múzejná pedagogička VSM Katarína Ščerbanovská, expozícia Grafika impresionistov sa na Slovensko dostala prvýkrát.

Viac článkov

Odborníci bijú na poplach: Spišský hrad je v havarijnom stave, hrozí deštrukcia!

Spišský hrad
27.08.2019

Časti Spišského hradu zapísaného v zozname svetového kultúrneho a prírodného dedičstva sú v havarijnom stave a hrozí im nenávratné poškodenie. Ministerstvo kultúry (MK) SR preto na ich sanáciu žiada od vlády 4,8 milióna eur. Materiál je v skrátenom medzirezortnom pripomienkovom konaní, ktoré ministerstvo zdôvodňuje naliehavým verejným záujmom a havarijným stavom. viac »

Prvýkrát v histórii: Na hrade Stará Ľubovňa vystavujú poklad a relikvie sv. Kunigundy

Hrad Stará Ľubovňa
23.08.2019

Na hrade Ľubovňa v týchto dňoch vystavujú poklad a relikvie sv. Kunigundy, uhorskej princeznej, krakovskej a sandomierskej kňažnej. Podľa riaditeľa Ľubovnianskeho múzea Dalibora Mikulíka ide o výnimočnú udalosť nielen v rámci Slovenska, keďže predmety historicky prvýkrát opustia múry kláštora klarisiek v Starom Saczi. viac »

České herecké hviezdy na najdivokejšom výlete v živote: Tri mesiace na motorke Južnou Amerikou

Traja dobrodruhovia, tri motorky
21.08.2019

Traja vagamundi na motorkách na ceste v ústrety divočiny Strednej Ameriky! Českí herci Pavel Liška a Honza Révai a kameraman Hynek Bernard sa bez zbytočných špekulácii zbalili a vyrazili na najdivokejší čunder vo svojom živote. Počas troch mesiacov precestovali tisíce kilometrov od Panamy až po pestrofarebné Mexiko. O svoje dobrodružstvo plné nečakaných zážitkov sa podelia v zábavnej cestovateľskej show v septembri v Bratislave, Trnave, Banskej Bystrici a v Žiline. viac »

V Bachledovej doline sa masívne stavia

Stavebný ruch v Bachledovej
18.08.2019

V stredisku v Bachledovej doline neďaleko Ždiaru v súčasnosti panuje čulý stavebný ruch. Pri vrcholovej stanici kabínovej lanovky na Spišskej Magure sú totiž okrem iného vykonávané posledné stavebné a rekultivačné práce na výstavbe nového panoramatického multifunkčného centra. Stavbu vsadenú do terénu z rúk architektonického ateliéru Compass, ktorá má rešpektovať okolité prostredie s výhľadom na panorámu Belianskych Tatier, sprístupnia už o pár týždňov. viac »

Panoráma Tatier zmení svoju podobu: Na Štrbskom Plese stavajú vyhliadkovú vežu

Štrbské pleso
16.08.2019

Na Štrbskom Plese, vedľa areálu skokanských mostíkov, stavia súkromný investor novú náučno-vyhliadkovú vežu. Štefan Bieľak z Obecného úradu v Štrbe pre TASR uviedol, že veža s priemerom pôdorysu viac ako 33 metrov bude vysoká niečo cez 53 metrov. Znamená to koniec nádhernej panorámy Tatier? viac »

Obrovský trapas bývalého ministra: Chválil sa dobrodružstvom, všetko bolo inak

Politik sa pochválil fotkou
15.08.2019

Známy politik v horolezeckom výstroji hravo zdoláva takmer zvislú ľadovú stenu alpského štítu, a ešte sa popritom stíha veselo usmievať do fotoaparátu. Aspoň tak to vyzerá z fotografie, ktorú na svojom Facebooku zverejnil bývalý francúzsky minister rozpočtu Éric Woerth a pripísal k nej, že pochádza z jeho nedávneho výstupu na štít Aiguille d'Argentiére (3 901 metrov nad morom) na masíve Mont Blancu. Fotografia pôsobí ohromujúco, ale len do chvíle, kým si na nej človek nevšimne niektoré na prvý pohľad nepodstatné detaily. viac »

Domček deduška Večerníčka zrekonštruujú

Domček deduška Večerníčka v
13.08.2019

Národná kultúrna pamiatka (NKP) v Novej Sedlici sa dočká opravy. Postará sa o to RTVS, ktorá koncom minulého roku kúpila od obce pozemok, na ktorý „Večerníčkov domček“ premiestni a tiež samotnú nehnuteľnosť. Informuje o tom hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková. viac »

Dočkali sme sa: Zemplínske múzeum po štyroch rokoch otvorí svoje brány

Zemplínske múzeum v Michalovciach
12.08.2019

Zemplínske múzeum (ZM) v Michalovciach sídliace v barokovo-klasicistickom kaštieli otvorí po štyroch rokoch trvajúcej uzávere svoje brány opäť 21. septembra. Uviedol to predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka počas stredajšieho oficiálneho prebratia stavby od zhotoviteľa. viac »

Vo V. Tatrách spočítavali turistov: Najnavštevovanejším miestom už nie je Popradské pleso

Turisti stúpajú do Sedla
09.08.2019

Najnavštevovanejším miestom vo Vysokých Tatrách je Hrebienok. Vystriedal tak Popradské pleso, ktoré v minulom roku kraľovalo rebríčku návštevnosti. Vyplýva to z výsledkov spočítavania turistov vo vysokohorskom prostredí národného parku, ktoré Štátne lesy TANAPu realizovali v utorok 6. augusta. viac »

Veľký prehľad počasia v najobľúbenejších letoviskách

Veľký prehľad počasia v
09.08.2019

Ak niekto ešte pochyboval o globálnom otepľovaní, toto leto mu muselo otvoriť oči. Na mnohých miestach padali teplotné rekordy a tie ovplyvnili aj dovolenky. Turisti sa často na pláž dostali až večer a dni trávili radšej v klimatizovaných priestoroch. V podobnom duchu sa bude niesť aj august, hoci na viacerých miestach zaskočí dovolenkárov aj dážď. viac »


Nedeľa, 20. október. 2019. Meniny má Vendelín.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa