Turistické a cestovateľské informácie

Spišský hrad prejde obnovou: Rekonštrukcia si vyžiada vyše 4,8 milióna eur

11.06.2021 |

Začiatok obnovy Spišského hradu, ktorá sa prioritne sústredí na záchranu Románskeho paláca, oznámili vo štvrtok na hrade ministerka kultúry Natália Milanová (OĽANO) a generálny riaditeľ Slovenského národného múzea (SNM) Branislav Panis. Zrekonštruujú sa aj západné paláce a hradná kaplnka sv. Alžbety. Finančné prostriedky vo výške 4.810.000 eur na zabezpečenie spomenutých prác získalo SNM na základe uznesenia vlády zo štátneho rozpočtu.

Viac článkov

V zahraničí pre koronavírus uviazli stovky Čechov, najviac v Egypte či SAE

Účtovník Tercio Galdino a
31.03.2021

Približne 500 českých občanov zostalo "uväznených" v zahraničí v súvislosti s pozitívnym testom na koronavírus alebo nariadenej karantény. Najviac ich je v Egypte, Spojených arabských emirátoch (SAE) či na Maldivách a mnohí z nich nemôžu opustiť tzv. "covidové" hotely, informovala v stredu televízia ČT24. viac »

V košickej zoo sa narodilo 11 mláďat anakondy paraguajskej

V košickej zoo sa
31.03.2021

Košická zoologická záhrada zaznamenala prvé úspešné rozmnoženie anakondy paraguajskej, porodila 11 mláďat. TASR o tom za zoo informovala Eva Malešová. viac »

V letectve sa cez víkend prešlo na letný letový poriadok, aktuálne sú z Bratislavy tieto linky

V letectve sa cez
29.03.2021

Zmenou času zo zimného na letný v nedeľu 28. marca sa v letectve prešlo zo zimného na letný letový poriadok. Kým tradične sa letný letový poriadok rozbieha na plné obrátky hneď s prechodom na letný čas, tento rok vzhľadom na pretrvávajúcu pandémiu a dobiehajúce lockdowny vo väčšine európskych krajín bol štart letných liniek posunutý na mesiace máj a jún. viac »

Cestovanie v roku 2021: Odborníci hlásia návrat k prírode, obľúbený je najmä glamping

Treehouse Zvičina
28.03.2021

Podľa odborníka ľudia čoraz viac vyhľadávajú zážitky. Tento rok bude v znamení cestovania po lokálnych destináciách, ktoré navyše ponúkajú zážitok. Krízu pociťujú kúpeľné a veľké mestá, ktoré boli zvyknuté na nával turistov. Petr Kotík z Amazing Places predpovedá návrat turistov zo zahraničia v druhej polovici tohto roka. viac »

Najväčšia cestovná kancelária znižuje ponuku letných dovoleniek

Ayia Napa
26.03.2021

Najväčšia svetová cestovná kancelária TUI obmedzuje svoje letné dovolenkové kapacity. Dôvodom sú nové protipandemické opatrenia v Európe. Nemecká skupina však verí, že očkovanie podporí rezervácie, ktoré sa neskôr v tomto roku zvýšia. viac »

Suezský prieplav upchala loď: Otvárajú historické úseky, aby sa zmiernila zápcha

Suezský prieplav upchala loď,
24.03.2021

Nákladná loď, ktorá sa dostala v noci na stredu na plytčinu, blokuje Suezský prieplav. Suezský prieplav spája Stredozemné more s Červeným morom a je jednou z najdôležitejších plavebných ciest na svete spájajúcou Európu a Áziu, ktorou prechádza približne 12 % objemu globálneho obchodu. Severne aj južne od kanála sa aktuálne hromadia kontajnerové lode. viac »

Nemci plánujú Veľkú noc na Malorke, domáci Španieli tam ísť nemôžu

Cala Mesquida, Malorka
24.03.2021

Desaťtisíce Nemcov si na poslednú chvíľu plánujú veľkonočné pobyty na španielskom ostrove Malorka. To pobúrilo mnohých Španielov, ktorí tam ísť nemôžu pre zákaz pohybu medzi regiónmi. viac »

Warholovo múzeum začalo k rannej káve uverejňovať pikošky

Svätyňa moderného umenia na
22.03.2021

Pretrvávajúce opatrenia v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu priviedli Múzeum moderného umenia Andyho Warhola (MMUAW) v Medzilaborciach k presunutiu svojich aktivít do online priestoru. Vo štvrtok spustilo na sociálnej sieti projekt Coffee break, prostredníctvom ktorého bude na dennej báze prezentovať zaujímavosti zo sveta umenia, od marca tiež odštartovalo projekt Factory People. Pre TASR to potvrdil riaditeľ múzea Martin Cubjak. viac »

Britský minister varoval ľudí pred rezerváciou letných dovoleniek v zahraničí

Britský minister varoval ľudí
21.03.2021

Britský minister obrany Ben Wallace varoval obyvateľov Spojeného kráľovstva pred rezerváciu letných dovoleniek v zahraničí. Podľa neho by sa dovolenkári v cudzine mohli nakaziť novými, potenciálne nebezpečnými variantmi koronavírusu, informoval v nedeľu denník The Independent. viac »

Od soboty platí zákaz vycestovať do zahraničia na dovolenku, účel cesty preveruje aj polícia

Na snímke prvý let
20.03.2021

Od soboty 20.3. platí zákaz vycestovať do zahraničia s cieľom rekreácie, účel vycestovania kontruje a preveruje aj policajný zbor. Kontroly sa vykonávajú aj na letiskách. Informovala o tom Denisa Bárdyová, hovorkyňa Prezídia Policajného zboru SR. viac »


Pondelok, 14. jún. 2021. Meniny má Vasil.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa