Turistické a cestovateľské informácie

Koronavírus výrazne znížil ceny: Vyberte sa tam, kde je momentálne najlacnejšie

24.09.2020 |

Pandémia koronavírusu nám nepriniesla iba samé nevýhody. Okrem lockdownov, počas ktorých si mnohí stihli prehodnotiť svoje životné priority, poskytla zopár výhod aj pre dovolenkárov. Ľudia zatiaľ nemajú odvahu púšťať sa do plánovania ciest, takže ak sa v rámci dodržiavania všetkých odporučení odhodláte aspoň na krátky výlet, konečne si môžete užiť pokojné nepreplnené destinácie. To sa výrazne odrazilo aj na cenách, ktoré v mnohých mestách klesli o štvrtinu.

Viac článkov

Je to oficiálne: Najčistejšia voda na kúpanie je v týchto krajinách

Je to oficiálne: Najčistejšia
08.06.2020

Kvalita vôd v Európe je aj naďalej vysoká. Vyplýva to z výročného hodnotenia Európskej environmentálnej agentúry (EEA), o ktorom v pondelok informovala Európska komisia (EK). Slovensko sa v kategórii najvyššej kvality vôd na kúpanie ocitlo na 28 mieste z 30 sledovaných krajín. viac »

Do Bratislavy dorazil najväčší zlatý poklad sveta, jeho hodnota je nevyčísliteľná

Do Bratislavy dorazí najväčší
03.06.2020

Svetová výstava Poklad Inkov sa po niekoľkých týždňoch čakania dočkala vytúženého dátumu otvorenia. S dodržiavaním všetkých bezpečnostných a hygienických opatrení otvorí svoje brány 24. júna na Bratislavskom hrade. Unikátna expozícia predstaví viac ako sto originálnych zlatých exponátov pochádzajúcich z obdobia dávnych civilizácií Južnej Ameriky viac »

Rakúske hotely sú opäť otvorené, ich vyťaženosť je uspokojivá

Alpbach
01.06.2020

Rakúske hotely sú od piatka 29. mája po vyše dvoch mesiacoch opäť otvorené. "Vyťaženie sa pohybuje od veľmi nízkeho až po úplné. Máme extrémne rozdiely," povedal pre agentúru APA hovorca rakúskeho hotelierskeho združenia ÖHV Martin Stanits. viac »

Fantastická správa: Z Brna bude premávať priamy vlak do Chorvátska, láka na ceny aj nadštandardné služby

Stanica v Záhrebe
01.06.2020

Český dopravca RegioJet zavedie v lete priame vlakové spojenie medzi Českom a chorvátskym prístavným mestom Rijeka na pobreží Jadranského mora. Prvý vlak by mal z Prahy vyraziť 30. júna. V ČR sa spoj zastaví ešte v Pardubiciach a Brne. viac »

Kde dovolenkovať toto leto? Zostaňte na Slovensku a pomôžte turizmu

Jeseň vo Vysokých Tatrách
30.05.2020

Infektológovia, vedci a politici čoraz častejšie dostávajú otázku, či toto leto strávime dovolenky pri mori. Ich odpoveď je vo veľkej miere rovnaká. Cestovanie by mohlo priniesť druhú vlnu koronavírusu, preto by sme sa mali radšej pripraviť na prázdniny na Slovensku. Okrem tohto dôvodu prichádza aj jeden praktický - náš turizmus a ekonomika potrebujú pomôcť, takže práve teraz je správny čas na to, aby sme ich podporili. viac »

Chorvátsko aj Bulharsko otvára hranice pre turistov zo Slovenska: Jednu vec však musíte vedieť

Ostrov Brač, Chorvátsko
29.05.2020

Viaceré prímorské krajiny chcú turistov privítať čo najskôr. Dobrou správou je predovšetkým to, že Chorvátsko otvára hranice pre desať krajín EÚ vrátane Slovenska a spúšťa web EnterCroatia pre rýchlejší vstup turistov do krajiny. Karanténu zruší od 1. júna aj Bulharsko a o dva týždne neskôr Grécko. viac »

Obľúbený ostrov láka turistov: Ak sa nakazíte na dovolenke, preplatíme vám všetky výdaje

Pafos na Cypre
29.05.2020

Cyperská vláda v stredu prisľúbila, že pokryje výdaje každého turistu, ktorého počas tamojšej dovolenky pozitívne otestujú na koronavírus. Informuje o tom agentúra AP. Vláda uviedla, že takýmto pacientom a ich rodinám zaplatí ubytovanie, stravu, pitie aj lieky, pričom oni si budú hradiť len cestu taxíkom na letisko a spiatočný let domov. viac »

Vzácny objav v Taliansku: Pod vinohradom objavili rímsku mozaikovú dlažbu

Pod talianskym vinohradom objavili
28.05.2020

Po desaťročiach pátrania našli na severe Talianska pod vinohradom rímsku mozaikovú dlažbu. Zverejnené fotografie z miesta nálezu v obci Negrar di Valpolicella severne od Verony zachytávajú neporušenú mozaiku pod asi metrovou vrstvou hliny, ako aj základy rímskej vily. viac »

Prezidentka podpísala zákon, ktorý rieši zrušené zájazdy počas koronakrízy

Arpoador, Rio de Janeiro,
28.05.2020

Cestovné kancelárie dostanú vyše roka na to, aby vyriešili zrušené zájazdy pre situáciu okolo nového koronavírusu. Vyplýva to zo zákona o zájazdoch, ktorý v stredu (27. 5.) podpísala prezidentka SR Zuzana Čaputová. viac »

Strečno: Pltníci začnú voziť ľudí okolo skál Margita a Besná

Plť pod Strečnom
28.05.2020

Strečnianski pltníci začnú od soboty (30. 5.) voziť ľudí po sedemkilometrovom úseku Váhu okolo skál Margita a Besná a popod dva strečnianske hrady. Prevádzku spúšťajú podľa Pavla Albrechta z Prvej pltníckej a raftingovej spoločnosti oproti zvyčajnému termínu otvorenia pltníckej sezóny s dvojmesačným oneskorením. Spôsobili ho obmedzenia v súvislosti s novým koronavírusom. viac »


Štvrtok, 24. september. 2020. Meniny má Ľuboš, Ľubor.

TV program TV program Telkáč.sk
Nenechajte si ujsť svoje obľúbené filmy a seriály.

Foto dňa